Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213804 vremena)

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1785 u: 27. 08. 2016. 17:46:48 »
Tragično okončan život.....počivao u miru
Sućut obitelji....
Em ti sumpor.....

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1786 u: 28. 08. 2016. 15:07:55 »
Tragično okončan život.....počivao u miru
Sućut obitelji....
Što je razlog?
Ranjeni vepar? Uzbuđenje? Nepoštivanje osnovnih lovačkih postulata ?
Što god da je , to nam je SVIMA opomena da nikada dosta opreza tijekom lova , a naručito prilikom potrage za ranjenom divljači.
Bog bio na pomoći obojici!
Hrvatske Domovine Sin.

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1787 u: 28. 08. 2016. 22:20:05 »
Da fazan, neiskustvo i ne postivanje pravila bar u dve tocke.
Al posto se radi o sinu imucnog covjeka, presuda bi mogla biti smjesna.

Offline dabar

  • K 100
  • **
  • Postova: 398
  • Od svih ljubavnica najdraža mi puška!
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1788 u: 28. 08. 2016. 22:26:43 »
Kakva god presuda bila Deana vratiti neče..zakon o osposobljavanju lovaca treba mijenjati, oružje u rukama nestručnih brzopletih ljudi željnih dokazivanja dovodi do ovakvih tragičnih slučajeva

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1789 u: 28. 08. 2016. 23:01:05 »
budimo realni , masa nas je bila bar jednom u lovu sa takvim novopečenim i novokomponiranim lovcima, natrpili smo se straha i na kraju šutili jer je taj i taj to i to,
ali je još tragičnije što ima i starih lovaca koji ne poštivaju regule o sigurnosti o lovu
poslije jebanja nema kajanja, rekli bi naši stari, uglavnom dve familije su zavijene u crno
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Pinia

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1181
Rule number 1: Fuck what they think.

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1791 u: 29. 08. 2016. 07:33:48 »
Da fazan, neiskustvo i ne postivanje pravila bar u dve tocke.
Al posto se radi o sinu imucnog covjeka, presuda bi mogla biti smjesna.

Kolega očito znaš o ovome nešto više od ostalih pa bi bilo dobro da to i napišeš, vječito pišemo o ovakvim nesrećama u "rukavicama" i dok je tako ovakve stvari će se i događati.

Offline sean86

  • K
  • *
  • Postova: 68
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1792 u: 29. 08. 2016. 08:42:40 »
Strašna tragedija, počivao u miru a najiskrenija sućut obitelji.
He who dares, wins!

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1793 u: 29. 08. 2016. 09:31:26 »
Koliko "malo" lovaca u RH, ali redovito takve nesrece. Ocito jos uvjek velik deficit u skolovanju i ne postivanje pravila kod kolega.

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1794 u: 29. 08. 2016. 09:33:25 »
budimo realni , masa nas je bila bar jednom u lovu sa takvim novopečenim i novokomponiranim lovcima, natrpili smo se straha i na kraju šutili jer je taj i taj to i to,
ali je još tragičnije što ima i starih lovaca koji ne poštivaju regule o sigurnosti o lovu
poslije jebanja nema kajanja, rekli bi naši stari, uglavnom dve familije su zavijene u crno


Sve stoji sto si naveo, al nadam se da ne sutis vise. Ja svima kazem ono sto im ide ako tako nesto vidim i boli me uho ako dignu nos i tko je i sta je.

Offline 4lovca

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1795 u: 29. 08. 2016. 11:30:22 »
Na zalost u svakom zitu ima kukolja pa tako i ovdje.ali pogledajte samo komentare od ljudi.to je strasno.a odgovorno tvrdim da u lovu ima najmanje nesreca od svih drugih grana u zivotu

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1796 u: 29. 08. 2016. 13:14:21 »
Previše je mladih života otišlo u ratu za bolju i svjetliju budućnost, Na žalost prokockali smo puno toga i teško da će se ubrzo vratiti povjerenje u sustav i politiku. Kada se kupuju ispiti na Medicinskom fakultetu jasno mi je i znam  kako je to na lovačkim ispitima. Daj novce i bježi da Te ne vidim. Takvi kadrovi ne svojom krivnjom dolaze u naše redove i ako društva nisu svojim aktima uvela neku vrst probnog roka ( pripravništva, stažiranja ) ima problema cijela zajednica. Na žalost našu krovnu udrugu brine samo godišnje financijsko izvješće koje je bez ikakve kontrole i nadzora Institucija .
Tužan sam i žalostan zbog tragedije koja je zavila u crno obitelj pokojnika, no isto tako svijestan sam posljedica za krivca i njegovu familiju zbog kojih će nositi doživotni križ.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline drazenx

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2122
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1797 u: 29. 08. 2016. 15:04:05 »



Te komentare pišu sitni bezkičmenjaci,gejevi,usidjelice i ostala čudna stvorenja koja sakrivaju svoj identitet iza kompjutera,nabijem ih sve skupa, njima je važniji život jedog psa lutalice nego poštenog čovjeka,pitam se da se nesreća dogodi nekome iz njihove obitelji kakvi bi onda bili komentari.

Offline nikolap

  • K 100
  • **
  • Postova: 151
  • lovac od 0-24
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1798 u: 29. 08. 2016. 18:17:39 »
Pretužno,jučer sam bio sa kolegom Dabrom na sprovodu Dejanu jer sam ga poznavao i bili smo nekoliko puta zajedno u lovu i družili se.15 lovačkih društava iz Hrvatske i Slovenije mu je odalo počast,mnogi još ne vjeruju da ga nema i ne mogu shvatiti kako je glupo stradao.Uživao je veliko poštovanje kolega lovaca i svojih sumještana,jer je sigurno bilo po nekoj procijeni preko 1000 ljudi na ispraćaju.Gledati njegovu ženu,roditelje,sestru,prijatelje lovce i ostale kako jecaju nad njegovim odrom je bilo stresno i tužno.Trenutak u kojem mu se ugasio život sve bi nas trebao potaknuti da budemo oprezniji prije nego povučemo okidač,i jedna bitna stvar koju nas uče na lovačkom ispitu da se nikad ne puca u nečistu metu,jer je ovaj nesretni događaj bio upravo to.Još kad se k tome doda mladost,neiskustvo,uzbuđenje,adrenalin,možda i strah od ranjene divljači dobijemo kombinaciju koja može ovako završiti nečiji život.
Pokoj ti duši Dejane,počivao u miru.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1799 u: 29. 08. 2016. 18:33:17 »
R.I.P.
Tužno i pretužno kad se takva stvar dogodi.
Moja sućut obitelji i prijateljima