Autor Tema: lovacki vjesnik 06.2014  (Posjeta: 9762 vremena)

Offline RUSKI

  • K 100
  • **
  • Postova: 397
Odg: lovacki vjesnik 06.2014
« Odgovori #30 u: 09. 07. 2014. 18:40:55 »
Eto vidite nije nam druge nego z2d7 a dok drugi  pesi i troše našu članarinu mi gledamo  i z12
Veoma slikovito opisano kolega hao.
Al šta tu mali čovik može napravit? pesi ježu majku.

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: lovacki vjesnik 06.2014
« Odgovori #31 u: 29. 06. 2016. 16:47:11 »
Eto, danas dobio Lovački vjesnik. Što očekivati od glasila čiji je urednik  teolog da ne kažem pop, a predsjednik saveza stručnjak za harmoniku i gemište, dobro baždaren. No dobro: Prvih 40 stranica uobičajeno; Ugovori o produženju lovozakupa sa slikama velikog gazde, nešto o vukovima, pa skupštine, pa skupštine, pa projekti, obljetnice, i onda na str. 40 tekst o srnećoj divljači izvjesne Dr. Sc. Neška Vukšić. Ne znam da li je dotična gđa. produkt Karlovačke škole, ali tekst je ispod nivoa struke za jedno lovačko glasilo. Srna je šumska životinja iz porodice jelena. To je priča koja prolazi kod djece iz vrtića. Mužjaci u pravilu jedini nose rogove, srna je biljojed,Bolesti: Od vanjskih nametnika značajniji su krpelji i jelenska uš. Unutarnji nametnici su razni crijevni nametnici, plućni vlasci te metilji. O Nosnom i kožnom štrku kao prioritetnom nametniku ni riječi, valjda ne postoje više. Odstrel se obavlja lovačkim puškama s užljebljenim cijevima ili risanicama najmanji dopušteni kalibar je 5,6x57 s lovačkim nabojem težine zrna ne manjim od 3,24 grama, i kinetičke energije na 100 m ne manje od 1000 j. Da je uvažena gospođa malo pročitala Pravilnik o načinu uporabe lovačkog oružja i naboja možda bi naučila da je hitac na srneću divljač dozvoljen minimalno sa 222 Rem. koji zadovoljava zakonske uvjete, a da se 5,6x57 prodaje gotovo isklučivo sa zrnom 4,8 gram. Nadalje kaže; Teška zrna i veliki kalibri čija kinetička energija na 100 m prelazi jačinu od 3000 J ne preporučuju se. Malo je nas koji imamo specijalizirani kalibar za svaku vrstu divljači, a što s onima koji imaju samo jednu risanicu i gle čuda u kalibru od preko 3000 J na 100 m?, a tu već spada i 7x64, i 30-06 i ,8x57 oni valjda ne bi trebali pucati na srneću divljač jer imaju neprimjereni kalibar. Odstrel srna provodi se prema Pravilniku o lovostaji, a koja su grla za odstrel, kako raspoznati uzgojno vrijedno od uzgojno nevrednog niti slova, bitno da se ne preporučuju kalibri preko 3000 J. Uglavnom ovaj tekst me podsjeća na tekstove Brankice Šošić koja prevodi za Dobru kob, a nezna šta prevodi pa prevodi postanu nestručni i smiješni. Tragično je da pri Lovačkom savezu postoji forme radi Izdavački savjet koji  bi se trebao sastati prije izlaska svakog broja LV pregledati tekstove staviti primjedbe, ali koga briga psi laju karavane prolaze, dnevnice idu, ovce treba šišat.

Offline boby 2

  • K 100
  • **
  • Postova: 340
Odg: lovacki vjesnik 06.2014
« Odgovori #32 u: 29. 06. 2016. 17:53:44 »
Bilo je potrebno samo pročitati Pravilnik o načinu upotrebe lovačkog oružja i naboja i prepisati ali evo ne znaju ni to. A ovo ˝dobro baždaren˝ me dobro nasmijalo.  hao hao hao hao hao zagi
svaka čast perju ali dlaka je dlaka

Offline Orion218

  • K
  • *
  • Postova: 71
Odg: lovacki vjesnik 06.2014
« Odgovori #33 u: 29. 06. 2016. 18:16:55 »
Ja sam otkazao pretplatu na Lovački Vijesnik i samo plačam 150kn članarine u lovačkom savezu. Meni je nakon 2. broja kojeg sam dobio bilo jasno da je smisao tog časopisa predstavljanje i naslikavanje raznih društava i napominjanje koliko su puta u crkvi bili slavili svetog huberta. A o divljači, psima oružju i sličnim temamau  u godinu dana možda 4 "kvalitetno" napisane stranice. Naravno neizostavno je barem 20 stranica sa plačenim oglasima za Blaser, Rarden i Bofors .
I malo šale na kraju di onaj neki travar iz miseca u misec doživljava zanimljve (ne)zgode sa svojim pajdašima i onda ih izlječi sa travama, mastima i bobicama.

Ugl nakon 2. broja mi je bilo žao papira pa sam odustao od nabavljanja. Lovci bi trebali bit ekološki osvješteni i ne poticat zagađivanje koje nastaje kad se ovaj papir baci...
 
Brno mod 2
Izh-58 16/70
Axiom OTT/TTF Poly

Offline Hunter_CRO

  • K 100
  • **
  • Postova: 153
  • Tko umre na jesen, za njega nema zime...
Odg: lovacki vjesnik 06.2014
« Odgovori #34 u: 29. 06. 2016. 18:21:31 »
Dobra kob je ista stvar, pretplaćen sam za 2016. godinu, ali dalje od toga ne idem...
Beretta  S55 12/70

Sabatti Rover 870 LH 30-06 + Meopta Meostar R1 1.5-6x42 RD

Offline Orion218

  • K
  • *
  • Postova: 71
Odg: lovacki vjesnik 06.2014
« Odgovori #35 u: 29. 06. 2016. 18:28:04 »
@ Hunter

kažeš isto a ?  :shok:

Razmišljao sam kupitt jedan komad na kiosku da vidim kakav je format i kako "diše" o čemu se piše i tako to .. ali ako je isto kao LV onda me i tih 20 kn strah dat.
Pa jel tolko tešk tražit neki časopis , nek izlazi i svaka 4 miseca ako treba ali da je napisan kako treba po pravilima i znanstveno argumentiran.
I bez naslikavanja, obljetnica, večeravanja i slićnih "promiđbenih poruka"
Brno mod 2
Izh-58 16/70
Axiom OTT/TTF Poly

Offline Hunter_CRO

  • K 100
  • **
  • Postova: 153
  • Tko umre na jesen, za njega nema zime...
Odg: lovacki vjesnik 06.2014
« Odgovori #36 u: 29. 06. 2016. 18:32:37 »
Nema viceva i križaljke, ostalo na isti kalup, moguće da ponešto i prepišu :P
Nemoj kolega, radije za tih 20kn kupi metak,dva :D
Beretta  S55 12/70

Sabatti Rover 870 LH 30-06 + Meopta Meostar R1 1.5-6x42 RD

Offline Orion218

  • K
  • *
  • Postova: 71
Odg: lovacki vjesnik 06.2014
« Odgovori #37 u: 29. 06. 2016. 18:37:15 »
Za te novce

samo Durex  d4;D ;D
Brno mod 2
Izh-58 16/70
Axiom OTT/TTF Poly

Offline Hunter_CRO

  • K 100
  • **
  • Postova: 153
  • Tko umre na jesen, za njega nema zime...
Odg: lovacki vjesnik 06.2014
« Odgovori #38 u: 29. 06. 2016. 18:38:46 »
Eh da, i to je oprema za lov, bravo kolega :D
Beretta  S55 12/70

Sabatti Rover 870 LH 30-06 + Meopta Meostar R1 1.5-6x42 RD

Offline Pinia

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1181
Odg: lovacki vjesnik 06.2014
« Odgovori #39 u: 29. 06. 2016. 21:22:50 »
Znači nisam sam što mislim da je taj vjesnik u banani..  ludiloo jbt šta bi Vi rekli samo crkva, orden ovaj onaj, bodljikava žica, zahvalnica tu i tamo i to je to.. Malo jadno a toliko tema zanimljivih za pisat.. :tommy:
Rule number 1: Fuck what they think.

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: lovacki vjesnik 06.2014
« Odgovori #40 u: 29. 06. 2016. 22:30:27 »
Eto, danas dobio Lovački vjesnik. Što očekivati od glasila čiji je urednik  teolog da ne kažem pop, a predsjednik saveza stručnjak za harmoniku i gemište, dobro baždaren. No dobro: Prvih 40 stranica uobičajeno; Ugovori o produženju lovozakupa sa slikama velikog gazde, nešto o vukovima, pa skupštine, pa skupštine, pa projekti, obljetnice, i onda na str. 40 tekst o srnećoj divljači izvjesne Dr. Sc. Neška Vukšić. Ne znam da li je dotična gđa. produkt Karlovačke škole, ali tekst je ispod nivoa struke za jedno lovačko glasilo. Srna je šumska životinja iz porodice jelena. To je priča koja prolazi kod djece iz vrtića. Mužjaci u pravilu jedini nose rogove, srna je biljojed,Bolesti: Od vanjskih nametnika značajniji su krpelji i jelenska uš. Unutarnji nametnici su razni crijevni nametnici, plućni vlasci te metilji. O Nosnom i kožnom štrku kao prioritetnom nametniku ni riječi, valjda ne postoje više. Odstrel se obavlja lovačkim puškama s užljebljenim cijevima ili risanicama najmanji dopušteni kalibar je 5,6x57 s lovačkim nabojem težine zrna ne manjim od 3,24 grama, i kinetičke energije na 100 m ne manje od 1000 j. Da je uvažena gospođa malo pročitala Pravilnik o načinu uporabe lovačkog oružja i naboja možda bi naučila da je hitac na srneću divljač dozvoljen minimalno sa 222 Rem. koji zadovoljava zakonske uvjete, a da se 5,6x57 prodaje gotovo isklučivo sa zrnom 4,8 gram. Nadalje kaže; Teška zrna i veliki kalibri čija kinetička energija na 100 m prelazi jačinu od 3000 J ne preporučuju se. Malo je nas koji imamo specijalizirani kalibar za svaku vrstu divljači, a što s onima koji imaju samo jednu risanicu i gle čuda u kalibru od preko 3000 J na 100 m?, a tu već spada i 7x64, i 30-06 i ,8x57 oni valjda ne bi trebali pucati na srneću divljač jer imaju neprimjereni kalibar. Odstrel srna provodi se prema Pravilniku o lovostaji, a koja su grla za odstrel, kako raspoznati uzgojno vrijedno od uzgojno nevrednog niti slova, bitno da se ne preporučuju kalibri preko 3000 J. Uglavnom ovaj tekst me podsjeća na tekstove Brankice Šošić koja prevodi za Dobru kob, a nezna šta prevodi pa prevodi postanu nestručni i smiješni. Tragično je da pri Lovačkom savezu postoji forme radi Izdavački savjet koji  bi se trebao sastati prije izlaska svakog broja LV pregledati tekstove staviti primjedbe, ali koga briga psi laju karavane prolaze, dnevnice idu, ovce treba šišat.

"Stari", uz duboko poštovanje  d1 ... ne sekiraj se previše ...
Politika , ko politika ...

Sjećaš se ovoga ?  http://forum.lovac.info/casopisi_knjige_video_tv_emisije_o_lovstvu/lovac_7739.0.html

Dobra vremena ...   zagi



















Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline Orion218

  • K
  • *
  • Postova: 71
Odg: lovacki vjesnik 06.2014
« Odgovori #41 u: 29. 06. 2016. 22:46:50 »
Uglavnom bit priče je da u Hr nema kvalitetnog lovačkog mjesečnika ??

Jesam li u pravu ?

Zanima me kakvo je stanje u okolnim državama ?
Kako je u :
Sloveniji
Srbiji
Bosni

Ima kolega ovdi na forumu koji su od tamo pa nek malo daju svoje viđenje
Brno mod 2
Izh-58 16/70
Axiom OTT/TTF Poly

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: lovacki vjesnik 06.2014
« Odgovori #42 u: 30. 06. 2016. 08:31:22 »
Eh da, i to je oprema za lov, bravo kolega :D

Osim u slučaju kolege Deejana, koji tim "lovačkim" aktivnostima pristupa sasvim ležerno. Njegove su, hm, lovačke prijateljice već i zaboravile svoje doba plodnosti  !

Offline Fazan Okićki

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: lovacki vjesnik 06.2014
« Odgovori #43 u: 30. 06. 2016. 12:22:27 »
Hm, ova rasprava otvorila je nekoliko pitanja. O nekima sam već pisao ali ponavljanje je majka znanja pa ćemo još jednom.

1. Dotična dama koja je napisala članak o srni mora se polako promovirati lovačkoj javnosti obzirom da će kroz koju godinu njeno ime biti vrlo često (i važno!) u lovačkim raspravama  8)

2. Lovački vjesnik je glasilo HLS-a i kao takvog ga se treba gledati. Njegova primarna uloga jest izvještavanje članstva o aktivnostima Saveza, a ne edukacija o lovstvu.  z14

Zanimljiv je ovaj koncept s mogućnosti da se lovci koji se izravno učlanjuju u HLS mogu odlučiti žele li pretplatu na LV ili ne žele. Time se otvara lijepa Pandorina kutijica jer nisu svi lovci u istoj poziciji. Naime, oni koji su matični članovi svojih društava, te preko njih učlanjeni u HLS ne mogu birati žele li LV ili ne žele. Iskreno, čudi me da je ta mogućnost uopće ponuđena "izravnim" članovima.  teaa

Iz navedenog proizlazi da LV zapravo ne ovisi o tržištu. Jasno je kako onda brušenje kvalitete na ono malo prostora kojeg u svakom broju ima nakon što se ispromovira sve što se treba ispromovirati, i nije od presudne važnosti.

Kad bi baš svaki član imao priliku reći želi li ili ne želi LV onda bi pjesma, barem pretpostavljam, bila ponešto drugačija. Ipak, tvrdim kako i ovakav LV rado čita velika većina članova i on im kao takav ne smeta. Dapače, ovo je način da lovci pročitaju ponešto. Nažalost, većina lovaca koje poznajem osobno nisu ljubitelji knjige, čitanja i produbljivanja znanja. Ovako im bar nešto dođe u ruke, htjeli - ne htjeli. Takvima ne treba vrh lovačke publicistike. I ovo im je više nego dovoljno.  >:(

3. Dobra kob samo potvrđuje gornji navod. Tržišno orijentiran časopis došao je do tiraže koja izdavaču nije davala ništa osim gubitaka. Sad je i DK pod okriljem HLS-a i silno me zanima kako će se priča razvijati. Vidim dva scenarija. Jedan je gašenje DK utapanjem u LV (taj mi je i vjerojatniji). Drugi scenarij je da se upravo DK profilira kao stručni časopis za lovce i ljubitelje prirode (ribolovce?, planinare?) koji će počivati na tržišnim načelima pa svojom kvalitetom izdavaču (HLS) donositi i financijsku i nematerijalnu (znanje članstva) dobit. Nekako mi se taj scenarij ne čini vjerojatnijim od prethodnog. Nažalost!  uf

4. Imali smo odličan stručni časopis koji je izlazio na tromjesečnj bazi i donosio članke koji su za LV i DK bili Formula 1. Sudbinu Lovočuvara znate. Ugasio se jer nije bilo tržišnog interesa za takvim štivom. Sve ukazuje da većina ipak ne mari za nadogradnjom postojećih znanja. A ova manjina koja bi rado čitala jednostavno nije dovoljno brojna da stvari drže vodu u poslovnom smislu.  2p

Ovo sad otvara 2 nova podpitanja.

4a. Kako potaknuti lovce da čitaju, uče, razvijaju se, napreduju? Osobno sam napravio više nego razuman napor u tom smjeru. Rezultati su poražavajući.  paci

4b. Gdje naći autore koji bi kvalitetom svojih tekstova iz broja u broj ispunjavali visoke kriterije publike koja ovdje vapi za kvalitetnim štivom? Jer svi bi čitali, a malo se njih "trga" da nešto kvalitetno napiše.  d6

Lako je napadati i pljuvati. Ajmo ponuditi nešto konstruktivno. Probajte pa ćete vidjeti kud će vas to odvesti ;-)
« Zadnja izmjena: 30. 06. 2016. 12:24:29 od Fazan Okićki »

Offline gperic

  • K 500
  • ***
  • Postova: 722
Odg: lovacki vjesnik 06.2014
« Odgovori #44 u: 30. 06. 2016. 13:03:39 »

4b. Gdje naći autore koji bi kvalitetom svojih tekstova iz broja u broj ispunjavali visoke kriterije publike koja ovdje vapi za kvalitetnim štivom? Jer svi bi čitali, a malo se njih "trga" da nešto kvalitetno napiše.  d6

Lako je napadati i pljuvati. Ajmo ponuditi nešto konstruktivno. Probajte pa ćete vidjeti kud će vas to odvesti ;-)

Ima autora samo ih nitko neće plaćati. Svojedobno sam i sam pisao članke, vjerujte za to treba odvojiti dosta slobodnog vremena. Nađi ideju koji tekst, piši, traži po internetu podatke vezan uz isti tekst, traži stručna mišljenja, znanstvene studije, recenziraj, uklopi zanimljive fotografije, a za čega. Da bi mi netko rekao hvala. Prošla su ta vremena kada se radilo bez para. Danas svaki trenutak slobodnog vremena, a kojeg je iz dana u dan sve manje, potrošim na sebe, druženjem sa sinom ili obilaskom lovišta.
ex šumar