Lovna kinologija > Lovna kinologija

Ubijen lovački pas

<< < (15/15)

medo:

--- Citat: panj - 13. 04. 2008. 01:13:45 ---Ovo me strašno bode u oči kad vidin da netko na neki način vrijeđa čobane. Cijeli svoj život živin u Šibeniku i uvik za ljude koje žive na selu kažu seljačine a to su ljudi koji su navikli radit i koji nešto postgnu u životu. I svatko ko na neki način želi ih uvrijedit ili njihov težak život omalovažit za mene je u najmanju ruku bezobrazan. Ko su to lovci i ko im daje za pravo da određuje oće li čoban voditi psa ili ne. Moj dida ponekad vodi psa a nekad i ne dok čuva ovce, pa nek netko prova ubit tog psa onda će imati posla sa mnom. Otac mi je lovac i ja to stvarno volim ali kruh ne želim nikome uzimat sa mojim hobijm.

--- Kraj citata ---
Sve to stoji dok taj isti pas ne pocini pizdariju u lovistu. Kad je napravi onda netko mora snositi i posljedice u slucaju da se to ne moze zataskati. Zakon je jasan,a sto se tice cobana u rijecniku tocno pise tko je coban. d1
 Seljacina je nesto drugo i najvise takvih nalazi se u gradovima ;)
E sad o postenju cobana, seljaka ili opcenito ljudi ne bih jer malo tko ce sebe kazniti ili prijaviti ako napravi pizdariju namjerno ili ne namjerno.
 Pocevsi od vecine pozara preko ispase na tudjoj zemlji i zamkarenja te do ostalih steta koje nasi cobani iliti pastiri pocine tokom godine.
 Svi mi imamo nekoga tko je bio coban, a neki od nas su i odrastali uz njih. Ja sam imao srecu da sam i bio coban kao klinac pomazuci babi i djedu.

medo:

--- Citat: panj - 12. 04. 2008. 20:55:17 ---Ako lažu mene onda ja lažem i vas ali čuja san da je fra Petar ima tornjaka koji je zadavija dva ili tri vuka tako da i tornjak može radit štete.  ;D

--- Kraj citata ---
U slucaju da pas zadavi vuka u obrani stada to nije steta (sumnjam da se i dogodi) ali ako to napravi pas koji ne cuva stado onda je velika steta.

KOBI:
Ja mislim da cobanima ne treba braniti da vode pse obucene da cuvaju ovce ali ako ti psi naprave nesto sto ne bi trebali u tom slucaju treba novcano kazniti njihovog gazdu.procjeniti koliko vrijedi ta divljac koju je pas ostetio pa cobana po dzepu.
mislim da bi onda bilo vise reda a i divljac bi bila mirnija jer bi pastiri pazili sta vode uz stado i sa kakvim psima rade.
odstranivanju psa  d7 treba pristupiti samo ako nema bas nikakvog drugog nacina da se problem rijesi jer pas ko pas ima svoje prirodne nagone i nije on za to kriv.

JAKI:
Kobasane potpuno su u pravu!Ako pas napravi stetu,proceni se steta pa gazdu po dzepu.To je najpravedniji nacin :smil4226ce1d491b5:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju