Autor Tema: Zakup lovišta  (Posjeta: 37158 vremena)

Offline ante.rupe

  • K
  • *
  • Postova: 91
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #60 u: 24. 04. 2008. 17:46:06 »
stric nisam ni mislio na vase loviste nego je opcenito danas doc do zakupa jer se ogromni novci tu nude a to je vrlo tesko platit ako nisi neki lovas.

Offline stric

  • K 100
  • **
  • Postova: 128
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #61 u: 25. 04. 2008. 21:41:04 »
slažem se Ante moj;možda još ovih deset godina zakupa nekako ćemo izgurati, a poslije ako netko baci oko na naše ili bilo čije lovište koje mu se učini atraktivno teško da ćemo mi lovci po tradiciji opstati i uspjeti se izboriti na natječaju

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #62 u: 25. 04. 2008. 21:50:20 »
u njemackoj su se malo opametili pa lovista vise ne dobija samo onaj sto vise nudi na natjecaju
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline ante.rupe

  • K
  • *
  • Postova: 91
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #63 u: 26. 04. 2008. 18:20:41 »
mislim da bi prednost triba imat dosadasnji lovozakupnik ukoliko je pravilno gospodario bez obzira na novce a ukoliko nije dobro gospodario onda ni ne zasluzuje novi zakup.

Offline stric

  • K 100
  • **
  • Postova: 128
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #64 u: 26. 04. 2008. 21:35:32 »
mislim da bi prednost triba imat dosadasnji lovozakupnik ukoliko je pravilno gospodario bez obzira na novce a ukoliko nije dobro gospodario onda ni ne zasluzuje novi zakup.
..i ima prednost po Zakonu o lovu dosadašnji lovoovlaštenik,ali samo jednokratno,tj.za isto razdoblje (govorim o zajed.lovištima)i ako je dobro gospodario

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #65 u: 28. 04. 2008. 14:41:10 »
mislim da bi prednost triba imat dosadasnji lovozakupnik ukoliko je pravilno gospodario bez obzira na novce a ukoliko nije dobro gospodario onda ni ne zasluzuje novi zakup.
Kaj znači da li je dobro gospodario kad se to ne provjerava na pravi način? U svakom zakupu piše koliko se sredstava treba uložit u lovište, koliko kakvih objekata napravit, te koliko koje divljači, dobne i spolne strukture se može i mora odstrijelit. Tko se u lijepoj našoj drži toga?! Na prste ruke možeš takve udruge nabrojat. Rezultat gospodarenja je trofejno vrijedna divljač. Tko se može pohvaliti divljači u medalji u broju kojem bi ih trebao biti?
Sjest će i to na svoje mjesto, ali tek kad sve moguće inspekcije budu rigorozne i dosljedne. E onda još 5 godina da se broj divljači digne na kojem bi trebao biti, pa još 5 da se napravi selekcija, pa tek onda možemo ragovarati da su zadovoljeni uvjeti da uzgoj divljači u medalji! Tek tada je netko zadovoljio uvjete za produženje zakupa bez natječaja.
« Zadnja izmjena: 28. 04. 2008. 14:42:51 od dean »

Offline vepar007

  • K 100
  • **
  • Postova: 433
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #66 u: 29. 09. 2008. 13:17:11 »
Jedno pitanje...
Da li može svatko dobiti uvid u lovnogospodarsku osnovu?
Znači ako bih me zanimalo koliko npr naš Vanja (oprosti..) ima lovnogospodarskih objekata u svom lovištu, ili npr koje mu brojno stanje divljači, ili koliko je odstrela prijavio itd itd.
Tko mi može dati ovu informaciju (osim on sam)?

Ili recimo zanima me kako moje lovačku  društvo "na papiru" gospodari...gdje mogu dobiti uvid?

Ili neki drugi slučaj, zanima me neko lovište na natječaju (ili koje će tek bit) za zakup...kako i od koga saznati kako se u prošlosti gospodarilo s njime, koje trofeje su stečene, koji bonitet itd itd.

Hvala


Offline lovac ferenc

  • K 100
  • **
  • Postova: 277
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #67 u: 03. 03. 2013. 22:22:37 »
jel mi može neko objasniti kako se može osnivat lovačko društvo , šta je sve potrebno i ko ima pravo to otvoriti ?? unaprijed hvala pozz

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #68 u: 04. 03. 2013. 08:19:58 »
Lovačko društvo kao i sve ostale udruge mogu osnovati tri punoljetne osobe sa RH državljanstvom.U gradu Zagrebu djeluje 10-tak lovnih udruga koji nisu zakupci niti djeluju u reviru PP Medvednice .
Ako Vas  zanimaju potankosti oko osnivanja udruge može na PM da ne gnjavimo ostale.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline wortexhole

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #69 u: 04. 03. 2013. 09:26:19 »
Bojim se da nas sve manje više čeka ista sudbina što se zakupa lovišta tiče.
Lov je danas postao unosan posao i to ne samo u nas nego svugdje okolo. Naravno da treba dati prednost domicilnom stanovništvu koja obitava na području gospodarenja, ali to u nekoj skoroj budućnosti neće više biti praksa.
Pitanje krivolova nikada nećemo moći riješiti do kraja ako se ne ulože ZNATNA financijska sredstva u vidu kamera za kontolu lovišta i više lovočuvara koji bi 24 sata obilazili teren. Tko bi tada mogao platiti lov u takvom lovištu čiji bi godišnji izdatci samo na očuvanje vjerojatno daleko premašivali cijenu samog zakupa lovišta. I sam sam član u jednom lovačkom društvu gdje se svako malo čuje ''E kak je nekada bilo''. E gospodo, bilo, prošlo i ne smijemo živjeti u prošlosti jer će nas pregaziti budućnost. Lov je postao skup HOBI, i neka mi ne zamjere drugi na ovoj riječi, ali to je tako. Moja tri poznanika su isto tako osnovali LU i pokušali doči do nekog pristojnog lovišta, ali takvih više nema jer su sva već u zakupu, a ona koja i nisu treba dobro razmisliti zašto je tome tako. Tko si može priuštit da investira nekie ozbiljnije novce na rok od 5 do 7 godina taj neka i razmisli o tome, a sve ovo ostalo je mlaćenje prazne slame.
Neka jelen bježi
I plaha srna mala
A ja ću lovit sreću
Djevojci sa usana

Offline Srndac

  • K 100
  • **
  • Postova: 146
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #70 u: 26. 06. 2014. 01:25:34 »
Nakon dugog vremena da pokrenem temu opet pa da počnem. Ufff vec godinama planiram nać nekih para da zakupim lovište u ovom životu nisam ništa postigao samo padovi  (  igrao sam nogomet čist promašaj  radio poljoprivredu isto tako promašaj radi u dosta firmi nisam dobivao plaću po 3/4/5mj Itd... da ne nabrajam ) htjeo bi da postignem nešto u svom životu da mogu reći da sam ja to napravio i stvorio i da se divim tomu u životu ima padova i uspona to znam al htjeo bi da stvorim nesta imam 24god nemam toliko čuke da razvijam nuklarne bombe il da učim ljude nuklearnoj fizici tako nešta valjda bi mogao nešta stvorit za sebe ako se potrudim dosta i napravim to tako i to lovište koje bi ''ako'' bi bilo mogučnosti uspio zakupit lov volim više od svega od malih nogu sam išao sa ocem u prvi lov pogonom sa svojim psom od prvog susreta sa divljim svinjama i divljenu čarima lova ima nesta u tom lovu i druženju sto opušta pa tako i mene niz godina pa ako bi mogao netko da mi kaže dal se to isplati uzimat u komercijalu jer jbg jednom se živi pa da i to probam ako neide nek ide sve u pm  bio bi zahvalan Hvala.  zagi

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #71 u: 26. 06. 2014. 09:18:50 »
U lovištu gdje obitava sitna divljać ,jedna obitelj bi mogla solidno živjeti ,ja sam pokušo računati po mom lovištu .
Znači po našem LGO i odstrijelu moglo bi se solidno živiti u komercijonali .
ALI ,kad bi nam netko uzeo lovište od našeg društva ,jako bi ga teško sačuvo od krivolova i uništavanja lovišta .Kako ona sara kaže "neče meni kojekakvi loviti po mojoj đedovini".Zato bolje mir.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #72 u: 26. 06. 2014. 11:29:26 »
Imati vlastito otvoreno lovište u današnje vrijeme i pokušati živjeti od toga veliki je rizik, zašto, kao prvo treba imati dobru lovočuvarsku službu kojoj se može vjerovati jer danas u ovoj krizi mnogi će posegnuti za divljači pogotovo uz cestu i tako probati pokrpati minuse na računima, treba osigurati dobru prihranu za divljač kako ne bi migrirala u susjedna lovišta, izraditi svu potrebnu dokumentaciju, izgraditi Lgo i Lto objekte, poduzimati mjere zaštite...........i da ne nabrajam više, a sve to košta.
Možda bi bilo isplativije napraviti veći gater u kojem je moguć lov divljači jer u tome slučaju lovac koji plaća ima zagarantiran odstrijel. U svakome slučaju treba baciti dobru računicu i vidjeti na kraju koliko ostaje čiste dobiti od svega ovoga.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Srndac

  • K 100
  • **
  • Postova: 146
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #73 u: 26. 06. 2014. 14:07:38 »
Danas je svagdje rizik uzimet nešta al ljudi se koliko toliko bore da opstanu ja bi se trudio kao sto kažeš i tu lovočuvarsku službu bar 2/3 ljudi u koje imas povjerenja jer ova situacija u zemlji je kao u Grčkoj svi uzimaju koliko mogu a tebe ko j*** nemožes posao nać a i da nađes nečes dobit plaću zato bi htjeo uzet u komercijalu jer jedino bi to bilo nesta sto bi radio 24h 7 dana u  tjednu i trudio bih se i sto bi radio narednih 30god.

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #74 u: 26. 06. 2014. 16:05:11 »
Srndać, ti to već imaš neko lovište u vidu ili? Ako imaš - super, ali ako je to onako - samo u ideji...
Nemoj se razočarat ako ne bude išlo onako kako misliš da će ići...
Nije to samo tako-ne znam što ću pa ću zakupiti lovište!
Mislim nemoj krivo shvatiti, samo dobronamjerno komentiram  z10

 d1
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...