Autor Tema: Uvođenje poreza na oružje  (Posjeta: 24467 vremena)

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #45 u: 31. 07. 2012. 11:11:28 »

Ako je to tocno i uvedu taj porez na komad cijevi (1600 kn), onda ce dobar dio njih iz mog okruzenja odustati skroz od lova, jer si ga jednostavno vise ne mogu prijaustiti.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #46 u: 31. 07. 2012. 11:15:18 »
o tome se vec dugo suska,da ce loviti samo bogata i dobro stojeca gospoda,kao nekada plamici i plava krv,a narod tj. kmetovi eventualno u raubsic..izgleda da je istina.. d13

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #47 u: 31. 07. 2012. 11:25:23 »

Ako je to tocno i uvedu taj porez na komad cijevi (1600 kn), onda ce dobar dio njih iz mog okruzenja odustati skroz od lova, jer si ga jednostavno vise ne mogu prijaustiti.
Čak nije bitan ni iznos. Bitno je da prođe ideja, a iznos je poslije lako podešavati po potrebi. Lovci uglavnom imaju minimalno dvije puške. Bez obzira na imovinsko stanje mnogo njih ima ih i više od 3, a što svatko tko imalo zna što je lov ne može smatrati pretjeranim. Očekivati da će ljudi plačati ovaj porez je suludo. Ja prvi neću. Dođe li do toga jedini mi je izbor predaja oružja na uništenje i to ću na žalost i morati učiniti. Izgleda da je upravo to ideja uvođenja poreza jer značajni iznos od mene i većine lovaca neće dobiti.  nebuislo

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #48 u: 31. 07. 2012. 11:34:00 »

Ako je to tocno i uvedu taj porez na komad cijevi (1600 kn), onda ce dobar dio njih iz mog okruzenja odustati skroz od lova, jer si ga jednostavno vise ne mogu prijaustiti.
Čak nije bitan ni iznos. Bitno je da prođe ideja, a iznos je poslije lako podešavati po potrebi. Lovci uglavnom imaju minimalno dvije puške. Bez obzira na imovinsko stanje mnogo njih ima ih i više od 3, a što svatko tko imalo zna što je lov ne može smatrati pretjeranim. Očekivati da će ljudi plačati ovaj porez je suludo. Ja prvi neću. Dođe li do toga jedini mi je izbor predaja oružja na uništenje i to ću na žalost i morati učiniti. Izgleda da je upravo to ideja uvođenja poreza jer značajni iznos od mene i većine lovaca neće dobiti.  nebuislo

Tocno kolega Jedan!

Lovis u istom LDu kao ja, pa znas sam koliko ce njih odustati od lova iz financiskih razloga. Ja necu odustati od oruzja, ostavit cu si dvije puske, ostalo vratit u "tri djela" u MUP na razduzenje!

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #49 u: 31. 07. 2012. 12:34:59 »
Moje matično društvo Priroda Sesvete ima oko  dvadesetak članova.
Prosjek godina preko 60, jako puno umirovljenika koji i sada jedva podmiruju svoje obaveze.
Ovo će biti katastrofa za pojedine članove koji bi se družili i
pravi su lovci ali radi financija će morati odustati . Sve zavisi koliko će biti po cijevi.
Bilo bi korektno da prve dvije cijevi ne idu u oporezivanje, a ostale nek oporezuju.
Tako bi i kolege lovci sa manjim primanjima mogli i dalje loviti.

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #50 u: 31. 07. 2012. 12:55:40 »
Kolega Jedan, ovo su komentari kao da si znao šta se bude desilo... d4


Zoran

Gost

Odg: UZASI IZ LOVA
« Odgovori #75 : 01. 02. 2010. 23:37:15 »

    Citat:

Citat: Jedan - 01. 02. 2010. 23:27:38

    Imam lagani osjećaj da zabrana lova nije posljedica pretjerane brige za dobrobit životinja već strah od naoružanog naroda. Nakon toga slijedi mikročip pod kožu i antena u šupak!  :shok: mad


ne to 10000% nema veze!!
nurožanje možeš imati u streljacke svrhe! takmicenja itd,,,
pa niej niko glup da izgubi to trziste!!

Offline vepar007

    K 100
    **
    Postova: 435
        Profil
        Privatna Poruka (Offline)

Odg: UZASI IZ LOVA
« Odgovori #76 : 24. 02. 2010. 12:58:41 »

    Citat:

Ljudi nemojte pricati gluposti..naravno da ce kad tad neko predloziti ukidanje lova - pogotovo jos ako sami dizemo prasinu iz vlastitih redova - s tim im samo jos dajemo povoda i ideje, znaci tematiziramo nesto sto nigdje nije na dnenvom redu!! Nemojmo tako.

Em ti sumpor.....

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
« Odgovori #51 u: 31. 07. 2012. 12:58:02 »
Ostaje nam jedino nadati se da prijedlog NEĆE proći u Saboru, a ako prođe onda će se Plavi oglasnik uistinu podebljati a dobru pušku moći ćeš kupiti za sitnu lovu ako ti je prije netko ne pokloni.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #52 u: 31. 07. 2012. 13:01:19 »

Kolege koji žive u inozemstvu i imaju tamo prijavljeno lovačko oružje vjerovatno znaju koliko iznosi taj porez....

Ajde Schultz & L, i ostali koje trenutno nisam naveo.... z6 z6 z6

Čekamo...

Citam ovu temu...zalost jedna....gledam sa strane i ne mogu da vjerujem sta se dogajda....Ali nije kasno teaa

Kod mene nema poreza na oruzje. Koliko znam, a znam dosta, to nije tema. Nekoliko organizacija, u kojima sam clan, pazi i brine se o nama strelcima, lovcima, kolekcionarima itd....A i mi clanovi pazimo njih peso Pazimo lidere tih nasih organizacija, da ne  pesi konju mater, i  pljus da su tu radi nasih interesa a ne svojih licnih, tatinih i maminih sinova....i oni to fino rade kako im je po mandatu zadato..inace   dlovac dois ;D

Lobira se na sve politicke stranke i sa desne i sa lijeve strane..mediji, skole itd..ima nas samo u lovackom savezu 120.000 clanova lovaca. Svake godine oko 200.000 lovi aktivno.  A registrovanih lovaca ima 450.000. Svaki ima najmanje jedan karabin i sacmaru!! Ko ce nas razoruzat??? Koja stranka? Pa svi ovi ljudi glasaju :-* 8) Norveska ima oko 4,7 mil. stanovnika.

Svake godine a i ove rade se rejtinzi i lovci imaju 70-75% podrske stanovnika zemlje, vecina njih pitanih je pozitivna za lov i imovinu oruzja. TO znaci, da smo mi lovci vidljivi u drustvu, da lovci rade nesto sto je dobro, da nema "rupa" gdje bi nas zeleni i raznorazni konkurenti, protivnici "hvatali" po medijima itd...Lov, streljastvo, ribolov i razne aktivnosti u prirodi u ovoj zemlji imaju visoko mijesto u drustvu..i sa ovim aktivnostima se mnogi politicari i bave..Premijer zemlje je lovac. Eto malo kako je to kod mene... zagi zagi
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #53 u: 31. 07. 2012. 13:58:35 »
Lijepo si ti to napisao Šulc   zagi

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #54 u: 31. 07. 2012. 14:14:28 »
Moje matično društvo Priroda Sesvete ima oko  dvadesetak članova.
Prosjek godina preko 60, jako puno umirovljenika koji i sada jedva podmiruju svoje obaveze.
Ovo će biti katastrofa za pojedine članove koji bi se družili i
pravi su lovci ali radi financija će morati odustati . Sve zavisi koliko će biti po cijevi.
Bilo bi korektno da prve dvije cijevi ne idu u oporezivanje, a ostale nek oporezuju.
Tako bi i kolege lovci sa manjim primanjima mogli i dalje loviti.

O tome i razmišljam ovih dana, o tim starijim lovcima, koji su poneki i u mirovini, žive cijeli život uz lov i za lov, a sada ih se sustavno nastoji izbaciti iz igre...

O ovoj temi bi se dao napisati vrlo opširan tekst s posljedicam takvih odluka, a sve odluke denešene posljednjih godina skupa imaju jedan te isti učinak, razoružavaju ljude, otimaju im oruže... koje neki i generacijama imaju u obitelji....  i postavljaju sve više prečku koju treba preskoćiti ako se hoće ostati u igri....

Što će za posljedicu imati za gašenje pojedinih lovačkih udruga.... pa pojačan zakup lovišta od privatnika, i eto nas jednog dana desetak Todorića imaju u zakupu lovišta cijelu Hrvatsku...

Ili se s druge strane misli da je zarada samo na strancima, pa što će domaćem lovcu Štefeku puška od njega se ništa ne zarađuje, neka nama dođu John i Hans s € a ove domaće ćemo razoružati da bezveze ne zalaze po šumama i ne plaše divljač.  uf

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #55 u: 31. 07. 2012. 15:15:52 »
Čitam kako pojedinci planiraju uzet fleksu i prepiliti svoje vlastitim novcem kupljene puške (za koje se u većini navrata moralo dugo jesti parizer umjesto pršuta) i dođe mi da plačem...neznam što će se dogoditi u mojem slučaju ali bi se lako moglo dogoditi da mi netko ukrade oružje skupa sa ormarićem pa ću morati to i tako prijaviti na SUP.
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline ATJ

  • K 100
  • **
  • Postova: 132
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #56 u: 31. 07. 2012. 23:56:09 »
U Hrvatskoj treba osnovat tijelo koje će se bavit zaštitom lovaca i prirodoslovaca, koje će promovirati vrijednosti lova,koje će štititi interese poštenog građanina koji ima legalno oružje.

Ovdje ima posla i za braniteljske udruge i za Ministarstvo branitelja i očekujem da se i Fred Matić oglasi jer ni on nije otišo u rat sa novom M-16 nego vjerovatno kao i mnogi od nas sa sačmaricom ili lovačkim karabinom branit svoju kuću!!Nadam se samo da neće slušat stranačke naredbe nego mislit svojom glavom.
 
Jedno je sigurno , na ovome će se vidjet tko je za narod i tko kako diše u Hrvatskoj intelektualnoj eliti..a narod ipak pamti.


Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #57 u: 01. 08. 2012. 09:14:26 »
Pozdrav Dražene (ako se ne varam). Od prve informacije o ovoj namjeri ljut sam sam na sebe i ne mogu shvatiti zašto smo ovakav narod koji je dopustio da mu se dogodi sve ovo do sad, a sad se sprema i konačno kapitulirati, jer prihvaćanje ovog poreza bit će definitivno kapitulacija dostojanstva.
Kako god o ovom razmišljam uvijek dolazim do zaključka da ovo nije ništa drugo nego loše prikrivena namjera razoružavanja naroda. Istog onog naroda koji ništa nije kriv, osim što je tim oružjem stvorio ovu državu i kojem nakon ovog slijedi dugo planirano ropstvo u vlastitoj Domovini! Ne naravno odmah nakon što dozvolimo da ovo prođe ali ovim smjerom i tempom - vrlo brzo.
U Istarskoj županiji vlada nestašica vode, a za par godina (možda i ranije) zavladat će i puno šire. Već zamišljam žedne Hrvate kako maslinovim grančicama pokušavaju otjerati nove vlasnike s naših vlastitih izvora! Sigurnost ove nacije sigurno nije osigurana ulaskom u "NATO", nju možemo osigurati jedino mi sami. A tko će je osigurati? Kurve i pederi koji se prikazuju kao "Celebrity" i sluđuju mlade ili ovi bolesnici koji histerično vrište na svakog tko se usudi pokazati sklonost prema oružju i lovu?  nebuislo
« Zadnja izmjena: 01. 08. 2012. 09:17:12 od Jedan »

Offline tur338

  • K 100
  • **
  • Postova: 172
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #58 u: 01. 08. 2012. 14:43:10 »
Pozdrav Dražene (ako se ne varam). Od prve informacije o ovoj namjeri ljut sam sam na sebe i ne mogu shvatiti zašto smo ovakav narod koji je dopustio da mu se dogodi sve ovo do sad, a sad se sprema i konačno kapitulirati, jer prihvaćanje ovog poreza bit će definitivno kapitulacija dostojanstva.
Kako god o ovom razmišljam uvijek dolazim do zaključka da ovo nije ništa drugo nego loše prikrivena namjera razoružavanja naroda. Istog onog naroda koji ništa nije kriv, osim što je tim oružjem stvorio ovu državu i kojem nakon ovog slijedi dugo planirano ropstvo u vlastitoj Domovini! Ne naravno odmah nakon što dozvolimo da ovo prođe ali ovim smjerom i tempom - vrlo brzo.
U Istarskoj županiji vlada nestašica vode, a za par godina (možda i ranije) zavladat će i puno šire. Već zamišljam žedne Hrvate kako maslinovim grančicama pokušavaju otjerati nove vlasnike s naših vlastitih izvora! Sigurnost ove nacije sigurno nije osigurana ulaskom u "NATO", nju možemo osigurati jedino mi sami. A tko će je osigurati? Kurve i pederi koji se prikazuju kao "Celebrity" i sluđuju mlade ili ovi bolesnici koji histerično vrište na svakog tko se usudi pokazati sklonost prema oružju i lovu?  nebuislo
bravooo

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Novi zakon o oporezivanju lovackog oruzja !?
« Odgovori #59 u: 01. 08. 2012. 18:28:21 »
Evo dopisa kojeg je  kolega sa drugog foruma i ujedno predsjednik Hrvatskog Saveza akcionog streljaštva uputio novinarima kao službenu reakciju Saveza,ovo isto ili slično bi trebao napraviti HLS.

http://pdfcast.org/pdf/pdf1-6
http://pdfcast.org/pdf/nonsense-1


Hahahaha!! Na ovakav fantastičan post i potez od strane Gosp.Edgara, toliko malo osvrta i podrške. A puno jadikovanja i plača. Evo sad nas Linić bude čuo kako plačemo pa sljedi; joj oprostite, nismo htjeli, evo,,, neće biti poreza.

Oprostite na sarkazmu, ali....

Treba se organizirati, raspitati, po društvima raspisati peticije, pritisnuti kolege iz županiskih saveza da čvrsto apeliraju na HLS. I da traže izvještaj. Ljudi iz županiskih saveza nisu nedostižni, a mogu puno, to su naše kolege sa kojima lovimo. MORA SE OSJETITI PRAŠINA U ZRAKU!!! Potaknuti medije i zainteresirati ih nekom pričom ili brojem ljudi koji protestira, nekako ih privući. Ima i na ovom forumu puno jakih ljudi koji mogu dosta toga učiniti i poznaju prave ljude.

Drage kolege, zapamtite jedno, ako donesu zakon, nikad više i ništa ga neče moći poništiti. Onda je gotovo, onda je kasno....
Samo će dizati porez!
Ako trebam nešto učiniti, ako se netko organizira, slobodno mi javite privatnom porukom.
Pozdrav iz Bjelovara

p.s. bolje biti vuk nego ovca
« Zadnja izmjena: 01. 08. 2012. 18:40:01 od zelenko »
ŽENE I RAKIJA