Autor Tema: Uvođenje poreza na oružje  (Posjeta: 24555 vremena)



Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #137 u: 09. 08. 2012. 14:04:33 »
Bit će i jedno i drugo ali ne razumijem što smo mi krivi. Ako smo svi u govnima zahvaljujući dosadašnjim rukovodstvima, a jesmo, onda je red ili da svi puknemo po šavovima i pošaljemo sve kud treba ili da svi snosimo posljedice. Nije problem odricanja i prihvaćanja kolektivne odgovornosti za tuđe propuste. U tome smo veterani. Problem je selektivno opterečenje ciljane grupacije (vlasnika oružja), a tu tvrdim da punjenje Proračuna nije (glavni) razlog. Mislim da je glavni razlog bezobrazni diktat Europe i bezrazložan (barem se nadam) strah od naoružanog naroda.
Je li veći oblik demokracije onaj u kojem država deponira oružje po vojarnama u svim većim gradovima i cijeli narod pripremi za obranu i to bez straha od tog istog naroda ili onaj gdje država razoružava vlastiti narod? Očito idemo nepotrebno, ne korak nego mnogo koraka unatrag.
Državi treba lova!? I meni treba, pa neću zato smanjiti đeparac samo jednom djetetu ili mu oduzeti bicikl koji je dobilo od kuma na krizmi, negu ću pokušati racionalizirati najprije vlastitu, a zatim i potrošnju cijele obitelji.  teaa

Vecinom ti sve stoji kolega Jedan sto si naveo kao sve do sada sto si pisao na raspravi, samo u jednoj stvari se gadno varas. Nema ti nista EU ili Europa sa tim porezom ili bilo kakvim pravilima za oruzje osim zajednickog europskog oruzanog lista. Ostalo su prepustili drzavama neka bude nacionalna stvar da si svatko sam uredi kako zeli. To sto mi imamo pametnjakovice, koji izmisljaju toplu vodu i fantaziraju razne gluposti, nas je problem....
Volio bih da se upravo ti pametnjakovicci ugledaju na druge drzave u EU i preuzmu, kako su oni to regulirali kao jedna Austrija, Njemacka itd. i danas nebi imali to stanje koje sad imamo.

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #138 u: 15. 08. 2012. 22:20:00 »
Šta je čekamo porez  hao hao
ŽENE I RAKIJA

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #139 u: 16. 08. 2012. 01:39:31 »
 Da,utihnuli smo najednom...ima kakvih novosti?
Kad se izglasava taj zakon uopce?
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline javor153

  • K
  • *
  • Postova: 98
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #140 u: 17. 08. 2012. 09:47:22 »
Doći će i taj porez bez brige..ušuljat će se a da nećemo ni osjetiti i nitko neće A reći!Što bi se reklo "Bosna šaptom padne"...

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #141 u: 17. 08. 2012. 12:27:59 »
Šta je čekamo porez  hao hao
Djeca i narod najopasniji su kad utihnu! teaa

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #143 u: 24. 10. 2012. 14:42:09 »
Koliko mi se čini ukidaju ovih dosadašnjih 30 posto
poreza na iznos bez PDV .

http://www.porezna-uprava.hr/porezi/v_poreza9.asp?id=b02d1
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #144 u: 26. 10. 2012. 14:32:48 »
NEMA POREZA NA ORUŽJE! MINI STARSTVO FINANCIJA ODUSTALO JE, PRIVREMENO ILI TRAJNO, OD UVOĐENJA POREZA NA ORUŽJE

http://lovac.info/lovac/lovacki-portal-lovac-vijesti/2300-nema-poreza-na-oru%C5%BEje-mini-starstvo-financija-odustalo-je,-privremeno-ili-trajno,-od-uvo%C4%91enja-poreza-na-oru%C5%BEje.html

Mini starstvo financija odustalo je, privremeno ili trajno, od uvođenja poreza na oružje, jer je trenutno okupirano zakonskim rješenjima oporezivanja nekretnina građana
Iako su mediji spektakularno najavljivali uvođenje zakona kojim bi se oporezivalo vatreno oružje, a lovci ljutito komentirali nove namete, cijela priča, barem kako stvari za sada stoje, ostala je samo na ideji. Podsjetimo, medijskim se eterom koncem srpnja proširila informacija kako Ministarstvo financija, odnosno Porezna uprava, po hitnom postupku namjerava uvesti zakon koji bi vlasnike oružja prisilio da paušalno plaćaju porez na svoje naoružanje. Ta informacija novinarima je tada stigla iz izvora vrlo bliskih vladi i Poreznoj upravi, a potom je i potvrđena iz Ministarstva financija. Spominjalo se kako bi prijedlog zakona već u rujnu mogao stići pred Vladu, koja bi ga potom uputila u Hrvatski sabor na izglasavanje, a sve kako bi se državna blagajna novim nametom počela puniti već od 1. siječnja 2013. godine.

LOVCI MOGU ODAHNUTI

Lovci koji bi zasigurno bili najviše pogođeni uvođenjem tog zakona, u najmanju ruku, na neko vrijeme mogu odahnuti.

Naime, kako je rujan već iza nas, provjerili smo u kojoj je fazi izrada prijedloga zakona, kojeg su lovci od milja prozvali antilovačkim i doznali da ta ideja trenutno uopće nije u fokusu zanimanja Ministarstva financija.

“Ni tehnički, a ni fizički, trenutno ne razmišljamo o toj ideji, zbog čega taj zakon nismo ni uvrstili među one zakone koji bi od 2013. godine stupili na snagu“, potvrdio nam je visoki dužnosnik ministarstva, jednostavno zaključivši – od toga za sada nema ništa. Iako nije ulazio u razloge zbog kojih je ministarstvo privremeno ili možda i trajno odustalo od ovog nameta, može se pretpostaviti da su sve snage trenutno usmjerili u izradu značajnijih zakonskih rješenja, poput prijedloga o Zakonu o porezu na imovinu, među kojim se mogao naći i dio i oporezivanju oružja.

ŠTURI ODGOVOR

Na taj se način odustalo i od ubiranja između 110 i 150 milijuna kuna, koliko su mediji nagađali da bi se moglo prikupiti od novog poreza, baratajući s podatkom da je u Hrvatskoj registriran 307.447 komad vatrenog oružja.Na taj se način odustalo i od ubiranja između 110 i 150 milijuna kuna, koliko su mediji nagađali da bi se moglo prikupiti od novog poreza, baratajući s podatkom da je u Hrvatskoj registriran 307.447 komad vatrenog oružja.

Iz službe za odnose s javnošću Ministarstva financija ovu su nam informaciju umotali i ponešto drugačije formulirali. “U cilju rasterećenja oporezivanja rada, Ministarstvo financija, Porezna uprava u ovom trenutku analizira međunarodna iskustva glede oporezivanja imovine“, bilo je sve što su nam službeno rekli, a njihov šturi odgovor na naše pitanje zapravo potvrđuje da oporezivanje oružja uistinu nije u fokusu poreznika. Inače, ovo je odgovor na upit kada bi mogla biti gotova izrada prijedloga o oporezivanju oružja.

Zanimljivo je spomenuti i kako se u prvotnom razrađivanju ideje razmišljalo i opciji da se lovačko oružje izostavi iz procesa oporezivanja, a da se trofejno oružje razvrsta u poseban porezni razred.

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #145 u: 26. 10. 2012. 15:07:45 »
Zasad  z1 a nadam se i trajno ref
Em ti sumpor.....

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #146 u: 26. 10. 2012. 15:37:24 »
Da li je ovo šta piskaramo po raznim forumima (ja osobno digao temu na naj čitanijem u hrvata) urodilo plodom ili ne ?

Nema veze glavno da su odustali  z10

Ostat če nam koja kuna više za municiju i divljač.
Imam upalu volje.

Offline drazenx

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2122
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #147 u: 26. 10. 2012. 15:54:29 »
Idem odmah predat zahtjev za nabavnu ref

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #148 u: 26. 10. 2012. 17:25:43 »
Za sada su odlustali, ako ne promjene misljenje za godinu dve....Sve to treba uzeti rezervirano.

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Uvođenje poreza na oružje
« Odgovori #149 u: 26. 10. 2012. 20:14:50 »
Da li je ovo šta piskaramo po raznim forumima (ja osobno digao temu na naj čitanijem u hrvata) urodilo plodom ili ne ?

Nema veze glavno da su odustali  z10

Ostat če nam koja kuna više za municiju i divljač.
  zagi zagi zagi zagi zagi zagi zagi zagi zagi
I mene to isto pitanje zanima kolega Neno,ako je tako onda bravo mi!
Jako sam sretan i zadovoljan ali mislim da ne treba stati ovdje nego pogurat i dalje ideju RH NRA.
"i samilosni je za ljude!!!"