Autor Tema: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to  (Posjeta: 23509 vremena)

Offline silvertip

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
  • Uvjeren sam da ćemo jednog dana svi biti bolji
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #105 u: 26. 01. 2010. 15:37:17 »
kolega velika je razlika lova po hrvatskoj i bosni
ovdje se lovi na nivou društva i cijelo društvo je u skupnom lovu
i zna se gdje je koji štanter i koji pogonič i gdje koji pogonič izlazi
nemože krajnje ljevi pogonič izaći skroz desno ili u sredini ili ići za svojim psom
dok je kod vas lov na nivou sekcija i 10 ljudi je samo u tom i tom najavljenom
reviru i onda on ide za svojim psom velika je to razlika vi sami sebi pravite plan
kretanja a ovdje je to lovnik odredio i to je to
poz

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #106 u: 26. 01. 2010. 16:58:08 »
Slazem se sa svima da bez pasa nema lova ili je u najmanju ruku neefikasan,nezanimljiv,neizvediv ponekad,moja kuca decenijama unazad drzi lovacke pse itd itd...
malo ne razumijem ljutnju i precjenjivanje svega svoga pa tako i divljaci koju digne/natjera moj pas na kolegu lovca.
Sta je ljepse?
-natrpat pun ruksak fazana i bjezi kuci da ne bi nekom morao poklonit jednog ko nije imao srece taj dan,
-ili sve te sanse za pucat na njih pa cak i fazane koje si sam odstrelio podijelit sa kolegama pa da svako nosi po jednog?
Bezze je pricat ako smo u lov. prirucniku procitali bar prvih par strana gdje pise definicija lovca i njegov odnos prema drugim ucesnicima u lovu tj kolegama,prijateljima,komsijama itd.
Na kraju krajeva,ima ljudi kojima je stalo do tog fazana toliko da se ne ustrucavaju trpat i pucat ispred drugih,ali zasto pridodavat tome paznju jer to je on a ti si ti,njegova sramota i nekultura,vazno da ti na kraju lova svima mozes pogledat u oci.A s takvima ne moras lovit,ko te tjera.
Jer evo situacije tipicne za loviste gdje ja lovim:
Grupe lovaca broje po 10-ak ljudi.Svaka grupa ima svoj dio lovista koji dobije kad trazi dozvolu.Cest je slucaj da se sretnemo slucajno neko zaluta.Recimo svaka grupa ima par pasa,dignu se svinje i normalno psi gone kako oni hoce,zbog neposredne blizine natjeraju nekad nama,nekad drugima,redovno se desi da pred mojim psom odstreli neko koga ja nikad u zivotu nisam vidio,desi se i da neko drugi iz neke 10-te grupe rani i psi doprate do mene a ja dostrelim pred njegovim psom,neprodje malo covjek ide prati trag. Sta radit u takvim situacijama???
Kad u pitanju nije fazan vec mozda trofejni vepar??Kad se ne radi o kolegi lovcu iz tvoje grupe.Rekoh da se to kod nas cesto desi,ja znam samo za jedan slucaj kada je doslo do prepirke oko nazimeta,kad je neki tip tvrdio da je on ranio al u stvari nije ni pucao,cak smo mu dali to nazime jer ocito je bio teski mesar i je..bo bi sam sebe za kg mesa.
Sve je u redu i sve se moze dogovorit s "covjekom" problem je s neljudima,mesarima i njima slicnima...
Takvi srljaju i ne obaziru se na etiku,red i neka nepisana pravila,njima psi sluze samo kao radno sretstvo a ne kao pomocnik bez kojeg lov nema smisla,njima je vazno samo sto veca kamara mesa,a ti stari hrani,vakcnisi,,cisti,placaj sivanj,cekaj poslije lova, itd

 just just d4
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #107 u: 27. 01. 2010. 01:21:32 »
kolega velika je razlika lova po hrvatskoj i bosni
ovdje se lovi na nivou društva i cijelo društvo je u skupnom lovu
i zna se gdje je koji štanter i koji pogonič i gdje koji pogonič izlazi
nemože krajnje ljevi pogonič izaći skroz desno ili u sredini ili ići za svojim psom
dok je kod vas lov na nivou sekcija i 10 ljudi je samo u tom i tom najavljenom
reviru i onda on ide za svojim psom velika je to razlika vi sami sebi pravite plan
kretanja a ovdje je to lovnik odredio i to je to
poz
Istina,tako je kod nas ali ne svugdje,ima i kod nas lovova gdje lovi vise desetina ljudi,gdje se medjusobno slabo poznaju i slicno,tu dolazi do izrazaja lovnik i njegovo umjece...Ali i nas 12 imamo grupovodju,mada vise formalno jer grupovodje smo svi zajedno.Ali nije to tema,tema je nesto drugo...

Po mom misljenju i ako se uzme u obzir pojam i svrha lova nije cilj otici u lov i zavadjat se s ljudima,ne bih dopustio da mi neko kvari uzitak niti bih dozvolio da mi omalovazava pse,ali ne bih nikada nikome prigovorio sto nema istog jer to je njegov problem a ne moj.Imam ja kolegu koji u lov krene sa jednim metkom,jednostavno je takav i sta bi.poslije trazi i moljaka za bar jos 2.Ja mu dam jer meni to ne pretstavlja nista,a sramota je njegova.Tako i sa psima,ja nemam pticara za sada,lovim sa kolegom koji ima 3 setera ali nema nijednog gonica,savrseno se slazemo,i nadomjestamo,ma uzivancija... d1

valdop

  • Gost
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #108 u: 27. 01. 2010. 01:25:18 »
taj tvoj kolega s jednim metkom sigurno ne nosi ni gablec . . .

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #109 u: 27. 01. 2010. 01:31:33 »
taj tvoj kolega s jednim metkom sigurno ne nosi ni gablec . . .
Bas sam to mislio napisat rekoh ode u off al hajd,nosi on al u tudjem rancu to mu je ko rec dobar dan.cim ujutro sastanak ubaci nekome + sto mu pse moras vodit,dok sam ja bio pripravnik meni je on to uvaljivao a ja nisam mogao odbit jer je dobar kao covjek i ljudina a to je najvaznije.
Zanimljivo je koliko taj tip ima dobrih baraka a uopste ne vodi racuna o njima spavaju mu u buradima od 200 l.  hao

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #110 u: 27. 01. 2010. 11:11:54 »
taj tvoj kolega s jednim metkom sigurno ne nosi ni gablec . . .
Takvoga znamo obojica ali zato streljiva nosiiiiiiii, a i koristi! zagi

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #111 u: 27. 01. 2010. 17:28:38 »
Zorane i Valdop  - moji komplimenti!  zagi
Ako smijem iznijeti svoje mišljenje rekao bih da je pitanje odnosa prema lovcima vlasnicima pasa zapravo pitanje opće kulture svake osobe i međuljudskih odnosa unutar Lovačkih udruga, a onda izvedeno iz toga i odnosa među sudionicima u određenom lovu (u ovom slučaju odnosima koje dozvoljava osoba koja vodi lov). Nikako se ne slažem s tim da vlasniku psa pripada zagarantirano pravo prvog hica. Svakako je pristojno to mu omogućiti (ako postoje uvjeti) ali forsirati to pravo je bedastoća. O bilo kakvoj pomisli na honoriranje usluge mojeg psa drugom kolegi u lovu ne želim ni pisati (osim ako se ne radi o krvosljedniku i troškovima koji u potrazi nastaju, a to opet ovisi o konkretnoj situaciji).
Naravno da u lovu s psima postoje bezbrojne situacije, a koje opet ovise o vrsti pasa s kojima se lovi, divljači koja se lovi, terenu na kojem se lovi, upoznatosti sudionika lova s terenom i ostalim sudionicima, a naj više o kvaliteti i pripremljenosti pasa. Kad u lov dovedete psa koji nije adekvatan divljači koja se lovi ili svojim radom čini više štete nego koristi ostalim sudionicima u lovu - ne možete niti očekivati da vam kolege budu presretni. Ako se na primjer ljutite što su nakon lova na DS svi otišli kući a vi i dalje tražite svojeg psa, razmislite da li su uvijek krivi samo kelege koji su vas ostavili ili i vi jer niste dobro obučili svog psa.
Kad sam išao u lov sa svojim psom, išao sam  u lov s prijateljem i uživao u njegovom dobrom radu te mu bio spreman oprostiti ako me razočara jer je onakav kakvog sam odabrao i obučio.
Na koji način će se kolege u lovu odužiti kolegama koje su taj dan ili sezonu u lov dovodili pse - stvar je dogovora i onoga o čemu sam pisao u prvoj rečenici, a samo zadovoljstvo radom vašeg psa trebala bi vam biti glavna nagrada!
Vidim ja da je imati psa za svinje nekima nepoznanica.

valdop

  • Gost
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #112 u: 27. 01. 2010. 17:34:19 »
zelenadolina, a kaj će mi pas kad svinja ima i previše,psi bi ih samo rastjerali, jednom sam napisao da ja umjesto psa koristim  jedan uređaj za gledanju po mraku i jedan za gledanje kroz zid, psi su bilui aktuelni u neko drugo vrijeme.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #113 u: 27. 01. 2010. 17:51:23 »
Možda za tebe i još neke ljude koji rade u mesnoj industriji,ali svako ima svoj gušt.

valdop

  • Gost
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #114 u: 27. 01. 2010. 18:06:39 »
e tu izjavu čekam od početka ove teme - svako ima svoj gušt - treba li više nešto reći od toga ?

po meni bi bila bolja tema - sex prije odlaska u lov da ili ne? pozz

Zoran

  • Gost
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #115 u: 27. 01. 2010. 18:23:29 »
e tu izjavu čekam od početka ove teme - svako ima svoj gušt - treba li više nešto reći od toga ?

po meni bi bila bolja tema - sex prije odlaska u lov da ili ne? pozz

pa ima ta tema!! oko sexsa!

valdop

  • Gost
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #116 u: 27. 01. 2010. 18:27:43 »
rođak, kako ti to riješavaš  ččč

Zoran

  • Gost
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #117 u: 27. 01. 2010. 18:28:29 »
rođak, kako ti to riješavaš  ččč

ja nevadim!

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #118 u: 27. 01. 2010. 18:36:12 »
Zorane i Valdop  - moji komplimenti!  zagi

Vidim ja da je imati psa za svinje nekima nepoznanica.
"zelenadolina" ne znam što je to Tebe u mojem "postu" pogodilo, jer Tebi nije bilo ni upućeno. Napisao sam da ima bezbroj situacija u lovu, a i isto toliko lovaca i motiva zbog kojih drže ili ne drže pse. Nekima je motiv držanja pasa za lov na DS - mogućnost da budu prije svih na mjestu događaja (gdje psi drže svinje) jer su prenervozni da bi se prepustili lovačkoj sreći na "štantu". Neki vode pse u pogon i onda se stisnu uz stablo i čekaju da njegovi psi dotjeraju nešto na njega. Neki jednostavno ne mogu loviti vepra dok im ga kuja ne digne i pas ne natjera. Vjeruj svašta sam vidio od vodića pasa.  d1

Nego pustimo to  - što ne pitaš "valdopa" kakvi su mu to uređaji, da mu ne propadne zajebancija? hao zagi

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #119 u: 27. 01. 2010. 18:47:27 »
Zorane i Valdop  - moji komplimenti!  zagi

Vidim ja da je imati psa za svinje nekima nepoznanica.
"zelenadolina" ne znam što je to Tebe u mojem "postu" pogodilo, jer Tebi nije bilo ni upućeno. Napisao sam da ima bezbroj situacija u lovu, a i isto toliko lovaca i motiva zbog kojih drže ili ne drže pse. Nekima je motiv držanja pasa za lov na DS - mogućnost da budu prije svih na mjestu događaja (gdje psi drže svinje) jer su prenervozni da bi se prepustili lovačkoj sreći na "štantu". Neki vode pse u pogon i onda se stisnu uz stablo i čekaju da njegovi psi dotjeraju nešto na njega. Neki jednostavno ne mogu loviti vepra dok im ga kuja ne digne i pas ne natjera. Vjeruj svašta sam vidio od vodića pasa.  d1

Nego pustimo to  - što ne pitaš "valdopa" kakvi su mu to uređaji, da mu ne propadne zajebancija? hao zagi
jos sam pocetnik i ucim al dosad nisam dozivio da psi drze svinju, zadnja 2 za koja znam koja su to pokusala vise nisu medju nama
Mihi est compositum in Taberna Mori