Autor Tema: IPO JAMARI  (Posjeta: 13066 vremena)

Offline mika

  • K 100
  • **
  • Postova: 339
  • NLT je zakon
Odg: IPO JAMARI
« Odgovori #15 u: 18. 10. 2010. 17:02:40 »
Ja opet imam drugačije informacije pa molim  oni koji su bili na ispitu ako nije tako da me demantiraju. Tri psa su se bojala pucnja i sudac im je dopustio da pristupe ispitu što nije pošteno. Ispit je prijavljen samo 16. 10. i ako neki psi sutra idu na zeca to nije po pravilniku HKS to jest ako ne polože sutra mogu ponoviti i u ponedjeljak. U pravilniku HKS.a lijepo piše da rov mora biti najmanje trideset metara, pa molim prisutne da odgovore  koliki je bio rov na današnjem ispitu.

Ispit je prijavljen dva dana znaći 16 i 17,tražim pravilnik da proćitaam to za rov ali nemogu nači pa bi te Stipo zamolio dami to kopiraš i postaviš da vidim da svi jednom naučimo,danas sam čuo da niti jedan rov koji je nad zemljom nemože biti licenciran bez obzira na dužinu,molim odgovor od ludi koji znaju,za dobrobit svih nas

Offline cele

  • K 100
  • **
  • Postova: 175
Odg: IPO JAMARI
« Odgovori #16 u: 18. 10. 2010. 19:29:30 »
Moj pas položio IPO u prvom nag razredu a tek muje 9 mjesei zagi

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: IPO JAMARI
« Odgovori #17 u: 19. 10. 2010. 10:20:42 »
Moj pas položio IPO u prvom nag razredu a tek muje 9 mjesei zagi
Čestitke na uspehu d4 može li se saznati ime sudije koji je sudio IPO?Unapred hvala.
« Zadnja izmjena: 19. 10. 2010. 10:22:23 od kamičanin »
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline cele

  • K 100
  • **
  • Postova: 175
Odg: IPO JAMARI
« Odgovori #18 u: 19. 10. 2010. 11:01:14 »
g. bošković  zagi

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: IPO JAMARI
« Odgovori #19 u: 19. 10. 2010. 11:10:35 »
Čestitke G.Ivici Boškoviću na sudjenju i Celu na plasmanu,još jednom d4 z14
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline cele

  • K 100
  • **
  • Postova: 175
Odg: IPO JAMARI
« Odgovori #20 u: 19. 10. 2010. 11:14:36 »
hvala zagi

Offline Fruky

  • K 500
  • ***
  • Postova: 538
  • ovo je moja kinologija
Odg: IPO JAMARI
« Odgovori #21 u: 19. 10. 2010. 11:49:14 »
Čestitke celetu na uspjehu, pošto je mlad pas. Ja sam očekivao da će se objaviti svi rezultati sa ispita i ocjene exterijera.
što bi bilo kad bi bilo

Offline petar1

  • K
  • *
  • Postova: 60
Odg: IPO JAMARI
« Odgovori #22 u: 19. 10. 2010. 13:24:31 »
Čestitke celetu na uspjehu, pošto je mlad pas. Ja sam očekivao da će se objaviti svi rezultati sa ispita i ocjene exterijera.

Možda se nešta taji pa zato nema rezultata.

Offline kristijanko

  • K 100
  • **
  • Postova: 116
Odg: IPO JAMARI
« Odgovori #23 u: 20. 10. 2010. 07:21:33 »
Moj pas položio IPO u prvom nag razredu a tek muje 9 mjesei zagi
hoceš postaviti slike,da vidimo psa?

Offline boskovic

  • K
  • *
  • Postova: 1
Odg: IPO JAMARI
« Odgovori #24 u: 20. 10. 2010. 11:20:39 »
Poštovani gospodine Fruky i svi ostali dušebrižnici!

Jako mi je dobro poznat pravilnik o radu lovnih terijera (i stari jugoslavenski o radu  jamara, i prvi hrvatski i drugi i ovaj treći i prvi hrvatski pravilnik o radu  jazavčara i drugi, itd.) i još neki drugi pravilnici. Naime ja sam vjerojatno duže kinološki sudac za rad lovnih terijera (20 godina) nego što je većina Vas na forumu u kinologiji (neka mi oproste g. Kamičanin i njemu slični jer njih ne svrstavam na ovaj popis).

- Poznato mi je da su ocjene na ispitu od 0 do 4, a u disciplini ponašanje na pucanj 0 ili 4. Tako su psi i ocjenjeni. Krivo ste informirani da su se tri psa bojala pucnja ( Vi i Vaš guru ste špijune  nedovoljno educirali i siroti ne znaju što znači plašljivost na pucanj). Naime svi psi su bili poredani u krug i ocjenjivanje se provodilo u kretanju i za vrijeme ocjenjivanja je ispaljeno više pucnjeva - mislim 5, a dva psa koji su pokazivali sumnjivo ponašanje (sa spuštenim repom) su dodatno ispitani odvezani (sa još 2 pucnja - dakle ukupno 7)i ponašali su se normalno - također sa spuštenim repom, ali su se normalno nastavili ponašati i nisu pobjegli niti su promjenili ponašanje.
Dakle da postoje neke druge ocjene iz discipline ponašanje na pucanj ja bih im snizio ocjenu na trojku naprimjer, ali budući da nema drugih ocjena osim 0 i 4, dao sam im 4. Ovakvo ponnašanje i rep među nogama nije problem ponašanja na pucanj nego karaktera, a karakter i narav se ocjenjuje prilikom ocjenjivanja eksterijera, što je i učinjeno.

- Osim toga spomenuo bih i ocjenjivanje rada na zeca u trajanju od 2 dana. Prvi dan smo podigli jednog zeca i ocjenili jednog psa. Organizator je prijavio ispit terijera, jazavčara, goniča, ptičara, retrivera i dizača divljači u trajanju od dva dana. Budući da u jednom danu nismo našli dovoljno zeca ispit je nastavljen i sutradan. Drugi dan je bilo više zečeva i više pasa je odradilo ispit.
Mišljenja sam da je bolje odraditi zeca u dva dana nego ne odraditi uopće, a upisati ocjene (kako to drugi rade).

-  Što se rova tiče, organizator je prijavio ispit i dobio dozvolu za održavanje  na tom terenu. Što se tiče licence rova o tome brigu trebaju voditi HKS i organizator ispita, a ja ne nikako. Ja sam dobio dopis za suđenje od HKS-a u određeno vrijeme na određenom mjestu, a sve ostalo nije moj problem.

- Vas bih pitao dvije stvari:    1. Koji pokretni rov u Hrvatskoj ili Europi ima licencu?
                                         2. Da li rov u kojem ste Vi organizirali klupski ispit proljetos s njemačkim sucima ima licencu?

- Osobno mislim da bi Vam bilo puno bolje da ste u dobrim odnosima s ljudima s kojima živite i da ste mogli osobno doći na ispit i vidjeti sve o čemu neargumentirano raspravljate na forumu, a bili ste netočno informirani od strane nestručnih "špijuna", nego što izigravate Šerloka Holmsa ili inspektora Vinka na forumu i stalno nekog klinca istražujete, pljujete po svima i dijelite lekcije svima. Nit ste inspektor niti policajac i ne znam što Vam to treba.

- A o mojoj licenci ne brinite, jer ja imam toliko licenci da mi jedna (više - manje) ne znači ništa. A u principu sam navikao da me netko kažnjava uglavnom zbog moga znanja i rezultata, a ne zbog grešaka koje sam počinio. Ali dok mi u leđa gledaju to me uopće ne sekira.

- I još samo jedno: dok mi je prijatelja poput Vas i sličnih - neprijatelji mi uopće ne trebaju!
Terijeri su mi vrlo dragi psi, ali jedan dio terijeraša (čast izuzecima) bi trebao pod hitno potražiti psihijatra. Osobno sam se izliječio od terijeraša. 

Po pitanju ovog ispita prirođenih osobina moja rasprava je zaključena i ne namjeravam se više javljati.

Lijep pozdrav svima i puno sreće u kinologiji!
I. Bošković

Offline cele

  • K 100
  • **
  • Postova: 175
Odg: IPO JAMARI
« Odgovori #25 u: 20. 10. 2010. 11:21:21 »
Moj pas položio IPO u prvom nag razredu a tek muje 9 mjesei zagi
hoceš postaviti slike,da vidimo psa?
ma đukela ko đukela,šta češ ga gledat z11 :smil4226ce1d491b5:

Offline Fruky

  • K 500
  • ***
  • Postova: 538
  • ovo je moja kinologija
Odg: IPO JAMARI
« Odgovori #26 u: 20. 10. 2010. 18:01:06 »
Pozdravljam gospodina magistra.
Ivice drago mi je da ste priznali da ste se liječili i nadam se i izliječili od terijera, za razliku od vas ja se ne liječim od toga već želim da kinologiju izliječim od prevara i lažiranja ispita. Drago mi je da ste tako lijepo obrazložili  za disciplinu ponašanje na pucanj i to bi trebalo biti tako. Ja vas moram u tome demantirati i ne želim biti nikakav inspektor, niti pop nad popovima već iznosim samo istinu a ona boli. Prevaren sam sa tvoje strane kad sam trgovao sa tvojim i mojim bivšim prijateljem Stipom Vrtarićem za Ajku, i ja vjerujem da vas dvojica u tajnosti popijete kavicu. Kad smo se dogovarali nisi niti jedne ružne riječi rekao za tu kuju, kad ste se ti i Stipa posvađali nazvao si me i rekao mi da me je on prevario jer se kuja boji pucnja, što ja ne mislim tako već si me ti prevario jer na ocjenskoj listi stoji tvoj potpis. Ja nigdje nisam osporio tvoje znanje u kinologiji samo što nisi realan i onda ti ono prvo pada u vodu.

desetodnevni odmor od foruma i zadnja opomena, LOVAC Team
« Zadnja izmjena: 21. 10. 2010. 09:53:09 od valdop »
što bi bilo kad bi bilo

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: IPO JAMARI
« Odgovori #27 u: 21. 10. 2010. 21:07:09 »
E curke, jel ima negdi da se mogu viditi rezultati sa ovog ispita  telll

Offline ucenik

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: IPO JAMARI
« Odgovori #28 u: 22. 10. 2010. 06:10:48 »
kažu da je celetov i dekijevi najbolje odradili

Offline stipa

  • K 500
  • ***
  • Postova: 739
Odg: IPO JAMARI
« Odgovori #29 u: 22. 10. 2010. 21:22:02 »
Stvarno ti gladamo u leđa ,ali po pitanju prevara i spletkarenja