Autor Tema: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to  (Posjeta: 23489 vremena)

Offline Fruky

  • K 500
  • ***
  • Postova: 538
  • ovo je moja kinologija
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #45 u: 21. 01. 2010. 12:29:10 »
Pošto nism išao na druge teme osim NLT i često je se netko znao ubaciti tko ne piše na toj temi i dati komentar kako doživljava nas terijeraše pa me je to malo dirnulo i zapitao se da li smo mi ustvari normalni, pa sam pogledao i ostale teme i došao do zaklječka da mi nismo najgori.
Na ovoj temi je napisano par postova što se odnosi na temu a sve ostalo prepucavanje i podjebavanje. zagi
što bi bilo kad bi bilo

Zoran

  • Gost
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #46 u: 21. 01. 2010. 13:04:16 »
Pošto nism išao na druge teme osim NLT i često je se netko znao ubaciti tko ne piše na toj temi i dati komentar kako doživljava nas terijeraše pa me je to malo dirnulo i zapitao se da li smo mi ustvari normalni, pa sam pogledao i ostale teme i došao do zaklječka da mi nismo najgori.
Na ovoj temi je napisano par postova što se odnosi na temu a sve ostalo prepucavanje i podjebavanje. zagi

e svaka ti čast što si došo na temu!
a da nisi došo mi dalje u zabludi pisali!!!
 teaa

imaš jednu temu KOLIKO VAM ZNACI VAS LOVACKI PAS!!!
i tamo se pise kako je to ljubav  nosl pas sve za njega!
sad ova tema niko me nerazumije kako je pas tj, vlasniku puno posla i brige i nko ne suosjeca sa njim!!
haloooooo

Offline Fruky

  • K 500
  • ***
  • Postova: 538
  • ovo je moja kinologija
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #47 u: 21. 01. 2010. 13:44:17 »
Ja sam to slučajno napisao na ovoj temi jer se ne radi samo o ovoj temi već o većini tema. sor
što bi bilo kad bi bilo

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #48 u: 21. 01. 2010. 14:14:38 »
Pozz svima veliki zagi

Moja praksa je slijedeća - lovac koji nema psa a moj pas je fermal i "gospodin" je odstrelil prije mene a i psa je aportiral k meni , dužan mi je kaj mu odmah i napomenem platiti pijaču i iduću nedjelju donesti kilu kvalitetne hrane za psa - ukoliko to nije "platil" uzmem mu divljač i dam drugome lovcu kod prozivke i upisa lovnika nakon lova. d4

Ak mora biti pošteno onda nek i bu. ;D

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #49 u: 21. 01. 2010. 14:19:13 »
Ma mi s ptičarima nekako i prolazimo, ali ljudi koji imaju goniče obično ostaju iza lova čekati pse i niko ih ne šljivi ni pol posto  slL
Imam upalu volje.

Zoran

  • Gost
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #50 u: 21. 01. 2010. 14:21:28 »
Ma mi s ptičarima nekako i prolazimo, ali ljudi koji imaju goniče obično ostaju iza lova čekati pse i niko ih ne šljivi ni pol posto  slL

pa to je problem!
opet u samom gonicu!
odnjega ovisi mnogo!
a on si moze izabrati sa kime da lovi!
što ima teke kolege lovce nije on kriv, a di hoce loviti to si moze birati!

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #51 u: 21. 01. 2010. 16:10:53 »
Ja sam to slučajno napisao na ovoj temi jer se ne radi samo o ovoj temi već o većini tema. sor

Pogledaj ovu moju ženku baraka i reci  svoje mišljenje o njoj !!!! zagi
Mogu normalno i drugi .forumaši !!! d4
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

valdop

  • Gost
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #52 u: 21. 01. 2010. 16:18:01 »
jel istina ako je ženka onda je - baraka

          a ako je muški onda je - barak

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #53 u: 21. 01. 2010. 16:29:48 »

zavisno kako se čita:::: ;D ;D ;D
npr. Ulaziš u  moju drvenu baraku i udariš glavom od vrata,,,,, nakon toga sretneš mene i kažeš jebo sam ti BARAKU vidi šta mi uradi!!!!!!
E šta bih ja onda razumio šta si mi mislio reći to sam zaključi!!!!! hao hao hao hao hao hao hao h
Našo mene!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

valdop

  • Gost
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #54 u: 21. 01. 2010. 16:38:50 »
stari ti si neozbiljan, ja pitam što sam čuo, poslati ću ti zmiju. . . .

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #55 u: 21. 01. 2010. 18:15:09 »
Pozz svima veliki zagi

Moja praksa je slijedeća - lovac koji nema psa a moj pas je fermal i "gospodin" je odstrelil prije mene a i psa je aportiral k meni , dužan mi je kaj mu odmah i napomenem platiti pijaču i iduću nedjelju donesti kilu kvalitetne hrane za psa - ukoliko to nije "platil" uzmem mu divljač i dam drugome lovcu kod prozivke i upisa lovnika nakon lova. d4

Ak mora biti pošteno onda nek i bu. ;D

Kad bi cuo ili vidio nesto slicno ovome moj bivsi profesor bi rekao:uuhuhu -puna vreca indijanaca!
U nekim LU lovcu koji ima i vodi psa u lov odobrava se vise divljaci za odstrel (nego sto je zavrijedio bodovanjem) i to je to , sve ostalo je vec odredjeno nekakvim pozitivnim svima prihvatljivim pravilima, pisanim i nepisanim te lovackom etikom.
U mome kratkome lovackom stazu svjedocio sam raznim situacijama gdje se pojedinci smatraju `bogovima`i sam cin lova dovode do apsurda.
Kolega habek molim te pojasni molim te zasto je: gospodin (predp.lovac ,pa onda kolega) u navodnicima ? , a osobito ono : uzmem mu divljac.. itd??


Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #56 u: 21. 01. 2010. 21:21:05 »
Zašto je u navodnicima pa to se zna - on je "gospodin" jer nije pratio lovačko kinološki bonton a to je - ako moj pas ferma - prvi pucam ja kao vlasnik psa a onda tek ostali prema kamo divljač krene.

Isto tako zašto ja predajem divljač je savim jasno - moj pas kojeg sam obučavao i hranim ga svaki dan(imam ih 4 ) koristi za lovnu namjenu koju netko koji nema blage veze ,a kod kuće drži psa koji nema lovnu namjenu, ne može iskorištavati moga psa u svoju korist.

Naveo sam gore lovno kinološki bonton i tako su me naučili stari lovci,a i ja tako prakticiram preko 20.godina.

I još da dodam kad mi je najdraže vršiti naplatu aporta - kada divljač padne u "debelu kupinu" ili preko i u vodu - e pa onda se pokaže pravi kolega koji te zamoli aport te plati piće i slično.

A vezano na bodove za psa nisu meni potrebni koliko je u listu za prijavu lova potrebno lovniku da spomenuti bez psa mogu u lov ( kao što znamo 5 lovaca na jednog psa ) na nisku divljač - fazan,zec i slično. d7

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #57 u: 21. 01. 2010. 21:28:55 »
Pardon još malo d1

Zaboravio sam napomenuti da su kroz ovih mojih 20-tak godina to jedni te isti kolege lovci koji nisu korektni prema nama vlasnicima lovnih pasa i to tako nedjelju na nedjelju ( u lovnoj sezoni ). d1

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #58 u: 21. 01. 2010. 22:23:44 »
2 best of habek: Sve je rečeno!!! Svaka čast!!! d4 d4 d4


Pozdrav!!!

HunterDon

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #59 u: 21. 01. 2010. 22:33:25 »
Bas nesto razmisljam.....sta onda da ja radim kad mi pas tjera zeca ..hajde recimo 40-50min i neko drugi ga ulovi!!! ;D
Jel da mu kazem da klekne u kanal pa da ga utuham sa kakvim kamenom ili?!! :shok: :shok:
Budi Bog svama.....pa jesmo li lovci ili sta?!
Da naplacujem ulov,aport?! uf
Malo mi sve ovo ode "u stranu".... happi
Pa iskreno..ja prvi nebi nikad lovio sa nekim ko mi naplacuje "usluge"(sa naglaskom na NIKAD) nego sa nekim postenim sto nema psa...vazno je da je dobar covjek i to je to! d4
I aint asked any pardon for anything I've done.