Lovna kinologija > Lovna kinologija

Seter ili poenter

<< < (4/10) > >>

perop:

--- Citat: gogo3006 - 26. 03. 2009. 12:08:11 ---Seter,seter i samo seter.................



--- Kraj citata ---

Ovo se pomalo pretvara u navijački rat kao kada postavite pitanje tko je bolji Hajduk ili Dinamo.
Poenter i Engleski seter su vrhunske pasmine.
Kod lova jarebice kamenjarke na mojim terenima poenter se pokazao kao puno bolji i izdržljiviji pas.
Ako lovimo divlje patke za mene je i od poentera i od setera bolji oštrodlaki njemački ptičar.
Ipak poenter u lovu na poljske jarebice, fazane, jarebice kamenjarke, pa i prepelice je priča za sebe a njegov rad po ravnici i u polju kao i daljina na koju može nanjušiti divljač je nenadmašna.

dean:
Dečki ovdje love šljuke, a mora se priznati da je tu seter bolji, jer ima manje straha od grmlja...

perop:



--- Citat: dean - 26. 03. 2009. 12:30:34 ---Dečki ovdje love šljuke, a mora se priznati da je tu seter bolji, jer ima manje straha od grmlja...

--- Kraj citata ---

Jako veliki broj šljuka u zadnjih pet godina odstrijelio sam s mojim poenterom. Obožava šljuke a grmlje mu nije ni najmanji problem. Kada lovim s lovcima koji imaju druge pasmine pa i setere moj pas ni najmanje ne zaostaje za njima nego vrlo često prvi pronalazi šljuke i bude puno bolji od drugih pasa iz grupe. Poenter ima ogromnu strast za lovom i u mom slučaju grmlje mu ne predstavlja nikakav problem. Ipak puno ovisi o dresuri psa kao i koju divljač s psom najviše lovimo.

karabat:

--- Citat: perop - 26. 03. 2009. 12:59:02 ---


--- Citat: dean - 26. 03. 2009. 12:30:34 ---Dečki ovdje love šljuke, a mora se priznati da je tu seter bolji, jer ima manje straha od grmlja...

--- Kraj citata ---

Jako veliki broj šljuka u zadnjih pet godina odstrijelio sam s mojim poenterom. Obožava šljuke a grmlje mu nije ni najmanji problem. Kada lovim s lovcima koji imaju druge pasmine pa i setere moj pas ni najmanje ne zaostaje za njima nego vrlo često prvi pronalazi šljuke i bude puno bolji od drugih pasa iz grupe. Poenter ima ogromnu strast za lovom i u mom slučaju grmlje mu ne predstavlja nikakav problem. Ipak puno ovisi o dresuri psa kao i koju divljač s psom najviše lovimo.

--- Kraj citata ---


ma ja se slažem s tobom ali i evo jedna usporedba uveo sam poentera iz Sente 3god. položija s njim IPO B,C UTAKMICU pas za poželit, a uzeo sam poentera iz Poreča katastrofa, eksterijer čista 5,ali kratak nos, nema sekundiranje, slaba ferma naućija samga šta se moglo aport

jura23:

--- Citat: dean - 26. 03. 2009. 12:30:34 ---Dečki ovdje love šljuke, a mora se priznati da je tu seter bolji, jer ima manje straha od grmlja...

--- Kraj citata ---

moju poenterku kad je ušla u grmlje i stala u fermu smo morali tražit.....sada mi oštrodlaka njemica teže ulazi u grmlje nego poenterka....tako da strah nema veze s time... z2

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju