Streljaštvo > Streljane

Gdje isprobavati svoje oruzje i kome se javiti?

(1/9) > >>

pirelli:
Svake godine pred pocetak lova nailazimo na napise u lovackim casopisima o provjeri stanja i upucanosti svoje lovacke puske risanice, svog karabina! U ovom poslijeratnom periodu gdje je velik broj oruzja vojnog kalibra i gdje municije ima u izobilju, pitam vas gdje i kako vjezbati, kome se javiti...? Jer citajuci zakon o oruzju nailazim na razne nelogicnosti, a u slucaju ne daj boze nekog zla, za cas bi bili sankcionirani i kaznjeni! U biti, u mom kraju( Dalmacija) nemamo adekvatnu streljanu, a sve ovo cim se koristimo moglo bi biti kaznjeno! Imate li kakvo iskustvo o pucanju na "divljoj streljani" i kakve su bile sankcije? Hvala unaprijed!

Viktor:

--- Citat: pirelli - 16. 02. 2008. 13:51:13 ---Svake godine pred pocetak lova nailazimo na napise u lovackim casopisima o provjeri stanja i upucanosti svoje lovacke puske risanice, svog karabina! U ovom poslijeratnom periodu gdje je velik broj oruzja vojnog kalibra i gdje municije ima u izobilju, pitam vas gdje i kako vjezbati, kome se javiti...? Jer citajuci zakon o oruzju nailazim na razne nelogicnosti, a u slucaju ne daj boze nekog zla, za cas bi bili sankcionirani i kaznjeni! U biti, u mom kraju( Dalmacija) nemamo adekvatnu streljanu, a sve ovo cim se koristimo moglo bi biti kaznjeno! Imate li kakvo iskustvo o pucanju na "divljoj streljani" i kakve su bile sankcije? Hvala unaprijed!

--- Kraj citata ---

Pozdrav,

Odlično pitanje i samo mala napomena.

Pred 7 dana su kod mene u društvu izašli na teren i krenuli upucat karabin (možda griješim jer nisam bio tamo nego samo čuo) ali su bili oko 300 m +/- koji metar van ili unutar toga područja.
Pozvana policija, oni su rekli da upucavaju i ostali bez oružja!

Pozdrav Viktor

medo:
Ali da su rekli da love stetocine nitko im ne bi mogao nista.
Opet jebeni zakon.Svako loviste moralo bi imati nekakvu streljanu ali posto nema trebalo bi vrijediti 300m od kuca s tim da se vodi racuna da zrna zavrse u nekakvom nasipu ili brdu.
 Policija nije sigurno mijerila distancu izmedju kuca i mijesta pucanja tako da bi i to moglo pasti u vodu.
 Ja kad sam upucavao obicno bi rekao da lovim stetocine u slucaju da policija pita. Ali posto ni vecina policijskih postaja nema streljane pucaju na divlje kao i lovci  ;D

fazan:
Moja streljana je manje od 300 metara od naselja , ali uredna prijava o održavanju bilo kakvog događaja s upotrebom oružja ( upucavanje, takmićnje) i nikada nemaš problema s nadležnom postajom.
 Naravno sa je obvezno čašćenje patrole ako je neka fešta.

fazan:
Prvenstveno za golubove, ali ima sve uvjete za pucanje do 300 metara s olučenim oružjem.
No kako je relativno blizu kuća izbjegavamo svakodnevno pucketanje da ne smetamo inaće korektnim susjedima.No kad dogovorimo datume , a to je obićno radnim danom od 8-16 može se nesmetano puknuti.
Streljana je legalno sagrađena na zemljištu u vlasništvu države, s time da su ishođene dozvole ministarstva kulture i prostornog uređenhja  te dozvola  Direkcije Hrvatski šuma koja u ime države gospodari predmetnom lokacijom.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju