Lovna kinologija > Lovna kinologija

Ubijen lovački pas

(1/15) > >>

dean:
Mom kolegi, kojeg zna Podravec je neki dan ubijen pas. Pred svjedocima, 30 metara od puta. Puškom u malom kalibru jer je dotični "lovac" imao pravo na pucanje pasa lutalica i mačaka u lovištu gdje je član. Pitanje je da li je htio psa ukrast pa ga nije uspio dozvat, ili ga je jednostavno ubio iz jala jer nema takvog psa ili nije htio da ljudi posumljaju bilo kaj od navedenog pa je pribjegao najgoroj metodi rješavanja problema. Pred psom je godišnje padalo nekoliko desetaka svinja, Slovački kopov koji nema cijenu. Ja sam lovio s njim 3 godine. Kako se protiv toga borit i na adekvatan način to sankcionirat. Policija je u svakakvim vezama sa počiniteljem te se ne može napravit prijava, a vlasnik psa je bio policajac i sigurno bi ju proveo da se moglo.

Zoran:
pa ako je bio pas u lovistu a on imo pravo za pucanječčč
ili pas bez nadzora, u lovistuččč
sad privatne njihove probleme neznamo da se moze nesto reci!
svakako je ucinjena velika steta!
meni su isto rekli ako mi vide pse u lovistu bez mene da nemogu mi garantirati za nista!
zeznuta situacija jako!

Max011:
Vrlo je teško dati mišljenje dok se ne sagledaju sve činjenice... Ipak ovde bih rekao da se radi o čistoj obesti jer tamo gde lovim znam večinu pasa i po ponašanju psa zna se da li je odbegao ili samo napravio izlet ... E sad lično da mi je neko ubio mog psa na taj način ,,objasnio bi mu da to nije lepo i da više mu takva ideja nikad ne padne na pamet,,!!! :P Normalno kad niko ne gleda i nema svedoka  :P

Zoran:
upravu si max001
ali u nekim lovistima su objesnuditi pse tamaniti!
cak znam koji je svog kucnog ljubimca makeo jer ga nije prepoznao!

meni je isto nastrado njemacki kratkodlaki pticar, jer je prelazio cestu a auto ga je pokupilo
mozda i nebi da je taj vozio 50 a ne preko 90km!
ali opet sam ja kriv sto je sam hodo po naselju! a ne taj koji ga je zgazio!

SPYDER:
Pa ljudi iz susjednih lovišta u 99% slučajeva poznaju susjedne pse, pa i mom se desi da ode za svinjama u drugo lovište kao što i drugi dolutaju kod nas, nikad mi nije palo na pamet da zapucam na takvog psa. U ovom slučaju pogotovo ako je vidjeo čistokrvnog kopova nije ga trebao ubiti ako se pas nije tamo zadržavao duže vrijeme. Da je moga tako ubio bilo bi  >:( :-X

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju