Autor Tema: Uvođenje poreza na oružje  (Posjeta: 24574 vremena)

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #120 u: 08. 08. 2012. 13:12:08 »
Pratim temu i da vas podrzim jer i ja godinama deveram i placam porez na oruzje.
Mozda vam biti sistem da ste oslobodjeni za jednu glatku i jedan karabin,i to pod uslovom da ste clan ld,sto ce se trebati dokazati potvrdom iz ld ili ls.
Ako se pocne primjenjivati taj zakon,svi oni koji misle da ce moci eskivirati placanje,varaju se.
Ja sam isao drugim poslom u poreznu(da prepisem neku zemlju) a za porez na oruzje nisam ni znao da postoji,i sluzbenica me upita,A sta cemo sa oruzjem??Rekoh kakvim oruzjem sta vi imate sa mojim oruzjem.Pa kaze jos nisi ni marke platio poreza unazad ohoho godina.Auuu vidim nema od prepisanije zemlje nista dok ono ne izmirim i sta cu popunim formulare ali i donesem potvrdu da sam lovac pa me oslobode po jednu cijev.A otac placa porez i na pistolj.
Eto tako je kod mene,znaci nadrapali su oni sa vise cijevi a kako primjetim oni se najvise i bune  happi  zagi

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #121 u: 08. 08. 2012. 13:33:55 »
Zar je problem napisati dopis HLS-u. Samo da vide da se masa ljudi podigla.
Koliko ima uopče LU u Hrvatskoj?
ŽENE I RAKIJA

Offline stane.malnar

  • K
  • *
  • Postova: 83
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #122 u: 08. 08. 2012. 15:42:05 »
Slažem se sa tobom Bagi , ukoliko ovaj zakon prođe  može nam se lako dogoditi da za godinu ili dvije još počnu oporezivati i svaki ispaljeni metak....Bez prosvjeda ništa , povijest nas je tome dobro naučila  pa zar se moramo uvijek držati one da su Hrvati bili bolje sluge nego gospodari , bar sada kad smo svoji na svome možemo prosvjedovati.....

Offline ATJ

  • K 100
  • **
  • Postova: 132
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #123 u: 08. 08. 2012. 17:15:18 »
Danas je bio prilog u dnevniku o prodaji kuća na obali strancima,kako ide dosta dobro ali Ruse treba još bolje informirat kako bi kupovali što više kuća, a problem je što sad stranac mora imat ovdje firmu da bi kupio kuću a trebalo bi to ukinut pa da može onda kupit ko hoće!?

Od iduće godine ide i porez na vikendice, samo što većina njih je u vlasništvu običnog puka ,srednje klase koji su po dvadeset godina vukli mješalice na kuki i gradili po malo kad bi sabrali koju kunu,digli su za nju kredite i nisu se provodili,kupovali zlato i umjetničke slike i vozali skupe terence i jahte nego cijelu godinu šparali za to malo godišnjeg na moru...u ratu smo se borili i obranili zemlju i pošten Hrvat valjda ima pravo imat kuću na moru.ne ne..
I šta sad?
Sad će ti ljudi to morat prodat,(jer je porez na vrijednost nekretnine a ne po visini primanja vlasnika), a kome? e pošto u hrvatskoj niko neće kupit jer isto mora plaćat porez, a naše tajkune takve vikendice ni ne zanimaju prodat će se fino Rusima i ostalim strancima na koje sudeći po dnevniku država jedva čeka!

Za deset godina ćemo plaćati strancima apartman na obali kuju smo krvavo branili!!

Sad će netko reć kakve to veze ima sa porezom na oružje?

E pa ima jer je isti taj porez i na oružje i EU nije cilj da narod u HR bude legalno naoružan kad nas konačno i potpuno preuzmu.Društvenu imovinu su odavno preuzeli sad je na redu privatna al prvo narodu ruke na leđa.

Kad se pederi šetaju u paradi onda iz EU stižu same pohvale, bravo bravo Hrvati tako ste demokratični..Daj Šime rukicu pa bumo se malkice prošetali po rivici ah ah, pa bumo išli u Europicu tam je sve fancy..te puške su tak scary..

Ljudi, osnujmo udrugu, krizni stožer, pravnu pomoć i akcija svim legalnim sredstvima!!Mi smo lovci,primjer ponašanja i moralna elita svakog društva , mi imamo pravo glasa .Svi u zeleno i na cestu![/left]

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #124 u: 08. 08. 2012. 17:45:52 »
E drage moje kolege, da ste se ovako okupljali 91', sad bi svi bili u banani(kulturno rečeno)

Pošto nema nikakvog okupljanja, odo u inozemstvo, pa-pa. Sretno Vam bilo.
 hao hao idem zaradit za porez.
ŽENE I RAKIJA

Offline brat nikola

  • K
  • *
  • Postova: 56
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #125 u: 08. 08. 2012. 18:32:16 »
gledam ovo i ne vjerujem sta sve nece oporezivat...nisu normalni
ja sam mladi lovac i tek sam polozio i jedva si kupio puskice i pistolj, a sad ako opale taj neki veliki porez na to sve nesto cu morat prodat a ne bi to volio...gamad jedna ovih poreznih duznika ima kolko hoces i nisu platili porez godinama i njima nemoze niko nista,a kolko citam ako mi ne platimo u roku 15 dana dolaze pljenit oruzje,mislim kakva je ovo pravedna drzava...to nema nigdi samo kod nas,sram nek ih bude...

Offline ATJ

  • K 100
  • **
  • Postova: 132
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #126 u: 08. 08. 2012. 18:57:24 »
Pa pa Zelenko i uzivaj u inozemstvu.Sto se okupljanja 91.tice,okupili smo se mi itekako u proljece 91.sa lovackim puskama ,nade se i poneki geler u nogama,al nije to prijatelju tema.Drzava je u banani jer su od onda isti na vlasti,malo jedni malo drugi.Osobno,za mene bjezanje nije bila opcija ni onda ni sad, dragi kolega.

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #127 u: 08. 08. 2012. 19:31:41 »
Ljudi, osnujmo udrugu, krizni stožer, pravnu pomoć i akcija svim legalnim sredstvima!!Mi smo lovci,primjer ponašanja i moralna elita svakog društva , mi imamo pravo glasa .Svi u zeleno i na cestu![/left]
ATJ d4
no nije problem otići, nego nešto postići...
Vlast je gladna svojeg standarda i želi se nahraniti na bilokakav način.
U ovom trenutku uopće nije bitno što stoji iza prijedloga tog poreza (kakve su javne ili skrivene namjere....)
Bitno je to pokušati sa svim (nama običnim lovcima) mogućnostima...
Dajte svi koji imate redovite kontakte sa gradskim i županijskim Saveza, predložite - organizirajte i doći ćemo....
Em ti sumpor.....

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #128 u: 08. 08. 2012. 21:42:27 »
Italija


Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #129 u: 08. 08. 2012. 22:21:02 »
Eto,zar smo mi manje pametni i slozni nego nasi sudjedi?
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #130 u: 09. 08. 2012. 00:01:17 »
ATJ hvala na pozdravima. Ali kad malo bolje pogledaš to je jako žalosno. Ići tražiti kruha kod susjeda je za sve zemlje Europe ponižavajuće. Samo je za nas normalno, čak i poželjno!! Daaaaaa, trebao bi se osječati sretnim što ne radim za koricu kruha i što sutra ostavljam ženu i dvije male curice koje me toliko vole. Imati ovakvu zemlju, šume, more, kamen, vodu. A  biti toliko jadni i gladni novca da se oslanjamo na neke smiješne poreze kako bi  još više opljačkali narod. Eto nam HRVATSKE!!! Previše volim zemlju da bi imao još ljubavi i za narod!
Laku noć kolege.
ŽENE I RAKIJA

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #131 u: 09. 08. 2012. 00:09:03 »
Danas je bio prilog u dnevniku o prodaji kuća na obali strancima,kako ide dosta dobro ali Ruse treba još bolje informirat kako bi kupovali što više kuća, a problem je što sad stranac mora imat ovdje firmu da bi kupio kuću a trebalo bi to ukinut pa da može onda kupit ko hoće!?

Od iduće godine ide i porez na vikendice, samo što većina njih je u vlasništvu običnog puka ,srednje klase koji su po dvadeset godina vukli mješalice na kuki i gradili po malo kad bi sabrali koju kunu,digli su za nju kredite i nisu se provodili,kupovali zlato i umjetničke slike i vozali skupe terence i jahte nego cijelu godinu šparali za to malo godišnjeg na moru...u ratu smo se borili i obranili zemlju i pošten Hrvat valjda ima pravo imat kuću na moru.ne ne..
I šta sad?
Sad će ti ljudi to morat prodat,(jer je porez na vrijednost nekretnine a ne po visini primanja vlasnika), a kome? e pošto u hrvatskoj niko neće kupit jer isto mora plaćat porez, a naše tajkune takve vikendice ni ne zanimaju prodat će se fino Rusima i ostalim strancima na koje sudeći po dnevniku država jedva čeka!

Za deset godina ćemo plaćati strancima apartman na obali kuju smo krvavo branili!!

Sad će netko reć kakve to veze ima sa porezom na oružje?

E pa ima jer je isti taj porez i na oružje i EU nije cilj da narod u HR bude legalno naoružan kad nas konačno i potpuno preuzmu.Društvenu imovinu su odavno preuzeli sad je na redu privatna al prvo narodu ruke na leđa.

Kad se pederi šetaju u paradi onda iz EU stižu same pohvale, bravo bravo Hrvati tako ste demokratični..Daj Šime rukicu pa bumo se malkice prošetali po rivici ah ah, pa bumo išli u Europicu tam je sve fancy..te puške su tak scary..

Ljudi, osnujmo udrugu, krizni stožer, pravnu pomoć i akcija svim legalnim sredstvima!!Mi smo lovci,primjer ponašanja i moralna elita svakog društva , mi imamo pravo glasa .Svi u zeleno i na cestu![/left]
  just

Uvedi porez na imovinu (ljudima koje si naveo), ali smanji cijene nekretnina jer su "napuhane" (da oni koji trebaju kupiti mogu kupiti jeftinije). Razoružaj narod, a oružje kupljeno novcem nas i naših očeva pokloni najbogatijoj državi na Svijetu (kao da je tvoje) i još s time zbijaj šale. Ostavi naoružanu samo šačicu plačenika koje narod plača, a ti ih možeš poslati na koga hoćeš. To je recept za uništenje slobode vlastitog naroda. Još kad tome dodaš instaliranje kamera za "nadzor i osiguranje sigurnosti prometa" po gradovima Lijepe naše - kontrola "demokracije" je solidna ako ne i potpuna.
U državi kao što je naša svaka bi obitelj trebala biti naoružana i minimalno obučena za obranu vlastite slobode, kao što je to slučaj u Izraelu, jer neprijatelja imamo koliko i oni. Ne mislite valjda da je ideja velike srbije mrtva. Sve se odvija po planu "B". Sa Slovencima se teško može suvislo razgovarati a tzv republika srpska je u "komšiluku". Nacionalisti su na vlasti u srbiji, a mi glumimo pacifiste i pristajemo na tezu prevelikog broja oružja u narodu, kako kaže Europa.
Tko je branio tu Europu od Turaka i ginuo cijelu svoju povijest za tuđe interese. Naučili smo biti miran i pošten ali izuzetno srčan narod, što uz sebe nosi i povijesnu sklonost ka oružju. Naravno da smo kao takvi opasni za ideju manipuliranja malim narodima, pa nas treba razjebat'. "Ali gospodo malo ste se zajebali, žilavi smo mi, ne damo se. Tko na nas krene iz mesta je najeb'o"! ("Maratonci..").

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #132 u: 09. 08. 2012. 00:16:59 »
Koliko mi se čini, tu će biti il´ nama porez il´ policiji i vojsci manje plaće....
Zaključite sami što je vjerojatnije.
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #133 u: 09. 08. 2012. 11:36:45 »
Bit će i jedno i drugo ali ne razumijem što smo mi krivi. Ako smo svi u govnima zahvaljujući dosadašnjim rukovodstvima, a jesmo, onda je red ili da svi puknemo po šavovima i pošaljemo sve kud treba ili da svi snosimo posljedice. Nije problem odricanja i prihvaćanja kolektivne odgovornosti za tuđe propuste. U tome smo veterani. Problem je selektivno opterečenje ciljane grupacije (vlasnika oružja), a tu tvrdim da punjenje Proračuna nije (glavni) razlog. Mislim da je glavni razlog bezobrazni diktat Europe i bezrazložan (barem se nadam) strah od naoružanog naroda.
Je li veći oblik demokracije onaj u kojem država deponira oružje po vojarnama u svim većim gradovima i cijeli narod pripremi za obranu i to bez straha od tog istog naroda ili onaj gdje država razoružava vlastiti narod? Očito idemo nepotrebno, ne korak nego mnogo koraka unatrag.
Državi treba lova!? I meni treba, pa neću zato smanjiti đeparac samo jednom djetetu ili mu oduzeti bicikl koji je dobilo od kuma na krizmi, negu ću pokušati racionalizirati najprije vlastitu, a zatim i potrošnju cijele obitelji.  teaa

Offline aski

  • K 100
  • **
  • Postova: 318
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #134 u: 09. 08. 2012. 12:17:36 »
 d4 e kad bi naša Vlada tako razmišljala siromašni bi bili bogatiji a bogati malo manje bogati,al bojim se da našoj Vladi to nije cilj.