Lovna kinologija > Lovna kinologija

Pomoc oko odabira štenetač

(1/3) > >>

donet:
Pozdrav.
Imam jednog druga koji ima par posavskih goniča. Oni su lepi i mužijak i ženka, izgled, boja... Mečutim jedno štene koje on meni hoče da pokloni je drugacije. Pšenično je žute boje, medjutim nema bele oznake svuda gde treba. Ima bele boje na grudima, zadnjim nogama i po trbuhu. Večina štenaca iz istog legla imaju više belina(okovratnik,vrh repa, fleka na glavi..)Šta mislite  dali se isplati čuvati ovakvo štene i može li ono biti dobro u radu na zeca,svinju... sa obzirom na to da ne zadovoljava standarde što se tiče boje. Ili mislite da ustvari njemu je samo majka čista posavka dok je otac ko zna koja dzukela  :) č

Znači problem je boja, sve ostalo je u redu:izgled njuške, visina, dužina...

Zoran:
ako ima papire nema veze boja po meni! onda je cisto krvni!
e" sad jeli ima papire stene ili neč
mislim ako nema papire onda ti je besptreban takav pas za lov!

donet:
Pa stene nema papire. Njegova majka ima, ali otac nema  , ali je dobar radan pas... Znaci nema vajda od ovog steneta sto sam hteo da uzmem. Preporucujete mi da mi to ne trebaččč

dean:
Pravi lovac lovi sa psom sa papirima. I to pravi papirima, a ne da se nekaj zmulja na brzinu. Onda za koju godinu pariš psa i dobiješ mutave štence pa se pitaš kako to. Pas ti treba biti ponos, onda izdvoji neku lovu i kupi psa od provjerenog uzgajivača, kojem je stalo do podrijekla psa, njegovih pravih papira, linije pasa, zadovoljavajučeg eksterijera i rada.

fazan:

--- Citat: dean - 02. 10. 2007. 08:18:42 ---Pravi lovac lovi sa psom sa papirima. I to pravi papirima, a ne da se nekaj zmulja na brzinu. Onda za koju godinu pariš psa i dobiješ mutave štence pa se pitaš kako to. Pas ti treba biti ponos, onda izdvoji neku lovu i kupi psa od provjerenog uzgajivača, kojem je stalo do podrijekla psa, njegovih pravih papira, linije pasa, zadovoljavajučeg eksterijera i rada.

--- Kraj citata ---
Na sreču prošlo je vrijeme vočenja u lovište kojekakvih okokučnih domobrana , kaučara i sličnih sorti.
Kupnja i odgoj lovačkog psa je odgovoran posao i ako se dobro odradi onda je to na ponos i veselje lovca.
Zato uvijek pas s rodovnicom od provjerenog uzgajivača i onda nema iznenačenja i razoračanja.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju