Lovna kinologija > Uzgajivačnice

UZGAJIVACNICA "VITEZANSKA"

<< < (3/46) > >>

STARI AVDZIJA:
Takav je standard(više boja)davno rađen.Kad budemo stalna članiva FCI onda možemo vršiti izmjene.Dok nađem vremena objaviću revidirani standard (Hodžić Midhat)ali ga nikada nisu uputili iz Beograda u FCI.Sada bi bio u primjeni ali mi preferiramo uzgoj po tom revidiranom Tj osnovna boja žuta-pš-lisićije ili hrdžasto crvena(boje suhog lišća)sa peljasto sivom -nijanse  boja pepela do tamno pepeljasta boje divlje svinje.Barak je mlad crn (sa osnovnom bojom ko palež)starošću utjecajem gena za tu boju sve više postaje "zeljast"to je to.Objaviću broj rod.i tetovir onog lopova što mi neplati štence i da se traga za tim baracima sano da nađem u evidenciji.Nije uobićejeno određivati kolićinu prostora površine pepeljaste boje u stilu"probija boja plašt,to je čista navika posmatranja srpskog goniča srp.trobojnog goniča kada je u pitanju plašt a ne kod baraka.Tvrda dlaka sa podlakom  i ta pokrovna deblja ne duža od 7.cm na grebenu(gdje je naj duža)ne previše odlakana glava (čuba)ili skrivene oći.Uši na kojima treba biti nešto duže dlake od uha kratkodlakih goniča sa nešto "kičanke" po rubu uha. itd itd,bla,bla.Nisu dakle crni nego u tamnijim nijansama pepela.Na fotografiji barak izgleda tamniji nego što mu je dlaka u biti kada je posmatraš uživo iz bliza.

STARI AVDZIJA:
PINZ,dolazi tobe što prije.Dosta je mladih štenadi od mene tamo kod vas ali neki nisu živi.Stalno se troše.Pasminu mora vratiti na vrh piramide.Po uzgoju smo stigli posavce za dva legla u prošloj godini što je fantazija.Posavce sam uzgajao(9 generacija)sada su opčenito exter.loša pasmina tu i tamo ponešto dobro.Razlog :dobre pse pokupovali lovci iz Hrvatske a Bosna bila najjača po uzgoju posavaca nego sve ex. rep. Yu zajedno u bivšem JKS.po broju legala.
Znam te uzgajivače baraka kod vas,znam ženke koje daju legla i znam im veliki broj predaka.
Napravimo od baraka dobre pse a ne više sirotinjske bosanske hambaraše.Hajmo, ubrzaj tevbu eto ti leglo kod MIdžića žutog mehaničara..

Zoran:
evo malo i slika

Zoran:
i jos

Zoran:
a redzo ce da vam pojasni slike ko su stasu zasto su  z11
ali mislim da su one same dovoljne!  :laugh:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju