Lovna kinologija > Lovna kinologija

Poznavanje standarda i pravilnika

<< < (4/6) > >>

Fruky:
Mala ispravka jer vjerujem da je moja tvrdnja bila točna. Službeno  HKS-a  još uvijek na svojim manifestacijama priznaje samo tetovir broj i nije dužan imati čitač mikro čipa. Ovo sad nije moja tvrdnja već obrazloženje iz HKS-a.

kerber:
Ako je HKS poslao službeni naputak udrugama o novom načinu označavanja štenadi prilikom prijave legla a je jer sam ga ja kao voditelj udruge dobio i kao što smo u prethodnim postovima pročitali već se primjenjuje onda je definitivno dužan priznati mikročip kao sredstvo identifikacije psa.                                          Da nebi bilo nesporazuma ovo se odnosi isključivo na štence koji  su mikročipirani prije prijave legla te je te brojeve mikročipova voditelj uzgoja poslao s prijavom legla ili eventualno kao što kaže kolega Habek poslao voditelj uzgoja umjesto potvrde o tetoviranju znači u oba slučaja prije printanja rodovnica te su isti uvedeni u rodovnicu.                                                        Nakon toga Hks šalje opet rodovnice udruzi u kojoj je uzgajivač prijavio leglo te se rodovnice ovjeravaju žigom udruge a voditelj uzgoja se potpisuje pored broja mikročipa isto kao što se potpisivao pored tetoviranog broja i time je rodovnica i način označavanja valjan.             Dakle čipiranje pri prijavi legla nije isto kao standardno čipiranje koje obavlja veterinar radi svoje evidencije prilikom kojeg se čip stavlja u zdravstvenu knjižicu a pošto se broj čipa dobije u 2 ili više primjeraka duplikat broja koji ste za pojedino štene dobili prilikom cijepljenja protiv bjesnoće ljepi veterinar u zdravstvenu knjižicu psa te je isti identičan broju u rodovnici a veterinar vam nakon što provjeri čitačem broj naplaćuje cijepljenje psa 140 kuna a ne 180 koliko bi vas koštalo sa evidencijskim čipiranjem.

Anni:

--- Citat: nostromo - 06. 10. 2010. 07:17:42 --- Uz ovu imam i informaciju da ce se vratiti rodovnici sa jos jednim koljenom u natrag.

--- Kraj citata ---


to bi bilo više nego odlično!!!!!!!!!!!!!!


Zoran:
mafija sused mafija

nemcic:
Pozdrav!

Zanima me moze li se ukradenom psu uci u trag i dali veterinarske stanice uploadaju baze podataka - ako se uploadaju, kao npr. godisnje cijepljene protiv bjesnoce - preko čipa. Moj pas je bio i tetoviran i čipran!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju