Autor Tema: Uvođenje poreza na oružje  (Posjeta: 24245 vremena)

Offline aski

  • K 100
  • **
  • Postova: 318
Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
« Odgovori #15 u: 29. 07. 2012. 20:07:57 »
upravo gledam na olimpijadi kako je super streljaštvo lukom i strijelom,pa ću ja sve svoje cijevi iako sa suzom u oku lijepo malo složit da pucaju iza čoška na njih vratit stare kundake i na policiju dati na uništenje pa neće biti troškova ni za HLS,ŽLS LU,SD,ni za patrone ni glinene golubove a takvih će biti sigurno dosta pa će ova jadna vlast malo zaraditi.Bez lovaca će propast mnoge LU,a možda će se upravo zbog toga i uvest porez da oni koji love iz helikoptera i ograđuju cijelu M....mogu za siću u koncesiju uzet i ostala lovišta .Sve u svemu ako do toga dođe jadno i žalosno a najviše mi je žao šta sam se ja za to borio i uništio svoju pušku jer tada su lovačke puške branile ove jadnike šta znadu samo porez,porez........

Offline GoranG

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
Odg: Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #16 u: 29. 07. 2012. 20:11:53 »
Još kad naš predcjednik Đuro obavi koji  telll nema ništa od toga i do sad nas je spašavo od svih problema  hao

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #17 u: 29. 07. 2012. 21:49:26 »
Polako mi se sve ovo gadi. Ovo ne liči na brigu o narodu, već na strah od njega. Sustavno loženje i "prigodna upotreba" neraspoloženja pojedinih bolesnih grupacija protiv imaoca oružja (osobito lovaca, kao organizirane skupine), sve dosadašnje mjere "brige o sigurnosti naroda", vezane uz oružje i sad uvođenje poreza, jasna su namjera demoralizacije "širokih narodnih masa" da posjeduju oružje.
Onaj tko vas "ni krivog ni dužnog" želi razoružati rijetko vam je prijatelj! Razlog za uvođenje poreza na nešto u trenutku kad narod jedva diše mora biti zaista opravdan i imati jasan cilj. Koji je ovdje cilj? Samo punjenje Proračuna - sigurno nije!  dois

Offline moro

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1880
  • Bolje ružno pivat nego lipo plakat..
Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
« Odgovori #18 u: 29. 07. 2012. 22:04:12 »
Ma kolega aski, upravo sam o tome i pisao u prethodnoj temi ( iz dnevnog tiska) i čitajući reakcije nas lovaca članova foruma jednostavno ne mogu shvatiti da tako olako sve prihvaćamo i damo da nas j..e svak kome se digne.
Ja imam 11 komada cijevi koje čuvam ko oči u glavi i sad bi trebao ili to uništit ili platit porez al te novce za porez bi trebao uzeti na uštrb svoje četvero djece .?
Imamo jedane od rigoroznijih zakona o lovstvu i oružju, ponavljam zasluge koje su locvi u RH stekli nemaju niti jedni lovci na svijetu (mislim na njihovo sudjelovanje u stvaranju države dali  su svcoje oružje kad je bilo najpotrebnije) i ovo je uistinu pljuska svima nama! nebuislo

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
« Odgovori #19 u: 29. 07. 2012. 22:20:28 »
Zalosno je da se ova guba na vlasti okrice oko sebe i trazi nove zrtve medju inoako zalosnim pukom, te se neko dosjeti lovaca i kaze " ma vidi sta se oni raduju, secu po sumi uzivaju i odmaraju zivce,je da ne smetaju nikome ali amo mi nagazit i njih sta ima ko bit sretan u ovoj drzavi". Ili ti ljudi ne shvacaju ili ne zele shvatit da vecina lovaca ima taj hobi i to im je i kino i kazaliste,bore se nekako u slaboj finacijskoj situaciji da sebi priuste te trenutke opustanja,druzenja s prijateljima oko vatre pa se eto ne misli na ponediljak kad se vraca na sugava radna mista,crncit za neku crkavicu.Ako to stvarno zazivi i te cifre budu priblizne navedenima u clanku jedan veliki dio lovaca ce se morat odrec lova a mi svi znamo koliko nam lov i sve uz njega znaci i da to nije samo hobi.I onda eto jos jedna gomila nezadovoljnih hrvata.

Offline aski

  • K 100
  • **
  • Postova: 318
Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
« Odgovori #20 u: 29. 07. 2012. 22:29:46 »
 ma ko će se od lovaca bunit,pa drugi dan mu policija sve odmah odnosi,još više naj....

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
« Odgovori #21 u: 30. 07. 2012. 00:59:22 »
Treba se buniti ali iz krovnih institucija,svako lovacko drustvo bi trebalo poslati dopis u kojem jasno iznosi svoj stav protiv donosenja tog zakona,urudzbirano poslati to prema HLS-u,u dopisu pozivati HLS da reagira ili u suprotnom neka ne ocekuje podrsku jer cemu Savez koji te zastupa i na temelju toga ti cima novce za clanstvo i markicu a kad zagusti onda slijeze sa ramenima i pokazuje nemoc...idemo polako kvragu a kad nastane sveopca krkana onda ce pasati politici da je sve manje ljudi koji znaju baratati kako oruzjem tako i svojim mozgom...rekao bi Charlton Heston "...I'll give up my gun when they pry it from my cold,dead hands"...
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #22 u: 30. 07. 2012. 01:08:37 »
Jos kad se pridoda zabrana punjenja streljiva u vlastite svrhe pada mi napamet da ce zabraniti i nosenje i posjedovanje hladnog oruzja,moci cemo imati samo vrtni alat i ako se digne buna zavrsiti kao Matija Gubec.
Netko tu ima dugorocan motiv koji je jasan,sistematsko razoruzavanje stanovnistva,zbog kojeg razloga,ne znam...prvo sto me asocira je onih prvih par dana rata kad je JNA bila kvazi mirovna snaga,razoruzavala jedne a davala to oruzje drugima...nadam se da nece opet biti slican scenarij.
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
« Odgovori #23 u: 30. 07. 2012. 06:54:48 »
Nemam riječi!

Kako ih nije sramota oporezovati one iste cijevi koje su nas branile i obranile?

Ili im je u interesu da tih cijevi ima što manje jer bi se ako ovako nastave mogle dignut protiv njih samih?

Samo mi je žao onih mjeseci šta sam ih dao za ovu državu, e da mi je onda bila ova pamet bio bih prva crta Munchen ili lovio novozelandske jelene i ovde dolazio kao turist.

Žalosno.

Imam upalu volje.

Offline fazan III

  • K 100
  • **
  • Postova: 431
Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
« Odgovori #24 u: 30. 07. 2012. 09:04:18 »
dečki nebu dobro,ako bude porez više od 100,00 kn po cijevi najeeeeeee.smo.slažem se sa frattom,poduzmio nešto!
em ti jarca

Online tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
« Odgovori #25 u: 30. 07. 2012. 10:19:11 »
 slL

Pa nemoguće da nema niti jedna pravno stručna ospba koja bi mogla pomoći barem savjetom....
Ako ništa, idemo na referendum....

Postoji porez na luksuzne proizvode, ali on se plaća jednokratno i to pri kuplji "tog i takvog" proizvoda..
Znači jednom platiš, i aus...

Iz Poreznog sustava RH:
IV. POREZNA OSNOVICA

Članak 5.

(1) Porezna osnovica za obračunavanje posebnog poreza na promet luksuznih proizvoda je prodajna vrijednost proizvoda.

VIII. NASTANAK POREZNE OBVEZE
I PLAĆANJE POREZA

Članak 9.

Obveza obračunavanja posebnog poreza na promet luksuznih proizvoda nastaje:

1. u trenutku isporuke proizvoda kupcu,

3. u trenutku uzimanja proizvoda za vlastitu krajnju po­trošnju,



Em ti sumpor.....

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
« Odgovori #26 u: 30. 07. 2012. 10:24:40 »
Ova izmjena zakona uz puno još ljepših (nekretnine) ide nakon ljetnog raspusta sabora.

Ko im ga dade ... sor
Imam upalu volje.

Offline ATJ

  • K 100
  • **
  • Postova: 132
Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
« Odgovori #27 u: 30. 07. 2012. 16:13:18 »
Uvjeren sam da u HLS-u neće sjedit prekriženih ruku jer ako porez prođe a hoće jer imaju većinu u Saboru,neće ni HLS dugo opstat bez lovaca.
Svi znamo da postoje razni sindikati od svega i svačega, mislim da i nama treba nešto slično mada još uvjek vjerujem u vodstvo HLS-a.U SAD-u postoji NRA ( National Rifle Association), treba nam pravna pomoć i glave skupa.

Ako nas sad načmu gotovi smo.Ipak, i lovci mogu štrajkat a oni ne znaju što to znači.Moglo bi bit više veprova nego turista a kod mene u Gorskom kotaru bi lako mogo medo doć na doručak.

Šalu na stranu, ovo je ozbiljno i tu neće samo lovci bit zakinuti, puno je djelatnosti u uskoj vezi sa lovstvom a to će se čobanima na vlasti odbit od glave, samo tad će nam svima bit kasno.

Hrvatska ima pre dugu lovačku tradiciju i ne smijemo dat da nas unište.

Offline drazenx

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2122
Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
« Odgovori #28 u: 30. 07. 2012. 21:22:28 »
Ako dođe do toga puške nećemo imati kome ni prodati,ja imam 6 cijevi i šta kaže kolega raspilit ću ih na tri djela i u vreći odnest na mup skupa s oružanim listovima,sram ih može bit a ovi šta su poharačili cijelu državu sad hlade jaja u moru,a i šta ih boli ona stvar kad narod plaća sve ono šta su pokrali.

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #29 u: 30. 07. 2012. 22:32:39 »
Sad je logično zahtjevati da oporezuju i štapove za ribolov, podvodne puške i druge sportske rekvizite, jer to je sistem po kojem se radi. Najprije pritisni i zajebi najslabije, a onda iskoristi njihov revolt i zajedno s njima zajebi druge. I tako redom, dok možeš. (Kažu da si pas liže jaja zato što može!)
Izgleda da je Franjo ipak bio u pravu kad je rekao da smo "stoka sitnog zuba". :tommy: