Autor Tema: CACT Prijedor  (Posjeta: 13892 vremena)

Offline SBK

  • K
  • *
  • Postova: 31
Odg: CACT Prijedor
« Odgovori #30 u: 02. 05. 2008. 12:41:59 »
Ako je savjet argumentiran zasto ga se pobija glupostima tipa "ja mislim da nije tako" ili "moj tata brat ili netko drugi kaze da nije tako"

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: CACT Prijedor
« Odgovori #31 u: 02. 05. 2008. 12:44:12 »
"ja mislim da nije tako" Pa dozvoli svakome da ima svoje mišljenje! Dozvoli da svatko ima svoj put, svoje iskustvo i budi mu zahvalan da to želi podijelit s nama.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: CACT Prijedor
« Odgovori #32 u: 02. 05. 2008. 12:45:20 »
Deane slazem se s tobom oko toga, ali reci ciji su savjeti objektivni? Naime ovdje sam procitao svega i svasta a pokusajom ukazivanja na pogreske dobio sam crvena slova.
Ocito su ljubomorni na tvoje znanje i iskustvo z14

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: CACT Prijedor
« Odgovori #33 u: 02. 05. 2008. 12:48:31 »
Deane slazem se s tobom oko toga, ali reci ciji su savjeti objektivni? Naime ovdje sam procitao svega i svasta a pokusajom ukazivanja na pogreske dobio sam crvena slova.
Crvena slova su išla na konto toga što se nisi predstavio, ako se lijepo pogleda cijela tema, jasno će s vidjeti da se ja nisam uopće doticao teme CACT Prijedor,nego samo onog dijela tvoje obaveze da se predstaviš, kao i svi ostali FORUMAŠI...

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: CACT Prijedor
« Odgovori #34 u: 02. 05. 2008. 13:10:11 »
Deane slazem se s tobom oko toga, ali reci ciji su savjeti objektivni? Naime ovdje sam procitao svega i svasta a pokusajom ukazivanja na pogreske dobio sam crvena slova.
Crvena slova su išla na konto toga što se nisi predstavio, ako se lijepo pogleda cijela tema, jasno će s vidjeti da se ja nisam uopće doticao teme CACT Prijedor,nego samo onog dijela tvoje obaveze da se predstaviš, kao i svi ostali FORUMAŠI...

Ako je zbog toga ok jer malo si mi bio sumnjiv ;)

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: CACT Prijedor
« Odgovori #35 u: 03. 05. 2008. 07:09:36 »
Mislim da ovakvi razgovori i provokacije ne vode nikuda, i da im nije mjesto na ovakvom portalu! Bit će vremena i mjesta da sjednemo i kroz druženje pokažemo ko šta ima od pasa i koliko zna o kinologiji.

Nije ni pravedno kad se napada i provocira nekog, tko pokušava ukazati na greške i propuste koje se nebi smjele dešavati.
Morate shvatit da neki od nas imaju po stotine Ispita i utakmica u nogama, al i u đepovima! Mi se bavimo kinologijom, volimo naše pse! Kad se vratimo sa Ispita ne zabijemo psa u boks ili na lanac, on je ČLAN NAŠE OBITELJI.

-kad si evidentno najbolji na Ispitu, a neki te sudac stavi u III.nr. jer je on sudac, a nekoj   pič.... u štiklama da I.nr. sigurno da si ljut.
-kad na Ispitu trebaš pobjedit na divljoj svinji jer ti je pas opet najbolji, al unaprijed znaš da su vodić i sudac iz istog sela, opet pušiona!
-kad imaš najtrofejnijeg psa u Hrvatskoj, a nekakvog osrednjeg psa HKS šalje na Svjetsku izložbu, opet si ljut!
-kad Vidiš da je kod nas sve jadno, odeš van! Kad tamo još jadnije!

kad kreneš sa psom u lov. Hrpa pasa i lovaca, nakon lova svi te pitaju, šta tvoj stalno laje, pa naši laju samo kad vide divljač. Psi im se nisu ni pomakli od noge za vrijeme trajanja lova, a kamoli zalajali!Opet si ljut jer vidiš da ni tu nema inteligencije, a kamoli znanja!
-kad saznaš da svi ti psi imaju položene Ispite i pare kuje, a položili su ih kod istih onih več navedenih sudaca!
-da ne spominjem da njih šest zajedno nemaju osam razreda osnovne škole, al sve znaju o lovu i kinologiji, ne samo da si ljut več si i tužan kad skužiš sa kakvim jadnicima imaš posla

I na kraju dođeš na jedan internet portal, koji bi trebao biti jedan od načina educiranja lovaca i kinologa, gdje bi trebali razmjenjivati iskustva i potaknuti druženje, što je za mene i bit svega ovoga!
A kad tamo opet....

     

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: CACT Prijedor
« Odgovori #36 u: 03. 05. 2008. 08:15:13 »
Madhunter slazem se s vecinom sto si naveo ali na forumu je drugacije.
Ima nas sa svih strana i dijelimo razlicita znanja ili neznanja, iskustva ili neiskustva.
 To je u neku ruku dobro jer mozemo shvatiti gdje smo i sto znamo.
Kinologija je ipak znanost za koju bi trebao doktorat,a nasa iskustva i znanja cesto su samo naklapanja.
 Ti ozcito znas vise od nas pa nas malo educiraj.Znam da je to naporan proces al' jebi ga,nije lako biti ucitelj ;) d4
 Upravo zbog sudjenja na koje sam isao jos od 5. god. izgubio sam sav interes za bilo kakva natjecanja u daljnjem lovackom zivotu.
 Sad kad imam psa zelim da od njega imam prijatelja u lovu koji ce raditi oanko kako ja zelim,a ja mu uzvratiti paznjom i brigom. Sudac sam mu iskljucivo ja i ako je moj pas meni dobar nikakve kritike sa strane me ne zanimaju.
 Sudjenje ima veliku dozu subjektivnosti i zato se divim vama koji ustrajete i postujem sve one koji nisu zainteresirani za IPO i sl.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: CACT Prijedor
« Odgovori #37 u: 03. 05. 2008. 09:38:38 »
Mislim da ovakvi razgovori i provokacije ne vode nikuda, i da im nije mjesto na ovakvom portalu! Bit će vremena i mjesta da sjednemo i kroz druženje pokažemo ko šta ima od pasa i koliko zna o kinologiji.

Nije ni pravedno kad se napada i provocira nekog, tko pokušava ukazati na greške i propuste koje se nebi smjele dešavati.
Morate shvatit da neki od nas imaju po stotine Ispita i utakmica u nogama, al i u đepovima! Mi se bavimo kinologijom, volimo naše pse! Kad se vratimo sa Ispita ne zabijemo psa u boks ili na lanac, on je ČLAN NAŠE OBITELJI.

-kad si evidentno najbolji na Ispitu, a neki te sudac stavi u III.nr. jer je on sudac, a nekoj   pič.... u štiklama da I.nr. sigurno da si ljut.
-kad na Ispitu trebaš pobjedit na divljoj svinji jer ti je pas opet najbolji, al unaprijed znaš da su vodić i sudac iz istog sela, opet pušiona!
-kad imaš najtrofejnijeg psa u Hrvatskoj, a nekakvog osrednjeg psa HKS šalje na Svjetsku izložbu, opet si ljut!
-kad Vidiš da je kod nas sve jadno, odeš van! Kad tamo još jadnije!

kad kreneš sa psom u lov. Hrpa pasa i lovaca, nakon lova svi te pitaju, šta tvoj stalno laje, pa naši laju samo kad vide divljač. Psi im se nisu ni pomakli od noge za vrijeme trajanja lova, a kamoli zalajali!Opet si ljut jer vidiš da ni tu nema inteligencije, a kamoli znanja!
-kad saznaš da svi ti psi imaju položene Ispite i pare kuje, a položili su ih kod istih onih več navedenih sudaca!
-da ne spominjem da njih šest zajedno nemaju osam razreda osnovne škole, al sve znaju o lovu i kinologiji, ne samo da si ljut več si i tužan kad skužiš sa kakvim jadnicima imaš posla

I na kraju dođeš na jedan internet portal, koji bi trebao biti jedan od načina educiranja lovaca i kinologa, gdje bi trebali razmjenjivati iskustva i potaknuti druženje, što je za mene i bit svega ovoga!
A kad tamo opet....

     

 d4  d4  d4
P.S. cekam da se konacno upoznamo
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: CACT Prijedor
« Odgovori #38 u: 12. 05. 2008. 10:29:21 »
Mali izvjestaj sa CACT Prijedor 11.05.2008!
Prijavljeno 26 pasa, 24 psa i 2 kuje!
Plasman ostvarila samo 2 psa, ostali nisu nasli ili nisu ostvarili dovoljan broj bodova za plasman. Prvoplasiran je pas srpski gonic, vlasnisto Boska Brkljaca, a drugoplasirani je pas u vlasnistvu Nikoletic Djure!
Treba napomenuti da od takmicara broj 13 pa do kraja utakmice ni jedan pas nije nasao vepra koji se majstorski sluzio potokom i istim stazama za sakrivanje traga!
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: CACT Prijedor
« Odgovori #39 u: 12. 05. 2008. 10:31:38 »
Bio ja stari moj, neznam jesi ga vidio?
Čudno je to da ga nisu našli.....

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: CACT Prijedor
« Odgovori #40 u: 12. 05. 2008. 11:32:29 »
Bio sam sa tvojim ocem!
I Kumom, Staklenim, Brkljacem....Ma mnogi takmicari su bili!
Vepar je bio mnogo lukav, kretao se istim stazama, cak i niz potok, i onda se zavukao ispod puta uz ogradu u nekakvu rupu i uzivao!Po nesreci par pasa nije islo preko vode, ostalima izlapio miris , ni daska vjetra...
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: CACT Prijedor
« Odgovori #41 u: 12. 05. 2008. 11:40:32 »
Ovo nije nikakva kritika, već samo razmišljam na glas.
Koliko imaju ili nemaju smisla utakmice koje se održavaju u ljeti? Znači totalno drukčijim uvjetima nego kad se vrši lov crne divljači. Ljeti je vrijeme suho, nema blata, neta vlage pa i manje mirisa, divljači je vruće pa se i manje kreće. Dok zimi pas i vidi trag u blatu, vlaga je pogodna pa pas lakše nađe po mirisu, a i divljači nije tlaka kretati se jer joj nije vruće, već joj je ugodno i samim i ona time daje psu više mirisa sa kojima može doći u kontakt.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: CACT Prijedor
« Odgovori #42 u: 12. 05. 2008. 11:59:12 »
Dean, nije do vremena!Volio bih da ste bili da vidite gater.Potok prolazi kroz sjece ga na 3 dijela, relativno vlazan, hladovina, josik...vidio je Nikolin otac!
Problem je vepar koji je mator 7-8 godina, lisac stari, takvi se mnogo ne krecu ni u prirodi, znaju se skriti, moze da trpi i do 3-4 psa da ga napadaju dok lezi....
jedino ga terijeri malo mogu ispametitit
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: CACT Prijedor
« Odgovori #43 u: 12. 05. 2008. 12:06:19 »
Dean, nije do vremena!Volio bih da ste bili da vidite gater.Potok prolazi kroz sjece ga na 3 dijela, relativno vlazan, hladovina, josik...vidio je Nikolin otac!
Problem je vepar koji je mator 7-8 godina, lisac stari, takvi se mnogo ne krecu ni u prirodi, znaju se skriti, moze da trpi i do 3-4 psa da ga napadaju dok lezi....
jedino ga terijeri malo mogu ispametitit
Nisam govorio za ovu utakmice, nego općenito. Vjerujem da je bilo tako kako si opisao. Pa i sama brojka od 2 psa da su ga našla a 26 pasa je pristupilo, govori dovoljno.

Zoran

  • Gost
Odg: CACT Prijedor
« Odgovori #44 u: 12. 05. 2008. 12:08:41 »
Ovo nije nikakva kritika, već samo razmišljam na glas.
Koliko imaju ili nemaju smisla utakmice koje se održavaju u ljeti? Znači totalno drukčijim uvjetima nego kad se vrši lov crne divljači. Ljeti je vrijeme suho, nema blata, neta vlage pa i manje mirisa, divljači je vruće pa se i manje kreće. Dok zimi pas i vidi trag u blatu, vlaga je pogodna pa pas lakše nađe po mirisu, a i divljači nije tlaka kretati se jer joj nije vruće, već joj je ugodno i samim i ona time daje psu više mirisa sa kojima može doći u kontakt.

mudro zboris! to je problem po meni kod upucavanja karabina! kad pucas na streljani i sa ceke to svu dva razlicita svjeta! ili sa pticarom po ljeti da ga treniras za neke radnje!
tako da ti gateri i ti neki treni nisu takmicenja vec trenizi po meni!!!
krivo je tu svasta sta nemozes to sve da radis u lovistu sta sam nabrojo!
jer prije je tako bilo i da ti niko nece reci nista! a sad je svako svakom zavidan za naj manju sitnicu sta napravi! tj.sta sebe sam skoluje ili psa svoga obucava tj. kad radis u lovistu!!!!
zato jos uvjek su naj bolji lovacki psi iz bosne !!! jer kod njih nema bas zavidnosti i mozes trenirati cjelu godinu!
sta sad se svi prebacili na te gatere to nema veze po meni sa lovackim psom! ili sta idu na glinene golubove nemora znaci niti malo da si dobra strelac u lovu! jer nema sn na sebi ni cizme niti psa koji ti smeta ili nesmeta, i remen od puske ni fazana za pasom, ni sesira! i tako da te vjestacke stvari po meni nemaju niti naj manju vezu sa LOVOM! ja poceo isto na glas razmisljati i pisati