Autor Tema: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to  (Posjeta: 23577 vremena)

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #60 u: 21. 01. 2010. 22:58:18 »
Nosler zagi to je to!

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #61 u: 21. 01. 2010. 23:45:15 »
Mislim da nije shvaćena bit onog što je kolega best of habek želio reći... no dobro... idemo dalje... d7


Pozdrav!!!

HunterDon

valdop

  • Gost
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #62 u: 22. 01. 2010. 02:55:02 »
( kao što znamo 5 lovaca na jednog psa ) na nisku divljač - fazan,zec i slično.

što znači to, zar je neko već predvidio da postoje lovci sa psima i lovci bez pasa   ččč

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #63 u: 22. 01. 2010. 07:38:48 »
Zašto je u navodnicima pa to se zna - on je "gospodin" jer nije pratio lovačko kinološki bonton a to je - ako moj pas ferma - prvi pucam ja kao vlasnik psa a onda tek ostali prema kamo divljač krene.

Isto tako zašto ja predajem divljač je savim jasno - moj pas kojeg sam obučavao i hranim ga svaki dan(imam ih 4 ) koristi za lovnu namjenu koju netko koji nema blage veze ,a kod kuće drži psa koji nema lovnu namjenu, ne može iskorištavati moga psa u svoju korist.

Naveo sam gore lovno kinološki bonton i tako su me naučili stari lovci,a i ja tako prakticiram preko 20.godina.

I još da dodam kad mi je najdraže vršiti naplatu aporta - kada divljač padne u "debelu kupinu" ili preko i u vodu - e pa onda se pokaže pravi kolega koji te zamoli aport te plati piće i slično.

A vezano na bodove za psa nisu meni potrebni koliko je u listu za prijavu lova potrebno lovniku da spomenuti bez psa mogu u lov ( kao što znamo 5 lovaca na jednog psa ) na nisku divljač - fazan,zec i slično. d7
lovacki bon ton ako tvoj pas nesto digne ti pucas, jesil ti pobrko loncice il sta ti uopste pricas, ja stobom nikad nebi lovio nit bi te bpozvo ulov , ciste gluposti püises
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #64 u: 22. 01. 2010. 07:47:35 »

[/quote]
lovacki bon ton ako tvoj pas nesto digne ti pucas, jesil ti pobrko loncice il sta ti uopste pricas, ja stobom nikad nebi lovio nit bi te bpozvo ulov , ciste gluposti püises
[/quote]

Čuj Lazar-kaj ti čitaš samo neke rečenice - pa daj pročitaj sve šta sam napisao.

Za sad je shvatil samo Hunterdon i zna o čemu pričam, a zašto sam se javio na ovu temu sada ću ukratko opisati s time ispravak tvog krivog navoda - moji psi ne dižu već fermaju-stoje na divljači.

Objašnjenje - ima lovaca koje nisam napomenuo jer ih ni ne poznate koji već godinama drže kod kuće nelovne pasmine a u lovu pored tebe i tvojeg psa puca prvi i na sve strane.

Što se tiče pasmina koje drže kod kuće su npr.njemačka doga,njemački ovčar, pit i bulterijer i da sad ne nabrajam.

Znači-njemu je lakše hraniti toga psa a ne želi uzeti lovnu pasminu da sudjeluje s tobom u lovu, a iza leđa koristi svoju priliku za odstrel.

Zoran

  • Gost
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #65 u: 22. 01. 2010. 08:01:48 »
best of habek ja bi se sa tobom slozio doneklen šta se tice ovoga svega!!!
samo što ja mislim da mi "obicni" lovci koji imamo pticare nebiu smjeli tako da razmisljamo!
i da sudimo sto neko drzi neke pse, ili što neko nedrzi uopce pse itd,,, sve te neke opcije!
ako bas ima kriticnih koji apslutno trce za tvojim psom i vrebaju priliku! znaci isto nekulturno ponašanje
gdje se to moze u svakom nekom lovu da vidi kakav je ko!
mislim da opet nebi lovci trebali na toga utjecat, jer svako drustvo ima ljude koje ce se za take brinuti i u buduce ih moze staviti na štand! nemoraju da idu sa tuđim psima!

a nija nisam nikad doživio da mogu u pogon sa tuđim psima!
i na štadu si i to je to! zasto nemogu jer ima koji imaju pse i sve ostalo je višak, oni nežele da ipred njivi pasa neko pukne svinji osm njih! itd itd,,

sve kad uzmeš skupa to je jadno takav nacin RAZMISLJANJA kod lovaca i sa psima i onima bez pasa!
 

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #66 u: 22. 01. 2010. 16:09:51 »
na divljac puca onaj ko je bliz il ima bolju poziciju a jel moj pas il neciji drugi u lovu neigra bas nikakvu ulogu,
izgleda da u ovoj temi nemogu ni ucestvovat posto su mi neke stvari nepoznate i nezamislive, neznam ni zasto takve ljude uopste vodite ulov, ovdje tih problema nema ,ako nisi covjek i neprdizavas se donekle neke takozvane lovacke etike koja nije ni potrebna neces nigdje ni bit pozvan u lov il bice to jednom i nikad vise  zagi
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #67 u: 22. 01. 2010. 16:31:54 »
U lovu smo svi prijatelji i kolege lovci i tako se trebamo ponašati i kod odstrijela.

Kada pas stane u fermu,prilazi mu vlasnik i vrši odstrijel ili ako već ima divljač pozove lovca koji nema divljač da izvrši odstrijel i smatram da je to u redu.

Najviše mrzim kad ima lovaca koji pucaju na svakog fazana u lovištu pa bio on na 5m,25m ili 75m i svaki je njihov,odnosno svakog su oni odstrijelili,a kad pas ferma pošalješ ga da izvrši odstrijel naravno svaki put fula...

kod nas netko ima ptičara,netko svinjara,a netko ništa,ali uvijek se nekako krpamo i nitko nikome ne naplačuje "usluge" svog psa,samo nek oni dobro rade i svi zadovoljni.

kasnije to uvijek završi  sauf
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline RACI

  • K 100
  • **
  • Postova: 101
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #68 u: 22. 01. 2010. 16:54:42 »
Svasta se je ovdje napisalo a jos vise procitalo.
Imam dva NLT, sa rodovnicima, cipovana, tetovirana, jedan je bio na izlozbama i ima polozen ispit, Za razliku od 95% mozda i 98% ostalih kerova koji love u nasem lovistu, koji nemaju nista a i cijepljenje im je najvjerovatnije nepoznata stavka. Ali njihove gazde se ljute kad ja izvedem svoje kerove kao zaklat ce im pse, vodi ga na povodcu jer bi nasi kerovi gonili a ne mogu naci zeca ni da ih je zajedno zatvoriti u ruksak sa zecom. Tako da ja svoje kerove ove godine nisam ni vodio u lov. Zakon kaze da u lov mogu ici samo kerovi sa rodovnikom ali stanje na terenu je drugacije. Sad kad je stao lov sa gonicima i ja se ponadao mogu ici napokon jamariti sa svojim kerovima, ne majcin sine. - Neces! LD donese odluku i zabrani bilo kakav lov s kerovima, zbog toga jer samo ja imam terijere i nije fer da ja idem jamariti a da njihovi kerovi budu u boksu, I sta da kazem - Nisu kerovi krivi *bem ti ja nase ljude!
Ja bih samo volio kad imam lovacke kerove da ih nekad mogu pustiti u sumu, ne padaju mi na pamet cjenovnici za gon i aport, niko mi ne treba cekati kera, jer to je moj ker, i nije mi tesko
za njega nista napraviti, jer ja kera drzim zbog sebe a ne zbog drugih. z6

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #69 u: 22. 01. 2010. 17:24:10 »
na divljac puca onaj ko je bliz il ima bolju poziciju a jel moj pas il neciji drugi u lovu neigra bas nikakvu ulogu,
izgleda da u ovoj temi nemogu ni ucestvovat posto su mi neke stvari nepoznate i nezamislive, neznam ni zasto takve ljude uopste vodite ulov, ovdje tih problema nema ,ako nisi covjek i neprdizavas se donekle neke takozvane lovacke etike koja nije ni potrebna neces nigdje ni bit pozvan u lov il bice to jednom i nikad vise  zagi
Bas tako!
, I sta da kazem - Nisu kerovi krivi *bem ti ja nase ljude!
Ja bih samo volio kad imam lovacke kerove da ih nekad mogu pustiti u sumu, ne padaju mi na pamet cjenovnici za gon i aport, niko mi ne treba cekati kera, jer to je moj ker, i nije mi tesko
za njega nista napraviti, jer ja kera drzim zbog sebe a ne zbog drugih. z6
I bas tako!!! zagi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #70 u: 22. 01. 2010. 17:48:21 »
Složio bih se sa Draženom Habek,zbog principa, ali u skupnom lovu npr. pogon odpuca 4ds a na štant izađe jedna i padne ili ne,nije bitno ali na gablecu počima priča: jebem ti lov oni love za sebe ne gone dobro ,šta to znači jesmo li jednaki valjda je predviđeno jedni gone a drugi "love" a kad svinje ne stoje i krenu bježati pred psima pa se gospoda ispucaju tad je ok tad smo jednaki sudionici lova,jer smo istjerali svinje a u prvom slučaju nije bilo u redu. Gdje je kolegijalnost ?

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #71 u: 22. 01. 2010. 18:02:32 »
 hao ima razlika , ovdje gone mladje generacije, jer mislim da starije tuda nebi mogli ni proci  hao a niko bas i neplace kad dobije mjesto na standu , to ti je ko dobitak na  lotu , barem se napucas, mozda i ja za jedno desetak godina nebudem moro puzat na sve 4 za svinjama, a nevidim nista lose u tome sto se kaze da ovi sto gone to nisu dobro uradili, cijeli ishod lova zavisi od toga kolko dobro se puze na sve 4 kroz trnje  hao, i ja galamim kad pocne zajebancija i izbjegavanje cijepanja pantola i jakni  teaa
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #72 u: 22. 01. 2010. 19:56:34 »
Pozz svima veliki zagi

Moja praksa je slijedeća - lovac koji nema psa a moj pas je fermal i "gospodin" je odstrelil prije mene a i psa je aportiral k meni , dužan mi je kaj mu odmah i napomenem platiti pijaču i iduću nedjelju donesti kilu kvalitetne hrane za psa - ukoliko to nije "platil" uzmem mu divljač i dam drugome lovcu kod prozivke i upisa lovnika nakon lova. d4

Ak mora biti pošteno onda nek i bu. ;D


Sa takvom praksom kod mene u LDu nebi bogme lovio u zajednickom lov nit bi bio pozvan ni od onih kolega, koji vode svoje pse u lov ;)

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #73 u: 23. 01. 2010. 14:01:43 »
Pozz svima veliki zagi

Moja praksa je slijedeća - lovac koji nema psa a moj pas je fermal i "gospodin" je odstrelil prije mene a i psa je aportiral k meni , dužan mi je kaj mu odmah i napomenem platiti pijaču i iduću nedjelju donesti kilu kvalitetne hrane za psa - ukoliko to nije "platil" uzmem mu divljač i dam drugome lovcu kod prozivke i upisa lovnika nakon lova. d4

Ak mora biti pošteno onda nek i bu. ;D


Sa takvom praksom kod mene u LDu nebi bogme lovio u zajednickom lov nit bi bio pozvan ni od onih kolega, koji vode svoje pse u lov ;)

koji si ti duseldorf? od kud si se stvoril? ččč
upiši si u topic da se zna tko piše a ovak svoje komentare stavi sebi v žep! d1 d1 d1 d1

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #74 u: 23. 01. 2010. 14:04:01 »
Tema je koliko nas cijene lovci koji nemaju pse d1 d1

A neki kao macak duseldorf nek si pročitaju temu ispočetka d1 d1