Forum LOVAC

Lovstvo => Lovstvo => Iz dnevnih novina => Autor teme: Macak - 27. 07. 2012. 20:28:40

Naslov: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Macak - 27. 07. 2012. 20:28:40
http://www.index.hr/vijesti/clanak/linic-uvodi-porez-na-vatreno-oruzje/628205.aspx (http://www.index.hr/vijesti/clanak/linic-uvodi-porez-na-vatreno-oruzje/628205.aspx)

Bilo za ocekivati, nesposobna Vlada zna samo poreze dizati i nove izmisljati i tako misle drzavu iz recesije izvuci?
Boze, kretenizma! Prosla vlast je bila koma, nova nista bolja!
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Fratt - 27. 07. 2012. 22:55:30
Uhšto će porasti sad prodaja ispod žita...
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: moro - 27. 07. 2012. 23:20:16
A šta smo drugo mogli očekivati od ovih debila? Treba pitati p....a Lučina kad misli uvesti porez na "vibratore" i ostala pomagala koja koristi on i njemu slični? pesi
Ne sjeća se "drug" Šime sa čijim smo oružjem krenuli branit Domovinu?  Ovo nam je HVALA !!! nebuislo
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: lovac 1 - 28. 07. 2012. 02:03:47
Ljudi dajte se saberite da ne velim - otrijeznite
Nema te vlasti i stranke koja nekome može zabraniti njegov Hoby.
Ako uvedu porez na puške , ostat će mi barem jedna na koju ću
platiti porez i dalje loviti, ako i tu neću moći održavati , postoji
varijanta- NA CRNO. Ako želim loviti -tko će mi zabraniti
Ako želi hebati -tko će mi zabraniti.
Samo treba dobra volja , strpljenje i tolerancija.
Lovom su se uvjek bavila gospoda, a krivolovom kmetovi koji su od toga preživljavali.
To je žalosna istina i činjenica koje smo svi svjesni.
Izašli smo iz humanog socijalizma i ušli u nešto što nitko ne prapoznaje,
dali smo se za ovo borili - za okrutni i nemilosrdni kapitalizam.
Nema kod nas jednakosti- tko ima taj klima >:(
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: tyrol - 28. 07. 2012. 08:31:11
Definitivno nije ok taj porez, uz sve ostalo što nas gazi...
No to bi napravila i lijeva i desna i srednja Vlada...i toga moramo biti svjesni
Ako se izglasa taj "porez" (a i bude...), nadam se da neće biti previsok (ionako ga budemo morali plaćati ako mislimo NAD ŽITOM imati svoje oružje).

Kolege koji žive u inozemstvu i imaju tamo prijavljeno lovačko oružje vjerovatno znaju koliko iznosi taj porez....

Ajde Lazar, Nosler, Schultz & L, i ostali koje trenutno nisam naveo.... z6 z6 z6

Čekamo...
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Lazar - 28. 07. 2012. 12:15:22
u njemackoj trenutno nema poreza al kako su kase prazne mislim da ce brzo doci u tome prednjaci pokraina bremen koja oce 300€ po cijevi ......
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: deeejan - 28. 07. 2012. 12:24:22
300 eura??? :shok: po cijevi??pa tolko mi cijev ni ne vrijedi.. uf
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Lazar - 28. 07. 2012. 12:27:35
sto je dobro u svemu ovome bice dosta jeftinog oruzja na trzistu  hao
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: tyrol - 28. 07. 2012. 13:16:15
u njemackoj trenutno nema poreza al kako su kase prazne mislim da ce brzo doci u tome prednjaci pokraina bremen koja oce 300€ po cijevi ......
Ukoliko bude neki godišnji porez npr. 10% vrijednosti oružja, moguće je....
A tko će procjeniti vrijednost oružja? ččč naravno neka "službena" osoba i eto opet mogućnosti "deranja kože" lovcima....
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: ohio - 28. 07. 2012. 14:15:34
kad namjeravaju uzeti porez na oružje, mogli bi se dosjetiti da od toga novca preuzmu i obavezu isplata šteta sa poljoprivrednih usjeva svim oštećenim, jer su i tako enormne
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: deeejan - 28. 07. 2012. 17:59:27
a sta bi onda njima ostalo??
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Macak - 28. 07. 2012. 20:18:23
u njemackoj trenutno nema poreza al kako su kase prazne mislim da ce brzo doci u tome prednjaci pokraina bremen koja oce 300€ po cijevi ......

Ma nista od tog poreza!
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: .50AE - 29. 07. 2012. 08:53:53
Možda ne u Njemačkoj, ali ovdje bi ga nažalost vrlo lako mogli progurati....
Naslov: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: Gabro - 29. 07. 2012. 18:03:14
Po raznim novinama citam o nekom prijedlogu zakona o oporezivanju lovackog oruzja.
Ovo bi bio veliki udarac na lovstvo jer mnogi lovci posjeduju vise pusaka te bi ovi porezi daleko nadmasivali godisnje clanarine u lovackim udrugama, a znamo da se mnogo ljudi vec dovoljno muci i stim. Cisti reket.

Evo ispod clanak iz Slobodne Dalmacije 29.07.:


Ako bi Vlada posegnula za najavljenim oporezivanjem lovaca i drugih građana te poduzeća koji imaju prijavljeno oružje, Hrvatska bi bila jedina zemlja u Europi s tom vrstom poreza. Iako je u medijima povodom najava uvođenja poreza na oružje prostrujala informacija da je takav porez već uvela Srbija, u Lovačkom savezu Srbije doznajemo da se ni u susjednoj državi ne oporezuju lovci.


Stižu uplatnice
- Postoji porez na pištolje, revolvere, automatske i poluatomatske puške koje vlasnici drže za osobnu uporabu. Jedno kratko vrijeme na snazi je bio i porez na lovačko oružje, ali ga nisu trebali plaćati građani koji imaju lovačke iskaznice – kazao nam je pravnik u Lovačkom savezu Srbije Vladislav Mladenović.

Budući da nema sličnog primjera u Europi, nejasno je kako bi se, u kojem iznosu oporezivalo lovačko i drugo naoružanje u Hrvatskoj. Neslužbeno se iz krugova u državnoj administraciji dobro upoznatih s rješenjem o oporezivanju oružja koje se priprema u Ministarstvu financija, može čuti kako će Porezna uprava jednostavno iz Ministarstva unutarnjih poslova zatražiti evidenciju o vlasnicima oružnih listova i poslati im uplatnice s poreznom obavezom. Doznajemo da bi porez najvjerojatnije bio uveden 1. siječnja 2013. godine, a najesen bi se pripadajući zakon mogao naći u saborskim klupama.

U Srbiji su pištolji i revolveri oporezivani u iznosu ekvivalentnom 260 kuna, a puške s blizu 850 kuna na godišnjoj razini. Vlasnicima oružnih listova tamošnja Porezna uprava poslala je paušale, što znači da nije procjenjivan svaki komad oružja kako bi se dobila osnovica za obračun poreza.

U Hrvatskoj bi porezi zasigurno bili veći nego u Srbiji, možda i duplo, što znači da bi se kretali između 500 kuna za pištolje i 1600 kuna za sačmarice.

Gledajući mogući prihod proračuna od tog poreza, a uzimajući u obzir da u nas prevladavaju karabini i sačmarice u vlasništvu registriranih lovaca, ne dolazi se do nekog naročito visokog iznosa koji bi se s te osnove ulio u Državni proračun. Moglo bi se raditi o 300 milijuna kuna, ako se kao prosječni namet po komadu oružja uzme iznos od tisuću kuna. No, računica ovisi i o tome hoće li se oporezivati i držanje trofejnog oružja, među kojima ima vrlo skupih primjeraka, vrijednih i do nekoliko stotina tisuća kuna. Isto tako, nije jasno bi li se oporezivalo i sportsko oružje, zračnice itd.

U svakom slučaju, u Hrvatskom lovačkom savezu nisu oduševljeni najavom oporezivanja naoružanja.

Predsjednik HLS-a Đuro Dečak u kritici takvog rješenja polazi od toga da oružje nije luksuz da bi se dodatno ili posebno oporezivalo.


Sredstvo za rad
- Oružje je u lovstvu i lovnom turizmu sredstvo za rad. Kao što je to kamion u prijevozu ili ribički štap u ribolovstvu i riječnom turizmu. E sad, ako mi ne želimo lovstvo i lovni turizam kao gospodarsku granu u koju je uključeno 70 tisuća lovaca u Hrvatskoj, onda je to nešto drugo – komentira Dečak za Slobodnu.

Lovci ističu da se u nas plaća porez pri kupovini i preprodaji oružja, da postoje financijska davanja na članarine u županijskim lovačkim savezima i u lovačkim udrugama, zatim za lovačke ispite, zdravstvene preglede, ispucane patrone i odlaske u lov. Od svega toga, kažu u HLS-u, država ima financijske koristi, pa nije jasno što se želi, kako kažu, ‘porezom na porez’.

- Moglo bi se dogoditi da jedan dio ljudi nabavlja oružje ilegalno kako ne bi platili porez.  Ne znam kome to treba? – pita se Đuro Dečak.
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: ATJ - 29. 07. 2012. 19:45:10
Još jedan vid maltretiranja poštenih vlasnika oružja, al neće oni stat na tome siguran sam..pogledaj šta su nam od vojske napravili, ima ih 17000.Pa to je pola tribine na stadionu, a sad će razoružat narod pa te ja onda pitam..
Normalno da kalašnikove poklanjamo Amerima kad ih nema ko nosit..

Nabit će oni porez i na čistokrvne pse i na akvarij ako imaš jer i to je luksuz a mi samo trebamo šutit i plaćat.
Pravi su se našli odlučivat o oružju i lovcima, uredski štakori!

Ovo više nije normalno i očekujem da netko iz vrha HLS-a stane u obranu nas 70 000 lovaca u ovoj državi jer svi znamo da se kroz godinu puno , puno naradimo i naplaćamo poreza i kad kupujemo oružje, na preglede,municiju,članarine i bog te pita šta, da bi u lovu proveli 2-3 mjeseca u godini.

Ako ne, budem im ja vratio oružje al svako u tri dijela.
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: aski - 29. 07. 2012. 20:07:57
upravo gledam na olimpijadi kako je super streljaštvo lukom i strijelom,pa ću ja sve svoje cijevi iako sa suzom u oku lijepo malo složit da pucaju iza čoška na njih vratit stare kundake i na policiju dati na uništenje pa neće biti troškova ni za HLS,ŽLS LU,SD,ni za patrone ni glinene golubove a takvih će biti sigurno dosta pa će ova jadna vlast malo zaraditi.Bez lovaca će propast mnoge LU,a možda će se upravo zbog toga i uvest porez da oni koji love iz helikoptera i ograđuju cijelu M....mogu za siću u koncesiju uzet i ostala lovišta .Sve u svemu ako do toga dođe jadno i žalosno a najviše mi je žao šta sam se ja za to borio i uništio svoju pušku jer tada su lovačke puške branile ove jadnike šta znadu samo porez,porez........
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: GoranG - 29. 07. 2012. 20:11:53
Još kad naš predcjednik Đuro obavi koji  telll nema ništa od toga i do sad nas je spašavo od svih problema  hao
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Jedan - 29. 07. 2012. 21:49:26
Polako mi se sve ovo gadi. Ovo ne liči na brigu o narodu, već na strah od njega. Sustavno loženje i "prigodna upotreba" neraspoloženja pojedinih bolesnih grupacija protiv imaoca oružja (osobito lovaca, kao organizirane skupine), sve dosadašnje mjere "brige o sigurnosti naroda", vezane uz oružje i sad uvođenje poreza, jasna su namjera demoralizacije "širokih narodnih masa" da posjeduju oružje.
Onaj tko vas "ni krivog ni dužnog" želi razoružati rijetko vam je prijatelj! Razlog za uvođenje poreza na nešto u trenutku kad narod jedva diše mora biti zaista opravdan i imati jasan cilj. Koji je ovdje cilj? Samo punjenje Proračuna - sigurno nije!  dois
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: moro - 29. 07. 2012. 22:04:12
Ma kolega aski, upravo sam o tome i pisao u prethodnoj temi ( iz dnevnog tiska) i čitajući reakcije nas lovaca članova foruma jednostavno ne mogu shvatiti da tako olako sve prihvaćamo i damo da nas j..e svak kome se digne.
Ja imam 11 komada cijevi koje čuvam ko oči u glavi i sad bi trebao ili to uništit ili platit porez al te novce za porez bi trebao uzeti na uštrb svoje četvero djece .?
Imamo jedane od rigoroznijih zakona o lovstvu i oružju, ponavljam zasluge koje su locvi u RH stekli nemaju niti jedni lovci na svijetu (mislim na njihovo sudjelovanje u stvaranju države dali  su svcoje oružje kad je bilo najpotrebnije) i ovo je uistinu pljuska svima nama! nebuislo
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: Gabro - 29. 07. 2012. 22:20:28
Zalosno je da se ova guba na vlasti okrice oko sebe i trazi nove zrtve medju inoako zalosnim pukom, te se neko dosjeti lovaca i kaze " ma vidi sta se oni raduju, secu po sumi uzivaju i odmaraju zivce,je da ne smetaju nikome ali amo mi nagazit i njih sta ima ko bit sretan u ovoj drzavi". Ili ti ljudi ne shvacaju ili ne zele shvatit da vecina lovaca ima taj hobi i to im je i kino i kazaliste,bore se nekako u slaboj finacijskoj situaciji da sebi priuste te trenutke opustanja,druzenja s prijateljima oko vatre pa se eto ne misli na ponediljak kad se vraca na sugava radna mista,crncit za neku crkavicu.Ako to stvarno zazivi i te cifre budu priblizne navedenima u clanku jedan veliki dio lovaca ce se morat odrec lova a mi svi znamo koliko nam lov i sve uz njega znaci i da to nije samo hobi.I onda eto jos jedna gomila nezadovoljnih hrvata.
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: aski - 29. 07. 2012. 22:29:46
 ma ko će se od lovaca bunit,pa drugi dan mu policija sve odmah odnosi,još više naj....
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: Fratt - 30. 07. 2012. 00:59:22
Treba se buniti ali iz krovnih institucija,svako lovacko drustvo bi trebalo poslati dopis u kojem jasno iznosi svoj stav protiv donosenja tog zakona,urudzbirano poslati to prema HLS-u,u dopisu pozivati HLS da reagira ili u suprotnom neka ne ocekuje podrsku jer cemu Savez koji te zastupa i na temelju toga ti cima novce za clanstvo i markicu a kad zagusti onda slijeze sa ramenima i pokazuje nemoc...idemo polako kvragu a kad nastane sveopca krkana onda ce pasati politici da je sve manje ljudi koji znaju baratati kako oruzjem tako i svojim mozgom...rekao bi Charlton Heston "...I'll give up my gun when they pry it from my cold,dead hands"...
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Fratt - 30. 07. 2012. 01:08:37
Jos kad se pridoda zabrana punjenja streljiva u vlastite svrhe pada mi napamet da ce zabraniti i nosenje i posjedovanje hladnog oruzja,moci cemo imati samo vrtni alat i ako se digne buna zavrsiti kao Matija Gubec.
Netko tu ima dugorocan motiv koji je jasan,sistematsko razoruzavanje stanovnistva,zbog kojeg razloga,ne znam...prvo sto me asocira je onih prvih par dana rata kad je JNA bila kvazi mirovna snaga,razoruzavala jedne a davala to oruzje drugima...nadam se da nece opet biti slican scenarij.
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: Neno - 30. 07. 2012. 06:54:48
Nemam riječi!

Kako ih nije sramota oporezovati one iste cijevi koje su nas branile i obranile?

Ili im je u interesu da tih cijevi ima što manje jer bi se ako ovako nastave mogle dignut protiv njih samih?

Samo mi je žao onih mjeseci šta sam ih dao za ovu državu, e da mi je onda bila ova pamet bio bih prva crta Munchen ili lovio novozelandske jelene i ovde dolazio kao turist.

Žalosno.

Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: fazan III - 30. 07. 2012. 09:04:18
dečki nebu dobro,ako bude porez više od 100,00 kn po cijevi najeeeeeee.smo.slažem se sa frattom,poduzmio nešto!
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: tyrol - 30. 07. 2012. 10:19:11
 slL

Pa nemoguće da nema niti jedna pravno stručna ospba koja bi mogla pomoći barem savjetom....
Ako ništa, idemo na referendum....

Postoji porez na luksuzne proizvode, ali on se plaća jednokratno i to pri kuplji "tog i takvog" proizvoda..
Znači jednom platiš, i aus...

Iz Poreznog sustava RH:
IV. POREZNA OSNOVICA

Članak 5.

(1) Porezna osnovica za obračunavanje posebnog poreza na promet luksuznih proizvoda je prodajna vrijednost proizvoda.

VIII. NASTANAK POREZNE OBVEZE
I PLAĆANJE POREZA

Članak 9.

Obveza obračunavanja posebnog poreza na promet luksuznih proizvoda nastaje:

1. u trenutku isporuke proizvoda kupcu,

3. u trenutku uzimanja proizvoda za vlastitu krajnju po­trošnju,



Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: Neno - 30. 07. 2012. 10:24:40
Ova izmjena zakona uz puno još ljepših (nekretnine) ide nakon ljetnog raspusta sabora.

Ko im ga dade ... sor
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: ATJ - 30. 07. 2012. 16:13:18
Uvjeren sam da u HLS-u neće sjedit prekriženih ruku jer ako porez prođe a hoće jer imaju većinu u Saboru,neće ni HLS dugo opstat bez lovaca.
Svi znamo da postoje razni sindikati od svega i svačega, mislim da i nama treba nešto slično mada još uvjek vjerujem u vodstvo HLS-a.U SAD-u postoji NRA ( National Rifle Association), treba nam pravna pomoć i glave skupa.

Ako nas sad načmu gotovi smo.Ipak, i lovci mogu štrajkat a oni ne znaju što to znači.Moglo bi bit više veprova nego turista a kod mene u Gorskom kotaru bi lako mogo medo doć na doručak.

Šalu na stranu, ovo je ozbiljno i tu neće samo lovci bit zakinuti, puno je djelatnosti u uskoj vezi sa lovstvom a to će se čobanima na vlasti odbit od glave, samo tad će nam svima bit kasno.

Hrvatska ima pre dugu lovačku tradiciju i ne smijemo dat da nas unište.
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: drazenx - 30. 07. 2012. 21:22:28
Ako dođe do toga puške nećemo imati kome ni prodati,ja imam 6 cijevi i šta kaže kolega raspilit ću ih na tri djela i u vreći odnest na mup skupa s oružanim listovima,sram ih može bit a ovi šta su poharačili cijelu državu sad hlade jaja u moru,a i šta ih boli ona stvar kad narod plaća sve ono šta su pokrali.
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Jedan - 30. 07. 2012. 22:32:39
Sad je logično zahtjevati da oporezuju i štapove za ribolov, podvodne puške i druge sportske rekvizite, jer to je sistem po kojem se radi. Najprije pritisni i zajebi najslabije, a onda iskoristi njihov revolt i zajedno s njima zajebi druge. I tako redom, dok možeš. (Kažu da si pas liže jaja zato što može!)
Izgleda da je Franjo ipak bio u pravu kad je rekao da smo "stoka sitnog zuba". :tommy:
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: aski - 30. 07. 2012. 22:58:07
j.bga kad je jedino kod legalnog oružja sve u registru,ko će popisat ko ima skije ili motocros motor ili štapove za golf ali oružje e tu je sve pod nadzorom
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: lovac 1 - 31. 07. 2012. 02:42:25
EEE dragi moji , dolazi nam porez na duge, srednje i kratke cijevi ( u gačama )
Pa da vidimo tko će se kurciti da ima najveći. več su i određene drugarice koje će mjeriti hao
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: zelenko - 31. 07. 2012. 02:45:10
http://www.slobodnadalmacija.hr/Novosti/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/182460/Na-lovaku-puku-Lini-udara-1600-kuna-poreza-.aspx (http://www.slobodnadalmacija.hr/Novosti/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/182460/Na-lovaku-puku-Lini-udara-1600-kuna-poreza-.aspx)


Moje mišljenje najbolje iznosi legendarni Mijo Aleksić
Sve bi ja to javno veso... (http://www.youtube.com/watch?v=KxqPlrwTsCg#)
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Schultz and Larsen - 31. 07. 2012. 02:45:34
 hao
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: Neno - 31. 07. 2012. 06:59:17
Ne bih se ja baš uzdao u HLS!

Pa ljudi valjda ste skužili ko u njemu sjedi, nije njima u intersu da nas ima što više več da lovišta podjele među sobom, ugodno žive od toga i još love kao pravi grofovi i vlastelini a da ih pri tom ne smeta stoka sitnog zuba.

Da budem iskren razočaran sam i odazivom na ovu temu ,a po bespučima interneta morali bi dignut glas jer ovi na vlasti vjerovali ili ne čitaju svako slovo jer je svaki post možda izgubljen glas a to je jedino do čega im je stalo.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/linic-uvodi-porez-na-vatreno-oruzje/628205.aspx (http://www.index.hr/vijesti/clanak/linic-uvodi-porez-na-vatreno-oruzje/628205.aspx)

Provajte bar ovdje ostaviti koji post, jer ima dosta nepismenih kojima je oružje oružje i služi samo za nasilje, pa podržaju ovaj porez.
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: tyrol - 31. 07. 2012. 07:12:34
Ako opet budemo šutke prihvatili i ovo,  samovoljno smo pristali na  pesi....
Lovaca je uvijek bilo i BIT ĆE IH.....
Nema toga poreza koji će slomiti lovački duh u svakome od nas!

Ako će biti potrebno, odjavit ću višak svojih cijevi i predati ga...Ali prije toga ću kupiti dovoljan broj reznih šajbi
Ako nemogu ja, neće ni oni...
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: Fratt - 31. 07. 2012. 08:00:22
Ovdje se prije radi o razoruzavanju kriticne mase nego o pokusaju da se zaradi na nasim puskama preprodajom tako da njima rezanje pusaka mozda pase jos vise...kaobi poklanjanje kalasha americkim marincima,tk je majstorija najveca,onaj koji se toga sjetio bi trebao dobiti metak iz jednog takvog...
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: tyrol - 31. 07. 2012. 08:46:55
Pa za jednu ili dvije cijevi ću uvijek naći mjesta.....
Nema teorije da baš sve  pesi

Naše će puške ionako teže prihvatiti kad su sve nekako lijeve... ::) ;D
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: Fratt - 31. 07. 2012. 08:51:53
Evo dopisa kojeg je  kolega sa drugog foruma i ujedno predsjednik Hrvatskog Saveza akcionog streljaštva uputio novinarima kao službenu reakciju Saveza,ovo isto ili slično bi trebao napraviti HLS.

http://pdfcast.org/pdf/pdf1-6 (http://pdfcast.org/pdf/pdf1-6)
http://pdfcast.org/pdf/nonsense-1 (http://pdfcast.org/pdf/nonsense-1)
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Lovac - 31. 07. 2012. 09:56:37
Citat:
Moje mišljenje najbolje iznosi legendarni Mijo Aleksić

ma kako se samo sjetite tih ludosti  happi
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: predator89 - 31. 07. 2012. 10:08:20
svaka cast predsjedniku saveza  1liga
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: kimbo - 31. 07. 2012. 10:36:23
Ovo što planiraju napraviti gospoda iz sabora, je užasno. Ovim će povećati broj ilegalnog oružja, jer će legalno oružje biti preskupo. Ja ću također morati prodati oružje jer ovaj porez neću moći plaćati, a ako nitko ne kupi uništenje istog.




I evo poruka dana.
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Jedan - 31. 07. 2012. 10:56:02
EEE dragi moji , dolazi nam porez na duge, srednje i kratke cijevi ( u gačama )
Pa da vidimo tko će se kurciti da ima najveći. več su i određene drugarice koje će mjeriti hao
Što se toga tiče kod mene neće biti problema kod mjerenja, jedino ne znam tko će biti u stanju dovesti predmet mjerenja u stanje podesno za mjerenje. Ako nekoj uspije - jebeš porez, nek' naplate kol'ko 'oće!  hao
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: deeejan - 31. 07. 2012. 10:57:09
 hao hao
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Jedan - 31. 07. 2012. 11:03:53
http://www.slobodnadalmacija.hr/Novosti/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/182460/Na-lovaku-puku-Lini-udara-1600-kuna-poreza-.aspx (http://www.slobodnadalmacija.hr/Novosti/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/182460/Na-lovaku-puku-Lini-udara-1600-kuna-poreza-.aspx)

Ako je to i približno točno, ovo će desetkovati lovce u Hrvatskoj. Veliki broj lovaca, osobito na selu i u redovima običnih smrtnika u gradovima ionako jedva ima i za streljivo, pa razmišljam da možda ovo i nije Linićeva ideja. Možda mu je netko došapnuo jer će nakon ovoga zaista loviti samo "gospoda" koja su, usput budi rečeno, većinom to i postala upravo zahvaljujući žrtvama ovih koje sad razoružavaju.  :shok:
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Macak - 31. 07. 2012. 11:11:28

Ako je to tocno i uvedu taj porez na komad cijevi (1600 kn), onda ce dobar dio njih iz mog okruzenja odustati skroz od lova, jer si ga jednostavno vise ne mogu prijaustiti.
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: deeejan - 31. 07. 2012. 11:15:18
o tome se vec dugo suska,da ce loviti samo bogata i dobro stojeca gospoda,kao nekada plamici i plava krv,a narod tj. kmetovi eventualno u raubsic..izgleda da je istina.. d13
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Jedan - 31. 07. 2012. 11:25:23

Ako je to tocno i uvedu taj porez na komad cijevi (1600 kn), onda ce dobar dio njih iz mog okruzenja odustati skroz od lova, jer si ga jednostavno vise ne mogu prijaustiti.
Čak nije bitan ni iznos. Bitno je da prođe ideja, a iznos je poslije lako podešavati po potrebi. Lovci uglavnom imaju minimalno dvije puške. Bez obzira na imovinsko stanje mnogo njih ima ih i više od 3, a što svatko tko imalo zna što je lov ne može smatrati pretjeranim. Očekivati da će ljudi plačati ovaj porez je suludo. Ja prvi neću. Dođe li do toga jedini mi je izbor predaja oružja na uništenje i to ću na žalost i morati učiniti. Izgleda da je upravo to ideja uvođenja poreza jer značajni iznos od mene i većine lovaca neće dobiti.  nebuislo
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Macak - 31. 07. 2012. 11:34:00

Ako je to tocno i uvedu taj porez na komad cijevi (1600 kn), onda ce dobar dio njih iz mog okruzenja odustati skroz od lova, jer si ga jednostavno vise ne mogu prijaustiti.
Čak nije bitan ni iznos. Bitno je da prođe ideja, a iznos je poslije lako podešavati po potrebi. Lovci uglavnom imaju minimalno dvije puške. Bez obzira na imovinsko stanje mnogo njih ima ih i više od 3, a što svatko tko imalo zna što je lov ne može smatrati pretjeranim. Očekivati da će ljudi plačati ovaj porez je suludo. Ja prvi neću. Dođe li do toga jedini mi je izbor predaja oružja na uništenje i to ću na žalost i morati učiniti. Izgleda da je upravo to ideja uvođenja poreza jer značajni iznos od mene i većine lovaca neće dobiti.  nebuislo

Tocno kolega Jedan!

Lovis u istom LDu kao ja, pa znas sam koliko ce njih odustati od lova iz financiskih razloga. Ja necu odustati od oruzja, ostavit cu si dvije puske, ostalo vratit u "tri djela" u MUP na razduzenje!
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: lovac 1 - 31. 07. 2012. 12:34:59
Moje matično društvo Priroda Sesvete ima oko  dvadesetak članova.
Prosjek godina preko 60, jako puno umirovljenika koji i sada jedva podmiruju svoje obaveze.
Ovo će biti katastrofa za pojedine članove koji bi se družili i
pravi su lovci ali radi financija će morati odustati . Sve zavisi koliko će biti po cijevi.
Bilo bi korektno da prve dvije cijevi ne idu u oporezivanje, a ostale nek oporezuju.
Tako bi i kolege lovci sa manjim primanjima mogli i dalje loviti.
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: tyrol - 31. 07. 2012. 12:55:40
Kolega Jedan, ovo su komentari kao da si znao šta se bude desilo... d4


Zoran

Gost

Odg: UZASI IZ LOVA
« Odgovori #75 : 01. 02. 2010. 23:37:15 »

    Citat:

Citat: Jedan - 01. 02. 2010. 23:27:38

    Imam lagani osjećaj da zabrana lova nije posljedica pretjerane brige za dobrobit životinja već strah od naoružanog naroda. Nakon toga slijedi mikročip pod kožu i antena u šupak!  :shok: mad


ne to 10000% nema veze!!
nurožanje možeš imati u streljacke svrhe! takmicenja itd,,,
pa niej niko glup da izgubi to trziste!!

Offline vepar007

    K 100
    **
    Postova: 435
        Profil
        Privatna Poruka (Offline)

Odg: UZASI IZ LOVA
« Odgovori #76 : 24. 02. 2010. 12:58:41 »

    Citat:

Ljudi nemojte pricati gluposti..naravno da ce kad tad neko predloziti ukidanje lova - pogotovo jos ako sami dizemo prasinu iz vlastitih redova - s tim im samo jos dajemo povoda i ideje, znaci tematiziramo nesto sto nigdje nije na dnenvom redu!! Nemojmo tako.
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: evaeva - 31. 07. 2012. 12:58:02
Ostaje nam jedino nadati se da prijedlog NEĆE proći u Saboru, a ako prođe onda će se Plavi oglasnik uistinu podebljati a dobru pušku moći ćeš kupiti za sitnu lovu ako ti je prije netko ne pokloni.
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Schultz and Larsen - 31. 07. 2012. 13:01:19

Kolege koji žive u inozemstvu i imaju tamo prijavljeno lovačko oružje vjerovatno znaju koliko iznosi taj porez....

Ajde Schultz & L, i ostali koje trenutno nisam naveo.... z6 z6 z6

Čekamo...

Citam ovu temu...zalost jedna....gledam sa strane i ne mogu da vjerujem sta se dogajda....Ali nije kasno teaa

Kod mene nema poreza na oruzje. Koliko znam, a znam dosta, to nije tema. Nekoliko organizacija, u kojima sam clan, pazi i brine se o nama strelcima, lovcima, kolekcionarima itd....A i mi clanovi pazimo njih peso Pazimo lidere tih nasih organizacija, da ne  pesi konju mater, i  pljus da su tu radi nasih interesa a ne svojih licnih, tatinih i maminih sinova....i oni to fino rade kako im je po mandatu zadato..inace   dlovac dois ;D

Lobira se na sve politicke stranke i sa desne i sa lijeve strane..mediji, skole itd..ima nas samo u lovackom savezu 120.000 clanova lovaca. Svake godine oko 200.000 lovi aktivno.  A registrovanih lovaca ima 450.000. Svaki ima najmanje jedan karabin i sacmaru!! Ko ce nas razoruzat??? Koja stranka? Pa svi ovi ljudi glasaju :-* 8) Norveska ima oko 4,7 mil. stanovnika.

Svake godine a i ove rade se rejtinzi i lovci imaju 70-75% podrske stanovnika zemlje, vecina njih pitanih je pozitivna za lov i imovinu oruzja. TO znaci, da smo mi lovci vidljivi u drustvu, da lovci rade nesto sto je dobro, da nema "rupa" gdje bi nas zeleni i raznorazni konkurenti, protivnici "hvatali" po medijima itd...Lov, streljastvo, ribolov i razne aktivnosti u prirodi u ovoj zemlji imaju visoko mijesto u drustvu..i sa ovim aktivnostima se mnogi politicari i bave..Premijer zemlje je lovac. Eto malo kako je to kod mene... zagi zagi
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Lovac - 31. 07. 2012. 13:58:35
Lijepo si ti to napisao Šulc   zagi
Naslov: Odg: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Lovac - 31. 07. 2012. 14:14:28
Moje matično društvo Priroda Sesvete ima oko  dvadesetak članova.
Prosjek godina preko 60, jako puno umirovljenika koji i sada jedva podmiruju svoje obaveze.
Ovo će biti katastrofa za pojedine članove koji bi se družili i
pravi su lovci ali radi financija će morati odustati . Sve zavisi koliko će biti po cijevi.
Bilo bi korektno da prve dvije cijevi ne idu u oporezivanje, a ostale nek oporezuju.
Tako bi i kolege lovci sa manjim primanjima mogli i dalje loviti.

O tome i razmišljam ovih dana, o tim starijim lovcima, koji su poneki i u mirovini, žive cijeli život uz lov i za lov, a sada ih se sustavno nastoji izbaciti iz igre...

O ovoj temi bi se dao napisati vrlo opširan tekst s posljedicam takvih odluka, a sve odluke denešene posljednjih godina skupa imaju jedan te isti učinak, razoružavaju ljude, otimaju im oruže... koje neki i generacijama imaju u obitelji....  i postavljaju sve više prečku koju treba preskoćiti ako se hoće ostati u igri....

Što će za posljedicu imati za gašenje pojedinih lovačkih udruga.... pa pojačan zakup lovišta od privatnika, i eto nas jednog dana desetak Todorića imaju u zakupu lovišta cijelu Hrvatsku...

Ili se s druge strane misli da je zarada samo na strancima, pa što će domaćem lovcu Štefeku puška od njega se ništa ne zarađuje, neka nama dođu John i Hans s € a ove domaće ćemo razoružati da bezveze ne zalaze po šumama i ne plaše divljač.  uf
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Fratt - 31. 07. 2012. 15:15:52
Čitam kako pojedinci planiraju uzet fleksu i prepiliti svoje vlastitim novcem kupljene puške (za koje se u većini navrata moralo dugo jesti parizer umjesto pršuta) i dođe mi da plačem...neznam što će se dogoditi u mojem slučaju ali bi se lako moglo dogoditi da mi netko ukrade oružje skupa sa ormarićem pa ću morati to i tako prijaviti na SUP.
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: ATJ - 31. 07. 2012. 23:56:09
U Hrvatskoj treba osnovat tijelo koje će se bavit zaštitom lovaca i prirodoslovaca, koje će promovirati vrijednosti lova,koje će štititi interese poštenog građanina koji ima legalno oružje.

Ovdje ima posla i za braniteljske udruge i za Ministarstvo branitelja i očekujem da se i Fred Matić oglasi jer ni on nije otišo u rat sa novom M-16 nego vjerovatno kao i mnogi od nas sa sačmaricom ili lovačkim karabinom branit svoju kuću!!Nadam se samo da neće slušat stranačke naredbe nego mislit svojom glavom.
 
Jedno je sigurno , na ovome će se vidjet tko je za narod i tko kako diše u Hrvatskoj intelektualnoj eliti..a narod ipak pamti.

Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Jedan - 01. 08. 2012. 09:14:26
Pozdrav Dražene (ako se ne varam). Od prve informacije o ovoj namjeri ljut sam sam na sebe i ne mogu shvatiti zašto smo ovakav narod koji je dopustio da mu se dogodi sve ovo do sad, a sad se sprema i konačno kapitulirati, jer prihvaćanje ovog poreza bit će definitivno kapitulacija dostojanstva.
Kako god o ovom razmišljam uvijek dolazim do zaključka da ovo nije ništa drugo nego loše prikrivena namjera razoružavanja naroda. Istog onog naroda koji ništa nije kriv, osim što je tim oružjem stvorio ovu državu i kojem nakon ovog slijedi dugo planirano ropstvo u vlastitoj Domovini! Ne naravno odmah nakon što dozvolimo da ovo prođe ali ovim smjerom i tempom - vrlo brzo.
U Istarskoj županiji vlada nestašica vode, a za par godina (možda i ranije) zavladat će i puno šire. Već zamišljam žedne Hrvate kako maslinovim grančicama pokušavaju otjerati nove vlasnike s naših vlastitih izvora! Sigurnost ove nacije sigurno nije osigurana ulaskom u "NATO", nju možemo osigurati jedino mi sami. A tko će je osigurati? Kurve i pederi koji se prikazuju kao "Celebrity" i sluđuju mlade ili ovi bolesnici koji histerično vrište na svakog tko se usudi pokazati sklonost prema oružju i lovu?  nebuislo
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: tur338 - 01. 08. 2012. 14:43:10
Pozdrav Dražene (ako se ne varam). Od prve informacije o ovoj namjeri ljut sam sam na sebe i ne mogu shvatiti zašto smo ovakav narod koji je dopustio da mu se dogodi sve ovo do sad, a sad se sprema i konačno kapitulirati, jer prihvaćanje ovog poreza bit će definitivno kapitulacija dostojanstva.
Kako god o ovom razmišljam uvijek dolazim do zaključka da ovo nije ništa drugo nego loše prikrivena namjera razoružavanja naroda. Istog onog naroda koji ništa nije kriv, osim što je tim oružjem stvorio ovu državu i kojem nakon ovog slijedi dugo planirano ropstvo u vlastitoj Domovini! Ne naravno odmah nakon što dozvolimo da ovo prođe ali ovim smjerom i tempom - vrlo brzo.
U Istarskoj županiji vlada nestašica vode, a za par godina (možda i ranije) zavladat će i puno šire. Već zamišljam žedne Hrvate kako maslinovim grančicama pokušavaju otjerati nove vlasnike s naših vlastitih izvora! Sigurnost ove nacije sigurno nije osigurana ulaskom u "NATO", nju možemo osigurati jedino mi sami. A tko će je osigurati? Kurve i pederi koji se prikazuju kao "Celebrity" i sluđuju mlade ili ovi bolesnici koji histerično vrište na svakog tko se usudi pokazati sklonost prema oružju i lovu?  nebuislo
bravooo
Naslov: Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
Autor: zelenko - 01. 08. 2012. 18:28:21
Evo dopisa kojeg je  kolega sa drugog foruma i ujedno predsjednik Hrvatskog Saveza akcionog streljaštva uputio novinarima kao službenu reakciju Saveza,ovo isto ili slično bi trebao napraviti HLS.

http://pdfcast.org/pdf/pdf1-6 (http://pdfcast.org/pdf/pdf1-6)
http://pdfcast.org/pdf/nonsense-1 (http://pdfcast.org/pdf/nonsense-1)


Hahahaha!! Na ovakav fantastičan post i potez od strane Gosp.Edgara, toliko malo osvrta i podrške. A puno jadikovanja i plača. Evo sad nas Linić bude čuo kako plačemo pa sljedi; joj oprostite, nismo htjeli, evo,,, neće biti poreza.

Oprostite na sarkazmu, ali....

Treba se organizirati, raspitati, po društvima raspisati peticije, pritisnuti kolege iz županiskih saveza da čvrsto apeliraju na HLS. I da traže izvještaj. Ljudi iz županiskih saveza nisu nedostižni, a mogu puno, to su naše kolege sa kojima lovimo. MORA SE OSJETITI PRAŠINA U ZRAKU!!! Potaknuti medije i zainteresirati ih nekom pričom ili brojem ljudi koji protestira, nekako ih privući. Ima i na ovom forumu puno jakih ljudi koji mogu dosta toga učiniti i poznaju prave ljude.

Drage kolege, zapamtite jedno, ako donesu zakon, nikad više i ništa ga neče moći poništiti. Onda je gotovo, onda je kasno....
Samo će dizati porez!
Ako trebam nešto učiniti, ako se netko organizira, slobodno mi javite privatnom porukom.
Pozdrav iz Bjelovara

p.s. bolje biti vuk nego ovca
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Ivanst9 - 01. 08. 2012. 19:04:28
Ma svi su oni jednaki lopovi i gulikože koji samo nešto traže, a ne daju ništa. Uveli budu i porez na zrak, pa čemo plačat koliko zraka udahnemo mater im  pesi lopovsku. Budu oni još lovce trebali dok bude šteta od divljači, pa če plakat ko če to platit. Netreba bandi dat za pravo da provode što ih je volja, a moje pravo da budem lovac s tim porezom na oružije nebudu pokolebali samo ču dobit još veću volju.

P.S. nek si  pesi mater

Dobra kob kolege lovci
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Fratt - 01. 08. 2012. 21:22:31
Mislim da se dovoljni pisalo,vrijeme je za neke konkretnije zahvate osim polemiziranjs po forumima,svi smo mi pametni i znamo sto TREBA napraviti a malo nas napravi neki odmak od pukog mlacenja prazne slame ( u tu kategoriju ubrajam i sebe samog),Franjul je nesto barem napravio,kad vi HLS i HSS napisali istovjetan dopis neki quratz bi valjda odjeknuo u medijima...ponavljam,vi koji ste u LU-ama vrsite pritisak prema HLS-u,mi koji nismo u LU-ama nego smo samo clanovi HLS-a mozemo biti u potpisu po mjestu gdje djeluje najbliza LU,u mom slucaju Zabok...
Sportski strijelci moraju jednako vrsiti pritisak prema HSS-u,pa i pod cijenu ne natjecanja.
Kad je interes zajednicki i kad se jednako i s voljom djeluje onda bi trebalo biti nekig rezultata,zar ne?

Sto je lovac ako mu oduzmes pravo na njegov alat i ostavis ga pljunuta obraza nego raubshitzer?
Ako je HLS-u u interesu da od ove zemlje napravi carstvo u kojem vladaju sajla i krivolov onda nek samo gleda nezainteresirano prema ovom problemu,od zemlje u kojoj je stoljecima lovac bio sinonim za gospodina i postenog i plemenitog covjeka,cak visig standarda nego nekih europskih zemalja,ovim zakonom radimo apsolutno ubojstvo neceg sto se gradilo puno duze nego cak i danasnja Hrvatska,zemlja propalih nada i iznevjerenih ideala.
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Lazar - 01. 08. 2012. 22:15:49
porez na oruzje je najmanji problem platice se i to i idemo dalje , interesantna je i presuda evropskog suda za ljudska prava koja ce pogodit sve eu drzave i moglo bi doci do zabrane lova , vidim lovacki savezi u evropi bas i nereaguju na ovo i neinformisu lovce
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: lovac 1 - 02. 08. 2012. 01:13:54
Ništa se tu ne može baš puno promjeniti mirnim putem.
Zato će mlađe generacije doživjeti jedan soc. procvat koji naravno neće proći baš tako bezbolno.
Sve ide do jedne granice, a onda nešto mora explodirati a to je jako blizu  zagi.
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: deeejan - 02. 08. 2012. 11:24:47
rekli su nasi stari:"mozes raditi sta god hoces al ne i dokle hoces" teaa
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Jedan - 02. 08. 2012. 20:45:36
Ako se dobro sjećam ta je izreka glasila nekako ovako: "Možeš zajebavati neke ljude neko vrijeme, čak i neke ljude sve vrijeme, ali ne možeš sve ljude zajebavati sve vrijeme!"
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Macak - 02. 08. 2012. 21:58:05
nista se nece mjenjati, narod bude dalje sutio i trpio sva sranja koja ima vlada ili vlast nametnu. jebiga kad smo takvi ljudi, zapravo nismo niki ljudi (svaka cast izuzetcima)! mjesto da se organiziramo u nekoj udrugi koja nasa prava i interese zastupa, mi sutimo malo dizemo prasinu po forumu i to je vec sve.
zato smo sada tu gdje i jesmo!
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Lovac - 02. 08. 2012. 22:05:40
pričao mi jednom tajnik Budor da su bili u španjolskoj na lovačkom sajmu i baš bio neki prosvjed lovaca, veli to lovci iz cijele zemlje s obiteljima stigli, mirno prosvjedovali ali njih tisuće i to kaže s familijama ... što je naravno kod nas nezamislivo

sve se svodi da se gunđa sebi u bradu kad se nađu dva ti lovca ili da se izjada ovdje na forumu, i naravno na to da se vjeruje da je LS sve moguće  učinio da se interesi lovaca zaštite...  ludiloo
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Fratt - 02. 08. 2012. 22:21:42
Kad idemo demonstrirati onda?
Kao lovci,pred Markov trg?
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: deeejan - 02. 08. 2012. 22:23:01
slazem se..ista situacija i u francuskoj,pricao mi kolega koji je gore zivio duze vremena,veli svi ,ali svi,lovci na ulice i veli nema sanse da ovakve nebuloze prodju..a mi,tocno tako kak veli kolega macak,zalosno ali istinito,al mi smo stvarno takvi
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Lazar - 02. 08. 2012. 22:46:17
vidim porez niko nece da placa , al golim k....m se protiv vlasti nemoze, bas me interesuje koliko bi svako godisnji izdvoio da se zastite lovacki interesi jer bez ovog € i ovog $ nema ni jakog lobia
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: tyrol - 03. 08. 2012. 08:25:00
Kad idemo demonstrirati onda?
Kao lovci,pred Markov trg?
Idemo, no računajte da su si uzeli 15 dana godišnjeg odmora u kolovozu, tako da nebi "poljubili vrata Markovog trga"...
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: zelenko - 03. 08. 2012. 08:54:02
Doči će ti šakica ljudi i ispast češ smješan.
Trebaju se prvo organizirati županiski savezi. Pa oni onda pošalju direktivu lovačim udrugama. Da če se okupljanje odvijati tog i tog dana u svrhu prosvjeda i organiziranog prijevoza(svako društvo si to može priuštiti, da plati si autobus za članove do Zagreba).
I kad bi autobusi počeli stizati na Markov Trg, onda bi to značilo nešto. Eto, ja da sam neki veliki striček, tako bi to napravio.
A LU svoje članove može aktivirati kao dan radne akcije, u slučaju ne dolaska pljuneš 200kn.
Evo još jednom video direktno iz Dnevnika
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/trgovci-i-lovci-ogorceni-zbog-najave-poreza-na-oruzje.html (http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/trgovci-i-lovci-ogorceni-zbog-najave-poreza-na-oruzje.html)
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: tyrol - 03. 08. 2012. 09:44:17
Zelenko,

Nisam ni mislio da par forumaša neorganizirano dodju tamo...
Definitivno svaka udruga treba poslati tamo svoje članove organizirano kao što si naveo...

Samo treba s time požuriti, te prije toga nešto službeno napisati iz samog vrha HLS-a i županijskih Saveza..
Mogu pojedinci pisati u određene institucije, no ipak bi to trebala odraditi NAŠA "krovna" organizacija!
Ovako ispada da "nezna lijeva što radi desna"

Najlakše je sjediti doma dlovac i jadati se...
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Fratt - 03. 08. 2012. 09:48:56
Potpisujem Zelenka,na takav pristup sam i mislio...a oni koji su freelanceri i nisu u LU da budu pravovremeno obavješteni ili kroz Lovački vjesnik ili nekim dopisom na kučnu adresu od HLS-a,nisu svi na internetu svaki dan kao ja pa da su informirani.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: zelenko - 03. 08. 2012. 12:01:23
Da bilo bi to super. Imali bi onda i medisku pokrivenost u tom slučaju. Samo. .....?Tko bude to sve pokreno? Dali su naše kolege sve tako dobro potkovane. Da  budu i ovo progutali kao što gutamo i sve ostalo????
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: tyrol - 03. 08. 2012. 12:14:29
 uf  slL slL http://www.profitiraj.hr/novosti/zagrepcani-posjeduju-cak-40-826-komada-vatrenog-oruzja/ (http://www.profitiraj.hr/novosti/zagrepcani-posjeduju-cak-40-826-komada-vatrenog-oruzja/)
lagano se indirektno pokreće medijski linč protiv oružja....

Mada je već bilo i prije za pretpostaviti
http://forum.lovac.info/lovstvo/sto_mislite_hoce_li_nas_zadesiti_sudbina_da_nam_uvedu_porez_na_oruzje_1365.60.html (http://forum.lovac.info/lovstvo/sto_mislite_hoce_li_nas_zadesiti_sudbina_da_nam_uvedu_porez_na_oruzje_1365.60.html)

Aktivni članovi lovačkih udruga nisu plaćali porez, odnosno samo ukoliko su imali više od dva komada registriranog oružja
Znači lovac ima minimalno 2-3 puške, 1 pištolj, još pribrojimo "jače" zračne puške.....KOJE :pferd:

Ali to nije sve....Nevjerojatno, pročitajte zastrašujući popis što sve plaćamo.
http://www.democroatia.info/nevjerojatno-da-politicarima-uvijek-nedostaje-novca-procitajte-zastrasujuci-popis-sto-sve-placamo/ (http://www.democroatia.info/nevjerojatno-da-politicarima-uvijek-nedostaje-novca-procitajte-zastrasujuci-popis-sto-sve-placamo/)

I na kraju ovog posta izjava jednog našeg političara:  "Što mene briga što ste vi propali, dok je meni dobro!"
http://www.democroatia.info/ivan-nino-jakovcic-sto-mene-briga-sto-ste-vi-propali-dok-je-meni-dobro/ (http://www.democroatia.info/ivan-nino-jakovcic-sto-mene-briga-sto-ste-vi-propali-dok-je-meni-dobro/)

Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Neno - 03. 08. 2012. 12:47:49
Amo malo ....

http://forum.lovac.info/post/last_msg.202140/iz_dnevnih_novina/uvodenje_poreza_na_oruzje_8077.75.html (http://forum.lovac.info/post/last_msg.202140/iz_dnevnih_novina/uvodenje_poreza_na_oruzje_8077.75.html)
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: tyrol - 03. 08. 2012. 13:08:57
 m3
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: vjekac - 03. 08. 2012. 13:19:45
A ja danas preuzeo nove tri nabavne dozvole :tommy:!
Čemu novi porezi kada plaćeš kod podnošenja zahtjeva za svako oružje 45 kn takse, pa novu knjižicu 40 kn pa još za svaku cijev po 70 kn a ono sitno po par kuna za obrazac ovo ono i ne računam.
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Jedan - 04. 08. 2012. 12:13:58
nista se nece mjenjati, narod bude dalje sutio i trpio sva sranja koja ima vlada ili vlast nametnu. jebiga kad smo takvi ljudi, zapravo nismo niki ljudi (svaka cast izuzetcima)! mjesto da se organiziramo u nekoj udrugi koja nasa prava i interese zastupa, mi sutimo malo dizemo prasinu po forumu i to je vec sve.
zato smo sada tu gdje i jesmo!
Još jednom ponavljam! Kad pametniji popuštaju, budale svijetom zavladaju. Rečeno je davno da zlo nastaje kad čestiti ljudi propuste učiniti potrebno. A što smo mi do sad činili. Javno se propagiraju prava homoseksualaca kao nešto važnije od života (ako nisi seksualno devijantan, nisi "normalan"). Organiziraju manifestacije "pride" (ponos). Ponos na što, na devijantnost? Normalni ljudi šute i ne žele se miješati i - evo nas.
Upravo ta ekipa "bolesnika" svih vrsta stvara nove "svjetonazore" i vodi narod ka ponoru morala i razuma. Pogledajte čija je ideja bila uvođenje poreza na oružje i tko se je slikao na Trgu Bana Jelačića uništavajuči oružje čija vrijednost nadilazi vrijednost onoga što je on u životu stvorio. I tada smo šutjeli, a bojim se da ćemo šutjeti i dalje, dok nam voda ne dođe do nosa. Oni koji o našim sudbinama nekompetentno odlučuju i te kako dobro znaju da (još) nema "Matije Gupca", a njegovo rođenje nadziru bolje nego kralj Herod rođenje Isusa.
Oduvjek sam bio pristalica mišljenja da su Hrvati jedna od najsposobnijih nacija Svijeta. U gotovo svakom važnijem događaju i otkriću negdje (makar i prikriveno) nalazi se neki Hrvat. Pogledajte sportske rezultate Hrvata, razmjerno broju stanovnika i uvjetima u kojima su do svojih rezultata došli. Pogledajte povijest ratova u kojima su Hrvati sudjelovali.
Obzirom na navedeno nikako mi nije bilo jasno zašto takav kvalitetan narod u novijoj povijesti ima ovakvo rukovodstvo, dok konačno nisam shvatio da se politikom više ne želi baviti nitko normalan. Poslije 2. sv. rata na rukovodeće položaje došle su sirovine čija je veza sa samom borbom bila diskutabilna, a poltronstvo i glupost bezgranična, a poslije ovog zadnjeg rata tipovi kojima je glavni interes bio kako razjebati i ukrasti što više.  I jedne i druge je za narod bolio k...c (kao i uvijek). Uvijek je na prvom mjestu bio interes za vlastitu guzicu. U ove sadašnje sam polagao ogromne nade i agitirao za njih riskirajući doslovno vlastitu sigurnost i neprihvaćanje u krugu ljudi do kojih mi je stalo, međutim po do sad viđenom izgleda da je ipak istinita izreka da svaki narod maj vlast kakvu i zaslužuje. paci
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Fratt - 04. 08. 2012. 13:05:40
Jako dobro napisano i slazem se sa apsolutno svim.
Ni meni nije jasno kako sve kuzimo kaj se dogadja a nitko nista ne poduzima,kao da mislimo da ce to uciniti umjesto nas...ja sam siguran da ukoliko dodje do prosvjeda da cu doci,necu reci sam sebi da ce to uciniti neki Slavonac i Dalmatinac umjesto mene,stati na liniju.
Mi se ujedinjavamo jedino kad repka igra,u svemu drugom smo tak-tak,zato se to dobro iskoristava...
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: lukajuri - 04. 08. 2012. 14:13:38
Drage kolege nemoj te se zavaravat da ce nas smrtnike zastitit hls jer oni nisu crnci kao mi koji cence cili tjedan I imaju tu nedilju za svoj jedini gust u zivotu.oni su gospoda kojoj ne pase da crnci love skupa sa njima,makar svi znamo da bogata gospoda niti znaju lovit niti ce ikad bit dobri lovci I volit lov kao mi.to je njima stvar prestiza I pokazivanja u skupoj opremi I puskama.onada kako izbacit stoku nego joj udri po novcaniku,ionako planiraju sad kad ucemo u eu iznajmit sva lovista strancima. Ja vam kazem ja cu im pusku vratit al nek znaju necu nilkaada prestati loviti pa ako je njima draze imat krivolovce umisto lovaca samoo nek izvole.u mojoj sumi me oni nikada nece zaustavit da ja lovim,
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Jedan - 04. 08. 2012. 17:16:23
Ne računajte na HLS, tamo je važno da lova redovito stiže, da se lovi gdje hoće i koliko hoće i da je brada masna. To vam je odprilike kao i ribičko društvo: "Ribičko društvo je udruga u koju morate biti učlanjeni ako želite loviti ribu, a nemate vlastitu rijeku, jezero ili more i dok je predsjednik izuzetno važna osoba, članovi su potrebni samo zbog članarine!" Volio bih da nisam u pravu!  >:D
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: lovac 1 - 04. 08. 2012. 18:10:51
Nije tako samo u ribičkim društvima, takve se stvari več desetlječima događaju u svim
udrugama građana, pojedinci su na predsjedničkim funkcijama da bi mažnjavali DEBELU lovu.
A primjer nam mogu biti  lovačke udruge i svatko od nas je toga svjestan da se u lovačkim udrugama
koje se bave komercijalnim lovim na crno ili KO BAJAGI preko nekakvih agencija u osobne đepove
spremaju pozamašne svotice novaca.
SVAKA ČAST LOVCIMA KOJI SVOJU REKREACIJU PLAČAJU IZ VLASTITOG ĐEPA,
a svi oni koji preko nekakve crne trgovine preko lova izvlače osobnu korist , oni
ne spadaju u red lovaca.
Postoje ilegalni serviseri oružja, ilegalni prodavači lovačke opreme, ilegalni punjači municije itd...
I ti su se ljudi našli među lovcima samo radi  osobnog interesa. Eto postali su lovci i skužili da bi se tu dalo
uzeti nešto novaca a lov im nije prioritet, nego zarada.
Mi smo jedina država iz regije koja uvodi porez na oružje, njih ne zanima dali će HR imati 50 000 ili 20 000 lovaca
i tih 20 000 će opet plačati istu cifru ko i onih 50 000 i ista ce se cifra sljevati u državnu blagajnu.To vam je OKRUTNI  KAPITALIZAM.
KOJEM ČE JEDNOG DANA DOĆI KRAJ. zagi

Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Jedan - 04. 08. 2012. 19:34:36
Amerika i Engleska bit će zemlja proleterska.... fre
Kako god bilo mi smo uvijek najebali. Kako je jednom zgodom završetak rata komentirao jedan beg u jednoj bosanskoj seriji: "Zapamti sine Tale, tko je bio kulak i ostat će kulak, a tko je bio fukara i ostat će fukara."
Svijetom nažalost vladaju kriminalci, a tzv "plava krv" gotovo uvijek je bila krv lopova ili idiota. Ljudi su jednostavno organizirani kao i životinje (uz dodatak besmislene svireposti). Imaš biljoždere i mesoždere i među njima predatore i lešinare. Nije teško pogoditi gdje je mjesto onima koji žele živjeti mirno i ne činiti zlo drugima, a gdje onima koji drugima žele vladati. Nema nam spasa do onog koji propovjeda religija, a kako se i oni koji to propovijedaju sami ponašaju vidimo svako malo. Sve u svemu - jebali smo ježa!  paci
Naslov: Odg: Iz dnevnih novina
Autor: Macak - 04. 08. 2012. 22:23:46
Još jednom ponavljam! Kad pametniji popuštaju, budale svijetom zavladaju. Rečeno je davno da zlo nastaje kad čestiti ljudi propuste učiniti potrebno. A što smo mi do sad činili. Javno se propagiraju prava homoseksualaca kao nešto važnije od života (ako nisi seksualno devijantan, nisi "normalan"). Organiziraju manifestacije "pride" (ponos). Ponos na što, na devijantnost? Normalni ljudi šute i ne žele se miješati i - evo nas.
Upravo ta ekipa "bolesnika" svih vrsta stvara nove "svjetonazore" i vodi narod ka ponoru morala i razuma. Pogledajte čija je ideja bila uvođenje poreza na oružje i tko se je slikao na Trgu Bana Jelačića uništavajuči oružje čija vrijednost nadilazi vrijednost onoga što je on u životu stvorio. I tada smo šutjeli, a bojim se da ćemo šutjeti i dalje, dok nam voda ne dođe do nosa. Oni koji o našim sudbinama nekompetentno odlučuju i te kako dobro znaju da (još) nema "Matije Gupca", a njegovo rođenje nadziru bolje nego kralj Herod rođenje Isusa.
Oduvjek sam bio pristalica mišljenja da su Hrvati jedna od najsposobnijih nacija Svijeta. U gotovo svakom važnijem događaju i otkriću negdje (makar i prikriveno) nalazi se neki Hrvat. Pogledajte sportske rezultate Hrvata, razmjerno broju stanovnika i uvjetima u kojima su do svojih rezultata došli. Pogledajte povijest ratova u kojima su Hrvati sudjelovali.
Obzirom na navedeno nikako mi nije bilo jasno zašto takav kvalitetan narod u novijoj povijesti ima ovakvo rukovodstvo, dok konačno nisam shvatio da se politikom više ne želi baviti nitko normalan. Poslije 2. sv. rata na rukovodeće položaje došle su sirovine čija je veza sa samom borbom bila diskutabilna, a poltronstvo i glupost bezgranična, a poslije ovog zadnjeg rata tipovi kojima je glavni interes bio kako razjebati i ukrasti što više.  I jedne i druge je za narod bolio k...c (kao i uvijek). Uvijek je na prvom mjestu bio interes za vlastitu guzicu. U ove sadašnje sam polagao ogromne nade i agitirao za njih riskirajući doslovno vlastitu sigurnost i neprihvaćanje u krugu ljudi do kojih mi je stalo, međutim po do sad viđenom izgleda da je ipak istinita izreka da svaki narod maj vlast kakvu i zaslužuje. paci

Sve stoji sto si naveo d4
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: lovac 1 - 04. 08. 2012. 22:25:45
Bravo" JEDAN" - SJEDNI  5
Sve si tako slikovito rekao i opisao.
Svi smo mi mali miševi s kojima se igraju mačke i
ponosni kad nas mačka pojede.
"Ako primjetimo ta bi nas netko karnuo u guzu, mi skidamo gaće prije nego se njemu digo"
Takvi smo mi nažalost. z1
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Macak - 04. 08. 2012. 22:45:54
Ne računajte na HLS, tamo je važno da lova redovito stiže, da se lovi gdje hoće i koliko hoće i da je brada masna. To vam je odprilike kao i ribičko društvo: "Ribičko društvo je udruga u koju morate biti učlanjeni ako želite loviti ribu, a nemate vlastitu rijeku, jezero ili more i dok je predsjednik izuzetno važna osoba, članovi su potrebni samo zbog članarine!" Volio bih da nisam u pravu!  >:D

I opet si u pravu kolega Jedan!
Nesto ih ne vidim ili bolje reci ne citam da se zalazu za nas lovce oko tog novog poreza. Zapravo kad bolje razmislim, nisu se nikad ni zalagali....
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: KOBI - 05. 08. 2012. 06:52:03
Trči hrvatski puž kroz hrvatsku šumu i sretne hrvatsku lisicu. Pita ga ona
gdje
toliko žuri. Puž joj kaže da ga juri hrvatska financijska policija.

Pita ga lija što bi tebe jurili. A puž kaže: Imam ja kuću, žena kuću, sin
kuću.....
Kad je to čula lija počela je i ona bježat. Trči ona i sretne rodu.

Pita je roda zašto trči. A lija kaže da je juri financijska policija.
Pita je roda zašto je juri. A ona kaže: ja imam krzno, muž krzno, djeca
krzno.....

Kad je to čula roda počne i ona trčat. Naleti na majmuna, a on je pita od
koga bježi.

Roda mu kaže od financijske policije, jer ona živi na visokoj nozi, muž na
visokoj nozi, djeca na visokoj nozi......

Počne i majmun trčat pa ga pitaju šta on trči.

A on im kaže:
UVIJEK MI GOLOGUZI PRVI NA**BEMO!!
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: tur338 - 05. 08. 2012. 17:00:28
Trči hrvatski puž kroz hrvatsku šumu i sretne hrvatsku lisicu. Pita ga ona
gdje
toliko žuri. Puž joj kaže da ga juri hrvatska financijska policija.

Pita ga lija što bi tebe jurili. A puž kaže: Imam ja kuću, žena kuću, sin
kuću.....
Kad je to čula lija počela je i ona bježat. Trči ona i sretne rodu.

Pita je roda zašto trči. A lija kaže da je juri financijska policija.
Pita je roda zašto je juri. A ona kaže: ja imam krzno, muž krzno, djeca
krzno.....

Kad je to čula roda počne i ona trčat. Naleti na majmuna, a on je pita od
koga bježi.

Roda mu kaže od financijske policije, jer ona živi na visokoj nozi, muž na
visokoj nozi, djeca na visokoj nozi......

Počne i majmun trčat pa ga pitaju šta on trči.

A on im kaže:
UVIJEK MI GOLOGUZI PRVI NA**BEMO!!
1liga
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: zelenko - 05. 08. 2012. 18:56:31
Iz županiskog saveza kažu ovako; HLS  je poslao pisani prigovor nadležnom ministarstvu. Mada direktiva dolazi iz EU koja nalaže Hrvatskoj vladi da smanji broj oružja. Navodno u civilstvu ga ima previše po postotku, pa to treba reducirati, a najbolje je to uvjek izvesti nametom poreza, dio mirno odustaje zbog ne mogučnosti plačanja plus što punimo i državnu blagajnu. Takvu ponudu naši saborski gladoši nemogu propustiti. Tako da drage kolege....pripremite novčanike. Pozdrav
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: pepi2 - 05. 08. 2012. 19:36:00
A ako svi budu htjeli platiti porez ? sta onda? a ako porez bude previsok pa svi odustanu ,nema punjenja proracuna,
sta onda?
U kojem si to ZS dobio tumacenje?
Sto se HLS-a tice budu oni poslali dopis ali u konacnici zivo im se fucka jer za njih placamo ja i ti.
 
Predlagaci zakona ocito jos nisu svjesni da pritiscu na krivoj strani.Moglo bi se dogoditi da jedan dio uredno registriranog oruzja nestane a onda se izvuku skriveni arsenali kojih se hrvatski gradjani zbog povijesnog iskustva nikad nece odreci.
A onda zivio krivolov.

Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: aski - 05. 08. 2012. 19:58:18
kolega Zelenko mislim da je ovo najgluplji razlog koji sam ćuo(ovo o EU) a koliko poznam našu vlast u ŽLS bojim se da oni neće ništa poduzet,l.p.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: zelenko - 05. 08. 2012. 23:26:56
pepi; nema šanse da svi plate, a ako plate bolje za proračun. A najmanje ima šanse da SVI odustanu. Znaju oni šta rade.

aski; MOLIM!!!! PA čovječe dragi sve se vrti oko EU, kako ovi seru tako ovi naši ližu.
Misliš da je Radomiru Čačiću stalo do solarnih ploča i obnovljivih izvora energije, misliš da je on rekao da moramo imati 20% energije iz prirode.

Netko tko radi statistiku u EU je rekao; alo Hrvati pa vi ste po broju stanovnika naoružani do zubi, nemože to tako.
A ovi naši kao prstom u med, daj porez!!

Na kraju krajeva čak je i razlog nebitan, bitno je sljedeče;
Dali mi sa foruma imamo snage nešto pokrenuti?

Jedino rješenje što mi možemo izvesti za početak je to da stisnemo malo izvršni odbor neše LU. Da kažemo našim bliskim kolegama. Da probamo nešto učiniti za dobrobit svih lovaca u HR.
Da se od strane predsjednika naših LU počnu slati dopisi direktno HLS-u.
Ali to bi stvarno moralo biti složno i dobro tajmirano. Tako da ih se zatrpa u roku dan-dva sa tim dopisima. U kojima bi trebalo pisati između svega ostalog, da se HLS smatra direktno odgovornim(kao što bi i trebao biti) za ishod pregovora sa valdom.

p.s. najžalosnije mi je što sam svjestan da smo mi šaka jada koja jako malo može učiniti. A oni koji mogu i dalje šute...
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: lovac 1 - 05. 08. 2012. 23:46:38
Mi smo ko rogovi u vreči.
ISTOK-ZAPAD-SJEVER -JUG
jedino nas vanjsi agresor može ujediniti.
Svi ćemo uredno plaćati porez na svoje puškice
da bi mogli loviti.
Oni koji su zalutali među lovačke redove , prvi će odustati.
Kaj hoćete ?  pa mi smo ih izabrali na izborima.
AMERIKA I ENGLESKA BIT ĆE ZEMLJA PROLETERSKA
Tko doživi !
Svakoj pjesmi dojde kraj.
Tko doživi !
IMAMO HRVATSKU !!! zagi
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: pepi2 - 06. 08. 2012. 07:38:20
Nemoze se na osnovu predpostavke da netko hoce a netko nece platiti ici na smanjivanje broja cijevi.Kad bi smanjivanje broja bio glavni razlog onda bi se zakonom ogranicilo na xy broj cijevi po lovcu a ostalo bi drzava otkupila i unistila.
Uzmimo da je meni puno platiti za 7 cijevi pa 5 prodam tebi jer imas deblji novcanik ,sta smo napravili? Nista! jer se nista ne smanjuje.
Glavni razlog je punjenje proracuna a proizasao iz necijeg bolesnog animoziteta naspram lovaca i sportskih strelaca.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Neno - 06. 08. 2012. 09:03:29
Trečina vlade radi protiv dobrobiti države i naroda,  a možda sam preoptimističan ...
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Fratt - 06. 08. 2012. 09:16:34
Po ovome trećina Vlade uopće ne radi a 2/3 rade protiv države i naroda.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Neno - 06. 08. 2012. 09:39:01
Po ovome trećina Vlade uopće ne radi a 2/3 rade protiv države i naroda.


Kažem, preoptimističan sam   ;D
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: zelenko - 06. 08. 2012. 13:12:30
Kolega pepi. Ima ljudi koji uopče više neče moči posjedovati oružje. O mojem LU je barem 10 članova ne aktivno. Takvo oružje samo povečava onaj postotak po broju stanovnika, i to budu iskorjenili skroz. A ti bez obzira koliko pušaka imao, u datom trenutku možeš koristit samo jednu.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: max - 06. 08. 2012. 14:45:07
evo ako se neko hoce rijesiti koje cijevi ja nemam nijednu ,a doce mi nabavna ovaj tjedan pa mogu usvojit jednu
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: javor153 - 06. 08. 2012. 14:46:02
Smatram da ako dođe do ovog poreza treba direktno kriviti vodstvo našeg saveza.Danas je došlo vrijeme da se vraćamo u natrag,jer nekad su bogati bili lovci a siromašni kmetovi su bili krivolovci.Sve se vrti oko novca,tako da i među nama ima onih bogatih lovaca i njima to neće biti puno za platiti,malo će se vodstvo buniti po novinama i medijima ali to neće polučiti efekta.I na kraju će nam doći i taj porez,i što onda..?Ja kao siromašan lovac zasigurno ću prodati oružje i neću se baviti lovom,jer i auto mi je postalo prevelik uteg za kućni budžet,a kamo li sad i ovo.Jednostavno neću dozvoliti da mi djeca budu gladna bez obzira koliko ja volio lov i gušta u njemu,jer našim političarima nije stalo do zadovoljstva građana,nego samo do novca.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Lovac - 06. 08. 2012. 15:36:34
Đuro Dečak o najavi novog Zakona o porezu na oružje
Citat:
Udarac na lovce Više od 95 posto vlasnika oružja prosječni su građani, radnici, seljaci, činovnici, koji doista imaju skromno naoružanje i većina njih služi se oružjem koje su naslijedili

Smatram da je HLS trebao platiti sponzorirane članke u dnevnim novina i to ovakve duplerice, i to u više navrata a u članku da se više puta ponovi i uloga lovaca a i što bi značilo uvođenje još jednog poreza...

Također i pojaviti se na TV imamo li mi javnu televiziju? i Da li je lovstvo gospodarska grana?. Ako ništa drugo može se platiti tv reklama na TV, da se svima ukaže na važnost lovstva, i što bi značilo uvođenje još jednog poreza....
HLS raspolaže s velikim novcima......  fre

Ukratko na muci se poznaju junaci, sada se treba dokazati...
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Fratt - 06. 08. 2012. 16:37:58
Boy George je do sad bio ubirao vrhnje i davali smo mu povjerenje,zasto sad  parmjeseci nebi bio pravi glas hrvatskog lovstva,ja bi mu za to dao sa gustom tri sljedece clanarine,ako bi se nakon dugo vremena zalozio za prava malih livaca-hobista...ovi koji furaju komercijalu ionako imaju mrme za te 3 puske.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: pepi2 - 06. 08. 2012. 20:25:14
Evo  Djuro je uglavnom dobro rastumacio problem oko najavljenog uvodjenja poreza na oruzje a i stajalista hrvatskih lovaca pa tu zapravo nemam sta nadodati. Trebao je to i ranije a nadam se da mu ovo nije zadnje pojavljivanje u medijima po tome pitanju.
Zato zelenko neka svatko ako hoce drzi svoje oruzje dok za to ispunjava zakonom propisane kriterije ,koji su usput receno neobicno strogi u nasoj zemlji.Iza toga neka sam odluci na koji ce ga nacin rijesiti.
Pritiskanjem jos jednim porezom na oruzje od nas lovaca zeli se napraviti budale i nista drugo.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Jedan - 06. 08. 2012. 21:01:32
Đuro Dečak o najavi novog Zakona o porezu na oružje
Citat:
Udarac na lovce Više od 95 posto vlasnika oružja prosječni su građani, radnici, seljaci, činovnici, koji doista imaju skromno naoružanje i većina njih služi se oružjem koje su naslijedili
Izgleda da je nešto od u ovoj temi napisanog ipak došlo nekome pred oči i do mozga. Koliko god vi mislili da ovdje napisano nije bitno, vjerujte ipak se čita (ako nitko drugi onda policija  hao).

Nemojte dozvoliti da vas ovaj Dečakov stav objavljen u novinama uspava. Nastavite vikati i psovati na sav glas gdje god imate priliku. Netko tko je za to zadužen sigurno će vas čuti, a ako se oni do kojih naši glasovi trebaju doći ogluše, onda će nas i vidjeti.  zagi
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: zelenko - 07. 08. 2012. 01:03:36
Ovo je i trebalo biti tako, samo puno prije. Odmah po najavi poreza trebao je reagirati. Ipak je taj čovjek alfa i omega lovstva u Hrvatskoj. Onda neka se tako i ponaša. Zato Đuro budi lav, a ne pizda.
Što se tiče Linića, boli njega đoko o kakvim je puškama riječ. On je sad nanjušio da bi tu moglo biti love i točka.


p.s. Đuro samo u glavu!!! hao hao

Možda bi novi Hrvatski "suvremeni" lovac ovako mogao izgledati  z11 archery ili ovako  :pferd: :bunny:
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Neno - 07. 08. 2012. 08:51:52
Ajde Liniču, kad Đovani sleti odmah mu uruči uplatnicu za porez  1liga
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: grga33 - 07. 08. 2012. 08:58:02
Ajde Liniču, kad Đovani sleti odmah mu uruči uplatnicu za porez  1liga

dobro si ovo Neno rekao, Liniću javi se sada sa svojim porezom Giovanniu koji je perfektno reklamirao našu Hrvatsku  zagi
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Fratt - 07. 08. 2012. 09:21:52
Koja je to kukavelj spram jednog Olimpijca Đovanija,čovjek je vječno zapisan u svjetsku povijest sporta dok se za ove koji mu kroje sportsku budućnost kad otegnu papke neće ni grobar okrenuti...najbolje da se desi situacija kao i sa Fakom jer smo odlični u tome da izvozimo hrvatske vrhunske sportaše a uvozimo balkanske mafijaše...
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: ATJ - 07. 08. 2012. 10:57:18
Bas me zanima hoce li u novom lovackom vijesniku bit ocitovanje o porezu il ce mlatit praznu slamu.Ovo je najvaznija tema .Ne smijemo cekat glasanje u saboru,onda je gotovo.Svi zajedno.Nek se rade spotovi za tv,nek objasne narodu sta je lovstvo,sad treba HLS ulozit neku kunu za fajt.Od clanka u novinama nista.Nek malo smanje putovanja po europi na kongrese i bog te pita.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Neno - 07. 08. 2012. 11:12:34
Baš malo pitam kolege iz EU , ispada da porez na oružje u ovakvom formatu ima samo Srbija ali ni kod njih ne ide izgleda na sportsko i lovačko.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: zelenko - 07. 08. 2012. 11:42:48
Onaj Dečakov članak je nešto. Ali bojim se da bude ostalo sam na tome....
Šta bi se još dalo napraviti?? Tko bi mogao pomoči??
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: carlo - 07. 08. 2012. 13:57:27
Ovakovu glupost kakvu je izvalio saborski zastupnik Šime Lučin i uputio ju u proceduru u Sabor ne možete vidjeti nigdje drugdje nego u Hrvatskoj.
Hrvatska ima jednu od najvećih udruga građana koju zovemo Hrvatski Lovački savez. Njeni članovi čine gotovo 70.000 članova , ova udruga građana državu ne košta ni lipe , naprotiv preko zakupa , raznih uvjerenja i osiguranja debelom ¨prascu¨ sapunamo vrat dok oni sjede u Saboru , troše naš novac , ne rade ništa i nastoje nas pljačkati još i više.
Do kada ?
Prije stanovitog vremena na mala vrata su neki slični idioti progurali zakon o alohtonoj divljači na otocima, ministrica zaštite okoliša i sl. izdala je nalog da se sva divljač ( d.svinje, jeleni lopatari i mufloni ) istrijebi sa otoka.A te iste divljači nikad više.Ko bi to trebao napraviti ? Mi, lovci.
Opet , do kada ?
Nekoliko mjeseci u nazad u našem lovačkom glasilu ( mislim da je bila Dobra kob u pitanju ) neki dušebrižnici iz EU uče nas u Hrvatskoj kako trebamo gospodariti sa smeđim medvjedom ( valjda bi po uzoru na Francusku , Njemačku , Austriju i Italiju trebali ¨pomlatiti ¨fond medvjeda do nule ) umjesto da plate i uče u Hrvatskim šumama i HLS-u kako se uspješno gospodari s ¨gorskim carem¨ kojeg ovdje prema navodima meritornih ljudi ima bliže 1000 nego 800 .
Do kada ?
Tako dugo dok ovako brojno članstvo šuti na objede koje nam populisti ,tipa Luka Oman , Šime Lučin i Ministarstvo zaštite okoliša ,plasiraju u javnost svakih par mjeseci.
Prvi čovjek HLS ima dovoljno informacija i mogućnosti i treba lobirati da se ova glupost o porezu na lovačko oružje zaustavi na vrijeme a neprestalni ¨napadi ¨na članstvo moraju dobiti kvalitetan i dovoljno glasan odgovor.
   
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Macak - 07. 08. 2012. 14:24:35
Ovo je i trebalo biti tako, samo puno prije. Odmah po najavi poreza trebao je reagirati. Ipak je taj čovjek alfa i omega lovstva u Hrvatskoj. Onda neka se tako i ponaša. Zato Đuro budi lav, a ne pizda.

Problem je samo u tome, sto on i HLS nisu nista do sada konkretno ucinili, sve se svodilo na puste price i malo talasanja po tisku, zato imamo sada takvo stanje kakvo je! Nizbrdo je krenulo davno prije ovog glupavog prijedloga sa porezom.
Evo, sad imaju priliku da se dokazu, al ja u to vise ne vjerujem...
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: tyrol - 07. 08. 2012. 16:42:06
evo ako se neko hoce rijesiti koje cijevi ja nemam nijednu ,a doce mi nabavna ovaj tjedan pa mogu usvojit jednu
ovo nije moje, ali netko je željan pokloniti....
http://www.njuskalo.hr/oruzje/walther-ppk-oglas-763507 (http://www.njuskalo.hr/oruzje/walther-ppk-oglas-763507)

Računaj da ga nemožeš registrirati kao lovački pištolj  :P
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: magwin - 07. 08. 2012. 22:55:25
ovaj možeš.

http://www.njuskalo.hr/oruzje/tt-oglas-941684 (http://www.njuskalo.hr/oruzje/tt-oglas-941684)
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: bagi - 08. 08. 2012. 12:16:10
Ukoliko prođe idiotarija sa godišnjim porezom na oružje, a da pritom HLS ne učini ništa osim istupa u pokojem članku u dnevnim ili tjednim tiskovinama, i nakon toga ova garnitura u vodstvu HLS-a dobije sljedeći mandat, ja sigurno više neću biti član HLS-a. Čak niti pod cijenu da zbog toga više ne budem mogao biti lovac. Ne bi me previše začudilo da takav scenarij prođe. HLS je uz blagoslov države došao do pozicije da ima značajnu javnu ovlast (izdavanje lovačkih iskaznica i slično), tako da se ne bih previše iznenadio da sada vrati uslugu vlasti pa da ne talasa previše i da dopusti da se lovce dodatno opali po džepu. A oni će i dalje ugodno živjeti i zakupljivati bogata lovišta sa novcem iz naših članarina, isplaćivati si dnevnice i putne troškove za posjete sajmovima i seminarima upitne svrsishodnosti itd. itd.
Bez javnog prosvjeda, sve ostalo je ništa! Treba jednom konačno dignuti glas i javno iznjeti svoje stavove, pravilno ih i jasno uobličiti i iznjeti na prosvjedu na Markovu trgu ili na trgu Bana Jelačića. Pa zar smo mi veće p...e od pedera? Ako oni mogu javno nastupati i tražiti svoja prava, zašto to ne možemo i mi? Trebalo je već odavno takovim demokratskim načinom javnog istupa pokušati izboriti bolje uvjete za nas lovce.
Možda još ima nade?
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Fratt - 08. 08. 2012. 12:21:03
 Slazem se sa svim napisanim i dajem potporu ideji javnog okupljanja i prosvjeda.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: KOBI - 08. 08. 2012. 13:12:08
Pratim temu i da vas podrzim jer i ja godinama deveram i placam porez na oruzje.
Mozda vam biti sistem da ste oslobodjeni za jednu glatku i jedan karabin,i to pod uslovom da ste clan ld,sto ce se trebati dokazati potvrdom iz ld ili ls.
Ako se pocne primjenjivati taj zakon,svi oni koji misle da ce moci eskivirati placanje,varaju se.
Ja sam isao drugim poslom u poreznu(da prepisem neku zemlju) a za porez na oruzje nisam ni znao da postoji,i sluzbenica me upita,A sta cemo sa oruzjem??Rekoh kakvim oruzjem sta vi imate sa mojim oruzjem.Pa kaze jos nisi ni marke platio poreza unazad ohoho godina.Auuu vidim nema od prepisanije zemlje nista dok ono ne izmirim i sta cu popunim formulare ali i donesem potvrdu da sam lovac pa me oslobode po jednu cijev.A otac placa porez i na pistolj.
Eto tako je kod mene,znaci nadrapali su oni sa vise cijevi a kako primjetim oni se najvise i bune  happi  zagi
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: zelenko - 08. 08. 2012. 13:33:55
Zar je problem napisati dopis HLS-u. Samo da vide da se masa ljudi podigla.
Koliko ima uopče LU u Hrvatskoj?
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: stane.malnar - 08. 08. 2012. 15:42:05
Slažem se sa tobom Bagi , ukoliko ovaj zakon prođe  može nam se lako dogoditi da za godinu ili dvije još počnu oporezivati i svaki ispaljeni metak....Bez prosvjeda ništa , povijest nas je tome dobro naučila  pa zar se moramo uvijek držati one da su Hrvati bili bolje sluge nego gospodari , bar sada kad smo svoji na svome možemo prosvjedovati.....
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: ATJ - 08. 08. 2012. 17:15:18
Danas je bio prilog u dnevniku o prodaji kuća na obali strancima,kako ide dosta dobro ali Ruse treba još bolje informirat kako bi kupovali što više kuća, a problem je što sad stranac mora imat ovdje firmu da bi kupio kuću a trebalo bi to ukinut pa da može onda kupit ko hoće!?

Od iduće godine ide i porez na vikendice, samo što većina njih je u vlasništvu običnog puka ,srednje klase koji su po dvadeset godina vukli mješalice na kuki i gradili po malo kad bi sabrali koju kunu,digli su za nju kredite i nisu se provodili,kupovali zlato i umjetničke slike i vozali skupe terence i jahte nego cijelu godinu šparali za to malo godišnjeg na moru...u ratu smo se borili i obranili zemlju i pošten Hrvat valjda ima pravo imat kuću na moru.ne ne..
I šta sad?
Sad će ti ljudi to morat prodat,(jer je porez na vrijednost nekretnine a ne po visini primanja vlasnika), a kome? e pošto u hrvatskoj niko neće kupit jer isto mora plaćat porez, a naše tajkune takve vikendice ni ne zanimaju prodat će se fino Rusima i ostalim strancima na koje sudeći po dnevniku država jedva čeka!

Za deset godina ćemo plaćati strancima apartman na obali kuju smo krvavo branili!!

Sad će netko reć kakve to veze ima sa porezom na oružje?

E pa ima jer je isti taj porez i na oružje i EU nije cilj da narod u HR bude legalno naoružan kad nas konačno i potpuno preuzmu.Društvenu imovinu su odavno preuzeli sad je na redu privatna al prvo narodu ruke na leđa.

Kad se pederi šetaju u paradi onda iz EU stižu same pohvale, bravo bravo Hrvati tako ste demokratični..Daj Šime rukicu pa bumo se malkice prošetali po rivici ah ah, pa bumo išli u Europicu tam je sve fancy..te puške su tak scary..

Ljudi, osnujmo udrugu, krizni stožer, pravnu pomoć i akcija svim legalnim sredstvima!!Mi smo lovci,primjer ponašanja i moralna elita svakog društva , mi imamo pravo glasa .Svi u zeleno i na cestu![/left]
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: zelenko - 08. 08. 2012. 17:45:52
E drage moje kolege, da ste se ovako okupljali 91', sad bi svi bili u banani(kulturno rečeno)

Pošto nema nikakvog okupljanja, odo u inozemstvo, pa-pa. Sretno Vam bilo.
 hao hao idem zaradit za porez.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: brat nikola - 08. 08. 2012. 18:32:16
gledam ovo i ne vjerujem sta sve nece oporezivat...nisu normalni
ja sam mladi lovac i tek sam polozio i jedva si kupio puskice i pistolj, a sad ako opale taj neki veliki porez na to sve nesto cu morat prodat a ne bi to volio...gamad jedna ovih poreznih duznika ima kolko hoces i nisu platili porez godinama i njima nemoze niko nista,a kolko citam ako mi ne platimo u roku 15 dana dolaze pljenit oruzje,mislim kakva je ovo pravedna drzava...to nema nigdi samo kod nas,sram nek ih bude...
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: ATJ - 08. 08. 2012. 18:57:24
Pa pa Zelenko i uzivaj u inozemstvu.Sto se okupljanja 91.tice,okupili smo se mi itekako u proljece 91.sa lovackim puskama ,nade se i poneki geler u nogama,al nije to prijatelju tema.Drzava je u banani jer su od onda isti na vlasti,malo jedni malo drugi.Osobno,za mene bjezanje nije bila opcija ni onda ni sad, dragi kolega.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: tyrol - 08. 08. 2012. 19:31:41
Ljudi, osnujmo udrugu, krizni stožer, pravnu pomoć i akcija svim legalnim sredstvima!!Mi smo lovci,primjer ponašanja i moralna elita svakog društva , mi imamo pravo glasa .Svi u zeleno i na cestu![/left]
ATJ d4
no nije problem otići, nego nešto postići...
Vlast je gladna svojeg standarda i želi se nahraniti na bilokakav način.
U ovom trenutku uopće nije bitno što stoji iza prijedloga tog poreza (kakve su javne ili skrivene namjere....)
Bitno je to pokušati sa svim (nama običnim lovcima) mogućnostima...
Dajte svi koji imate redovite kontakte sa gradskim i županijskim Saveza, predložite - organizirajte i doći ćemo....
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Lovac - 08. 08. 2012. 21:42:27
Italija

(https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/242847_152992221436514_2951312_o.jpg)
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Fratt - 08. 08. 2012. 22:21:02
Eto,zar smo mi manje pametni i slozni nego nasi sudjedi?
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: zelenko - 09. 08. 2012. 00:01:17
ATJ hvala na pozdravima. Ali kad malo bolje pogledaš to je jako žalosno. Ići tražiti kruha kod susjeda je za sve zemlje Europe ponižavajuće. Samo je za nas normalno, čak i poželjno!! Daaaaaa, trebao bi se osječati sretnim što ne radim za koricu kruha i što sutra ostavljam ženu i dvije male curice koje me toliko vole. Imati ovakvu zemlju, šume, more, kamen, vodu. A  biti toliko jadni i gladni novca da se oslanjamo na neke smiješne poreze kako bi  još više opljačkali narod. Eto nam HRVATSKE!!! Previše volim zemlju da bi imao još ljubavi i za narod!
Laku noć kolege.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Jedan - 09. 08. 2012. 00:09:03
Danas je bio prilog u dnevniku o prodaji kuća na obali strancima,kako ide dosta dobro ali Ruse treba još bolje informirat kako bi kupovali što više kuća, a problem je što sad stranac mora imat ovdje firmu da bi kupio kuću a trebalo bi to ukinut pa da može onda kupit ko hoće!?

Od iduće godine ide i porez na vikendice, samo što većina njih je u vlasništvu običnog puka ,srednje klase koji su po dvadeset godina vukli mješalice na kuki i gradili po malo kad bi sabrali koju kunu,digli su za nju kredite i nisu se provodili,kupovali zlato i umjetničke slike i vozali skupe terence i jahte nego cijelu godinu šparali za to malo godišnjeg na moru...u ratu smo se borili i obranili zemlju i pošten Hrvat valjda ima pravo imat kuću na moru.ne ne..
I šta sad?
Sad će ti ljudi to morat prodat,(jer je porez na vrijednost nekretnine a ne po visini primanja vlasnika), a kome? e pošto u hrvatskoj niko neće kupit jer isto mora plaćat porez, a naše tajkune takve vikendice ni ne zanimaju prodat će se fino Rusima i ostalim strancima na koje sudeći po dnevniku država jedva čeka!

Za deset godina ćemo plaćati strancima apartman na obali kuju smo krvavo branili!!

Sad će netko reć kakve to veze ima sa porezom na oružje?

E pa ima jer je isti taj porez i na oružje i EU nije cilj da narod u HR bude legalno naoružan kad nas konačno i potpuno preuzmu.Društvenu imovinu su odavno preuzeli sad je na redu privatna al prvo narodu ruke na leđa.

Kad se pederi šetaju u paradi onda iz EU stižu same pohvale, bravo bravo Hrvati tako ste demokratični..Daj Šime rukicu pa bumo se malkice prošetali po rivici ah ah, pa bumo išli u Europicu tam je sve fancy..te puške su tak scary..

Ljudi, osnujmo udrugu, krizni stožer, pravnu pomoć i akcija svim legalnim sredstvima!!Mi smo lovci,primjer ponašanja i moralna elita svakog društva , mi imamo pravo glasa .Svi u zeleno i na cestu![/left]
  just

Uvedi porez na imovinu (ljudima koje si naveo), ali smanji cijene nekretnina jer su "napuhane" (da oni koji trebaju kupiti mogu kupiti jeftinije). Razoružaj narod, a oružje kupljeno novcem nas i naših očeva pokloni najbogatijoj državi na Svijetu (kao da je tvoje) i još s time zbijaj šale. Ostavi naoružanu samo šačicu plačenika koje narod plača, a ti ih možeš poslati na koga hoćeš. To je recept za uništenje slobode vlastitog naroda. Još kad tome dodaš instaliranje kamera za "nadzor i osiguranje sigurnosti prometa" po gradovima Lijepe naše - kontrola "demokracije" je solidna ako ne i potpuna.
U državi kao što je naša svaka bi obitelj trebala biti naoružana i minimalno obučena za obranu vlastite slobode, kao što je to slučaj u Izraelu, jer neprijatelja imamo koliko i oni. Ne mislite valjda da je ideja velike srbije mrtva. Sve se odvija po planu "B". Sa Slovencima se teško može suvislo razgovarati a tzv republika srpska je u "komšiluku". Nacionalisti su na vlasti u srbiji, a mi glumimo pacifiste i pristajemo na tezu prevelikog broja oružja u narodu, kako kaže Europa.
Tko je branio tu Europu od Turaka i ginuo cijelu svoju povijest za tuđe interese. Naučili smo biti miran i pošten ali izuzetno srčan narod, što uz sebe nosi i povijesnu sklonost ka oružju. Naravno da smo kao takvi opasni za ideju manipuliranja malim narodima, pa nas treba razjebat'. "Ali gospodo malo ste se zajebali, žilavi smo mi, ne damo se. Tko na nas krene iz mesta je najeb'o"! ("Maratonci..").
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: .50AE - 09. 08. 2012. 00:16:59
Koliko mi se čini, tu će biti il´ nama porez il´ policiji i vojsci manje plaće....
Zaključite sami što je vjerojatnije.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Jedan - 09. 08. 2012. 11:36:45
Bit će i jedno i drugo ali ne razumijem što smo mi krivi. Ako smo svi u govnima zahvaljujući dosadašnjim rukovodstvima, a jesmo, onda je red ili da svi puknemo po šavovima i pošaljemo sve kud treba ili da svi snosimo posljedice. Nije problem odricanja i prihvaćanja kolektivne odgovornosti za tuđe propuste. U tome smo veterani. Problem je selektivno opterečenje ciljane grupacije (vlasnika oružja), a tu tvrdim da punjenje Proračuna nije (glavni) razlog. Mislim da je glavni razlog bezobrazni diktat Europe i bezrazložan (barem se nadam) strah od naoružanog naroda.
Je li veći oblik demokracije onaj u kojem država deponira oružje po vojarnama u svim većim gradovima i cijeli narod pripremi za obranu i to bez straha od tog istog naroda ili onaj gdje država razoružava vlastiti narod? Očito idemo nepotrebno, ne korak nego mnogo koraka unatrag.
Državi treba lova!? I meni treba, pa neću zato smanjiti đeparac samo jednom djetetu ili mu oduzeti bicikl koji je dobilo od kuma na krizmi, negu ću pokušati racionalizirati najprije vlastitu, a zatim i potrošnju cijele obitelji.  teaa
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: aski - 09. 08. 2012. 12:17:36
 d4 e kad bi naša Vlada tako razmišljala siromašni bi bili bogatiji a bogati malo manje bogati,al bojim se da našoj Vladi to nije cilj.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Lovac - 09. 08. 2012. 12:24:13
Novi tekst g. Martića od danas

http://www.lovac.info/lovac/lovacki-portal-lovac-vijesti/2208-hara%C4%8D-lova%C4%8Dke-pu%C5%A1ke-su-jo%C5%A1-za-pro%C5%A1le-vlasti-tretirane-kao-luksusna-roba.html (http://www.lovac.info/lovac/lovacki-portal-lovac-vijesti/2208-hara%C4%8D-lova%C4%8Dke-pu%C5%A1ke-su-jo%C5%A1-za-pro%C5%A1le-vlasti-tretirane-kao-luksusna-roba.html)

Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Lovac - 09. 08. 2012. 12:26:46
I tekst od Gvozdanovića jako dobar koji ste već spomenuli

http://www.lovac.info/lovac/lovacki-portal-lovac-vijesti/2207-hrvatski-paradoks-%E2%80%93-vatrenim-oru%C5%BEjem-do-olimpijskog-zlata.html (http://www.lovac.info/lovac/lovacki-portal-lovac-vijesti/2207-hrvatski-paradoks-%E2%80%93-vatrenim-oru%C5%BEjem-do-olimpijskog-zlata.html)
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Macak - 09. 08. 2012. 14:04:33
Bit će i jedno i drugo ali ne razumijem što smo mi krivi. Ako smo svi u govnima zahvaljujući dosadašnjim rukovodstvima, a jesmo, onda je red ili da svi puknemo po šavovima i pošaljemo sve kud treba ili da svi snosimo posljedice. Nije problem odricanja i prihvaćanja kolektivne odgovornosti za tuđe propuste. U tome smo veterani. Problem je selektivno opterečenje ciljane grupacije (vlasnika oružja), a tu tvrdim da punjenje Proračuna nije (glavni) razlog. Mislim da je glavni razlog bezobrazni diktat Europe i bezrazložan (barem se nadam) strah od naoružanog naroda.
Je li veći oblik demokracije onaj u kojem država deponira oružje po vojarnama u svim većim gradovima i cijeli narod pripremi za obranu i to bez straha od tog istog naroda ili onaj gdje država razoružava vlastiti narod? Očito idemo nepotrebno, ne korak nego mnogo koraka unatrag.
Državi treba lova!? I meni treba, pa neću zato smanjiti đeparac samo jednom djetetu ili mu oduzeti bicikl koji je dobilo od kuma na krizmi, negu ću pokušati racionalizirati najprije vlastitu, a zatim i potrošnju cijele obitelji.  teaa

Vecinom ti sve stoji kolega Jedan sto si naveo kao sve do sada sto si pisao na raspravi, samo u jednoj stvari se gadno varas. Nema ti nista EU ili Europa sa tim porezom ili bilo kakvim pravilima za oruzje osim zajednickog europskog oruzanog lista. Ostalo su prepustili drzavama neka bude nacionalna stvar da si svatko sam uredi kako zeli. To sto mi imamo pametnjakovice, koji izmisljaju toplu vodu i fantaziraju razne gluposti, nas je problem....
Volio bih da se upravo ti pametnjakovicci ugledaju na druge drzave u EU i preuzmu, kako su oni to regulirali kao jedna Austrija, Njemacka itd. i danas nebi imali to stanje koje sad imamo.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: zelenko - 15. 08. 2012. 22:20:00
Šta je čekamo porez  hao hao
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Fratt - 16. 08. 2012. 01:39:31
 Da,utihnuli smo najednom...ima kakvih novosti?
Kad se izglasava taj zakon uopce?
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: javor153 - 17. 08. 2012. 09:47:22
Doći će i taj porez bez brige..ušuljat će se a da nećemo ni osjetiti i nitko neće A reći!Što bi se reklo "Bosna šaptom padne"...
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Jedan - 17. 08. 2012. 12:27:59
Šta je čekamo porez  hao hao
Djeca i narod najopasniji su kad utihnu! teaa
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: šokac - 24. 10. 2012. 12:22:04
Mislim da se ovo tiče i nas .

http://www.vecernji.hr/biznis/od-1-1-ukidaju-se-trosarine-polovne-aute-luksuzne-proizvode-clanak-467552 (http://www.vecernji.hr/biznis/od-1-1-ukidaju-se-trosarine-polovne-aute-luksuzne-proizvode-clanak-467552)
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: šokac - 24. 10. 2012. 14:42:09
Koliko mi se čini ukidaju ovih dosadašnjih 30 posto
poreza na iznos bez PDV .

http://www.porezna-uprava.hr/porezi/v_poreza9.asp?id=b02d1 (http://www.porezna-uprava.hr/porezi/v_poreza9.asp?id=b02d1)
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Lovac - 26. 10. 2012. 14:32:48
NEMA POREZA NA ORUŽJE! MINI STARSTVO FINANCIJA ODUSTALO JE, PRIVREMENO ILI TRAJNO, OD UVOĐENJA POREZA NA ORUŽJE

http://lovac.info/lovac/lovacki-portal-lovac-vijesti/2300-nema-poreza-na-oru%C5%BEje-mini-starstvo-financija-odustalo-je,-privremeno-ili-trajno,-od-uvo%C4%91enja-poreza-na-oru%C5%BEje.html (http://lovac.info/lovac/lovacki-portal-lovac-vijesti/2300-nema-poreza-na-oru%C5%BEje-mini-starstvo-financija-odustalo-je,-privremeno-ili-trajno,-od-uvo%C4%91enja-poreza-na-oru%C5%BEje.html)

Mini starstvo financija odustalo je, privremeno ili trajno, od uvođenja poreza na oružje, jer je trenutno okupirano zakonskim rješenjima oporezivanja nekretnina građana
Iako su mediji spektakularno najavljivali uvođenje zakona kojim bi se oporezivalo vatreno oružje, a lovci ljutito komentirali nove namete, cijela priča, barem kako stvari za sada stoje, ostala je samo na ideji. Podsjetimo, medijskim se eterom koncem srpnja proširila informacija kako Ministarstvo financija, odnosno Porezna uprava, po hitnom postupku namjerava uvesti zakon koji bi vlasnike oružja prisilio da paušalno plaćaju porez na svoje naoružanje. Ta informacija novinarima je tada stigla iz izvora vrlo bliskih vladi i Poreznoj upravi, a potom je i potvrđena iz Ministarstva financija. Spominjalo se kako bi prijedlog zakona već u rujnu mogao stići pred Vladu, koja bi ga potom uputila u Hrvatski sabor na izglasavanje, a sve kako bi se državna blagajna novim nametom počela puniti već od 1. siječnja 2013. godine.

LOVCI MOGU ODAHNUTI

Lovci koji bi zasigurno bili najviše pogođeni uvođenjem tog zakona, u najmanju ruku, na neko vrijeme mogu odahnuti.

Naime, kako je rujan već iza nas, provjerili smo u kojoj je fazi izrada prijedloga zakona, kojeg su lovci od milja prozvali antilovačkim i doznali da ta ideja trenutno uopće nije u fokusu zanimanja Ministarstva financija.

“Ni tehnički, a ni fizički, trenutno ne razmišljamo o toj ideji, zbog čega taj zakon nismo ni uvrstili među one zakone koji bi od 2013. godine stupili na snagu“, potvrdio nam je visoki dužnosnik ministarstva, jednostavno zaključivši – od toga za sada nema ništa. Iako nije ulazio u razloge zbog kojih je ministarstvo privremeno ili možda i trajno odustalo od ovog nameta, može se pretpostaviti da su sve snage trenutno usmjerili u izradu značajnijih zakonskih rješenja, poput prijedloga o Zakonu o porezu na imovinu, među kojim se mogao naći i dio i oporezivanju oružja.

ŠTURI ODGOVOR

Na taj se način odustalo i od ubiranja između 110 i 150 milijuna kuna, koliko su mediji nagađali da bi se moglo prikupiti od novog poreza, baratajući s podatkom da je u Hrvatskoj registriran 307.447 komad vatrenog oružja.Na taj se način odustalo i od ubiranja između 110 i 150 milijuna kuna, koliko su mediji nagađali da bi se moglo prikupiti od novog poreza, baratajući s podatkom da je u Hrvatskoj registriran 307.447 komad vatrenog oružja.

Iz službe za odnose s javnošću Ministarstva financija ovu su nam informaciju umotali i ponešto drugačije formulirali. “U cilju rasterećenja oporezivanja rada, Ministarstvo financija, Porezna uprava u ovom trenutku analizira međunarodna iskustva glede oporezivanja imovine“, bilo je sve što su nam službeno rekli, a njihov šturi odgovor na naše pitanje zapravo potvrđuje da oporezivanje oružja uistinu nije u fokusu poreznika. Inače, ovo je odgovor na upit kada bi mogla biti gotova izrada prijedloga o oporezivanju oružja.

Zanimljivo je spomenuti i kako se u prvotnom razrađivanju ideje razmišljalo i opciji da se lovačko oružje izostavi iz procesa oporezivanja, a da se trofejno oružje razvrsta u poseban porezni razred.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: tyrol - 26. 10. 2012. 15:07:45
Zasad  z1 a nadam se i trajno ref
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Neno - 26. 10. 2012. 15:37:24
Da li je ovo šta piskaramo po raznim forumima (ja osobno digao temu na naj čitanijem u hrvata) urodilo plodom ili ne ?

Nema veze glavno da su odustali  z10

Ostat če nam koja kuna više za municiju i divljač.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: drazenx - 26. 10. 2012. 15:54:29
Idem odmah predat zahtjev za nabavnu ref
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Macak - 26. 10. 2012. 17:25:43
Za sada su odlustali, ako ne promjene misljenje za godinu dve....Sve to treba uzeti rezervirano.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Fratt - 26. 10. 2012. 20:14:50
Da li je ovo šta piskaramo po raznim forumima (ja osobno digao temu na naj čitanijem u hrvata) urodilo plodom ili ne ?

Nema veze glavno da su odustali  z10

Ostat če nam koja kuna više za municiju i divljač.
  zagi zagi zagi zagi zagi zagi zagi zagi zagi
I mene to isto pitanje zanima kolega Neno,ako je tako onda bravo mi!
Jako sam sretan i zadovoljan ali mislim da ne treba stati ovdje nego pogurat i dalje ideju RH NRA.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: moro - 26. 10. 2012. 20:23:28
Idem odmah predat zahtjev za nabavnu ref

Ja u pravo danas predao.. ref z1 z10
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: ATJ - 28. 10. 2012. 09:45:41
Tako je Fratt, ne smije se odustat od RH NRA , nadam se da nas čuju ljudi koji su pokrenuli inicjativu za istu.
Mislim da su odustali samo privremeno a mi trebamo to vrijeme iskoristit da budemo spremni ako se ipak odluče za uvođenje poreza.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: šokac - 02. 11. 2012. 20:04:09
Definitvno ukidaju trošarine na oružje .

http://liderpress.hr/biznis-i-politika/hrvatska/od-1-sijecnja-vise-nema-poreza-na-luksuz/ (http://liderpress.hr/biznis-i-politika/hrvatska/od-1-sijecnja-vise-nema-poreza-na-luksuz/)
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Štef - 02. 11. 2012. 21:46:50
 Točno , Slinić je rekao da hoće da se u Hrvatskoj kupuje a ulaskom u EU gube se carinske barijere pa hoće maknut  porez na luxuznu robu al zato stavlja porez na kruh, mlijeko, školske knjige , lijekove... trošarine na elktričnu energiju, energente... sjajno zamišljeno - ukida porez za one koji mogu kupovat krzno, drago kamenje, zlato i naravno lovačke puške al zato udaram po socijali ! Luda kuća - nema tu pomoći !  uf
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Deno - 02. 11. 2012. 22:49:06
Ma ima pomoći ali šta ćemo mi svi samo šutimo i gledamo šta nam rade od države za koju se Hrvatski narod borio..a ne oni..
Oni se samo igraju s nama kad im je dosadno,malo dižu porez pa malo spuštaju i tako a nikako porasti porez na njihove plaće ili da se nedo bog odreknu malog postotka svoje plaće zbog recesije nego udaraju po jadnim napaćenim ljudima koji rade od jutra do mraka za jadnu plaću uz koju jedva sklapaju kraj s krajem..
Tako će nam i biti sve gore dok god budemo šutili i durali dok nas  pesi
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: 4lovca - 14. 09. 2016. 12:57:32
Porez na oruzje i marza su preveliki.primjerice karabin kod nas kosta deset tisuca kuna, a njegova optimapna cjena nije vise od pet tisuca
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: anubis - 14. 09. 2016. 14:18:31
Nebih se složio...recite na temelju čega to tvrdite? Cijene pušaka u RH su u rangu Europskih, neke čak i manje pa mi niste jasni... otvorite Frankoniu pa komparirajte prije nego blebnete  sor. Pa ne mislite valjda da ekipa iz SLO često kod nas kupuje oružje zato što je kod njih povoljnije, ili se varam? zagi
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: deeejan - 14. 09. 2016. 14:32:23
hm, ne znam za oruzje, al recimo usporedjivao malo cijene optika u slo u optictradeu i kod nas i razlike se drasticne ččč
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Gabro - 14. 09. 2016. 14:35:04
hm, ne znam za oruzje, al recimo usporedjivao malo cijene optika u slo u optictradeu i kod nas i razlike se drasticne ččč
I municije...
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: zhrvoje - 14. 09. 2016. 15:01:11
Cijene novog oruzja kod nas i vani su prakticki iste.
Jedino se vani moze dogovoriti bolji popust za kupovinu u gotovini, posebno ako je oruzje viseg ranga i ako kupujes komplet puska/optika/nosaci...
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: 4lovca - 14. 09. 2016. 20:15:11
Vani je oruzje jeftinije a bome i place tri put vece
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: spinnaker - 13. 10. 2016. 18:33:11
Porez na oruzje

Porez na oružje ne postoji već godinama.

Cijene "normalnog" oružja je tu negdje.Vani je puno veći izbor.
Druga stvar je kada hoćeš nešta naručiti po svom guštu,a nema kod nas onda je naravno i cijena veća.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: roger - 14. 10. 2016. 07:14:55
Ja se slazem s ZHrvojem.
Kupovao sam oruzje u SLO I HR. maloprodajne cijene su skoro identicne.
Razlika je u boljoj ponudi, ako hoces nesto specificno.

Cijene streljiva, vani su povoljnije - to je istina.

Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Macak - 14. 10. 2016. 13:07:06
Cijene novog oruzja kod nas i vani su prakticki iste.
Jedino se vani moze dogovoriti bolji popust za kupovinu u gotovini, posebno ako je oruzje viseg ranga i ako kupujes komplet puska/optika/nosaci...


Tocno, samo vani imas jako puno snizenja koje trebas pratit ako hoces nesto povoljno uzet. Kupi kod nas Sauera 101 za 899 Eura, nemoguce!

Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Pinia - 14. 10. 2016. 13:36:54
Koliko dođe porez ili kako se to već zove kad kupuješ pušku van granice? Postoji neki način dostave ili baš moraš osobno po nju?
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: spinnaker - 14. 10. 2016. 15:36:21
posebnog poreza na oružje nema već ohoho godina.

carina je 3.2% i 25% PDV ukoliko dolazi van EU.
unutar EU samo shipping ukuliko šalju poštom, i računaj još 70-150eura izvozne dozvole i ostala papirologija.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Pinia - 14. 10. 2016. 15:56:57
Znači mogu naručit pušku i dolazi poštom? Papire se šalju itd? Kako ide procedura točno - hvala
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: spinnaker - 14. 10. 2016. 17:33:23
E tu nastaje malo veci problem. Dosta njih ne salju postom. A jos manje njih u RH su ovlasteni da prevoze oruzje.
Iskreno...da kupujem pusku u sloveniji/austriji najmanji problem bi mi bio sjest u auto i otici po nju.
Original nabavna se posalje prije da stranac rijesi papirologiju i javi ti kada mozes doci po nju.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Pinia - 14. 10. 2016. 17:57:59
Pa i to nije problem.. Super hvala
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Marauder - 19. 10. 2016. 11:43:46
Pozdrav!
Kupio sam pušku kod Arteka u Sloveniji i  od dodatnih troškova sam imao samo izvoznu dozvolu po cijeni od 23€. Sve je bilo gotovo vrlo brzo i jednostavno.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Dadx - 19. 10. 2016. 12:08:22
ja kad sam zval sloveniju za pušku, rečeno mi je bilo 48 eura naknade
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Marauder - 19. 10. 2016. 13:36:45
ja kad sam zval sloveniju za pušku, rečeno mi je bilo 48 eura naknade

Ova moja kupovina je bila početkom 2014. godine. Moguće da se promijenilo od tada.  >:(
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: mrki - 19. 10. 2016. 22:45:18
Izvozna dozvola je u Slo. oko 40€.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: 4lovca - 23. 10. 2016. 17:08:34
Pa porez na oruzje vec postoji zar treba jos
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: spinnaker - 23. 10. 2016. 21:03:35
Pa porez na oruzje vec postoji zar treba jos
Daj nam molim te pojasni o kakvom tocno porezu se radi?
Osim lijecnicki i biljega svakih 5 godina.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Macak - 24. 10. 2016. 01:14:59
Pa porez na oruzje vec postoji zar treba jos


Koji porez, ajde navedi?
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Macak - 24. 10. 2016. 01:16:09
Osim lijecnicki i biljega svakih 5 godina.


I toga ima samo u propalim drzavama da beru lovu.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: spinnaker - 24. 10. 2016. 08:47:36
I toga ima samo u propalim drzavama da beru lovu.

liječnički podržavam.
Ljudi se razbole u par mjeseci i umru,a di neće biti nekakvih promjena  za deset godina.

A biljezi (takse) su ostale iz onog sistema. Treba zaraditi za te sve silne uhljebe.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: TomTom - 24. 10. 2016. 18:11:09
Pa porez na oruzje vec postoji zar treba jos


Koji porez, ajde navedi?
U Zelinskom kraju postoji porez na oružje."
Platil sam ga već nebrojeno puta...
Kod Goge u Visokom...  z30
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: nikolap - 24. 10. 2016. 20:51:00
Tom Tom i ja sam moral kod Goge platiti taksu...jednom prilikom  sauf ludiloo
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: spinnaker - 24. 10. 2016. 21:38:00
Daj me nemojte  pesi. Pa Goga je moj zamjenik u drustvu, sve zna prije mene  hao.
Slobodno se javite kad ste gore.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Macak - 24. 10. 2016. 22:36:57
I toga ima samo u propalim drzavama da beru lovu.

liječnički podržavam.
Ljudi se razbole u par mjeseci i umru,a di neće biti nekakvih promjena  za deset godina.

A biljezi (takse) su ostale iz onog sistema. Treba zaraditi za te sve silne uhljebe.


Mi ga u Njemackoj nemamo, nema ga ni u Austriji, Svicarskoj, Engleskoj, Francuskoj itd. i ne pada nikome na pamet da ga uvedu, pa cak ni vlastima nit policiji. Htjeli su ga EU birokrati iz Brisela, pa popusili! A ako ti smatras da je to ok, super. Ali jel nije pravilo u RH, ako se netkom zdravstveno stanje pogorsa npr. sa psihom, da ljecnici moraju to javit? Ako je tako, zasto onda ljecnicki?
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: spinnaker - 27. 10. 2016. 20:57:45
Ali jel nije pravilo u RH, ako se netkom zdravstveno stanje pogorsa npr. sa psihom, da ljecnici moraju to javit? Ako je tako, zasto onda ljecnicki?

Je u zadnjih pola godine, ali to još nisu počeli primjenjivati. Šogorica mi je doktorica i kaže da stvarno puno papirologije imaju za proučiti šta i kako. I ne samo psihičko stanje, već i masu drugih promjena.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: deeejan - 27. 10. 2016. 21:44:34
mislim da je to vec puno duze na snazi, to da je odabrani lijecnik primarne zdravstvene zastite duzan obavijestiti policiju o 'bilo kakvim' zdravstvenim  promjenama pacijenta, vlasnika oruzja..
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: BacheJaeger - 28. 10. 2016. 10:19:58
mislim da je to vec puno duze na snazi, to da je odabrani lijecnik primarne zdravstvene zastite duzan obavijestiti policiju o 'bilo kakvim' zdravstvenim  promjenama pacijenta, vlasnika oruzja..

Kako bi on mogao znati tko mu ima oruzje a tko ne????? dok sam ja uzimao potvrdu da nisam dusevno bolestan hao, tad je to napisao na komadu papira i nigdi nije uneseno da je takvu potvrdu i izdao!!!!! 
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: calicem - 28. 10. 2016. 11:04:40
Vaš doktor obiteljske medicine zna tko ima oružje jer dobiva obavjesti od policije čim se oružje registrira. Kad otvori profil pacijenta, kod osnovnih podataka o njemu piše i da je vlasnik oružja. U Zagrebu se čak automatski unese u sustav bez neke posebne papirnate obavjesti iz MUPa, ne znam dali je sve umreženo i izvan ZG ili ide starim načinom preko obavjesti.
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: zhrvoje - 28. 10. 2016. 12:29:00
Kad ti doktor otvori digitalni karton, velikim crvenim slovima mu pise da si vlasnik oruzja...
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: 4lovca - 28. 10. 2016. 16:12:34
Puno je oruzja vani i sve se radi da ga sto vise pokupe.nazalost od krivih ljudi
Naslov: Odg: Uvođenje poreza na oružje
Autor: Neno - 09. 05. 2018. 20:32:52
Baš me zanima da li narodna milicija ide po kučama provjeriti da li imaju propisane ormare ovi veseljaci šta po Splitu treniraju brzo potezanje?