Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Noževi

Materijali oštrica

<< < (2/14) > >>

Infamous Blade:
 gss kolac svakako nije iako je baš ovaj  testni primjerak Elmax 4,6mm , bevel cca 0,3mm standardno oštrenje 15/15 po strani...mada svi ostali dolaze u 3,8mm čeliku i definitivno su sliceri 0,2mm oštrenje 15/15

šokac:
E ovo je tema ...  d1   zagi

danijel:

--- Citat: Infamous Blade - 17. 04. 2016. 20:20:11 --- gss kolac svakako nije iako je baš ovaj  testni primjerak Elmax 4,6mm , bevel cca 0,3mm standardno oštrenje 15/15 po strani...mada svi ostali dolaze u 3,8mm čeliku i definitivno su sliceri 0,2mm oštrenje 15/15



--- Kraj citata ---

Super...počeo sam se igrat elmaxom pa me sve zanima... ;D
Jel mjerite tvrdoću na izgrindanoj oštrici il samo na tangu...?

Infamous Blade:
Na tangu, Danijel prvenstveno iz dva razloga prvi ravan je (preciznije mjerenje ) drugo ipak ostaje trag mjerne kuglice
pa možda se to nekom i me bi svidjelo na samoj oštrici.
No vučeš me za jezik   happi a znaš da je prilično oštar te jedno protu pitanje..jednom si rekao da tvoji kupci niti ne pitaju za čelik  rol no sad kad si poznat i priznat vjerujem da se situacija mjenja...eto te na elmaxu...kako vidje
prvi je već udomljen i kakvi su tvoji rezultati TO, da primjetih kako uredno specificiraš tvrdoću na noževima no
ne shvati sad ovo kao zlo...ja nadasve jako cijenim tvoj rad i talenat te mi je neopisivo drago dokle si došao.
Dakle gdje  i kako kališ te mjeriš ...hebeš ga kinder nožar je redovno nažuljao  ne jednog renomiranog nožara
baš iz razloga što zna ono što prosječan (sucker)  kupac ne zna.
Ako dozvoliš savjet , mjeri u Bohleru ili ako imaš baš mjesto gdje imaju suvremen i kalibriran uređaj..CRC ne računam
pod ozbiljno kao i još mnogo toga  happi.

Nadam se da možemo diskutirati...za neozbiljno imamo titanijuma pod školovanog  teaa

danijel:
mjerim ponekad  u crc a ponekad u slo u firmi od prijatelja,kad je moguće.
Crc sam par puta "provjerio" mjereći tvorničke oštrice( 80crv2  i s35vn) i rezultati su bili kakvi su i specifirani pa mislim da im nije uređaj baš takvo sranje.
E za ovo gdje mjeriš sam pitao zato jer mi je jedan poznati finski maker pričao o elmaxu da ga treba mjerit na oštrici zato jer,citiram:

"Elmax has 0.2mm 306stainless in the surface
You can see it when you sand it, and then buff it after that. 306 polishes brighter
They put the powder inside a 306 tube, and then hot roll it inside that
4.56 elmax is actually 5mm thick, becouse the 306 in the surface"

Evo nisam probao,baš me zanima. A možda ti grindaš "surface"?
 Inače, kad pitaš za kupce,iako već mjesecima u dogovaranju nudim ss, 95% narudžbi mi je još uvijek karbon, većinom 52100.
I dozvoli ti meni savjet,nemoj svako pitanje tumačit ko vučenje za jezik.. zagi

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju