Autor Tema: TALKIE-WALKIE!  (Posjeta: 81583 vremena)

Offline Cuvitar

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #90 u: 24. 12. 2009. 02:04:20 »
Tako je kolega .50AE  d4
Mi na brodu koristimo VHF za komunikaciju brod-brod ili brod-obala, dok UHF koristimo za internu komunikaciju na brodu gdje je VHF prakticki neupotrbljiv zbog puno zeljeznih prepreka, ali famozni UHF radi bez greske. Ovako na otvorenom moru VHF "signal" ide i po 10 NM, po idealnim vremenskim uvjetima nekad i vise, dok po mojoj slobodnoj procjeni UHF jedva da cujes na 3-5 NM (NM= Nauticka Milja - 1852 metra). pricam samo o hand held uredjajima, stacionarni VHF sa vanjskom antenom na vrhu jarbola ima domet puno veci, rekao bih i do 30 NM.

Ako neko nabavi uredjaje sa "marine" kanalima, ne vjerujem da ce se neko zamarati lociranjem par pojedinaca, naravno ako izaberes neki od "radnih" kanala, ni u kojem slucaju kanal 16 jer je to medjunarodni kanal za traganje i spasavanje i slanje SOS-a. Svi brodovi opremljeni radio stanicama slusaju taj kanal 24/7 i stvarno nebi bilo dobro da tu neko smeta, tu bi vec bilo panike, a za ostale "radne" kanale mislim da nebi bilo problema, a pogotovo za vas koji ste daleko od obale i mora. Ko bi vas cuo da u Slavoniji pricate i na kanalu 16?  ;D

"Nothing wrong with shooting...as long as the right people get shot."

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #91 u: 24. 12. 2009. 09:43:08 »
Sad mi je nešto jasnije, a puno toga još nejasnije-da vas više ne zamaram svojim bedastim pitanjima gdje bi potpuni laik mogao pročitat nešto više o ovome području.
Znanje o radio uređajima mi je takvo da znam da trebam stisnuti veliku tipku i pričati i da svi moraju imati stanice na istom kanalu, ako se želimo čuti happi happi i znam da smo se sa skupljim uređajima fino čuli i da su bili mali i lagani za u džep.

Offline Cuvitar

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #92 u: 24. 12. 2009. 10:55:16 »
Mozda ovde najdes sta te zanima:

http://en.wikipedia.org/wiki/Marine_VHF_radio
"Nothing wrong with shooting...as long as the right people get shot."

Offline markoherc

  • K 100
  • **
  • Postova: 262
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #93 u: 02. 11. 2010. 14:56:48 »
evo da iskoristim ovu temu: Dali netko zna gdje u zagrebu ima kupiti zamjenskih baterija za
MOTOROLA GP300?? hvala

Offline syncm2

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #94 u: 02. 11. 2010. 19:06:16 »
evo da iskoristim ovu temu: Dali netko zna gdje u zagrebu ima kupiti zamjenskih baterija za
MOTOROLA GP300?? hvala

Mozda u chipoteci? Ili kako se već piše ime te trgovine..
9A7PSD

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #95 u: 02. 11. 2010. 19:28:12 »
Mozda u chipoteci?
Tamo sam u prosjeku dvaput tjedno i siguran sam da nemaju niti su ikada imali te baterije.
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #96 u: 03. 11. 2010. 20:50:02 »
evo da iskoristim ovu temu: Dali netko zna gdje u zagrebu ima kupiti zamjenskih baterija za
MOTOROLA GP300?? hvala

probaj na ebay,nisu ni skupe
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline lesec

  • K 100
  • **
  • Postova: 141
  • Ako hoćeš u miru živjeti slušaj, gledaj i šuti !
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #97 u: 04. 01. 2012. 19:26:25 »
Ja koristim Motorolu TLKR-T7 koja navodno ima domet do 10 km (ovisno o terenu) ali je nisam koristio dalje od 2-3 km i mogu reči da sam zadovoljan.
Ako netko od vas koristi ovaj model zanima me vaše iskustvo !
 1liga
-pozdrav, Lesec !

Offline coas

  • K
  • *
  • Postova: 10
  • DOBAR POGLED
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #98 u: 11. 02. 2012. 13:40:05 »
POZDRAV KOLEGE

Posto imam nekog iskustva sa radio uredjajima gotovo da necete pogrjesiti ni sa cim sto kupite.
Mali  PMR uredjaji su dovoljni za vecinu lovackih potreba, buduci da ako sve kolege u grupi imaju isti i u situaciji gdje je to preko nekog velikog brda uvjek je neko i na brdu pa moze da prenese poruku.
O ovoj temi se moze raspravljati samo po pitanju kolicine novaca koju ste spremni da ulozite,(u smislu koliko para toliko muzike)
Moja preporuka iz licnog iskustva sa uredjajima koje ja posjedujem:

PMR uredjaj  500mW - KOJI GOD KUPITE NECETE POGRJESITI jedino vam je prakticniji onaj sa punjacem i punjivim baterijama (obicne baterije obicno traju 5-7 izlazaka u lov)

DUAL BAND uredjaj Baofeng UV-3R 2w (za laike "dual band" znaci da mozete da razgovarate i sa onima koji imaju PMR uredjaj i sa onima koji imaju 2m uredjaj kao sto je recimo Motorola GP300)
Ovo sam kupio nedavno na ebay kosta 45$ znaci:
4 puta jaca predaja od PMR uredjaja,
u isto vrjeme moze da prati dvije frekfencije,
ima malu bateriju na sebi, zna biti vrlo korisno,
ima fm radio ako vam je dosadno na ceki :)
u kompletu- uredjaj, antena, punjac, baterija, slusalica kao za mobitel i vezica
ZA SADA JAKO ZADOVOLJAN MOGUCNOSTIMA I RADOM

A za one koji kada kupuju, kupuju samo jednom
KENWOOD  th-f7e DUAL BAND 5W (opis bi bio mnogo dugacak)

Ko ima pitanja slobodno neka se javi

DOBAR POGLED


Offline coas

  • K
  • *
  • Postova: 10
  • DOBAR POGLED
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #99 u: 11. 02. 2012. 13:41:53 »
Sad mi je nešto jasnije, a puno toga još nejasnije-da vas više ne zamaram svojim bedastim pitanjima gdje bi potpuni laik mogao pročitat nešto više o ovome području.
Znanje o radio uređajima mi je takvo da znam da trebam stisnuti veliku tipku i pričati i da svi moraju imati stanice na istom kanalu, ako se želimo čuti happi happi i znam da smo se sa skupljim uređajima fino čuli i da su bili mali i lagani za u džep.

PITAJ STA TE ZANIMA

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #101 u: 11. 02. 2012. 20:10:12 »
Bas se nerazumijem puno u ove stvari posto se ovdje nekoriste puno al ako cemo nesto sto valja samo modele koje koriste ovi divlji na sjeveru evrope posto tamo nema telefona  hao
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline coas

  • K
  • *
  • Postova: 10
  • DOBAR POGLED
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #102 u: 11. 02. 2012. 23:18:26 »
coas, dali imaš kakvih saznanja za ovaj model?

http://www.lightinthebox.com/1-5--LCD-Dual-Frequency-Multi-Band-Walkie-Talkie-with-VOX-Flashlight-FM-Radio--VHF-UHF_p154289.html

uredjaj mi izgleda jako dobro uradjen sto se tice kvalitete izrade
malo mi se jedino ne svidja duzina antene
imas ih i na ebay-u nesto malo jeftinijih
cini mi se na slici da se kuciste baterije otvara tako da mozes da promjenis punjive uloske kada ove vise nemognes puniti
uredjaj je dual band (radi na PMR i 2m frekfencijama)
jedino sto nisam siguran je dali moze da prati dvije frekfencije istovremeno
uz ovo si kupi samo slusalicu za u uho ako cekas divljac (preporuka neku najslicniju onim od mobitela sve ostalo nije pogodno za lov najbolj nesto ovako:
 http://www.ebay.com/itm/E46MT-1-wire-PTT-Earpiece-T5320-T8550-MR-HH300-/130639748101?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e6abc5c05#ht_2822wt_1046
sve ostalo ili boli uho ili necujes na njega kada recimo stavis gluhac samo vodi racuna kada ga narucujes da odgovara dzek za ovaj uredjaj posto ih ima vise vrsta)

preporuka
nemoj da te odbije to sto je kinez
sve se danas pravi u kini
moja preporuka i po pitanju cjene koji dolar gore dole

lovacki pozdrav





Offline istrijan

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
  • Lovim da zaboravim
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #103 u: 22. 01. 2013. 09:54:05 »
Ja koristim Motorolu TLKR-T7 koja navodno ima domet do 10 km (ovisno o terenu) ali je nisam koristio dalje od 2-3 km i mogu reči da sam zadovoljan.
Ako netko od vas koristi ovaj model zanima me vaše iskustvo !
 1liga



Pozdrav ja ih koristim, dobre su u ravničarskom dijelu lovišta, u brdovitom već stvaraju probleme,npr. ja ćujem svih ali nemogu odgovorit, one imaju dosta funkcija u menu, možda treba se malo poigrati sa njima pa bi bile još bolje, ali ja nisam to istraživa, kupio sam ih u VIP-u bile su 780 kn par, koristim ih već 3 godine i sada ću ih zamijenit sa midland g11 koje su puno bolje i jače.

Offline kmet

  • K 100
  • **
  • Postova: 189
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #104 u: 22. 01. 2013. 11:17:20 »
Ja koristim MIDLAND G5XT lovi oko 1,5km ako je teren ok onda vise..
G.K..