Lovna kinologija > Lovna kinologija

Seter ili poenter

<< < (5/10) > >>

dean:
Ma nisam mislio na strah, nego kad pas sa kratkom dlakom uleti u trnje i grmlje, to zna biti bolno... Poenter je rađen za prostrane terene, livade, vrištine gdje nema vegetacije kao u nas...  Na to sam mislio... Ali ako tvoj tebi radi savršeno, nema beda. Samo naprijed...  d4  z10  z1

bravarica:
Jednom sam napisao, više se ne sjećam gdje, da sam svoju prvu poenterku naučio ono što apsolutno nije ni blizu poenterovim karakteristikama. To je lov jarebice u planini, ali "planini" gdje sam doslovno, da bi se prebacio od pozicije do pozicije nosio poenterku. Druga stvar je bila, da kad bi vidila vodu, jednostavno je čekala trenutak kad će nešto donijeti iz vode, u bilo koje doba godine. Uspoređivati poentere i setere po tome koja je pasmina bolja, za poznavaoce lovačkih pasmina, u najmanju ruku je neozbiljno, jer za svaku od nijh bi se uvijek moglo naći nešto što im je prednost, a što mana. Pitanje je samo koja od tih pasmina mi je bolje "legla".
Moja "prva ljubav" je poenter, danas lovim sa seterima i vjerujte da sam doživio mnogo lijepih trenutaka  u lovu i s jednima is drugima. Lovim više od 25 godina.

grom:

--- Citat: fazan - 24. 03. 2009. 10:04:07 ---Koji seter od tri ?
[dobra su oba, ipak prednost seteru zbog privrženosti i ljubavi prema vlasniku. iako je pointer br.1 po nosu i fermi/quote]
--- Kraj citata ---

dean:

--- Citat: bravarica - 28. 03. 2009. 11:27:21 ---Jednom sam napisao, više se ne sjećam gdje, da sam svoju prvu poenterku naučio ono što apsolutno nije ni blizu poenterovim karakteristikama. To je lov jarebice u planini, ali "planini" gdje sam doslovno, da bi se prebacio od pozicije do pozicije nosio poenterku. Druga stvar je bila, da kad bi vidila vodu, jednostavno je čekala trenutak kad će nešto donijeti iz vode, u bilo koje doba godine. Uspoređivati poentere i setere po tome koja je pasmina bolja, za poznavaoce lovačkih pasmina, u najmanju ruku je neozbiljno, jer za svaku od nijh bi se uvijek moglo naći nešto što im je prednost, a što mana. Pitanje je samo koja od tih pasmina mi je bolje "legla".
Moja "prva ljubav" je poenter, danas lovim sa seterima i vjerujte da sam doživio mnogo lijepih trenutaka  u lovu i s jednima is drugima. Lovim više od 25 godina.

--- Kraj citata ---
d4 z10 z1 Tak je...

fazan:

--- Citat: grom - 28. 03. 2009. 11:39:48 ---
--- Citat: fazan - 24. 03. 2009. 10:04:07 ---Koji seter od tri ?
[dobra su oba, ipak prednost seteru zbog privrženosti i ljubavi prema vlasniku. iako je pointer br.1 po nosu i fermi/quote]

--- Kraj citata ---




A što je s ostala dva setera , osim engleskog ?
--- Kraj citata ---

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju