Lovna kinologija > Lovna kinologija

Pomoc oko odabira štenetač

<< < (3/3)

medo:
Evo u svom stazu i ja i otac (on vise puno) imali smo vrhunskih pasa sto se tice genetike i forsirali smo cistokrvne i to radimo i danas.Medjutim,na utakmice ih nismo vodili,a na ocijene u exterijeru kad bi se pruzila prilika. Svi psi su uvijek bili prelijepi,a u radu 80% ih je bilo dobrih.Kod pticara nismo imali losih u radu. Uzivao sam loviti s njima i lovim jos i sad.Posto ih nismo vodili na utakmice ispada da ih ne smijemo voditi u lov.Ja tu ne vidim razloga i to me strasno ljuti jer ja ne uzgajam za prodaju vec za lov.Psi su i vise nego dobri,a u izgledu ocjene su odlican. Zakon je takav kakav je ali mislim da su neke stvari krive i treba ih promijeniti.Cistokrvan pas s rodovnicom bi trebao biti dovoljan uvijet za lov,a ako nije dobar u radu pa ne bi ga ni vodio u lov!
 Kad pogledam pse koje vode Talijani i ostali k nama u lov smuci mi se kako su ruzni i to jos sa papirima.Oni mogu loviti ,a mi ne bi smijeli prije ocijene u radu.Pa to nema bas previse smisla,zar nečč

medo:

--- Citat: Huntercro - 19. 11. 2007. 09:02:39 ---Dečki sve je to u redu samo zakjon je zakon i mora se poštivati. Ali lijepo ti je draganco rekao: bolje probleme izbječi kupovinom psa sa papirima

--- Kraj citata ---
Ma svi moji psi imaju papire i dok se o tome nije vodila briga moj otac ju je vodio davno prije kinoloskog saveza Hrvatske. Mene najvise smeta ta ocjena u radu.Pas ili valja u lovu ili ne.Ako ne valja ja ga voditi necu i tocka.Uopce me ne zanima sto zakon kaze jer ja lovim s tim psom.Ako pas valja i ima rodovnik ne zelim da me netko prisiljava da ga vodim na utakmice ako me to ne zanima jer vidio sam svasta. d4

Huntercro:
Ocjene u radu nema nego samo IPO - ispit priorčenih osobina gdje se provjerava da li je pas plašljiv i radi li u tipu pasmine. Ono koji se žele takmičiti imaju utakmice na kojima se boduje svaki korak njihova psa. Tko voli nek izvoli.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju