Autor Tema: Uvođenje poreza na oružje  (Posjeta: 24514 vremena)

Offline Ivanst9

  • K
  • *
  • Postova: 33
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #60 u: 01. 08. 2012. 19:04:28 »
Ma svi su oni jednaki lopovi i gulikože koji samo nešto traže, a ne daju ništa. Uveli budu i porez na zrak, pa čemo plačat koliko zraka udahnemo mater im  pesi lopovsku. Budu oni još lovce trebali dok bude šteta od divljači, pa če plakat ko če to platit. Netreba bandi dat za pravo da provode što ih je volja, a moje pravo da budem lovac s tim porezom na oružije nebudu pokolebali samo ču dobit još veću volju.

P.S. nek si  pesi mater

Dobra kob kolege lovci

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #61 u: 01. 08. 2012. 21:22:31 »
Mislim da se dovoljni pisalo,vrijeme je za neke konkretnije zahvate osim polemiziranjs po forumima,svi smo mi pametni i znamo sto TREBA napraviti a malo nas napravi neki odmak od pukog mlacenja prazne slame ( u tu kategoriju ubrajam i sebe samog),Franjul je nesto barem napravio,kad vi HLS i HSS napisali istovjetan dopis neki quratz bi valjda odjeknuo u medijima...ponavljam,vi koji ste u LU-ama vrsite pritisak prema HLS-u,mi koji nismo u LU-ama nego smo samo clanovi HLS-a mozemo biti u potpisu po mjestu gdje djeluje najbliza LU,u mom slucaju Zabok...
Sportski strijelci moraju jednako vrsiti pritisak prema HSS-u,pa i pod cijenu ne natjecanja.
Kad je interes zajednicki i kad se jednako i s voljom djeluje onda bi trebalo biti nekig rezultata,zar ne?

Sto je lovac ako mu oduzmes pravo na njegov alat i ostavis ga pljunuta obraza nego raubshitzer?
Ako je HLS-u u interesu da od ove zemlje napravi carstvo u kojem vladaju sajla i krivolov onda nek samo gleda nezainteresirano prema ovom problemu,od zemlje u kojoj je stoljecima lovac bio sinonim za gospodina i postenog i plemenitog covjeka,cak visig standarda nego nekih europskih zemalja,ovim zakonom radimo apsolutno ubojstvo neceg sto se gradilo puno duze nego cak i danasnja Hrvatska,zemlja propalih nada i iznevjerenih ideala.
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #62 u: 01. 08. 2012. 22:15:49 »
porez na oruzje je najmanji problem platice se i to i idemo dalje , interesantna je i presuda evropskog suda za ljudska prava koja ce pogodit sve eu drzave i moglo bi doci do zabrane lova , vidim lovacki savezi u evropi bas i nereaguju na ovo i neinformisu lovce
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #63 u: 02. 08. 2012. 01:13:54 »
Ništa se tu ne može baš puno promjeniti mirnim putem.
Zato će mlađe generacije doživjeti jedan soc. procvat koji naravno neće proći baš tako bezbolno.
Sve ide do jedne granice, a onda nešto mora explodirati a to je jako blizu  zagi.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #64 u: 02. 08. 2012. 11:24:47 »
rekli su nasi stari:"mozes raditi sta god hoces al ne i dokle hoces" teaa

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #65 u: 02. 08. 2012. 20:45:36 »
Ako se dobro sjećam ta je izreka glasila nekako ovako: "Možeš zajebavati neke ljude neko vrijeme, čak i neke ljude sve vrijeme, ali ne možeš sve ljude zajebavati sve vrijeme!"

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #66 u: 02. 08. 2012. 21:58:05 »
nista se nece mjenjati, narod bude dalje sutio i trpio sva sranja koja ima vlada ili vlast nametnu. jebiga kad smo takvi ljudi, zapravo nismo niki ljudi (svaka cast izuzetcima)! mjesto da se organiziramo u nekoj udrugi koja nasa prava i interese zastupa, mi sutimo malo dizemo prasinu po forumu i to je vec sve.
zato smo sada tu gdje i jesmo!

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #67 u: 02. 08. 2012. 22:05:40 »
pričao mi jednom tajnik Budor da su bili u španjolskoj na lovačkom sajmu i baš bio neki prosvjed lovaca, veli to lovci iz cijele zemlje s obiteljima stigli, mirno prosvjedovali ali njih tisuće i to kaže s familijama ... što je naravno kod nas nezamislivo

sve se svodi da se gunđa sebi u bradu kad se nađu dva ti lovca ili da se izjada ovdje na forumu, i naravno na to da se vjeruje da je LS sve moguće  učinio da se interesi lovaca zaštite...  ludiloo

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #68 u: 02. 08. 2012. 22:21:42 »
Kad idemo demonstrirati onda?
Kao lovci,pred Markov trg?
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #69 u: 02. 08. 2012. 22:23:01 »
slazem se..ista situacija i u francuskoj,pricao mi kolega koji je gore zivio duze vremena,veli svi ,ali svi,lovci na ulice i veli nema sanse da ovakve nebuloze prodju..a mi,tocno tako kak veli kolega macak,zalosno ali istinito,al mi smo stvarno takvi

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #70 u: 02. 08. 2012. 22:46:17 »
vidim porez niko nece da placa , al golim k....m se protiv vlasti nemoze, bas me interesuje koliko bi svako godisnji izdvoio da se zastite lovacki interesi jer bez ovog € i ovog $ nema ni jakog lobia
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #71 u: 03. 08. 2012. 08:25:00 »
Kad idemo demonstrirati onda?
Kao lovci,pred Markov trg?
Idemo, no računajte da su si uzeli 15 dana godišnjeg odmora u kolovozu, tako da nebi "poljubili vrata Markovog trga"...
Em ti sumpor.....

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #72 u: 03. 08. 2012. 08:54:02 »
Doči će ti šakica ljudi i ispast češ smješan.
Trebaju se prvo organizirati županiski savezi. Pa oni onda pošalju direktivu lovačim udrugama. Da če se okupljanje odvijati tog i tog dana u svrhu prosvjeda i organiziranog prijevoza(svako društvo si to može priuštiti, da plati si autobus za članove do Zagreba).
I kad bi autobusi počeli stizati na Markov Trg, onda bi to značilo nešto. Eto, ja da sam neki veliki striček, tako bi to napravio.
A LU svoje članove može aktivirati kao dan radne akcije, u slučaju ne dolaska pljuneš 200kn.
Evo još jednom video direktno iz Dnevnika
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/trgovci-i-lovci-ogorceni-zbog-najave-poreza-na-oruzje.html
ŽENE I RAKIJA

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #73 u: 03. 08. 2012. 09:44:17 »
Zelenko,

Nisam ni mislio da par forumaša neorganizirano dodju tamo...
Definitivno svaka udruga treba poslati tamo svoje članove organizirano kao što si naveo...

Samo treba s time požuriti, te prije toga nešto službeno napisati iz samog vrha HLS-a i županijskih Saveza..
Mogu pojedinci pisati u određene institucije, no ipak bi to trebala odraditi NAŠA "krovna" organizacija!
Ovako ispada da "nezna lijeva što radi desna"

Najlakše je sjediti doma dlovac i jadati se...
Em ti sumpor.....

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #74 u: 03. 08. 2012. 09:48:56 »
Potpisujem Zelenka,na takav pristup sam i mislio...a oni koji su freelanceri i nisu u LU da budu pravovremeno obavješteni ili kroz Lovački vjesnik ili nekim dopisom na kučnu adresu od HLS-a,nisu svi na internetu svaki dan kao ja pa da su informirani.
"i samilosni je za ljude!!!"