Lovna kinologija > Lovna kinologija

Ubijen lovački pas

<< < (14/15) > >>

Stipe Šibenik:

--- Citat: vuk samotnjak - 12. 04. 2008. 20:43:16 ---ja sam dosta upoznat s tornjacima, ima ih kod nas, a i djed mi je drzao tornjaka dok je bio vitalan. ako taj pas kolje zeceve, onda hebi ti takve zeceve!! nisu to zecevi nego trutovi.
ako je zec pravi divljo, nema sansone da ce ga i jedan tornjak uhvatiti, makar i mladunca!
na blidinju u hercegovini imas tornjaka pustenih koliko hoces da slobodni hodaju planinom, i nikakve stete ne prave. a tamo zivi i vrsni kinolog i poznavalac tornjaka fra Petar Krasic.

tornjak koji je istreniran da cuva ovce nece se odvajati od stada taman da stotine zeceva prolazi pokraj njega.
pustite vi cobana na miru, malo je cobana danas.

i da jos napomenem, tesko je cuvati vece stado bez bar jednog pasa.

--- Kraj citata ---


A jebi ga vuče, nemože mladunac uzmaknit psu osim ako nema sreče pa je negdi blizu gustiša. A da goni zečeve to je istina jer sam vidija na vlastite oči. Ponavljam još jednom da protiv pastira nema niko ništa. Dapače kapa do poda za mukotrpan posao čovjeku, ali psi mu uznemiruju lovište.... 

vuk samotnjak:
ima on njih vise, ne samo jednog. i ubili su njegovi tornjaci puno vise od 2-3 vuka. to se kod nas ne smatra stetom, zato sto je i sam vuk ovdje smatran stetocinom. kad netko mazne vuka to je za pohvalu, odmah ga i u novine zakace kao vrsnog lovca d4

al stvar je u tom sto tornjak nije gonic, nemoze se on mjeriti sa zecom i njegovim skokovima. tornjak je prvenstveno ovcarski pas, a također sluzi kao i dobar kucepazitelj.
tornjak je daleko poznat sa svojim okrsajima s vukom, zato su stari ljudi u hercegovini koji su imali ovce, svi drzali tornjake. bas radi vuka.

a ocito stipe da mu kerovi nisu dovoljno izdresirani, ponavljam, kad tornjak cuva stado - nista mu nemoze odvratiti paznju, jer to mu je i svrha, na kraju krajeva.

panj:
Ovo me strašno bode u oči kad vidin da netko na neki način vrijeđa čobane. Cijeli svoj život živin u Šibeniku i uvik za ljude koje žive na selu kažu seljačine a to su ljudi koji su navikli radit i koji nešto postgnu u životu. I svatko ko na neki način želi ih uvrijedit ili njihov težak život omalovažit za mene je u najmanju ruku bezobrazan. Ko su to lovci i ko im daje za pravo da određuje oće li čoban voditi psa ili ne. Moj dida ponekad vodi psa a nekad i ne dok čuva ovce, pa nek netko prova ubit tog psa onda će imati posla sa mnom. Otac mi je lovac i ja to stvarno volim ali kruh ne želim nikome uzimat sa mojim hobijm.

vuk samotnjak:
ja ne vidim da itko vrijedja cobane, niti njihove pse. cemu tenzije???

panj:
Ti možda ne ali ja da.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju