Autor Tema: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to  (Posjeta: 23505 vremena)

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #90 u: 23. 01. 2010. 19:57:58 »
Zorane ja nisam rekao da me neko mora cjeniti zbog bilo čega, niti djelim ljude po :ima ili nema,a ti komentiraj kako želiš zato tema i je tu,ako hoćeš a ako nećeš i to je u redu.

Zoran

  • Gost
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #91 u: 23. 01. 2010. 22:56:15 »
Zorane ja nisam rekao da me neko mora cjeniti zbog bilo čega, niti djelim ljude po :ima ili nema,a ti komentiraj kako želiš zato tema i je tu,ako hoćeš a ako nećeš i to je u redu.

ebiga,,,, ja sad više nekontam?=????

vama smeta šta neko drzi tornjaka a puca pored vasi pasa?*

ili to šta nece da cekaju pse poslje pogona ili vas nece povuci ?

u cemu je stvar????

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #92 u: 23. 01. 2010. 23:33:18 »

mene  oće da povuku....al neće da čekaju pse,,,, e tad mi bude krivo!!! hao hao hao

a za tornjaka si u pravu!!!!! ref ref ref ref ref
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Zoran

  • Gost
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #93 u: 23. 01. 2010. 23:36:28 »

mene  oće da povuku....al neće da čekaju pse,,,, e tad mi bude krivo!!! hao hao hao

a za tornjaka si u pravu!!!!! ref ref ref ref ref

mene su uvjek povukli bili sa ficom ili đipom, sa ficom su pokusavali sa đipom natenjavali!

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #94 u: 23. 01. 2010. 23:46:06 »
 meni je drago da ova tema ide u mom smjeru..... nadam se a smio bih se i kladiti da će u slijedećih deset minuta završiti u zafrkancijama.....gdje joj je i mjesto hao hao hao

A drago mi je da se vidi da nisam ja uvijek kriv!!! ref ref ref ref
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #95 u: 24. 01. 2010. 19:55:37 »
Zorane ja nisam rekao da me neko mora cjeniti zbog bilo čega, niti djelim ljude po :ima ili nema,a ti komentiraj kako želiš zato tema i je tu,ako hoćeš a ako nećeš i to je u redu.

ebiga,,,, ja sad više nekontam?=????

vama smeta šta neko drzi tornjaka a puca pored vasi pasa?*

ili to šta nece da cekaju pse poslje pogona ili vas nece povuci ?

u cemu je stvar????


U čemu je stvar , u čemu je stvar , u čemu je stvar ??????????????????????????????

A meni ste filozofirali i bacali mi koment!!

Ma fučka mi se nek puca ko puca polek mojeg pesa ili kuje - ali dečki toga fazana strelenoga na 10 metri vam ja nebum doma nosil - pozzzzz puce i dečki samo strelajte - baš sam se z japom i kumom dogovoril pemo v zelendvor i na peske v đurđevec i bumo pucali za svoj gušt na ferme od svojih pesov.

primite lepi pozdrav od kuma z kapronce i daj vam bog zdravle svima.

p.s. najte zabiti lisice strelati ve v drugem mesecu d1 - one su ipak malo vekše od fazanof! d4 d4

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #96 u: 24. 01. 2010. 21:22:53 »
Habek oprosti ali volio bih prevod sa ovog na Hrvatski ako nije problem.

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #97 u: 24. 01. 2010. 21:47:24 »
I koja je poanta tog tvog posta?
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #98 u: 24. 01. 2010. 22:24:36 »
I koja je poanta tog tvog posta?

poanta je slijedeća- niko mene nije shvatil šta sam htio reći u ranijim postovima-
karikirano sam napomenuo kak nas neki bez pasa "kvazi lovci" poštivaju.

A ja bum svojim japom i kumom i dalje lovil i svi će moći uz moje pse pucati i to ću svakom prijatelju
i pravome kolegi omogućiti.

Prijevod ranijeg posta koji sam napisao - za svoj "čef" ići ću s kumom i kolegama u plaćeni lov
u zelendvor ili u đurđevac gdje ćemo pucati svaki na fermu svojeg psa za "gušt" na kraju sezone.

pozz svima - može i poziv - tko ide s nama neka napiše koji datum mu odgovara i neka mi pošalje putem
mail-a ili na privatni post

Prihvaćamo sve prijave - cijena aranžmana je koliko nas ima radi lovnika a fazan je po 92 kune s pdv-om

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #99 u: 24. 01. 2010. 23:39:12 »
Ti si kao "pravi lovac" zato sto imas pse? hao hao hao hao hao hao

Polako Macak! Ovdje nije nista "licno"..... teaa
« Zadnja izmjena: 25. 01. 2010. 08:01:44 od Nosler »

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #100 u: 25. 01. 2010. 06:56:21 »
Ti si kao "pravi lovac" zato sto imas pse? hao hao hao hao hao hao

Znaš kaj dusseldorf? Dok buš ti imal šampione doma onda mi se javi. d1

A dok se budeš dokraja predstavil onda mi možeš odgovarati na moje post-ove. >:(

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #101 u: 26. 01. 2010. 13:40:56 »
Zorane i Valdop  - moji komplimenti!  zagi
Ako smijem iznijeti svoje mišljenje rekao bih da je pitanje odnosa prema lovcima vlasnicima pasa zapravo pitanje opće kulture svake osobe i međuljudskih odnosa unutar Lovačkih udruga, a onda izvedeno iz toga i odnosa među sudionicima u određenom lovu (u ovom slučaju odnosima koje dozvoljava osoba koja vodi lov). Nikako se ne slažem s tim da vlasniku psa pripada zagarantirano pravo prvog hica. Svakako je pristojno to mu omogućiti (ako postoje uvjeti) ali forsirati to pravo je bedastoća. O bilo kakvoj pomisli na honoriranje usluge mojeg psa drugom kolegi u lovu ne želim ni pisati (osim ako se ne radi o krvosljedniku i troškovima koji u potrazi nastaju, a to opet ovisi o konkretnoj situaciji).
Naravno da u lovu s psima postoje bezbrojne situacije, a koje opet ovise o vrsti pasa s kojima se lovi, divljači koja se lovi, terenu na kojem se lovi, upoznatosti sudionika lova s terenom i ostalim sudionicima, a naj više o kvaliteti i pripremljenosti pasa. Kad u lov dovedete psa koji nije adekvatan divljači koja se lovi ili svojim radom čini više štete nego koristi ostalim sudionicima u lovu - ne možete niti očekivati da vam kolege budu presretni. Ako se na primjer ljutite što su nakon lova na DS svi otišli kući a vi i dalje tražite svojeg psa, razmislite da li su uvijek krivi samo kelege koji su vas ostavili ili i vi jer niste dobro obučili svog psa.
Kad sam išao u lov sa svojim psom, išao sam  u lov s prijateljem i uživao u njegovom dobrom radu te mu bio spreman oprostiti ako me razočara jer je onakav kakvog sam odabrao i obučio.
Na koji način će se kolege u lovu odužiti kolegama koje su taj dan ili sezonu u lov dovodili pse - stvar je dogovora i onoga o čemu sam pisao u prvoj rečenici, a samo zadovoljstvo radom vašeg psa trebala bi vam biti glavna nagrada!

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #102 u: 26. 01. 2010. 14:05:45 »
Koment na post od kolege JEDAN

Naime -radi se o mojem postu i komentaru i lovu na nisku divljač-znači fazana , zeca .šljuku i slično.

Po pravilu koji su meni naučili stariji lovci je pravilo - makar "nepisano"-prvi pucanj pripada vlasniku psa, a ne kao što neki danas koriste pucanj "bez pravila" i onda sa "šusom" rastrga divljač i onda se još pravda da je to pas napravio i slično. d1

Ja osobno kao uzgajivač i vlasnik pasa a i natjecatelj u sv.Hubertu naučio sam na koju udaljenost se puca na nisku divljač da ne bude "jako oštećena". d4

A ako si JEDAN čitao postove od mene i Zorana valjda si shvatio o čemu se radi. d1

Isto tako imam veliku pohvalu za vlasnike goniča i mogu reći da ih shvaćam i ukoliko sam u njihovoj blizini nakon odstrela i mogućeg nevraćanja pasa,pomognem im uvijek izvuči divljač,te da uvijek sa  njima sačekam, te nakon toga se prihvatim raščinjanju divljači i podjeli "divljačine" u lov.domu. d4

S poštovanjem tebi zagi

p.s.moraš si malo popuniti "site" - vidim da si pošten čovjek i kolega lovac ali moramo svi znati bar malo na portalu o kome se radi ( op.a.bez ljutnje - nebu valjda tvoja žena čitala šta si napisao - naše ne čitaju ). d4

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #103 u: 26. 01. 2010. 14:30:54 »
Pravo prvog "šusa"? Radi se o nepisanom pravilu, a kod takvih pravila ipak dolazi najviše do izražaja ono šta čovjek nosi u sebi. Naime ako svaki vodič pasa sebi uzima pravo prvog pucanja na fazana kada pas zaferma, onda je logično da on tog fazana i nosi do kraja lova. Ne znam kuda bi ga to pravo odvelo u bogatijim lovištima, pod uvjetom da je barem prosječan strijelac. Mislim, a na taj način se lovi kod nas da svaki vodič pasa sam nakon što odstreli divljač procijeni  i da priliku drugom lovcu da stekne svoju lovinu. Ono što me najviše smeta u bilo kojem lovu, a to često dovodi i do nesreća u lovu, je lakomost na meso.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #104 u: 26. 01. 2010. 14:36:21 »
Slazem se sa svima da bez pasa nema lova ili je u najmanju ruku neefikasan,nezanimljiv,neizvediv ponekad,moja kuca decenijama unazad drzi lovacke pse itd itd...
malo ne razumijem ljutnju i precjenjivanje svega svoga pa tako i divljaci koju digne/natjera moj pas na kolegu lovca.
Sta je ljepse?
-natrpat pun ruksak fazana i bjezi kuci da ne bi nekom morao poklonit jednog ko nije imao srece taj dan,
-ili sve te sanse za pucat na njih pa cak i fazane koje si sam odstrelio podijelit sa kolegama pa da svako nosi po jednog?
« Zadnja izmjena: 14. 03. 2010. 21:52:25 od KOBI »