Autor Tema: CACT na d.s.09.05.2009.CAC sa specijalkom baraka 10.05.2009 gonine Vitez -BiH  (Posjeta: 9366 vremena)

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Ovim putem bih htio svom prijatelju Sejfi čestitati na iznimnim rezultatima.  just just just
Ja sam jednom prilikom rekao da Sejfo ima najbolje pse u cijeloj regiji i to je dokazao.   z1

Stoga Sejfo  z10 zagi

P.S.

Sejfo, nemoj biti sebičan, pokaži i njima kako se odgajaju kvalitetni psi.  fre

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Ma Nermin je čudo.Nermine šalim se pa valjda s tobom mogu to,znaš da smo o psu kao plemenjaku govorili (mada sada nisu ni "tračevi" isključeni znaš da se dobrom keru traži"sto mana"  naravno nisam to tebi predbacio nego opčenito kažem) a avatar koji predlaže Edvard slažem se ali pod jednim uslovom da tebe ja jedno po sata ovako pljeskam svojom ručicom u "znak dobrodošlice" hao hao hao. pa tvoja je ideja.......
Kerber u pravu si koliko li samo samaca ostane u prirodi a da ga kerovi nisu "ni onjušili"(mislim u praktičnom lovu)ja lično jako cijenim tragaće pa kad mi neko priča kako mu ker goni ja obično kad se ćovo isprića priupitam a kako traži rođo,obićno to većina u prići preskoći ;) pa ih moraš priupitati  fre.
 Neovisno o prethodnih konstatacija naravno ja vjerujem da je bilo istinski dobrih pasa prijavljeno na radni ispit ali postoje dvije mogučnosti zaista nisu imali sreče u toj minutaži ili jednostavno pogrešan pristup u obuci i inače forsiranje pasa u gaterima gdje odmah po ulasku imaju vizuelni kontakt sa d.s. i loše navike se poslije osvete.Vručina nije neka naročita sudio sam i u 6.mjesecu pa su psi radili u gateru.Naravno i duži put ima utjecaja na samo ponašanje psa ali ne mora biti presudno.CACT zaista nije jednostavno postići a ne cijeni se nartočito u lovačkim krugovima (večina se bazira samo na pehar).
Istina događa se da vodići griješe naročito kada su drugi psi u turnusu(oni se "bave suđenjem")pored ograde gatera umjesto da se bave svojim psom u međuvremenu da što svježiji uđe u gater.Zamislite samo pas nekoliko sati čeka  ulazak po žrijebu i kad se uvodi u gater onda u minutaži traženja obavlja veliku nuždu što je najčešće posljedica nekretanja u međuvremenu(što bi svaki takmičar trebalo da učini pa da prošeta ranije psa) a rijetko (nužda u "punom"kapacitetu )  :pferd: posljedica povišenog adrenalina psa pri susretu sa svinjom.
« Zadnja izmjena: 14. 05. 2009. 13:54:00 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Ašta da vam kažem morat ćemo izgleda dogodine poslati ove naše da vas malo pojačamo.......... happi

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Ma valja da nisam organizirao sada na jesen bi ali na proljeće kontam da bi moglo ali neću spajati dvije manifestacije spadoh s nogu.Na jesen kontamo raditi krvni trag samo pa neka se "krvosljednici" vježbaju nema foliranja ko na bivšim proširenim utakmicama.Kada sam ja na sudijskoj listi (utakmica)onda sve ide "nafakali"rade psi ko ludi moram bilježit svaki detalj za plasman  hao
uuuuuuuuuuu kerber pa ova elita treba i na izložbu specijalizovanu u Vitez brajko......mašala.

Mislim da je krajnje vrijeme da odsudim i specijalku baraka,sedam sam ih organizirao a još nisam sudio ni jednu eh da meni neko hoće to upriličit pa još nekih 70-80 baraka,čuju li to ovi barakaši da vidimo šta misle.
« Zadnja izmjena: 14. 05. 2009. 14:51:18 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Nermin

  • K 100
  • **
  • Postova: 100
Apsolutno na Balkanu po pitanju Baraka nema po meni većeg autoriteta, ličnog angažmana, zasluge za  stručne objavljene radove, uspjeha u uzgoju i još sto čuda i zasluga koje Redžo pripadaju tebi tako da ti sigurno pripada zasluga da sudiš specijalku i mislim da je nebi niko bolje odradio od tebe. Samo demokratija je jebena stvar i molim te čuvaj se sukoba interesa jer specijalka je ipak u Vitezu (uvjek će bit ćuki koji laju a ne ujedaju).
Što se tiče utakmice bez obzira što nije bilo kandidature žao mi je što nisam mogao prisustvovati ( iz opravdanih razloga ) .
Specijalka u Vitezu za Barake je sigurno postala krunska manifestacija za barake u BiH i šire  i kao takvu je treba održati i unapređivati. Predložio bih  barem dvije utakmice godišnje specijalizirane za barake + krvni trag + IPO iz razloga da se jednom godišnje na specijalki bavimo exterijerom  a na radnim osobinama radimo čitavu godinu.
Što se tiče mog avatara vidim da još trzaš na mlado, utegnuto te bih molio dr. Edvarda da ti propiše na recept jednu polovnjaču , dobru očuvanu  da ti tu kostobolju istjera i leđa ispegla a dr. Miroslava jednu mlađu na recept  sa ličnom kartom za vedrinu duha i dobro raspoloženje..... hao hao (dajem glavu da će i Sejfo tražit ovu terapiju) hao





Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
ustvari priredbe su bile 3.dana jer smo u drugom gateru u petak 8.maja ispitali nekoliko pasa na IUO/IPO naše članovi koji su podalje.Inaće to je već praktično 4.priredbe u proljetnom dijelu.odnosno 5.
Ma idemo mi dalje sada preko ljeta legla ,malo izložbi,odmora,pa na jesen dalje radimo.Što se recapata tiće nije mi hanuma saglasna s njima  uf pa bolje mir..
Nego češće na forum i držati ove teme živahnim,ovaj tvoj avatar nazivam:sretni babukica.
Čujemo se još na p.m. u vezi sa jednim prilogom.

p.s. inaće nema kod mene sukoba interesa zato što je specijalka u Vitezu,pa ko mi nije poznat od barakaša na ovaj ili onaj način ali pasmina je ispred a u ringu ja inaće ne "poznajem nikog" samo kataloški broj i psi,kinološki sudija se odmah mora na početku izdiči iznad tih pritisaka ili ga nema nigdje,samo što ja u principu zbog priprema ne voli sudit kod nas na izložbi a i sada sam morao zbog okolnosti.
« Zadnja izmjena: 15. 05. 2009. 01:26:33 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Edvard Simonovski

  • K 100
  • **
  • Postova: 154
Nije tajna da je za nas iz zemalja iz okruzenja Redzo najveci autoritet kada je barak u pitanju...kada bi on sudio specijalka bi dobila na kvaliteti i na popularnosti.
Ne slazem se sa Nerminom da Redzi trebam prepisati jednu polovnjacu...slaba je to doza za tog pacijenta...ucinkovitija terapija bi bila dvije mlade i to od onih malo punijih jer su te veselije pa ce ga razgaliti bas onako kako se Sejfo bio razgalio sa peharima na izlozbi u Vitezu.  hao

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Ne slazem se sa Nerminom da Redzi trebam prepisati jednu polovnjacu...slaba je to doza za tog pacijenta...ucinkovitija terapija bi bila dvije mlade i to od onih malo punijih jer su te veselije pa ce ga razgaliti bas onako kako se Sejfo bio razgalio sa peharima na izlozbi u Vitezu.  hao
Nermon cuva covjeku srce....ipak su dvije mladje, dvije mladje....
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Imam predlog traže se zainteresirani istomišljenici koji su zainteresirani da otvorimo novu temu SEJFO FAN CLUB i da svojim postom-potpisom  pokrenemo akciju pod nazivom Sejfo vrati se brzo propade forum i da otvorimo natječaj sa kandidaturom za najpozitivniju osobu na forumu moj predlog za kandidata naravno Sejfo pošto se od kad ga nema nisam pošteno nasmijao :laugh:

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Cestitam na uspjesima! zagi
Dok ima entuzijasta..bit ce i baraka! d4 Samo napred decki!! just
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
kerber specijalka baraka (a i CACT) ionako več imaju međunarodni karakter pa neka dođu i "slavonski"ma znaju i ovi naši taj bečarac ne brini,ipak je ovo balkanski ziger baraka i samo treba da napreduje,godini ako Bog da opet samo specijalka bez ostalih pasmina odnosno cijele CAC izložbe tako da se skoncentrišemo na osnovni cilj tj.baraci. zagi
pripreme za naredni "ziger" počinju odmah nakon odmora iza posljednjeg to je tako.
Kerber,možete skoknut u Jelah(Tešanj) na izložbu 6.6.(i sa baracima) pa se vidimo.


Što se tiće tvog prijedloga nisam za njega može protumačit kako ko hoće ali ja vjerujem da čovjeku krene loše kad ga drugi ljudi suviše istaknu a Sejfo i ovako može super funkcionirat samo da mu ko hoće "poklonit"novi komp. hao
Na čestitkama zahvala svima (Nosleru) naravno. zagi
« Zadnja izmjena: 19. 05. 2009. 22:52:03 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Šalim se ustvari radje bi se ubili nego Sejfi bili konkurencija
samo  razdjeliš po razredima i bez brige ma nemoj se sad "vadit"kerber lizi hao
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Šalim se ustvari radje bi se ubili nego Sejfi bili konkurencija

Stara narodna kaže:

Ma ne laje pas radi sela već radi sebe...  fre


Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Kolega kerber tvoji prilozi o baracima premješteni su u temu bosanski oštrodlaki gonič barak a u ovoj temi možda na godinu.pozdrav zagi
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
 hej evo lava!!!
 POZDRAV SVIMA!!!! zagi
 Noćas radim al sutra naveče opisujem sve iz svog GUGLA!!!
Hvala na čestitkama, kerber imaš lijepe pse!! doktore ta tvoja kolegica što se pali na mene jel puno ..... ;).....zoki i mene su ocjenjivali.  ččč ..... nerko obzirom da si fin momak dobićeš od mene štene ........al za 200 OJERA  ref ref .....  svi Vi imate dobre pse al su moji ........zna se !!! zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!