Lovna kinologija > Veterinarski kutak

KRPELJI

<< < (40/51) > >>

deeejan:
Ma da, nije nista to 100%, pomaze definitivno i smanjuje rizik od bolesti, al ak oce onda oce, ak potrefi, potrefit ce...

jura_:
Koliko ja znam nema preparata koji će spriječiti da krpelj ubode psa ili čovjeka.

grom:
 pesi
--- Citat: leon - 03. 06. 2015. 14:36:03 ---Več dugo koristim Frontline, još uvijek djeluje, sve ono jeftinije ne valja niš.

--- Kraj citata ---

Mene Frontline razočarao što se tiče buha skroz. Nula bodova. Ja i susjed držimo 6 pasa jedan do drugoga. Nakoti se tu buha lako koliko hoćeš. Najprije sve pokosimo okolo i onda motornom prskalicom sve dobro zaljemo koktelom insekticida. I šire nego treba plus Advantix svakome. Stronghold isto nije loš, ali čišćenje i otrov su zakon. Ima tu posla i treba paziti da otrovi nisu opasni za pse. Opet mi je sve lakše nego izgubiti psa. Kod nas je lišmanija problem, kod vas gore piroplazmoza. Uvijek nešto. Nekako mi je lakše kad potrujem sve u krugu 30m, kad padne kiša opet Stihl na leđa i udri. Kolegi obolio mlad kratkodlaki nijemac, prekrasan i dobar pas. Šteta velika, taman proradio. Šape otekle, nokti ko u lava. Lišmanija jebena,tko li je izmisli.

leon:
Kod mene ima 8 pasa, sve rješimo s  Frontline-om. Stvarno je dobar, pogotovo za buhe.

grom:
Problem je kad se legu u blizini, meni su znale skakati po nogama samo dok bi došao do pasa. Tu frontline ne pomaže. Stavio jednom na dvoje mlađih pasa,potjeralo buhe dva dana. Treći puni opet kao da nije ništa bilo. Advantix stavljam zbog lišmanije najviše, inače ih Stronghold rastjera bar mjesec dana.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju