Streljaštvo > Streljane

Gdje isprobavati svoje oruzje i kome se javiti?

<< < (2/9) > >>

fazan:
Naravno da možeš , no moraš biti vlasnik zemljišta odnosno tražiti koncesiju za pogodno zemljište.

SSG:

--- Citat: Viktor - 17. 02. 2008. 16:09:02 ---
--- Citat: pirelli - 16. 02. 2008. 13:51:13 ---Svake godine pred pocetak lova nailazimo na napise u lovackim casopisima o provjeri stanja i upucanosti svoje lovacke puske risanice, svog karabina! U ovom poslijeratnom periodu gdje je velik broj oruzja vojnog kalibra i gdje municije ima u izobilju, pitam vas gdje i kako vjezbati, kome se javiti...? Jer citajuci zakon o oruzju nailazim na razne nelogicnosti, a u slucaju ne daj boze nekog zla, za cas bi bili sankcionirani i kaznjeni! U biti, u mom kraju( Dalmacija) nemamo adekvatnu streljanu, a sve ovo cim se koristimo moglo bi biti kaznjeno! Imate li kakvo iskustvo o pucanju na "divljoj streljani" i kakve su bile sankcije? Hvala unaprijed!

--- Kraj citata ---

Pozdrav,

Odlično pitanje i samo mala napomena.

Pred 7 dana su kod mene u društvu izašli na teren i krenuli upucat karabin (možda griješim jer nisam bio tamo nego samo čuo) ali su bili oko 300 m +/- koji metar van ili unutar toga područja.
Pozvana policija, oni su rekli da upucavaju i ostali bez oružja!

Pozdrav Viktor

--- Kraj citata ---

Tako sam ja skoro ostao bez oružja na našem lovačkom domu,iako sam sve uredno prijavio predsjedniku i lovniku a pucao sam na mjestu gdje mi to i inače radimo pred početak sezone na srnjaka.Meci na tom mjestu završavaju naime u zemljanom zidu tako da nema opasnosti ni za koga i iza svega toga na cca 500 m je šuma i nema kuća i slično,a teren je lagano brdovit tako da i metak ode van svega šanse da negdje krivo završi su manje od 1 milipromila.Sada mi nepada upucavati karabin ili pucati bilo gdje gdje nije legalna streljana.

sniper:
Znaci trebamo lagati. Reci idemo na lisice i upucavati.  d7

Kaligula:
Ne lagati nego taj problem potencirati u HLS -u i u direktnom razgovoru s Policijom.
Ne s patrolom nego sa glavonjama i jednom za svagda rješiti to pitanje a ne da svako malo netko od nas ostane bez oružja zbog takvih minornih gluposti.
Jel se mora nekome od nas dogoditi takvo zlo da bismo se pokrenuli ?
Ako je Zakon napisan tako da je nemoguće nači rješenje,treba ih natjerati da promjene Zakon.
Ionako ih mjenjaju svako malo,pa nek jednom bude iz nekog pametnog razloga.
Ako nemamo HLS- na usluzi za takve  i  slične situacije,zašto ga imamo ?

SSG:

--- Citat: Kaligula - 19. 02. 2008. 00:40:14 ---Ne lagati nego taj problem potencirati u HLS -u i u direktnom razgovoru s Policijom.
Ne s patrolom nego sa glavonjama i jednom za svagda rješiti to pitanje a ne da svako malo netko od nas ostane bez oružja zbog takvih minornih gluposti.
Jel se mora nekome od nas dogoditi takvo zlo da bismo se pokrenuli ?
Ako je Zakon napisan tako da je nemoguće nači rješenje,treba ih natjerati da promjene Zakon.
Ionako ih mjenjaju svako malo,pa nek jednom bude iz nekog pametnog razloga.
Ako nemamo HLS- na usluzi za takve  i  slične situacije,zašto ga imamo ?

--- Kraj citata ---

Bilo bi lijepo kada bi netko pokazao interes za tako nešto,pogotovo vodstvo HLS-a no nažalost bojim se da duuuuuugo nećemo imati gdje upucavati legalno puške bez straha ili vježbati.Nemojmo se zavaravati,ali većina streljana u RH je ili pod upravom MORH-a ili policije a da bi civili na njima pucali treba sva sila papirologije(pogotovo za MORH-ove) i pismena zamolba,a ako kao civil i želiš pucati i imaš odobrenje nadležnog voditelja onda te oderu ko mladog majmuna(50 kn/pol sata ili čak i više)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju