Autor Tema: novi goniči  (Posjeta: 15293 vremena)

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: novi goniči
« Odgovori #45 u: 17. 02. 2010. 21:27:37 »

POZDRAV!!!
imam svoje mišljenje, i od njega ne odstupam, Kao prvo nemam ništa protiv drugih (stranih) pasmina pasa, al ako gledamo dugoročno unazad, svaka pasmina se razvijala u podneblju gdje je i nastala, svaki pas se kroz istoriju ili povijest, prilagodio podneblju iz kojeg potiče, intelektualno se razvijao kroz vrstu i načine lova za koji je korišten, tako da vremenom, promjenom podneblja,klime,lovišta, ishrane, načina lova itd, je gubio one svoje dobre strane i navike,,,koje je imao u genima gdje je bio autohton. izuzetaka ima al je u procentima malo!!!
Uvijek su mi draži ljudi koji preferiraju i forsiraju svoje autohtone pasmine, iz jednog prostog razloga što je mali milion puta dokazano da "strani psi  nisu ništa bolji od naših domaćih( mislim ex YU). kome :posavci, istrijaneri ,baraci, balkanci, planinci, dalmatinci, trobojci, nisu lijepi psi, nek ode kod okuliste,,,,il nek mi dokaže da su talijanski, francuski, ili bilo koji drugi ljepši il bolji.....
zastupam mišljenje da trebamo forsirati domaće pasmine, a uvoziti samo one koje nemamo il trebamo...(ptičare itd,)
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: novi goniči
« Odgovori #46 u: 17. 02. 2010. 21:40:04 »

 sejfo majstore   z14....slažem se s tobom u potpunosti  z10... ove naše pasmine polako "izumiru"...po meni bolje da se uzgajaju ovi naši domaćini (posavci,istarci....) i još se usavrše u radu i ljepoti   z2 z2...a ne da se tamo neki bugarin i rumunj hvali sa njima i pobjeđuje na europskim utakmicama.... ččč
 
         jednostavno ne znamo cijeniti ono što imamo....žalosno al istinito... paci paci
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: novi goniči
« Odgovori #47 u: 17. 02. 2010. 23:08:09 »
Kolege i prijatelji dobra vam večer-evo pronašao sam vaša pisana mišljenja o temi koju sam potako,da čujem vas koji duže od mene imate lovne pse,ali došlo je do nekog nesporazuma izgleda.Ja nisam hvalio  Kniti kudio neku našu pasminu samo sam htio čuzi dali je neko imao ,probao ,vidio neku sličnu ili srodnu na d.s.Imam KADApasminu za lov na d.s..Onda vidim svašta -od ozbiljnih razmišljanja ,iskustava pa do šale i zafrkancuje.Ima i nekih stavova za pasminu koju sam spomenuo ,po meni odličnu,na koju se gleda na neki čudan način.Ja sam htio čuti dali bi neka od drugih goniča mogao uz naše da se uklopi u lovu neke svoje poglede na lov d.s. iako nisam bio do sada lovac.Neke stvari sam čuo a neke i vidio ,osobno-ne puno.ali sam zato stvorio neku svoju šemu za d.s. i smatram da nije loša,ali to je duga priča.Kolegi koji tvrdi za dogoa da nebi dugo lovio u Bosni samo ču reči jedno-dogo argentino NE lovi sam več u čoporu sa drugim dugonogim goničima,opet stvarani u mat.zemlji Argentini-i neboj se i tamo psi stradaju ali to je lov i borba za život.A zar naši domači ne stradavaju u lovu-da mladi i neiskusni ili previše hrabri.Ajde mi recite vi iskusni-šta mogu npr.terijeri vepru,starome,iskusnom ili staroj krmači-mogu samo galamiti i stradati.ALI kada ga -ih drže veči psi onda baš nije isto.Prije čete nastradati sa malim psima nego sa večim -velikim.I zašto onda uz naše nebi bilo u lovu i drugih velikih pasmina,pa kako su nekada lovili veliku divljač bez pušaka -sa hrtovima,a ako neko kao ja i spomene dogoa onda ne valja.Ne valja jedino zakon koji ga brani Aza lov za koji je godinama i stvaran Zašto onda ne i neki drugi gonič-ali to je za dužu raspravu.Pozdrav svima DEDA M   z14

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: novi goniči
« Odgovori #48 u: 17. 02. 2010. 23:47:13 »

DEDAAAAAAAAAAAAA!!! zagi
daj ne jebi muhe......!!!!

Od danas si nam razredni starješina na ovoj temi!!!! hao hao hao

kao i druge kolege.... imam svoje mišljenje a od njega ne odstupam!!! (citat)...

NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: novi goniči
« Odgovori #49 u: 18. 02. 2010. 00:21:13 »
Seeejffooooo-neču sigurno,poštivam tvoje mišljenje i stav ALI shvati i poštuj i moj .Ja samo tražim malo razmišljanja i neku vrstu pomoči od Vas iskusnih -ali ste vi tvrdi i tvrdoglavi i branite svoje teze i ne želite možda ,rekao sam MOŽDA poboljšati uspješnost u lovu.Nisam sigurno protiv naših starih dobrih goniča ali zašto to još ne poboljšati ,a to se sigurno može ,ali ne ovako na papiru i preko noči.Sejfo ,možda to i nije više za nas ali ima puno mladih neka bude njima dobro i bolje-slažeš se s menom,zar ne.Ali o tome čemo drugi put a do tada pozdrav svima i dobra vam kob.ali i dalje prihvačam sugestije dobre namjere i čudi .Pozdrav DEDA M.... z14  I   zagi

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: novi goniči
« Odgovori #50 u: 18. 02. 2010. 11:01:50 »
Deda nemoj shvatiti zlonamjerno moj komentar, ali odi u pogon i vidi kako to sve funkcionira-psi,lov itd pa će ti biti puno toga jasnije-nije poanta da  psi rastrgaju ili zagute vepra uf,nego da ga oblajavaju,a da ti dođeš i pukneš ga ili da ga pokrenu prema štandu,psi najčešće stradavaju kad ih je puno i onda se okuraže i postaju manje oprezni.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: novi goniči
« Odgovori #51 u: 18. 02. 2010. 12:55:43 »

POZDRAV!!!
imam svoje mišljenje, i od njega ne odstupam, Kao prvo nemam ništa protiv drugih (stranih) pasmina pasa, al ako gledamo dugoročno unazad, svaka pasmina se razvijala u podneblju gdje je i nastala, svaki pas se kroz istoriju ili povijest, prilagodio podneblju iz kojeg potiče, intelektualno se razvijao kroz vrstu i načine lova za koji je korišten, tako da vremenom, promjenom podneblja,klime,lovišta, ishrane, načina lova itd, je gubio one svoje dobre strane i navike,,,koje je imao u genima gdje je bio autohton. izuzetaka ima al je u procentima malo!!!
Uvijek su mi draži ljudi koji preferiraju i forsiraju svoje autohtone pasmine, iz jednog prostog razloga što je mali milion puta dokazano da "strani psi  nisu ništa bolji od naših domaćih( mislim ex YU). kome :posavci, istrijaneri ,baraci, balkanci, planinci, dalmatinci, trobojci, nisu lijepi psi, nek ode kod okuliste,,,,il nek mi dokaže da su talijanski, francuski, ili bilo koji drugi ljepši il bolji.....
zastupam mišljenje da trebamo forsirati domaće pasmine, a uvoziti samo one koje nemamo il trebamo...(ptičare itd,)
Podrzavam svaku rijec!! zagi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: novi goniči
« Odgovori #52 u: 18. 02. 2010. 13:29:48 »
pozdrav za sve u nas su se razvijale posebne pasmine pasa koje su godinama i godinama razvijala osjetila nosa i to ih čini jedinstvenim a to osjetilo im pomaže da traže pronalaze na velikim daljinama i tu divljač oblajavaju,ove naše pasmine su i jedinstvene i po tome šta su jedne od rijetki pasmina u svijetu  šta su samostalni i za dobar lov dovoljan je jedan pas,a ostali djelovi svijeta su razvili pasmine koje love u čoporima,u argentini su razvili jedan lov koji se obavlja na konjima i sa kopljem a njihove svinje žive na određenom području i rupama a dogo lovi vidom i skupina pasa u nas nebi bio dobar iz jednog razloga praćenje na velike daljine i vraćanje sa veliki daljina.deda tvoje razmišljanje cjenin i ima sam prilike gledat dogo,oni mi se sviđaju puno i želja mi ga imat ali.ima sam nekad davno bulove pitove i staforde a sada samo istarce

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: novi goniči
« Odgovori #53 u: 18. 02. 2010. 13:50:17 »
Deda M.  evo još jednom da ti kažem,cjenim tvoj stav prema toj pasmini,ali kako sam već rekao ne podržavam taj način lova,kao prvo divljač ne gleda da li pred njom stoji neko velik ili obrnuto i prema tome ,psihologija te divljači ne funkcionira na taj način,neka je jedinka divljači agresivnija a neka je plašljivija ,a na što su u njenom životu i razvoju utjecali ,što priroda ,što čovjek ili neki treći subjekti, a prema tome i mi na našem podneblju smo razvili način lova sa lovačkim psima za divlje svinje,a tu se traže psi glasnog gona,koji idu tražiti divljač ,glasno javljati njen trag,po pronalasku iste glasno oblajavati sa nastojanjem da je pokrenu,te goniti na puškomet lovcu,a potom se vratiti svom vodiču,dakle to je svrha lovačkog psa u ovoj vrsti lova,a ovo o čemu ti govoriš trenutno nema mjesta u današnjoj lovačkoj kulturi i etici lova,u kojoj ta ista divljač zaslužuje poštovanje,oprosti ako sam negdje pretjerao,a vjerujem da na ovom forumu po ovom pitanju imam 99% istomišljenika.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: novi goniči
« Odgovori #54 u: 18. 02. 2010. 14:35:14 »
S takvim rasama pasa poput dogoa lov dobija neku sasvim drugu dimenziju i kad bi to sastavio sa danasnjim cudesima i opremom koju ljudi imaju i love snjom mislim da bi se potamanilo sve do zadnjeg grla,takvi psi bi lovili za sebe a sta ce mi pas koji ce udavit svaku manju svinju,sta bi ja tu kao lovac uopste radio.Koliko srna bi udavio dok ga ne bi naucio da lovi samo svinje.
Sta ce ti jaci pas od posavca,baraka,istarca?
Svako lov. udruzenje ce zabranit lov cim napada malo vise snijega,iz humanih razloga,znaci s te strane ti ne trebaju psi-medvjedi da gule prtinu.
A rece ti neko gore sta je svrha pasa u lovu,da nadju,gone i oblajavaju divljac,ostalo je predvidjeno za lovca,a ako lovac nije tu da dovrsi posao,onda vazi ona da i divljac ima pravo na sansu,a bi li je imala da je drzi 5-6 dogoa???

Offline Zbrka

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: novi goniči
« Odgovori #55 u: 21. 03. 2010. 21:17:35 »
DEDA LEGENDO!Nastojanje ti je super samo si po meni malo zastranio.Najbolje će se situcija kod nas popraviti tako da se naši lovci koji imaju pse malo više educiraju po pitanjima obuke i držanja pasa.Moje je mišljenje da se strašno puno dobrih pasa uništi lošim radom koji proizilazi iz neznanja i VELIKE pameti ljudi koji te pse imaju.PA kad ti je na IPO ispitu glavna vijest kako je neki pas odložen bez povodnika-to je strašno.Naša kinologija je tu dosta kratka,ali bi tu puno stvari trebalo mijenjati i to je najbolji put da se unaprijedi.A što se tiče Doga,imao sam 10 godina pit bull terijere i nekoliko doga.Pusti to,imamo mi prave lovačke dragulje.I to bi trebali čuvati kao oči u glavi i raditi sve da ih podignemo na nivo koji im pripada! zagi

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: novi goniči
« Odgovori #56 u: 21. 03. 2010. 23:50:21 »
DEDA LEGENDO!Nastojanje ti je super samo si po meni malo zastranio.Najbolje će se situcija kod nas popraviti tako da se naši lovci koji imaju pse malo više educiraju po pitanjima obuke i držanja pasa.Moje je mišljenje da se strašno puno dobrih pasa uništi lošim radom koji proizilazi iz neznanja i VELIKE pameti ljudi koji te pse imaju.PA kad ti je na IPO ispitu glavna vijest kako je neki pas odložen bez povodnika-to je strašno.Naša kinologija je tu dosta kratka,ali bi tu puno stvari trebalo mijenjati i to je najbolji put da se unaprijedi.A što se tiče Doga,imao sam 10 godina pit bull terijere i nekoliko doga.Pusti to,imamo mi prave lovačke dragulje.I to bi trebali čuvati kao oči u glavi i raditi sve da ih podignemo na nivo koji im pripada! zagi


 d4 d4 d4 d4 d4 zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: novi goniči
« Odgovori #57 u: 14. 09. 2010. 11:22:53 »
 Porcelanski gonic
Porcelanski gonic uvezen iz Francuske sa odlicnim karakteristikama , lovnim i eksterijernim. Star 2 ...

Deda M -mislim da bi to bilo dobro za lov;-videl sam video kak ti psi rade d4

-oglas je s ovog portala(isprika moderatorima-malo sam slova posudil) ;)

Pozz svima -dobra je tema pa se more i proširiti s pasminama

Dobra Vam kob zagi

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: novi goniči
« Odgovori #58 u: 14. 09. 2010. 21:30:15 »
Najgore je to šta tvoje razmišljanje Deda nemaš samo ti nego i dosta lovaca po meni mešetara i pomalo bolesnih, koji su čiste i kvalitetne rase pasa koje su idealne za naše područje pomješali sa krvoločnim pasminama ili visoke sa niskima da bi dobili neku sredinu i šta Bog zna šta još .
Tako da ti posavac i istarac ( govorim o tima pomješanima ) nelaju zvonkim glasom da se ćuje iza dva brda nego nekakvim koje sliči više režanju da če te sad izgristi ( kao da je bijesan,,) velikih širokih glava visokih , povišenih , i sada se čude da nema sljedoglasnosti ili pračenja starog traga a najčešče je danas kad pogonići izlaze iz pogona izlaze psi za njima .

Potrebno je istini pogledati duboko u oći i ne lagati sami sebe ( rečeni prije ) ,,

,,Mislim da je to iskreno velim i meni teško,, kad vidim dobrog psa na starom tragu sljedoglasno prati trag kasnije ustrajno oblajava divljać i glasno i brzo goni kad je pokrene a nakon nekog vremena kad je divljać odstrijeljena vrača se svojim tragom i pronalazi mene koji sam već daleko odmaknuo od mjesta gdje me ostavio i takav pas srednje lijep ili je povišen ili nema boje kakve mora imati da zadovolji eksterijer ,, da bi dobro bilo probati pariti ,, HHHHHHmmmmmmmmmmmmmm tu je ta greška jer ko zna od kojeg kojlena je povukla ta jedinka i zato je dobar a kasnije nedaje ništa ..

Zato koliko je to teško održati prave jedinke rasa koje love kod nas bez ikakvog križanja sa sumljivim jedinkama i težiti ka boljemu i čistijoj rasi ,, RADA i EKSTERIJERA,,

DEDA shvati da divljač se lovi u lovu gdje je nezamjenjivi spoj rada ,, LOVCA I PSA ,, to je deda LOV ,,

 zagi