Autor Tema: odoše lovišta  (Posjeta: 12716 vremena)

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #30 u: 27. 10. 2008. 10:45:39 »
Bilo je na 10 godina,ali čovjek nije mogao to više financijski podnjeti jer troškovi u prve 3 godine koliko mu je bilo potrebno da napravi kvalitetne objekte(ne govorimo o sklepanim otvorenim čekama i sjedalicama nego o prvoklasnim zatvorenim izoliranim čekama-ipak je to Lika). Lovište je bilo skoro potpuno prazno kad ga je zakupio, a u 3 godine mu se zahvaljujuči ispravnom gospodarenju i suzbijanju krivolova značajno podigao broj srneče divljači i svinja,nažalost nije mogao to više financijski pratiti i odustao je...

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #31 u: 27. 10. 2008. 11:05:52 »
Znam i ja jednog u Lici koji odustaje od lovišta, doduše ne radi troškova jer njih pokriva več zbog nemogučnosti suzbijanja krivolova i uništavanja lovno tehničkih objekata.

Imam upalu volje.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #32 u: 27. 10. 2008. 11:54:00 »
Znam i ja jednoga , Ivan mu je ime. Čovjek došao na Macelj zakupio lovište i rastjerao lovce članove društva koji su 45 godina gospodarili i brinuli se za divljač riječima "Bežte kmeti došel je grof".
Njegovo grofovanje trajalo je nepune tri godine jer nije mogao postaviti i sačuvati čeke koliko su brzo radile motorke , a da o krivolovu ne govorim.
Bez domicilnog članstva koje živi u i oko lovišta pogotovo na taj način nema budućnosti za lovozakupca.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #33 u: 27. 10. 2008. 12:14:00 »
Kakvo članstvo ako je čovjek lovozakupnik?! Naravno da treba održavati dobre odnose sa lokalnim lovcima,pozivat ih u lov, ne inatiti se itd.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #34 u: 27. 10. 2008. 12:18:57 »
Kakvo članstvo ako je čovjek lovozakupnik?! Naravno da treba održavati dobre odnose sa lokalnim lovcima,pozivat ih u lov, ne inatiti se itd.
Moja nespretno formulirana misao. uf
Hrvatske Domovine Sin.

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #35 u: 27. 10. 2008. 19:42:13 »
neno jel taj sta odustaje od lovista ima loviste u srbu?

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #36 u: 28. 10. 2008. 08:03:14 »
neno jel taj sta odustaje od lovista ima loviste u srbu?

 d4
Imam upalu volje.

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #37 u: 28. 10. 2008. 20:29:32 »
bija sam u subotu u starog vepra na veceri,i bija je vukosa tamo i nije govorija da ce odustat..kad je odlucija da ce odustat? jel ide novi natjecaj ili?

valdop

  • Gost

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #39 u: 04. 09. 2009. 22:18:41 »
klasična igra žgadije iz HŠ, 70-ih godina su prazna lovišta dala lovačkim društvima okolo kada su sve izraubali, onda su početkom 90-ih uzeli svima nama lovišta, da bi nam sada opet vratili izraubana i prazna. Pa pitam ja vas pa tko su oni da mogu godinama zabadave loviti i tko bi lud držao granu lovstva koja donosi isključivo gubitak. Nakon što su uredili objekte i lovačke kuće od naših novaca i ostalih poreznih obveznika sada će to u tišini privatizirati samo ne znam kakav će paravan biti dok se to ne obavi. Vjerovatno ono staro: unutarnji neprijatelj nikad ne spava... 
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #40 u: 04. 09. 2009. 22:23:23 »
uh!!!!!ovaj ti je stvarno žestok ali surovo istinit! d4

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #41 u: 05. 09. 2009. 08:14:33 »
Z sve smo mi sami  krivi ,, i za situaciju u lijepoj našoj i propuste u lovstvu i sve ostale kakice nadređenih u svim porama društva jer nesposobni , nekvalitetni , neškolovani , nezainteresirani  ljudi stavljeni su na funkcije i tako je u svim granama privrede i društva.A predani su im naši novci i sada rade to šta rade....

Ovo je jedina prava istina vjerovali to ili ne ....... teaa

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #42 u: 05. 09. 2009. 11:13:32 »
Huntercro, uzeo si mi riječi iz usta...  d4

Turopolje, nemogu se složiti sa tobom da su to sve nesposobni, neškolovani, nekvalitetni ljudi. To su itekako pametni ljudi koji se za vrijeme svog funkcioniranja dobro "navuku" i iscrpe sve odakle se iscrpiti može i onda se povuku... I što je najsmješnija situacija, nakon što sve sj.bu i pobjegnu, opet im se odaju nekakve pohvale i priznanja za postignute uspjehe.


Offline kalnik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 890
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #43 u: 05. 09. 2009. 14:12:22 »
klasična igra žgadije iz HŠ, 70-ih godina su prazna lovišta dala lovačkim društvima okolo kada su sve izraubali, onda su početkom 90-ih uzeli svima nama lovišta, da bi nam sada opet vratili izraubana i prazna. Pa pitam ja vas pa tko su oni da mogu godinama zabadave loviti i tko bi lud držao granu lovstva koja donosi isključivo gubitak. Nakon što su uredili objekte i lovačke kuće od naših novaca i ostalih poreznih obveznika sada će to u tišini privatizirati samo ne znam kakav će paravan biti dok se to ne obavi. Vjerovatno ono staro: unutarnji neprijatelj nikad ne spava... 
Kažu da je sve pokradeno. Vidiš da ima još, i to za malu paru. Gdje je kraj tome?

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #44 u: 05. 09. 2009. 19:08:57 »
ajmo se mi na forumu organizirat i zakupit jedno loviste..osim ako to vec nije rezervirano za tajkune..