Autor Tema: odoše lovišta  (Posjeta: 12715 vremena)

Offline Aguila

  • K 100
  • **
  • Postova: 459
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #15 u: 23. 10. 2008. 09:40:07 »

ja sam protiv drustava! iskren da budem!
jer ja nisam jos vidio normalo gospodarenje!

moje misljenje da bi se drustva lovaca trebali preimenovati u D.O.O pa da onda ima sve ljepo crno na bjelo!
a ove stvari koje se u drustvima meni se iskreno nesviđaju!
jer ja uopce nemam osjecaj da sam u nekom drustvu, imam vise osjcaj da sam u nekoj vosci, pa onda da ima onih koji nesto smiju! a ovi koji nemaju recemo bas noivca nesmiju! ravnopravnost nasm drutvima rjetko gdje da postoji!
vecinom su presjednici bivsi crveni, i onda oni pocnu diktirati ko da im je tito ostavio pelcere!
a iskren da budem ni od jednog takog presjednika nisam nikad nesto pametno cuo oko gospodarenja!

ovi neki koji nesto znaju, nesmiju da pisnu, jer slucajno da nebi se ugrozila presjednicka fotelja! itd..itd...

 bravooo d4 d4

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #16 u: 23. 10. 2008. 09:44:08 »
ma ne moraju uzeti lovište u zakup. jednostavno kupe 1000 ha zemlje i imaju vlastito lovište.


Država ne može otkupiti 1000 ha u komada , a  da bi to otkupio neki pojedinac i to samo zato da bi na tom komadu ustanovio lovište?
Uostalom u zatvaranju poglavlja o pristupu EU traži se moratoriji za prodaju poljoprivrednog zemljišta.Što se tiče šumskih površina i tako je u 80 % vlasništvo države i Kaptola , a oni to sigurno ne žele i ne mogu prodati.
Svjestan sam da će biti u dogledno vrijeme mućki i ulaženja u lovozakupe sa stranim kapitalom , ali to su Judine škude i takva "simbioza" nema perspektivu.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline proof

  • K 100
  • **
  • Postova: 426
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #17 u: 23. 10. 2008. 09:57:26 »
ma ne moraju uzeti lovište u zakup. jednostavno kupe 1000 ha zemlje i imaju vlastito lovište.


Država ne može otkupiti 1000 ha u komada , a  da bi to otkupio neki pojedinac i to samo zato da bi na tom komadu ustanovio lovište?
Uostalom u zatvaranju poglavlja o pristupu EU traži se moratoriji za prodaju poljoprivrednog zemljišta.Što se tiče šumskih površina i tako je u 80 % vlasništvo države i Kaptola , a oni to sigurno ne žele i ne mogu prodati.
Svjestan sam da će biti u dogledno vrijeme mućki i ulaženja u lovozakupe sa stranim kapitalom , ali to su Judine škude i takva "simbioza" nema perspektivu.

kod mene u lovištu se pojavljuju domaći poduzetnici koji već imaju stotinjak ha kupljenih. navodno se planira uzgajati lopatar u ogradi.

čim oni srede paprie i ograde zemljište to više nije lovište. dovoljno je samo da ograde i zabrane pristup.

Zoran

  • Gost
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #18 u: 23. 10. 2008. 10:20:45 »
ma ne moraju uzeti lovište u zakup. jednostavno kupe 1000 ha zemlje i imaju vlastito lovište.


Država ne može otkupiti 1000 ha u komada , a  da bi to otkupio neki pojedinac i to samo zato da bi na tom komadu ustanovio lovište?
Uostalom u zatvaranju poglavlja o pristupu EU traži se moratoriji za prodaju poljoprivrednog zemljišta.Što se tiče šumskih površina i tako je u 80 % vlasništvo države i Kaptola , a oni to sigurno ne žele i ne mogu prodati.
Svjestan sam da će biti u dogledno vrijeme mućki i ulaženja u lovozakupe sa stranim kapitalom , ali to su Judine škude i takva "simbioza" nema perspektivu.

kod mene u lovištu se pojavljuju domaći poduzetnici koji već imaju stotinjak ha kupljenih. navodno se planira uzgajati lopatar u ogradi.

čim oni srede paprie i ograde zemljište to više nije lovište. dovoljno je samo da ograde i zabrane pristup.

bas tako!
i onda kad to sve srede dobio dozvolu za ostrel, cak mislim da netreba ni lovacki ispit imati!
ostrel je onaj sanitarni, za daljni uzgoj itd.itd...bla bla blaaaaa!

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #19 u: 23. 10. 2008. 10:20:57 »
Istina da Zagreb ima najviše lovozakupnine,ali društva lakše pregrme povećanje cijene. Svako da 500kn godišnje više i problem je riješen-tko nemože-može se i bez njega.
Nebih se složio da u pravilu društva najbolje gospodare s lovištima,čast izuzecima. Nemojte me krivo shvatiti da sam ja protiv društava,ali ruku na srce ne gospodare sva kako bi trebala.

ja sam protiv drustava! iskren da budem!
jer ja nisam jos vidio normalo gospodarenje!

moje misljenje da bi se drustva lovaca trebali preimenovati u D.O.O pa da onda ima sve ljepo crno na bjelo!
a ove stvari koje se u drustvima meni se iskreno nesviđaju!
jer ja uopce nemam osjecaj da sam u nekom drustvu, imam vise osjcaj da sam u nekoj vosci, pa onda da ima onih koji nesto smiju! a ovi koji nemaju recemo bas noivca nesmiju! ravnopravnost nasm drutvima rjetko gdje da postoji!
vecinom su presjednici bivsi crveni, i onda oni pocnu diktirati ko da im je tito ostavio pelcere!
a iskren da budem ni od jednog takog presjednika nisam nikad nesto pametno cuo oko gospodarenja!

ovi neki koji nesto znaju, nesmiju da pisnu, jer slucajno da nebi se ugrozila presjednicka fotelja! itd..itd...

To je jedna strana medalje, a ona druga je da XY d.o.o. da u pod zakup (naravno nema papira za to) lovište talijanima, a onda majci ošini po ševama, kosovima i svemu ostalom što ima krila i iole je jestivo. 2p
Imam upalu volje.

Zoran

  • Gost
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #20 u: 23. 10. 2008. 10:25:35 »
Istina da Zagreb ima najviše lovozakupnine,ali društva lakše pregrme povećanje cijene. Svako da 500kn godišnje više i problem je riješen-tko nemože-može se i bez njega.
Nebih se složio da u pravilu društva najbolje gospodare s lovištima,čast izuzecima. Nemojte me krivo shvatiti da sam ja protiv društava,ali ruku na srce ne gospodare sva kako bi trebala.

ja sam protiv drustava! iskren da budem!
jer ja nisam jos vidio normalo gospodarenje!

moje misljenje da bi se drustva lovaca trebali preimenovati u D.O.O pa da onda ima sve ljepo crno na bjelo!
a ove stvari koje se u drustvima meni se iskreno nesviđaju!
jer ja uopce nemam osjecaj da sam u nekom drustvu, imam vise osjcaj da sam u nekoj vosci, pa onda da ima onih koji nesto smiju! a ovi koji nemaju recemo bas noivca nesmiju! ravnopravnost nasm drutvima rjetko gdje da postoji!
vecinom su presjednici bivsi crveni, i onda oni pocnu diktirati ko da im je tito ostavio pelcere!
a iskren da budem ni od jednog takog presjednika nisam nikad nesto pametno cuo oko gospodarenja!

ovi neki koji nesto znaju, nesmiju da pisnu, jer slucajno da nebi se ugrozila presjednicka fotelja! itd..itd...

To je jedna strana medalje, a ona druga je da XY d.o.o. da u pod zakup (naravno nema papira za to) lovište talijanima, a onda majci ošini po ševama, kosovima i svemu ostalom što ima krila i iole je jestivo. 2p

toga se nebojim, pa postoji kod nas prvna drzava, koja take slucaje resava  rol

a ima papire za to, jer ti mozes kao d.o.o, prodati komercjalu na godinu, dvije,ili 6. sve jedno je!

Offline dick

  • K 100
  • **
  • Postova: 318
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #21 u: 23. 10. 2008. 13:18:31 »
Koliko ja znam, LD koje gospodari lovištem u skladu sa zakonom i propisima i LGO, ima uvijek pravo prvozakupa. U slučaju da se pojavi taj netko, taj netko bi trebao biti stvarno "netko" da dobije to livšte u zakup. No možda se i varamo, daj Bože da se ne varamo...

Gdje ste vi to našli da postoji pravo prvo zakupa? Zakon lovstvu kaže:
"(4) Ugovor iz stavka 1. ovoga clanka može se na zahtjev lovozakupnika produljiti najranije u predzadnjoj lovnoj godini, a najkasnije u roku od 90 dana prije isteka vremena zakupa i to jednokratno, za isto razdoblje, ako je lovozakupnik provodio mjere i radnje propisane ugovorom i ovim Zakonom, uz prethodnu suglasnost Ministarstva na podneseni zahtjev."

Odnosi se na ugovor o zakupu zajedničkog lovišta. JEDNOKRATNO!
S obzirom da je prvih deset godina zakupa za većinu lovišta isteklo i da je većina lovozakupnika pravo produljenja ugovora već iskoristila, nakon toga sva će taka lovišta licitaciju. >:(
Ako se ne promijeni Zakon.
A promijeniti će se sigurno ako RH uđe u EU i biti će onakav kakav kaže EU, a ne tamo neka RH sa četiri i nešto milijuna stanovnika >:(

Zoran

  • Gost
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #22 u: 23. 10. 2008. 13:23:10 »
dick  d1

Zoran

  • Gost
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #23 u: 23. 10. 2008. 13:29:30 »
a naj jaca je stvar u svemu tome, sta su ovi u eu, sve te zakone i te stvarcice sazavakali!
i znaju kako ce na naj laksi nacin doci do onoga sta zele!
e sad je opet problem u nama, zasto nas niko o tim zakonima needucira pa da i mi znamo kako stvari stoje!
jer kad oni ulete mozemo mahati usima!
a zakon ce se taj isti donjeti ko sta je i tamo, samo sto ce se to kod nas desiti preko noci pa nece niko nista ni znati! a ovi vec sutra dan su s eu pusali da su lovozakupnici itd...

a naj bolej je ono da se mi i dalej tjesimo da tako nesto nece doci do nas  rol rol rol rol rol

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #24 u: 23. 10. 2008. 13:57:39 »
Kao što mi reče tržni inspektor: "Neznanje Vas ne opravdava od odgovornosti, imate Narodne Novine pa se educirajte."

Tako je to kod nas, ako ne pratiš zakone češ da na***eš!
Imam upalu volje.

Zoran

  • Gost
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #25 u: 23. 10. 2008. 14:14:56 »
Kao što mi reče tržni inspektor: "Neznanje Vas ne opravdava od odgovornosti, imate Narodne Novine pa se educirajte."

Tako je to kod nas, ako ne pratiš zakone češ da na***eš!

pa velim ti pravna drzava! nema zajebancije!

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #26 u: 24. 10. 2008. 00:02:26 »
Nažalost tako je sa svim stvarima,a ne samo s lovišima-netko može što hoće d13.
Prenapuhane lovozakupnine svakako nisu dobre za lovozakupnike, pogotovo privatne! Uzmimo npr. jedno ličko lovište od cca. 7000ha za koje lovozakupnik plača 130 000kn lovozakupa-sa troškovima lovočuvara, prihrane,struje,vode,benzina,materijala za objekte(ne računajući rad),alata,održavanja vozila... godišnji troškovi se penju još 100 000kn minimalno. Kako taj čovjek i teoretski može biti u plusu-pa da proda svu divljač(što nije nimalo jednostavno) koju ima za odstrel po LGO-u  po najskupljoj tarifi-nikako.I takop čovjek koji je vodio lovište ispravno propadne. Kad bi država smanjila malo zakupnine i vratila nešto u lovstvo stvari bi krenule nabolje(tu ne govorim o onih par fazana i zečeva što dobijaju društva jer je to u najmanju ruku smiješno).

Na koliko godina?

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #27 u: 24. 10. 2008. 08:32:06 »
Što na koliko godina?

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #28 u: 24. 10. 2008. 08:35:28 »
Kao što mi reče tržni inspektor: "Neznanje Vas ne opravdava od odgovornosti, imate Narodne Novine pa se educirajte."

Tako je to kod nas, ako ne pratiš zakone češ da na***eš!

Pa imamo mi Ðuru i naš HLS koji se brine o tome i na usluzi je malim, "običnim" lovcima....... hao hao
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #29 u: 24. 10. 2008. 20:54:08 »
Što na koliko godina?

Na koliko godina je zakupljeno to lovište koje spominješ.
 Nekužim dali navodiš primjer u kojem je već zakupljeno lovište ili samo formalno daješ primjer..