Autor Tema: odoše lovišta  (Posjeta: 12728 vremena)

Zoran

  • Gost
odoše lovišta
« u: 23. 10. 2008. 08:29:06 »
Evo kako stvari stoje, od 01,01,09 drzavljani iz EU. ce (moci) imaju pravo kupovati nekretnie u RH.
e sad kad to mogu mogu i lovista pokupovati zakupiti bla.bla. na koncesiju!
dali se ima stra od toga?
koliko ce moci od tih pritisaka obstati lovacka drustva? dali ce opstati?
ili ce doci njih par pa pokupopvati lovista!
mislim da je veliki interes za tako nesto od tako zvanih stranaca iz EU!
 dois
------------------------------------------------------------
ja mislim da ce se to desavati!
jer recino, u njemackoj nemozes zakupiti loviste vece od 1000Hektara mozes 1000Hektara i to samo jedno!
pa onda postoji interes za nasa koja su od 2000Hektara pa i do 30000Hektara

dali je vlada trebala osigurai, da se i kod nas veise nemoze privatan osoba zakupiti vise od 1000H
ili je ovako dobro kako je?
« Zadnja izmjena: 23. 10. 2008. 08:36:50 od Zoran »

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #1 u: 23. 10. 2008. 08:46:46 »
Trebalo bi donjeti zako na domicilna lovačka društva imaju pravo prva na zakup svog lovišta, a ne da se događa da LD iz velikog grada koje je još "slučajno" u posjedu hotela koje je nasljedilo iz bivšeg sistema ili stranci počmu napucavati cijene zakupa u nebo.

Ali naravno ovo su samo snovi, jer oni koji dižu ruke sigurno neče ići u prilog šaćici sirotinje iz nekog LD iz Prčije Donje.
Imam upalu volje.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #2 u: 23. 10. 2008. 08:47:52 »
Koliko mi je poznato-l.d. ima pravo prvokupa(prvozakupa), ako je ispravno gospodarilo sa lovištem, naravno ako je baš netko bacio oko na loviše tu počinju druge igre.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #3 u: 23. 10. 2008. 08:49:51 »
Koliko ja znam, LD koje gospodari lovištem u skladu sa zakonom i propisima i LGO, ima uvijek pravo prvozakupa. U slučaju da se pojavi taj netko, taj netko bi trebao biti stvarno "netko" da dobije to livšte u zakup. No možda se i varamo, daj Bože da se ne varamo...

Zoran

  • Gost
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #4 u: 23. 10. 2008. 08:51:14 »
e ebiga sad se nemog sjetiti kako je to bilio! ali je nesto bilo da je HLS sve lovacke domove htjeo ili je ih je stavio da su njivo vlasnisto?

Zoran

  • Gost
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #5 u: 23. 10. 2008. 08:54:56 »
Koliko ja znam, LD koje gospodari lovištem u skladu sa zakonom i propisima i LGO, ima uvijek pravo prvozakupa. U slučaju da se pojavi taj netko, taj netko bi trebao biti stvarno "netko" da dobije to livšte u zakup. No možda se i varamo, daj Bože da se ne varamo...

da to si u pravo!

ali postoji vujek ali?  rol
ako nekim slucajem se pomjere granice nekoga lovišta,
 onda recimo to društvo koje sa tim lovištem upravlja nema VIŠE prvozakupa!  happi


Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #6 u: 23. 10. 2008. 09:02:45 »
Nažalost tako je sa svim stvarima,a ne samo s lovišima-netko može što hoće d13.
Prenapuhane lovozakupnine svakako nisu dobre za lovozakupnike, pogotovo privatne! Uzmimo npr. jedno ličko lovište od cca. 7000ha za koje lovozakupnik plača 130 000kn lovozakupa-sa troškovima lovočuvara, prihrane,struje,vode,benzina,materijala za objekte(ne računajući rad),alata,održavanja vozila... godišnji troškovi se penju još 100 000kn minimalno. Kako taj čovjek i teoretski može biti u plusu-pa da proda svu divljač(što nije nimalo jednostavno) koju ima za odstrel po LGO-u  po najskupljoj tarifi-nikako.I takop čovjek koji je vodio lovište ispravno propadne. Kad bi država smanjila malo zakupnine i vratila nešto u lovstvo stvari bi krenule nabolje(tu ne govorim o onih par fazana i zečeva što dobijaju društva jer je to u najmanju ruku smiješno).

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #7 u: 23. 10. 2008. 09:04:26 »
e ebiga sad se nemog sjetiti kako je to bilio! ali je nesto bilo da je HLS sve lovacke domove htjeo ili je ih je stavio da su njivo vlasnisto?


 Početkom devedesetih sva društvena imovina je gruntovno prenesena u državno vlasništvo odnosno u vlasništvo lokalne uprave (gradska ili općinska). Nakon toga je bilo nekoliko rasprava u Saboru o prijenosu vlasništva tj. vraćanju domova lovačkim društvima koja su i sama izgradila te domove sa svojim parama i radom. Neka su društva u tome uspjela a neka još do danas to nisu napravila (kao moje npr. uf)
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Zoran

  • Gost
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #8 u: 23. 10. 2008. 09:16:56 »
e ebiga sad se nemog sjetiti kako je to bilio! ali je nesto bilo da je HLS sve lovacke domove htjeo ili je ih je stavio da su njivo vlasnisto?


 Početkom devedesetih sva društvena imovina je gruntovno prenesena u državno vlasništvo odnosno u vlasništvo lokalne uprave (gradska ili općinska). Nakon toga je bilo nekoliko rasprava u Saboru o prijenosu vlasništva tj. vraćanju domova lovačkim društvima koja su i sama izgradila te domove sa svojim parama i radom. Neka su društva u tome uspjela a neka još do danas to nisu napravila (kao moje npr. uf)

ma ja mislim da se ove godine tako nesto desavalo!
oko toga da HLS sve domove stavi pod svoje!

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #9 u: 23. 10. 2008. 09:18:29 »
Nažalost tako je sa svim stvarima,a ne samo s lovišima-netko može što hoće d13.
Prenapuhane lovozakupnine svakako nisu dobre za lovozakupnike, pogotovo privatne! Uzmimo npr. jedno ličko lovište od cca. 7000ha za koje lovozakupnik plača 130 000kn lovozakupa
Najviše lovozakupnine su nažalost u Zagrebu. Žuna Zagreb imala je proporcionalno najveću lovozakupninu u RH.
Što se tiće zakupa lovišta od strane lovaca iz EU mislim da uz dobro gospodarenje domicilnih društava nemaju šanse . Pravo prvozakupa je jedan razlog, a drug još bitniji je da ni jedan Hans ili John nije toliko neobavješten da bez domicilnog stanovništva i lovaca nema brige i zaštite divljači.
Primjer: Skupština grada Zagreba 1970 godine isključila lovce s Medvednice i brigu o divljači povjerila  Šumariji Zagreb i njezinim lugarima. Sve ono što se je čuvalo, hranilo i održavalo od 1945 u tri godine takvog upravljanja je nestalo.Svi lovci , članovi društava kojia su gospodarila Sljemenom postali su "raubšici" .
Nadam se da je svima jasno da bez domačina nema gospodarenja.
« Zadnja izmjena: 23. 10. 2008. 09:20:14 od fazan »
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #10 u: 23. 10. 2008. 09:26:41 »
Istina da Zagreb ima najviše lovozakupnine,ali društva lakše pregrme povećanje cijene. Svako da 500kn godišnje više i problem je riješen-tko nemože-može se i bez njega.
Nebih se složio da u pravilu društva najbolje gospodare s lovištima,čast izuzecima. Nemojte me krivo shvatiti da sam ja protiv društava,ali ruku na srce ne gospodare sva kako bi trebala.

Zoran

  • Gost
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #11 u: 23. 10. 2008. 09:26:45 »
Nažalost tako je sa svim stvarima,a ne samo s lovišima-netko može što hoće d13.
Prenapuhane lovozakupnine svakako nisu dobre za lovozakupnike, pogotovo privatne! Uzmimo npr. jedno ličko lovište od cca. 7000ha za koje lovozakupnik plača 130 000kn lovozakupa
Najviše lovozakupnine su nažalost u Zagrebu. Žuna Zagreb imala je proporcionalno najveću lovozakupninu u RH.
Što se tiće zakupa lovišta od strane lovaca iz EU mislim da uz dobro gospodarenje domicilnih društava nemaju šanse . Pravo prvozakupa je jedan razlog, a drug još bitniji je da ni jedan Hans ili John nije toliko neobavješten da bez domicilnog stanovništva i lovaca nema brige i zaštite divljači.
Primjer: Skupština grada Zagreba 1970 godine isključi lovce s Medvednice i brigu o divljači povjeri Šumariji Zagreb i njezinim lugarima. Sve ono što se je čuvalo, hranilo i održavalo od 1945 u tri godine takvog upravljanja je nestalo.Svi lovci , članovi društava kojia su gospodarila Sljemenom postali su "raubšici" .
Nadam se da je svima jasno da bez domačina nema gospodarenja.

kad vec ovu dvojicu spominjes Hans i John, oni da hoce gospodariti to bi mogli i u njemackoj ili tamo di vec zive!
ali oni imaju šolde i njima se zivo fucka za gospodarenje!
tako je bilo u poceku i u njemackoj, pucali su sta su stigli zakupili i  2p  d6!
sad sat se desava kod njih, je to da vise ne gladaju samo to ko ce naj vis enovca dati za zakup, vec gledaju ko zakupljuje loviste i dali je dobar gospodar! jer su uvidjeli da ovi koji imaju nij nezanima to gospodarenje vec lov!

a isto tako ce doci onda Hans i John koji imaju novce, pa fucka se njima oni imaju toliko d azakupe i cjelo drustvo, i njihove objekte i njihove duse! za par eurica!
i onda  2p  d7  d6
da ce se ond anakon 5-10 godina pojaviti to da vise taki nemogu gospodariti lovistima!  just

mislim gospon fazan da ste vi to malo svatili olako ovu temu!

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #12 u: 23. 10. 2008. 09:27:44 »
e ebiga sad se nemog sjetiti kako je to bilio! ali je nesto bilo da je HLS sve lovacke domove htjeo ili je ih je stavio da su njivo vlasnisto?


 Početkom devedesetih sva društvena imovina je gruntovno prenesena u državno vlasništvo odnosno u vlasništvo lokalne uprave (gradska ili općinska). Nakon toga je bilo nekoliko rasprava u Saboru o prijenosu vlasništva tj. vraćanju domova lovačkim društvima koja su i sama izgradila te domove sa svojim parama i radom. Neka su društva u tome uspjela a neka još do danas to nisu napravila (kao moje npr. uf)

ma ja mislim da se ove godine tako nesto desavalo!
oko toga da HLS sve domove stavi pod svoje!


Neznam ništa o tome niti sam ništa čuo a obavezno sam barem dva puta tjedno u Nazorovoj. ččč
Hrvatske Domovine Sin.

Offline proof

  • K 100
  • **
  • Postova: 426
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #13 u: 23. 10. 2008. 09:31:49 »
ma ne moraju uzeti lovište u zakup. jednostavno kupe 1000 ha zemlje i imaju vlastito lovište.


Zoran

  • Gost
Odg: odoše lovišta
« Odgovori #14 u: 23. 10. 2008. 09:36:17 »
Istina da Zagreb ima najviše lovozakupnine,ali društva lakše pregrme povećanje cijene. Svako da 500kn godišnje više i problem je riješen-tko nemože-može se i bez njega.
Nebih se složio da u pravilu društva najbolje gospodare s lovištima,čast izuzecima. Nemojte me krivo shvatiti da sam ja protiv društava,ali ruku na srce ne gospodare sva kako bi trebala.

ja sam protiv drustava! iskren da budem!
jer ja nisam jos vidio normalo gospodarenje!

moje misljenje da bi se drustva lovaca trebali preimenovati u D.O.O pa da onda ima sve ljepo crno na bjelo!
a ove stvari koje se u drustvima meni se iskreno nesviđaju!
jer ja uopce nemam osjecaj da sam u nekom drustvu, imam vise osjcaj da sam u nekoj vosci, pa onda da ima onih koji nesto smiju! a ovi koji nemaju recemo bas noivca nesmiju! ravnopravnost nasm drutvima rjetko gdje da postoji!
vecinom su presjednici bivsi crveni, i onda oni pocnu diktirati ko da im je tito ostavio pelcere!
a iskren da budem ni od jednog takog presjednika nisam nikad nesto pametno cuo oko gospodarenja!

ovi neki koji nesto znaju, nesmiju da pisnu, jer slucajno da nebi se ugrozila presjednicka fotelja! itd..itd...