Autor Tema: medvjed napao lovca  (Posjeta: 7048 vremena)

Offline marijo_slat

  • K 100
  • **
  • Postova: 313
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #15 u: 27. 10. 2015. 18:27:45 »
Evo htio bih vam više pribižiti opis događaja koje su mi ispričale kolege koji su bili sudionici tog lova,inače i sam sam prije lovio na tom terenu dok sam bio u toj lovnoj grupi.Teren na kojem su se lovile svinje tog dana dosta je nepregledan i inače u ovo doba  godine taj predio pun je gljivara koji nanose dodatnu zbrku i nemir u lovištu na tom terenu, koji je povšinski dosta malen a omeđen starom cestom zagreb-rijeka i željezničkom prugom. Svakodnevno ti medvjedi nemaju mir i učestalo su u pokretu zbog nemira.Tako i tog dana u tom lovu prije samog početka lova prigonom medvjedi su več počeli dolaziti na štant bilo ih je pet, medvjedica sa tri dvogodišnja mlada i druga dva medvjeda koja su krenula na drugu stranu.Ova medvjedica je u par navrata pokušavala je proči kroz štant ,kako je dobila u nos lovce vračala se nazad sve dok se mladi nisu razbježali.Onda je nastala panika i krenula je pravo na lovca koji je bio najbliži.Da bi je zaplašio opalio je dva hica u zrak što u večini slučaja rezultira da medo pobjegne ali ovoga puta to nije važilo.Pošto je imao sačmaricu kod sebe nije stigao prepuniti a ona je nastavila trčati na njega. Da bi se spasio skočio je na drvo ali ga je ona zgrabila za ruku i srušila zatim za nogu i povukla ga niz padinu 50ak metara.Kad su lovci čuli zapomaganje potrčali su mu u pomoč,a međuvremenu medvjedica ga je ostavila i odjurila.Na kraju mogu reči da je čovjek nasreću ostao priseban i na vrijeme uspio spiječiti krvarenje iz noge i da su ga kolege uspjeli brzo iznesti do kola hitne pomoči jer bi posljedice bile znatno kobnije.
Lovac se ne postaje,lovac se rađa.

Offline marijo_slat

  • K 100
  • **
  • Postova: 313
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #16 u: 27. 10. 2015. 18:36:28 »
Volio bih i spomenuti i to da je kolega reagirao na način i odmah zapucao spasio bi sebe a danas bi novine pisale" medvjed ubijen u krivolovu" a pred lovačkim društvom i policijom bi davao izjave vjerovatno tjedan dana da se ustvrde okolnosti dali je to bilo doista u samoobrani a ne iz staha ili nečeg trečeg.
Lovac se ne postaje,lovac se rađa.

Offline marijo_slat

  • K 100
  • **
  • Postova: 313
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #17 u: 27. 10. 2015. 18:46:56 »
I u potpunosti se slažem sa gperićem ;povećanjem odstrelne kvotne nebi se iskjučili ovakvi napadi.Medvjed je specifična zvjerka nepredvidljive čudi.Lovci koji se susreću svakodnevno u lovištu sa medvjedom znaju o čemu pričam.
Lovac se ne postaje,lovac se rađa.

Offline Fazan Okićki

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #18 u: 27. 10. 2015. 18:52:32 »
Volio bih i spomenuti i to da je kolega reagirao na način i odmah zapucao spasio bi sebe a danas bi novine pisale" medvjed ubijen u krivolovu" a pred lovačkim društvom i policijom bi davao izjave vjerovatno tjedan dana da se ustvrde okolnosti dali je to bilo doista u samoobrani a ne iz staha ili nečeg trečeg.

Odlično potencirano! Ovo je, nažalost, tema za sebe.

Dobra kob!

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #19 u: 27. 10. 2015. 21:15:09 »
Jedan metak u zrak ili blizu mede, drugi spreman. Da je bilo tako bilo bi puno bolje. Nikad ne znas reakciju, kad je glava u pitanju hebes međeda i zelene. I meni su dragi, pogotovo majka s mladima. Ali bi ona meni dobila kuglu na krivi pogled.  zagi Kolegi zelim brz oporavak.

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #20 u: 27. 10. 2015. 21:21:46 »
Jedan metak u zrak ili blizu mede, drugi spreman. Da je bilo tako bilo bi puno bolje. Nikad ne znas reakciju, kad je glava u pitanju hebes međeda i zelene. I meni su dragi, pogotovo majka s mladima. Ali bi ona meni dobila kuglu na krivi pogled.  zagi Kolegi zelim brz oporavak.
prika slažem se s tobom u cijelosti !!

Offline dabar

  • K 100
  • **
  • Postova: 398
  • Od svih ljubavnica najdraža mi puška!
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #21 u: 27. 10. 2015. 22:11:51 »
Tek onda bi jaja u šeširu donesal doma..

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #22 u: 27. 10. 2015. 22:42:44 »
Ovak mi je još prije rata rekao jedan visokopozicionirani policajac inače renomirani safari lovac: Kad se sastaneš sa krivolovcem u šumi ak je frka prvi u čelo drugi u zrak, nema balističara koji će utvrdit koji je prije izletio iz cijevi. Ne vidim razloga zašto tako ne postupit i s medvjedom?

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #23 u: 28. 10. 2015. 06:31:12 »
laufer čitajući postove jedini koji si ti najnormalnije odgovorio, pucanje u zrak ima i kontra efekat i to je vjerojatno medvjedicu još više uplašilo i razjarilo da napadne lovca, lovcu želim brz oporavak i čim prije da počne loviti  zagi

Offline Boboo79

  • K 500
  • ***
  • Postova: 799
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #24 u: 28. 10. 2015. 06:34:54 »
mozda zato sto mi u gorskom kotaru imamo ceste slicne susrete sa medom , svaki izlazak u sumu barem naletis na jednoga da ne govorim da  mi je lani dolazilo na hranilicu njih 7 tjekom jedne noci, tako da nije to bas jednostavno za rijesiti ali postaje sve veci problem , vec setaju i po selima a ne samo u sumi, jednostavno broj im se povecava i prisvajaju sve veci prostor a zasticeniji su od covjeka..

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #25 u: 28. 10. 2015. 08:26:44 »
Ovak mi je još prije rata rekao jedan visokopozicionirani policajac inače renomirani safari lovac: Kad se sastaneš sa krivolovcem u šumi ak je frka prvi u čelo drugi u zrak, nema balističara koji će utvrdit koji je prije izletio iz cijevi. Ne vidim razloga zašto tako ne postupit i s medvjedom?
Uvaženi kolega M, mislim da znam o kome pišete i rekao bih da se osoba iz opisa ipak puno lakše odlučuje na tako nešto nego Vi ili ja. Radi se zaista o najcrnjem scenariju, pa mi je nekako pri susretu s lovokradicama prioritet uvijek bio ostati nezamijećen. Linija manjeg otpora, reći ćete, ali su posljedice blaže.
Ispričavam se na offtopic-u.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2634
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #26 u: 28. 10. 2015. 08:54:08 »
Kažu, da ima u SLO preko 500 medvjeda. Za odstrijel je planiranih 108 i 7 vukova.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #27 u: 28. 10. 2015. 10:27:34 »
Ovak mi je još prije rata rekao jedan visokopozicionirani policajac inače renomirani safari lovac: Kad se sastaneš sa krivolovcem u šumi ak je frka prvi u čelo drugi u zrak, nema balističara koji će utvrdit koji je prije izletio iz cijevi. Ne vidim razloga zašto tako ne postupit i s medvjedom?
Uvaženi kolega M, mislim da znam o kome pišete i rekao bih da se osoba iz opisa ipak puno lakše odlučuje na tako nešto nego Vi ili ja. Radi se zaista o najcrnjem scenariju, pa mi je nekako pri susretu s lovokradicama prioritet uvijek bio ostati nezamijećen. Linija manjeg otpora, reći ćete, ali su posljedice blaže.
Ispričavam se na offtopic-u.
d1
Koleda ivod ovdje se vjerojatno radi oafričkim krivolovcima a tamo se često puca pri susretu s njima. Eto priča mi neki dan prijatelj renomirani safari lovac da je jedan vlasnik farme teško ranjen s tri metka u susretu s tim noružanim i opasnim bandama.
 z10

Offline gperic

  • K 500
  • ***
  • Postova: 722
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #28 u: 28. 10. 2015. 10:40:59 »
Ovo ranjavanje s tri metka zadobio je u redovnoj kupovini kada je banda uletila u oružani prepad trgovine.
Sve je ok i sada je stabilno.
Radi se o vlasniku farme gdje sam prošle godine bio u lovu.
ex šumar

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: medvjed napao lovca
« Odgovori #29 u: 28. 10. 2015. 10:51:56 »
Prosle godine u ljetu sam imao susret sa medom u kraju gdje ga prije nije bilo al zadnjih godina se pojavio. Populacija je sve veca pa se siri i trazi ocito nova stanista. Na svu srecu dobro sve zavrsilo, za mene i medu. Al kad prvi puta vidis takvu zvijer, koja mi je dosla na ca. 10 m  i to jos nocu u sumi, nije ti bas svedno. Jedan dozivljaj, koji sigurno nebi vise htio ponovit.