Lovna kinologija > Lovna kinologija

Poznavanje standarda i pravilnika

<< < (3/6) > >>

Fruky:
Pošto kod nas zakoni nisu točno definirani i mogu se tumačiti ovako ili onako pa tako i u ovome slučaju, ali kod nas je još uvijek obavezna tetovaža i nju vodi HKS  a sa mikro čipom nema veze.

best of habek:

--- Citat: Fruky - 24. 09. 2010. 19:31:07 ---Pošto kod nas zakoni nisu točno definirani i mogu se tumačiti ovako ili onako pa tako i u ovome slučaju, ali kod nas je još uvijek obavezna tetovaža i nju vodi HKS  a sa mikro čipom nema veze.

--- Kraj citata ---

Pozz Fruky ali nisi u pravu -tetoviranje nije obavezno
a mikročipiranje je - svi psi mlađi od 1.10.2006. moraju biti
mikročipirani d1

-od 2006 do danas ja sam imao 5 legala i nijedno štene nije bilo
tetovirano a primitkom "brojeva" od Heidi iz HKS-a sam izvršio mikročipiranje
i sa ovjerom to otposlao natrag pa sam dobio rodovnice sa naljepnicama mikročipa.

Pozz tebi i svima koji sudjeluju u diskusiji

Fruky:
Hvala kolega best of habek i ovo mi je stvarno prva informacija. zagi

kerber:
ta opcija postoji već godinu dana trenutno smo u prelaznom periodu u kojem se još uvijek može birati tetoviranje ili mikročipiranje ,kod nas se ljudi još uvijek odlučuju za tetoviranje jer ono košta15 kuna po štenetu a mikročipiranje 80 kuna po štenetu pa je uzgajivačima jeftinije tetovirati kroz neko vreme će se tetoviranje potpuno prestati koristiti i sve udruge su dobile dopis da pojasne uzgajivačima novi način označavanja pasa jer ćemo uskoro preči isključivo na mikročipiranje.

nostromo:

--- Citat: kerber - 06. 10. 2010. 00:54:53 ---ta opcija postoji već godinu dana trenutno smo u prelaznom periodu u kojem se još uvijek može birati tetoviranje ili mikročipiranje ,kod nas se ljudi još uvijek odlučuju za tetoviranje jer ono košta15 kuna po štenetu a mikročipiranje 80 kuna po štenetu pa je uzgajivačima jeftinije tetovirati kroz neko vreme će se tetoviranje potpuno prestati koristiti i sve udruge su dobile dopis da pojasne uzgajivačima novi način označavanja pasa jer ćemo uskoro preči isključivo na mikročipiranje.

--- Kraj citata ---

I jos jedna stvar koja je u pripremi je da brojevi cipa budu uprintani u rodovnik kako se to radi vanka. Donekle smanjuje mogucnost muljanja. Uz ovu imam i informaciju da ce se vratiti rodovnici sa jos jednim koljenom u natrag.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju