Autor Tema: Dalekozor  (Posjeta: 186257 vremena)

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Dalekozor
« Odgovori #60 u: 30. 10. 2007. 13:13:55 »
evo i mene ponovo. testirao neku noc sa ceke ovaj Nikon Action 8X40 sirokokutni i potpuno sam zadovoljan. Skoro u mrkloj noci mozes normalno osmatrat livadu do 250m. Srnjak se ljepo vidi u srednje visokoj travi.Prezadovoljan sam sa njim. Ako koga interesira imam jos jednog zapakiranog doma. 110 Eur
Aj molim te stavi neki link ili sliku da vidimo kak izgleda.
Još kad bi imao neke tehničke podatke ...

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: Dalekozor
« Odgovori #61 u: 30. 10. 2007. 13:43:57 »
evo i mene ponovo. testirao neku noc sa ceke ovaj Nikon Action 8X40 sirokokutni i potpuno sam zadovoljan. Skoro u mrkloj noci mozes normalno osmatrat livadu do 250m. Srnjak se ljepo vidi u srednje visokoj travi.Prezadovoljan sam sa njim. Ako koga interesira imam jos jednog zapakiranog doma. 110 Eur
Aj molim te stavi neki link ili sliku da vidimo kak izgleda.
Još kad bi imao neke tehničke podatke ...

Pročitaj ovu temu od početka i sve će ti biti jasno d4

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Dalekozor
« Odgovori #62 u: 23. 11. 2007. 10:28:18 »
A sad malo jeresi. Imam več dva dvogleda-dalekozora ali mi se dopao ovaj Veber http://www.veber.ru/catalog/1/4/65/čdetails=825
za cenu od oko 100e pa bih molio da malo protresemo šta ko ima da kaže o istom. Takodje se dvoumim izmedju 10 i 8 x42. Znam da ima boljih ali su mnogo skuplji! ;D ;D ;D ;)

Offline Gorki

  • K 100
  • **
  • Postova: 137
  • Pigs on the wing 1
Odg: Dalekozor
« Odgovori #63 u: 25. 11. 2007. 15:21:54 »
SWAROVSKI- Habicht 7x42GA Gumi armirung 8). Jedan od proverenih modela ili dalekozor za celu lovnu karijeru.Probao sam razno razne i ove i one.

U potpunosti se slazem s tvojim razmisljanjem, i danas jos uvijek zalim sto ga nisam uzeo. Definitivno najbolji izbor. Umjesto njega sam uzeo Swarovski SLC 15x56, pljunuo veliku lovu, i pozalio.(veliko, tesko i potpuno nepotrebno) Osim Swara imam i Steiner Nighthunter XP 8x30, s autofokusom. Zanimljiva igrackica.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Dalekozor
« Odgovori #64 u: 26. 11. 2007. 08:00:06 »
SWAROVSKI- Habicht 7x42GA Gumi armirung 8). Jedan od proverenih modela ili dalekozor za celu lovnu karijeru.Probao sam razno razne i ove i one.

U potpunosti se slazem s tvojim razmisljanjem, i danas jos uvijek zalim sto ga nisam uzeo. Definitivno najbolji izbor. Umjesto njega sam uzeo Swarovski SLC 15x56, pljunuo veliku lovu, i pozalio.(veliko, tesko i potpuno nepotrebno) Osim Swara imam i Steiner Nighthunter XP 8x30, s autofokusom. Zanimljiva igrackica.
Preskupo definitivno.
Probaj nesto od Leupolda i neces pozaliti,a ustedjeti ces puno. ;)

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Dalekozor
« Odgovori #65 u: 26. 11. 2007. 08:01:27 »
A sad malo jeresi. Imam več dva dvogleda-dalekozora ali mi se dopao ovaj Veber http://www.veber.ru/catalog/1/4/65/čdetails=825
za cenu od oko 100e pa bih molio da malo protresemo šta ko ima da kaže o istom. Takodje se dvoumim izmedju 10 i 8 x42. Znam da ima boljih ali su mnogo skuplji! ;D ;D ;D ;)
10x50 i ne da je ruski d4
Dobro izgleda ali mnogi se zale na rusku mehaniku d1

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Dalekozor
« Odgovori #66 u: 27. 11. 2007. 13:46:11 »
Imam Bausch & Lomba 8X50, rusa 7X40 i Zeiss 8X20, a provao sve i svašta, sljedeča kupnja vjerovatno wind river ili Steiner night hunter.
Rusa sam probao nekoliko komada mislim da su optički dobri ali mehanika je upitna, tako da i dva dalekozora iz iste serije imaju totalno različitu sliku, problem je u lošem pozicioniranju leča.
Ipak subjektivni dojam Zeissova i slika kod starih Jena je nešto neopisivo.

Dobar pogled!
Imam upalu volje.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Dalekozor
« Odgovori #67 u: 27. 11. 2007. 19:02:13 »
Imam Bausch & Lomba 8X50, rusa 7X40 i Zeiss 8X20, a provao sve i svašta, sljedeča kupnja vjerovatno wind river ili Steiner night hunter.
Rusa sam probao nekoliko komada mislim da su optički dobri ali mehanika je upitna, tako da i dva dalekozora iz iste serije imaju totalno različitu sliku, problem je u lošem pozicioniranju leča.
Ipak subjektivni dojam Zeissova i slika kod starih Jena je nešto neopisivo.

Dobar pogled!
Bausch & Lomb je ustvari Bushnell. Leupold river messa je fantastican za lov ali mozda Skyangel zna vise jer sam njemu donio.Meni je bio odlican

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Dalekozor
« Odgovori #68 u: 28. 11. 2007. 08:10:24 »
vidim da me se poteže za jezik. dalekozor je mraaaaak. slika kristalno čista, gledam dugo u noč s njime po prosekama. jako je fino obračen, gumiran potpuno, nema tupih udaraca, robustan jest, no taman. U svakom slučaju, hvala medi još jednom kaj mi ga je preporučio i donio, a vama ostalima ga svakako preporučujem. 2 kolege koji su predani Swarovci su počeli sliniti nad njim dok su gledali kroz njega...

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Dalekozor
« Odgovori #69 u: 28. 11. 2007. 09:11:37 »
vidim da me se poteže za jezik. dalekozor je mraaaaak. slika kristalno čista, gledam dugo u noč s njime po prosekama. jako je fino obračen, gumiran potpuno, nema tupih udaraca, robustan jest, no taman. U svakom slučaju, hvala medi još jednom kaj mi ga je preporučio i donio, a vama ostalima ga svakako preporučujem. 2 kolege koji su predani Swarovci su počeli sliniti nad njim dok su gledali kroz njega...
;D ;D ;D a jos kad shvate koliko su platili svoje plakat ce u mraku od muke  ;)

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Dalekozor
« Odgovori #70 u: 28. 11. 2007. 09:32:09 »
to je i najsmješnije u cijeloj priči  z10

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Dalekozor
« Odgovori #71 u: 28. 11. 2007. 12:51:54 »
skyangel,medo kolika mu je cijena ččč
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline lovac miro

  • K
  • *
  • Postova: 17
Odg: Dalekozor
« Odgovori #72 u: 31. 12. 2007. 19:37:33 »
Pa evo da se uključim i pohvalim .Nakon što sam postao Vaš forumaš i pročitao razna mišljenja uvažio sam "medin" savjet i upravo mi donosi (03.01.se vidimo u lovu )NIKON 2.5-10X50 SF M IL 4RB za karabin 7x64, :( a moja draga kčerka me počastila sa dalekozorom NIKON action 10x50 CF i kaže da ga je u frankoniji u Diseldorfu platila 110 eura.Odličan je ,možda je 10x50 malo previše al ona je mislila da je tim bolji.     

Schultz and Larsen

  • Gost
Odg: Dalekozor
« Odgovori #73 u: 02. 01. 2008. 00:44:53 »
Koristim Zeiss Jena 7x40DF za sav lov. Ovaj je vojni model(na njemu stoji NVA=Nationale volke Arme)  istocnonjemacke vojske. Sav je gumiran, ima autofokus. Kad gledas kroz njega vidis linije koje su na lecama, sluze za korigiranje artiljerijske paljbe. Optika je vrhunska, robustan, ali malo teska 1,3kg. Padao mi je sa ceke, na kamenje i iz izlaska i ulaska u auto vise puta ali nista.  Napravljen je oko 70-te u Jeni, danas su to tvornice marke koja se zove DOCTER u Njemackoj.

Platio sam ga polovnog 150 evra. Danas bi takva optika kostala mozda 7-9 puta vise.
Moje kolege koje imaju Sware i moderne Zeiss modele ne mogu vidjeti razliku u  opticko valjanosti. Naravno da su novi modeli bolji(svijet je otisao naprijed hvala bogu u ovih 30-tak godina) ne tvrdim da nisu, ali ako mozes doci do jednoga ovakvog odmah kupuj. Vidi ovu stranicu:

www.holgermerlitz.de

Vidio sam ih na Ebay stanicama veoma jeftine. Posebno u Nemackoj ih ima dosta polovnih. 

NB: ZRAK Sarajevo ih je pravio isto po licenci za bivsu armiju, ali to je dobra kopija.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Dalekozor
« Odgovori #74 u: 02. 01. 2008. 08:44:19 »
Za Leupold sam nekoč davno pročitao da firma ima korjene u porodici koja je došla u ameriku iz Jene, i sa sobom ponijela neke Zeiss-ove proizvodne tajne, te stoga imaju dosta slične leče.

Da li neko zna možda više o ovomeč
Imam upalu volje.