Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Odjeća

Vijetnamka m65

<< < (23/25) > >>

krilaš:
Kolege, lovci, prijateli,ja pokušavam da ne spajam ne spojivo i na tome propagiram.
Pogledajte lovce sa cele bivš teritorije SFRJ ili Jugoslavije,nigde nema laovačke ni sekcije a kamoli čitavog drustva sa svojim prepoznativljim stilom odevanja u lovu ,već svi koliko god ih ima skonca i konopca u svim duginim bojama i kao šimšilovi žbunovi, a to tako kako je sad nije dobro.
O tome sam hteo sa vama da diskutujem kao i na ostalim forumima gde sam takođe bio ne svaćen oko odevanja.
Jednostavno Evropski lovci imaju izgrađeni svoj stav oko izgleda lovaca u lovu i ne može se naći lovac u vijetnamci ili u nekoj vojnoj uniformi,a ako ga i neđete pa to je toliko mali zanemarljuvi procenat od nekih 0,01% ,isto toliko koliko je kod nas lovaca sa urednom lovačkom garederobom koja aman bas nema nikakve veze ni sa jednom vojnom uniformom ovoga sveta.

( Moramo menjati svest po načini izgleda i odevanja lovaca za vreme lova )

Ali vi ne morate tako mislitu u ostalom mišljenja su individualna.

Pozdrav Goran

thunderbolt:
Sto se tice dalmacije Vijetnamka je nezamjenjiva i uglavnom nije maskirna.
 Zelena je i to je dosta za lov,a o zlocinima ne bi jer je sa Mauserom i slicnima pocinjeno vise zlocina nego bilo cim.
 Krilas ima pravo da bi se tribalo neke stvari minjati ali za pocetak nek se ne nosi maskirna odjeca.
 U Rh je puno bolje po tom pitanju zadnjih godina.

KOBI:
Krilas to sve stoji kao sto ti pricas i ja imam isto misljenje i siguran sam vecina forumasa ali ima i onaj procenat ljudi tu koji nose vojne uniforme i koji to podrzavaju pa tako da ova vecina nece da se zamjeri ni s kime pa mislilm da je najbolja  preporuka da se uzme bilo koji lovacki prirucnik u kome se moze naci siroki opis lovca kao pojedinca sa svim njegovim obavezama,duznostima,nacinu ponasanja prema divljaci,prirodi,drugim lovcima i LOVACKOJ NOSNJI.
Te vojne uniforme da su napravljene za lova zvale bi se lovacke a ne vojne a ove lovacke bi se zvale vojne,policijske itd.
Isto da bi tamo neki general obuko lovacko odjelo,na sesir stavio rep fazana i otiso u rat.
Stoga je moje misljenje i stav da nema bog zna nekog opravdanja za nositi vojnu maskirnu umjesto lovacke uniforme pogotovo danas kad su sranja s ratom potsjetnik na zlo i na te lude 90-te.
A sto se tice obicne zelene vijetnamke koja nije maskirna to i nije tako zastrasujuce jer su zelena,maslinasta i smedja boja lovacke pa se moze pravdati time mada je lijepo vidjeti na jakni neki od amblema lovackog drustva,divljaci itd.   

STARI AVDZIJA:

--- Citat: shaga - 26. 04. 2009. 10:33:34 ---E ali u pitanju je vijetnamka redzo i mislim da vijetnamka u zelenoj boji OK za lov

--- Kraj citata ---

shaga samo tema nosi takav naziv a ovi postovi u temi evo su u vezi vojnih (ratnih) uniformi u ratu.ja sam iz rata izišo da nisam imao šta obući (ni civilno)ali sam nekako sabrao što šta, što lići na lovačko za lova a u vojničkoj uniformi nisam htio ni da radim ni na "mješalici" hao. vijetnamka prava je prva liga samo da nema na njoj "lišća" hao hao hao

...a ovi što nose vojne maskirne u lov nikad ih poderat ko da su "popljahali" komplet logistiku hao

ante kula:
kolega grom kakve su to gace zimske za 150 kuna?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju