Lovna kinologija > Lovna kinologija

svađa pasa u lovu

<< < (10/18) > >>

draganco:
Imao sam dosada 2 NKD (muzjaka), psi su bili stabilne licnosti i nikada nisu se kacili sa drugim psima. Ali nisu ni dali na sebe. Dovoljno je bilo da naroguse dlaku na ledjima i vratu i protivnik bi se okrenuo ka drugim psima. Mada sam imao prilike da gledam kako neki vlasnici navode pse na konflikt!
Misljenja sam da ako lovac ima problematicnog psa, mora se drzati po strani sa njim i da ga na zbornom mestu drzi na povodniku.

pavo:
imao sam prilike gledati dvije kuje NLT-a potukle su se i uhvatila jedna drugu i probali smo i poljati vodom nista sibama,nogama,rukama al nevrijedi nepusta ni jedna.....neznas sta bi napravio....

damjanovicd:
fino kad se uhvate i smire kad jedna drugu uhvati ali polako i oprezno rukom u usta i palcem stisnit ispod jezika!!  zagi

lovacpd:

--- Citat: draganco - 11. 02. 2010. 16:40:34 ---Misljenja sam da ako lovac ima problematicnog psa, mora se drzati po strani sa njim i da ga na zbornom mestu drzi na povodniku.

--- Kraj citata ---
Ne samo problematicnog! ma kako pas bio dresiran, stabilan, kad ne lovi u povodac...
Kad su svi u povodcu manja vjerovatnoca da se posvadjaju
Negdje sam to i naveo,moji su uvijek vezani na zbornom mjestu , na rucku, poslije zavrsetka lova ali sta vrijedi kad drugi nece da svoje vezu....

zelenadolina:
Slažem se s tobom Lovacpd,pas je sudionik lova i u tim normama ga treba i držati ,jer kad psi za vreme marende,ili prije početka lova i sl. a neko je ovdje rekao , prije pogona a kolega mu drži psa na pvodcu od tri metra i onda ovaj vitla okolo,i stvara nervozu , trču okolo i bruse se jedan na drugog,za to je odgovoran samo njegov vodič,i u većini slučajeva vodiči naprave problem između pasa .

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju