Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Noževi

Materijali oštrica

<< < (7/14) > >>

perop:

--- Citat: Infamous Blade - 19. 04. 2016. 19:25:03 --- ;) Pero ni malo ne dvojim glede toga...no čelik iako stainless već dobrano gubi bitku s vremenom naime postoji i PM
verzija istoga koja je dakako nešto bolja te ako usporedim tu tvoju verziju s N690co ovaj ima nešto bolje karakteristike
a kod nas je sad uobičajen...i opet + cryo TO još daje force
No kad smo već na američkom čeliku  u osobnoj kolekciji imam jednoga u CPM S35VN čeliku kojeg je kolega zakalio na
visokih i neuobičajenih 62+ HRC-a , postojala je opravdana bojazan da to i nije baš srećno no istog sam  već dovoljno isprobao i začuđujuće je odličan...oštrinu drži jako dugo ali nije u rangu Elmaxa  te još nešto agresivnijeg i ljućeg M390
koji me uistinu očarao s opravdanim razlogom je premium PM čelik.
Isto tako i CPM S30V kojeg imam na Spydercu a preteča je S35VN...sve je to fino i krasno ali neusporedivo s elmaxom
u tom rangu....i konačno kad sam se već raspisao da zadovoljim i one upite za S90V svakako izvrstan čelik ali
zbog svog sastava vrlo teško obradiv te nije nemoguće s određenim abrazivima i to je riješivo.
Svakako da postoji još cijeli niz vrlo kvalitetnih čelika te je vrlo važno znati koji upotrijebiti za određeni tip noža da bi ispunio očekivano.  z10

--- Kraj citata ---

http://bladereviews.com/knife-faqs/knife-steel/

"Infamous Blade" za mene osobno broj jedan su ipak noževi koje uz pomoć Hefesta bog vatre i kovačke vještine stručni pojedinci iskuju na vatri. U takvim noževima ima nešto od onog starog plamena i sjaja vječne vatre. Takve ručno rađene noževe osobno najviše volim i najviše cijenim.
Elmax je vrhunski čelik iako po tablicama ima i boljih ali to je kao i sve drugo stvar ukusa. Imam jedan nož od elmaxa koji je u izradi , naručeno je sječivo i drška preko ebaya. Što se tiče elmaxa  i njegove tvrdoće i sličnih materijala rekao bi nešto što je moj osobni stav. Tko s noževima cijepa drva, razbija elemente, ili štema??' Takvi poslovi u osnovi nisu njihova namjena. Ovaj SK5 je o kojem smo pisali je višenamjenski nož za preživljavanje. npr. drškom se navodno može probiti rupa u ledu. Ali tko i kada buši rupe u ledu nožem???, bar ovdje kod nas u Dalmaciji.
 zagi

Infamous Blade:
Slično sam o kovanju i sam razmišljao no nisam bio zadovoljan upotpunosti pogotovo hrđanjem a o atomima
strukturi i ostalim finesama da ne govorim PM čelici su svijet za sebe u metalurgiji i teško ih išta može nadmašiti

jedan vele me štar koji je expert za wootz(bulat gral čelika kaže
prraškasti su  također wootz, ali je na neki drugi način, u kojoj je matrica i karbida kao u wootz. Ali čelika prah proizveden industrijskim metodama koje koriste skupe tehnologije. Nijedan čovjek sam sa sobom ne može natjecati. To je jednostavno tako.

danijel:
Istina,al meni srce zaigra kad vidim ovakvu oštricu,puno puno znanja je ulozeno u nju i svakako to treba cijeniti...

Infamous Blade:

--- Citat: danijel - 19. 04. 2016. 21:56:09 ---Istina,al meni srce zaigra kad vidim ovakvu oštricu,puno puno znanja je ulozeno u nju i svakako to treba cijeniti...



--- Kraj citata ---

Ha nema imunog na takvu prezentaciju tu si dottore a tvoj romboidni grind je meni nešto naj kod nas viđeno tu nema zbora...

perop:
 d1
 :Copy of prima:  1liga

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju