Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Odjeća

Vijetnamka m65

<< < (22/25) > >>

shandi:
Problem je i u tome što je za vrijeme i poslije rata maskirna uniforma zamjenila radnu civilnu. Zato sad možeš vidjeti po selima kako babe i djedovi nose maskirne hlače kad nešto rade u polju ili oko kuće, pa na gradilištima itd. Svaka kuća maltene ima komad vojničke uniforme.

gogo3006:
Meni Vijetnamka na smeta.
Po meni jedna od boljih za svaki dan u dalmatinskom gustišu.
Onaj ko nije lovija, nezna šta je to. Za misec dana od jakete ostane điletin (prsluk).
Evo pa malo bacite oko iz mene ovdije, ili pitajte Isu, kako je kod njega.

dean:
Da li bi je nosio da je maskirna... Trajna je, i to nitko ne spori, ali mislim da nam svima smeta maskirna  boja...

stipe_zg:
Krilas ne slazem se sa tobom da onaj koji nosi vijetnamku podrzava bilo sta sto ima sa zlocinima americke vojske pocev od vijetnama pa do iraka. Tvoja teorija bi znacila, ako se anlogno primeni na oruzije, da svako ko korist  Mauser  podrzava zlocine nemacke vojske onaj ko koristi 7,62x54R zlocine koje je cinila ruska vojska i tako redom.
M65 je model jakne koji je nastao skracivanjem vojnog " mantila " koja je posluzila kao model za veliki  broj uniformi sirom sveta  ali i veliki broj lovackih modela jakni koje proizvode neke poznate marke, Takodje kroj M65 je danas uzor mnogim "civilnim" jaknama raznih brendova licno imam neku navigare jaknu koja dosta podseca na M65.
Jedino pitanje je da li je prakticna i njen kvalitet.

grom:
Vijetnamka je nezamjenjiva u Dalmaciji, za onoga tko ide u pogon pogotovo. Šminkerska lovačka odijela mogu nositi oni koji skupim terencem dođu do štanda i šetaju se 10m gore-dole i to im je lov. A da je jednobojni zeleni lovački komplet skup, pa i nije baš?? Ja kvalitene zimske hlače nabavim za najviše 150 kn, prsluk isto tako, mali prsluk sa džepovima za nekih 100 kn...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju