Autor Tema: Inspekcijski nadzor  (Posjeta: 15200 vremena)

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Inspekcijski nadzor
« u: 28. 12. 2008. 22:09:41 »
Dans ujutro kao da sam znao, otišao na lovačku kuću ranije kao pravi domaćin, naložio vatru skuhao kavu, iscjepao drva da ima za ostale dane. Oko pola osam dolazi Mams i mi zajedno ta drva unosimo u kuću, kad staje plavi nama nepoznat civilni auto i parkira se pored ulaza u Lovačku kuću. Vidimo dvoje sjede u njemu, možda je netko od gostiju, ali opet mislim pa nije se nitko najavio, ajd ovako ajd onako ne možemo dokučit ko bi mogo biti. Ode Mams vidjet ko je pokuca ljudima na prozor, kad ono naša lovna inspektorica. "Dobro jutro, redovan lovni inspekcijski nadzor". Ajde uđite ljudi vani je - 5 stupnjeva i pristane ona ući, pa neće se valjda smrzavati. Ponudimo ju kavom, do 08:00 po planu stigoše nas devet lovaca, naravno svi sa urednim papirima (lovnim iskaznicama, oružnim listovima, osobnim iskaznica i uvjerenjima za ćukove). Ispišem dopuštenje za lov, popišem sudionike lova, podvučem crtu i ajmo. Pregled svega od dokumenata do futrola za oružje, ćukova svega što bi inspekcija tribala gledat. Naravno da je sve bilo u redu, jer je to uobičajeno kod nas i na tom inzistiram uvijek. Žena napravila zapisnik, krenula vidjet kako idemo u lov i kaže do kad traje lov evo mene na kraju lova ponovo. Ljudi tako mi je bilo drago ne samo što je sve OK nego da lovci vide da nema više zahebancije. Naravno da je kod nas običaj ukoliko nemaš sve dokumente nema taj dan lova nego možeš ići ložit vatru i ispeć slaninu. Kad ljudi to shvate problema više nema. Poslije lova opet papirologija ništa strašno, ali tu nahebe lovnik dok sve ispiše.
Da li i kod vas ide inspekcija u lov u kontrolu? 
     
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Inspekcijski nadzor
« Odgovori #1 u: 28. 12. 2008. 22:43:12 »
Počeli su s kontrolama i u našoj okolici.
Kod nas još nisu bili ali mogli bi i moram priznati
 da bi volio da nalete. Inače kod nas sve ide po PS-u
 ali možda nebi bilo loše da se malo i ostali  članovi
 ustrtare a ne da se to shvaća olako, kao nije to
 nasa briga ima tu lovnik pa nek se znoji.

Offline kalnik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 890
Odg: Inspekcijski nadzor
« Odgovori #2 u: 29. 12. 2008. 05:46:24 »
Dolaze nam kontrole redovito, ali uz neslužbenu najavu , tako da nastojimo u potpunosti ispoštivati sve propise, od oružja, do broja pasa u lovu, itd. Reda treba biti, samo kak velite, puno je papirologije, a i nekad nas udave pa lov krene kasnije. z14

Offline koko

  • K
  • *
  • Postova: 89
Odg: Inspekcijski nadzor
« Odgovori #3 u: 29. 12. 2008. 07:20:11 »
i kod mene došao jučer....nenajavljeno.......sve prošlo manje više ok, samo smo malo kasnije krenuli...........i da, baš mi je drago da je došel

Offline Jolly

  • K 100
  • **
  • Postova: 179
Odg: Inspekcijski nadzor
« Odgovori #4 u: 29. 12. 2008. 07:25:11 »
Ode Mams vidjet ko je pokuca ljudima na prozor, kad ono naša lovna inspektorica.

Čuo sam za tu inspektoricu prije par godina,povatala neke lovce sa vabilicama za prepelice i to u pol noći.Svaka joj čast,sam da je takvih više.Kod nas isto tako neformalana najava,i težište na papirima s tim da inspektor ode s nama u lov odnosno u šetnju,on ne lovi.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Inspekcijski nadzor
« Odgovori #5 u: 29. 12. 2008. 08:16:34 »
nije to ta (Nevenka)ako mislimo na istu, ovo je jedna fina gospođa u poznijim godinama
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Inspekcijski nadzor
« Odgovori #6 u: 29. 12. 2008. 08:19:46 »
LOVNI INSPEKTORI MINISTARSTVA POLJOPRIVREDE, ŠUMARSTVA

I VODNOGA GOSPODARSTVA U REPUBLICI HRVATSKOJ UPRAVA ZA LOVSTVO
Odjel lovne inspekcije, Ulica Grada Vukovara 269a, zgrada VMD, V. kat , Zagreb, FAKS: 01 6109 140


1.
Ivica Francetić
načelnik
tel: 01 6106 642
2.
Domagoj Križaj
viši državni lovni inspektor
tel: 01 6109 453
3.
Tvrtko Kolarić
viši državni lovni inspektor
tel: 01 6106 696
4.
Mato Lukšić
državni lovni inspektor
tel: 01 6106 696

Područna jedinica Zagreb
Ispostava Sisak
1.
Miljenko Kolarić
šumarsko-lovni inspektor
mob: 098 642 917

Ispostava Karlovac
1.
Marijan Bohaček
šumarsko-lovni inspektor
mob: 098 1763 026

Područna jedinica Rijeka

Ispostava Delnice
1.
Slavica Delač
voditeljica PJ za lovstvo
lovno-šumarska inspektorica
mob: 091 5065 666

Ispostava Rijeka
1.
Arinka Pavić
voditeljica PJ za šumarstvo
viša šumarsko-lovna inspektorica
mob: 091 5390 789

Ispostava Gospić
1.
Boško Stapar
šumarsko-lovni inspektor
mob: 091 5850 639

Ispostava Pazin
1.
Mudrovčèić Emil
lovno-šumarski inspektor
mob: 091 9354 116

Područna jedinica Split
Ispostava Split

1.
Diana Jurić
viša šumarsko-lovna inspektorica
mob: 099 2169 855;
mob: 091 2528 742

Stručni uvjeti:

– završen preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij šumarskog smjera te agronomskog ili veterinarskog smjera s položenim kolegijem iz lovstva

– najmanje 5 godina radnog iskustva na odgovarajućim poslovima

– položen državni stručni ispit za inspektora lovstva

– poznavanje jednoga stranog jezika.
« Zadnja izmjena: 29. 12. 2008. 09:08:23 od LOVAC »

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Inspekcijski nadzor
« Odgovori #7 u: 29. 12. 2008. 08:37:05 »
Odjel za lovstvo je na adresi: Ulica grada Vukovara 269d, Zagreb, a da li su tamo i lovni inspektori ne znam ali markice za divljač se dižu na ovoj adresi.
 
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Inspekcijski nadzor
« Odgovori #8 u: 29. 12. 2008. 10:28:28 »
Kod nas još nisu bili.Kada i ako dođu a jednom hoće nadam se da neće naći nepravilnosti.Vjerojatno ljudi koji trenutačno vode društvo rade po zakonu.Nije moje da se time zamaram
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: Inspekcijski nadzor
« Odgovori #9 u: 29. 12. 2008. 17:24:03 »
Mi smo  imali nekoliko inspekciskih nadzora , kod nas je  u nadzoru  bila  viša šumarsko-lovna inspektorica,jedan put je stanje bilo uredno ,inspektorica je posjetila po svom izboru  a ne kako smo htjeli,  ;)   neke lovno-tehničke objekte,čeke,lokve sa vodom, solilišta, kaljužališta ,hranilište  i sve je bilo  u redu .
Nakon nekog vremena u sledećem izlasku  htjela je da vidi divokoze kojih  nažalost  nemamao jer su migrirale u  za njih bolja i mirnija staništa .Naravno po lovnogospodarskoj osnovi  matično stada  od 16 grla  trebalo je poslije  dosta godina i prirasta imati blizu 40 ali uprkos zabrani lova na njih ,rezultata nije bilo.Moram priznati da nismo uspjeli sa njima ,čak totalni fijasko , na 15.000  haktara ,možda smo imalo nekoliko  grla  ali pokazati ih ,teško.ččč
Pokušali smo muvati  da ih je teško vidjeti ,da je područje veliko ali ona nije odustajala,rekla  je ako treba ja ću izići  15 dana  svaki dan sa teleskopom  , tamo gdje  mi smatrate da se nalaze ali da  mora da vidi bar dio.Nažalost mi smo znali da nemožemo pokazati kada ih nemamo i priznali ali na papiru u LGO ,stoje i to  je bio problem.Trebali  smo napraviti reviziju LGO, iako je ona vremenski još vrijedila ali trebalo je raditi  novu i  izbaciti divokozu uz  neko dobro  obrazloženje  zašto ih nemamao a to  naravno nismo napravili .
Izrada LGO se plaća  mislim   na osnovu formule  hektari   x  3 kune kn  a pošto je naše lovište  ogromno to bi nas došlo oko 45.000 kn.
To je  nama  velik trošak  uz približno  još toliko lovnozakupnine godišnje, uz ostale tekuće materijalne troškove,plus lovočuvar i ostalo i eto dogodio se taj propust.
Vanredna  izrada ,odnosno revizija i kada je vremenski rok  važeći ali je došlo do promjene koja traži reviziju, također košta isto.Tako smo pušing kaznu a reviziju smo također morali napraviti.

Inspektorica je bila korektna i profesionalna  u obavljanju kontrole ali radi se o čistoj  našoj pogrešci odnosno onoga koji nam vodi LGO ,kazna je došla ,platili smo je jer smo bili krivi,obavili smo reviziju i to bi bilo to.
Smatram da bi inspekcije trebale izlaziti i česće  i više preventivno djelovati,izricati opomene  za neke propuste i dati rok da se se propusti , isprave,pa tek kada sledeći nadzor  utvrdi da nije,neka bude kazna i dupla.Nadzor bi trebao biti i savjetodavni i uz opomene   a ne samo u svrhu popunjavanja državnog proračuna.

« Zadnja izmjena: 02. 03. 2009. 08:54:40 od isa »

Offline matija

  • K
  • *
  • Postova: 85
Odg: Inspekcijski nadzor
« Odgovori #10 u: 16. 02. 2009. 18:09:29 »
Pozdrav svima
 Cuo sam za takve slucajeve. konkretno i kod nas je situacija slicna sa svinjama. Naime u LGO imamo godisnje plan odstrela 100 svinja a vec dvije godine ne ispunjavamo kvotu, sad se jos i inspektor najavio, morat cemo napraviti reviziju odnosno smanjiti kvotu. Jednostavno radi se o tome da svinja bude pa ih onda ne bude itd, jos uz to sve prosla nam je i cesta kroz loviste i postavljene su one zastitne ograde pa je divljim svinjama nemoguce prijeci, stalni radovi u sumi, sjeća itd, dosta tu i krivolov kumuje... Ima tu svega ali svinja nema. Vidjet cemo sta ce inspektor reci na to sve.  z14

Offline Meles

  • K 100
  • **
  • Postova: 165
Odg: Inspekcijski nadzor
« Odgovori #11 u: 24. 02. 2009. 22:42:15 »
Lovna inspektorica je bila u kontroli lova koji sam ja vodio. Bila je zadovoljna, jer je sve štimalo prije i nakon lova.Vrlo je korektna i profesionalna, objasnila mi sve nejasnoće. Mnogi lovci tek onda shvate koliko je vođenje lova ozbiljna i odgovorna stvar.

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Inspekcijski nadzor
« Odgovori #12 u: 24. 02. 2009. 22:56:30 »
Zaista,kako j lijepo kad gazda(inspektor)dođe vidi da je sve u redu,
 pohvali lovnika(ili tko vodi lov).
Tada je svakako čast biti lovac,
svaka čast kolega Males i to je jako lijepo čuti. bravooo :Copy of prima:
Pozdrav
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline crni3006

  • K 100
  • **
  • Postova: 480
Odg: Inspekcijski nadzor
« Odgovori #13 u: 14. 03. 2009. 17:49:02 »
 Bio inspektor 12-og i kod mene u drustvu,brijo nas je od 10h do 17h, sve moguce papire je trazo sto je na srecu bilo sve uredu osim nekakvih sitnica..., i na kraju je isao na teren gdje nas je pohvalio sto se tice lovno-tehnickih objekata i hrane u lovistu...  d4
LD "Fazan" Baranjsko Petrovo Selo

Offline dick

  • K 100
  • **
  • Postova: 318
Odg: Inspekcijski nadzor
« Odgovori #14 u: 11. 02. 2010. 12:46:23 »
"Upozorenje: ova tema je neaktivna bar 120 dana.
Osim ako sigurno želite odgovoriti na ovu temu, molimo da razmotrite otvaranje nove teme."


Razmotrio sam upozorenje i odlučio da ipak neću otvarati novu temu jer je ova postojeća sasvim dobra i uvijek aktualna.
Koliko mi je poznato, lovna inspekcija dolazi obično u dva redovna nadzora: jednom u pregled kompletnog gospodarenja lovištem uz izlazak u lovište i uvid u stanje na terenu, a drugi put u nadzor provedbe samog lova.
Pokušao sam napraviti popis dokumentacije koju traži lovna inspekcija pri prvom pregledu, a odnosi se na zajedničko lovište koje u zakupu ima lovačka udruga. Molio bih ako netko ima informacije jesu li još neki dokumenti potrebni, neka slobodno navede, tako da se možemo bolje i kvalitetnije pripremiti.

POPIS DOKUMENTACIJE ZA INSPEKCIJSKI NADZOR LOVIŠTA

1.   Rješenje o ustanovljenju lovišta.
2.   Rješenje o registraciji lovačke udruge.
3.   Statut lovačke udruge.
4.   Ugovor o zakupu zajedničkog lovišta.
5.   Ugovor o uređenju međusobnih odnosa sa tvrtkom "Hrvatske šume", ukoliko lovište obuhvaća i šume u vlasništvu RH.
6.   Rješenje o odobrenju Lovnogospodarske osnove.
7.   Ugovor sa stručnom osobom za provedbu Lovnogospodarske osnove.
8.   Dokaz o stručnoj osposobljenosti osobe za provedbu Lovnogospodarske osnove.
9.   Dokaze (uplatnice) o plaćenoj zakupnini lovišta.
10.   Bankovno jamstvo za urednu naplatu zakupnine za lovište.
11.   Polica osiguranja za štete od divljači.
12.   Ugovori s lovočuvarima za obavljanje lovočuvarske službe.
13.   Preslike lovočuvarskih iskaznica svih lovočuvara.
14.   Evidencijski list lovočuvarske službe.
15.   Dnevnici ili zapisnici o radu svakog lovočuvara.
16.   Evidencijski list lovačkih pasa s kojima raspolaže udruga.
17.   Dokaz da je najmanje jedan od evidentiranih pasa ima položen ispit za rad na krvnom tragu, odnosno Ugovor o suradnji s vlasnikom takvog psa (ako se u lovištu gospodari s krupnom divljači).
18.   Zapisnici o utvrđivanju brojnog stanja divljači.
19.   Zapisnici o unošenju i ispuštanju divljači u lovište (ako je bilo unošenja).
20.   Dokazi o porijeklu divljači koja je unijeta u lovište (računi, otpremnice i sl.).
21.   Dokumenti o veterinarskom pregledu unijete divljači
22.   Zapisnici o štetama na divljači.
23.   Godišnji plan za spriječavanje šteta od divljači.
24.   Zapisnici o štetama od divljači.
25.   Evidencija isplaćenih šteta od divljači.
26.   Zapisnici o obavljenoj prihrani i prehrani divljači.
27.   Dokazi o porijeklu hrane za prihranu i prehranu divljači (računi, otpremnice i sl. za gotovu hranu ili za materijal za vlastito proizvedenu hranu).
28.   Evidencijski list lovnogospodarskih objekata (odvojeno za sitnu i krupnu divljač).
29.   Evidencijski list lovnotehničkih objekata.
30.   Karta lovišta s ucrtanim lovnogospodarskim i lovnotehničkim objektima te mjestima na kojima se nalaze table za označavanje granica lovišta (svi objekti na karti i u stvarnosti moraju biti označeni brojevima).
31.   Godišnji plan rada lovačke udruge.
32.   Godišnji plan lovova i plan odstrela divljači.
33.   Pravila lova, prava i obveze lovaca, norme ponašanja, lovna etika i lovački običaji u pisanom obliku.
34.   Dokaz o vrsti i broju preuzetih markica za obilježavanje krupne divljači.
35.   Sva izdana Dopuštenja za lov s priloženim popisima sudionika za skupne lovove.
36.   Svi Zapisnici o izvršenom lovu.
37.   Sve izdane Potvrde o podrijetlu divljači i njezinih dijelova.
38.   Ugovori o lovnom turizmu (ako je bilo takve djelatnosti).
39.   Evidencija izdanih pozivnica i turističkih lovova.
40.   Evidencija prometa divljači i dijelova divljači (ako je bilo prodaje, odnosno trgovine  mesom ili dijelovima divljači).
41.   Evidencija trofeja divljači.
42.   Popunjena Lovnogospodarska osnova za tekuću i sve prethodne lovne godine, za sve glavne i sporedne vrste divljači koje obitavaju u lovištu (obrasci LGO-1 do LGO-11).
43.   Lovna kronika.