Lovna kinologija > Lovna kinologija

Ubijen lovački pas

<< < (2/15) > >>

medo:
Osobno mislim da svaki lovac treba imati dozvolu za odstrijel stetocina i lutalica po lovistu u nedozvoljeno vrijeme.
 Ipak kao i policajac lovac bi trebao opravdati pucanje i znati opisati sve detalje cina.Ako je lovac znao da je pas od kolege nije trebao pucati vec opomenuti vlasnika i uloviti psa,ukoliko se to ponavlja psa se nazalost treba odstrijeliti(ako se ne moze drugacije),a vlasnika novcano ili drugacije sankcionirati.
Ja sam isto imao slican zadatak da uklanjam pse skitalice i macke jer ih je kroz rat i poslije ostalo i previse. Svaki lovacki pas koji je bio uhvacen dobio je novog vlasnika,a oni oje se nije moglo uhvatiti ili su bili nelovacki odstrijelio sam.Cesto sam nailazio na pse svojih kolega za vrijeme lovostaje ali nisam nikada pucao na te pse.Ti psi nisu krivi zbog nagona i blizine lovista,a za vrijeme lova rade i za mene. Ja bih popricao sa vlasnikom i rekao mu da cu ih slijedeci put uloviti ili slikati, te pse ili slike ostaviti u MUP-u i LD-u da se vidi.Jednom sam ulovio i svoje pse koji su se odvezali ali to sam prijavio LD-u tako da ne bi bilo >:(

SPYDER:
Sve to stoji Medo ali vidiš da ovo nije bio mlad pas i da se puno lovolo s njim možda je i taj koji ga je odstrijelio lovio s njim i kakav je to onda način ubit takvog psa. Drugo je da je on lutalica i da se zadržavao neko vrijeme na istom mjestu da nezna kud bi.

medo:

--- Citat: SPYDER - 08. 08. 2007. 14:58:53 ---Sve to stoji Medo ali vidiš da ovo nije bio mlad pas i da se puno lovolo s njim možda je i taj koji ga je odstrijelio lovio s njim i kakav je to onda način ubit takvog psa. Drugo je da je on lutalica i da se zadržavao neko vrijeme na istom mjestu da nezna kud bi.

--- Kraj citata ---
Pa to sam htio reci.
Samo idiot ili ljubomoran lovac puca na lovackog psa.Nazalost i ja sam takve upoznao ali rekao sam uvijek"Ako vidis moga psa da radi nered po lovistu javi mi i sankcioniraj mene ali pse mi ne diraj!!!!"

Huntercro:
Tako je samo lud čovjek pun mržnje puca na tučeg lovačkog psa.

dean:
Dečki slažem se sa vama, ali mislim da je puno važnije takve "lovce" etiketirati i obilježiti. To nije bilo pucano u prigonu pa slučajno, ovo je namjerno! Taj za mene nije lovac i ja ga takvim ni ne želim zvati niti se družiti s njim. Možda sam oštar, ali j ga.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju