Autor Tema: Lov na svinje - goniči vs. ostale pasmine  (Posjeta: 16525 vremena)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Lov na svinje - goniči vs. ostale pasmine
« Odgovori #60 u: 01. 06. 2008. 17:02:48 »
Dobar savjet, a to mi se nece nikad ni desiti jer ne pucam na srne. ;) A kad je srnjak u pitanju tada pas lezi na svojoj kucici i ceka mene da se vratim iz lova.
Salu na stranu.
Ja sam pse oducavao od domaćih životinja na gore navedeni nacin. Poslije toga nije bilo ni pokusaja o napadu.Ovce su mirno pasle travu,koke kljucale po avliji, samo sam kod mačaka zatvarao jedno oko jer tu gamad (sory na izrazu) nikako ne podnosim. ;)
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lov na svinje - goniči vs. ostale pasmine
« Odgovori #61 u: 02. 06. 2008. 08:23:21 »
Moj kolega ima posavku, a pored njenog boksa su srnjak i srna u gateru od 20 sa 50 metara. Posavka nema šanse da potrči za srnom u šumi! To si ne može svako priuštiti, ali je sigurno dobra metoda.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Lov na svinje - goniči vs. ostale pasmine
« Odgovori #62 u: 02. 06. 2008. 10:45:05 »
Pas se brzo odluči šta će goniti. Ja znam ponekad postaviti dva traga sa krvi i to srneću i svinjsku krv. Na srneću reagira kao da je nema ali na svinjsku naprosto promijeni ponašanje 100%. Zato jer zna šta tražimo i nije nikad pred njim odstrijeljena srna i nakon 10-ak lovova on kuži šta je naša disciplina. Ne kažem da neće zalajat na srnu, pa zalaje nekoliko puta i onda se ušuti, ostavi i vrati se natrag na posao koji treba radit. Točno se u lovu vidi pred kojim je psom pala srna, ne može se to sakriti da ga .ebeš. 
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Nikola Vojinovic

  • K 100
  • **
  • Postova: 289
Odg: Lov na svinje - goniči vs. ostale pasmine
« Odgovori #63 u: 09. 06. 2008. 12:30:07 »
Pas se brzo odluči šta će goniti. Ja znam ponekad postaviti dva traga sa krvi i to srneću i svinjsku krv. Na srneću reagira kao da je nema ali na svinjsku naprosto promijeni ponašanje 100%. Zato jer zna šta tražimo i nije nikad pred njim odstrijeljena srna i nakon 10-ak lovova on kuži šta je naša disciplina. Ne kažem da neće zalajat na srnu, pa zalaje nekoliko puta i onda se ušuti, ostavi i vrati se natrag na posao koji treba radit. Točno se u lovu vidi pred kojim je psom pala srna, ne može se to sakriti da ga .ebeš. 
d4
Priroda, kerovi i lov :-)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Lov na svinje - goniči vs. ostale pasmine
« Odgovori #64 u: 09. 06. 2008. 12:36:46 »
Moj kolega ima posavku, a pored njenog boksa su srnjak i srna u gateru od 20 sa 50 metara. Posavka nema šanse da potrči za srnom u šumi! To si ne može svako priuštiti, ali je sigurno dobra metoda.

e to je to sto sam i mislio.ona vise nema nagona da u sumi za njima potrci jer se to od nje i netrazi.a i ovako vidi svaki dan da su srne prisutne i jako blizu. Dobra stvar koju sebi nemoze svako priustiti, ali mislim da svugjde ima nekih gatera sa srnama gdje se isto moze primjeniti ovakav nacin odvikavanja ili privikavanja.

E sad jedno pitanje ali O.T. pa mi mozes odgovoriti na PN ako zelis.

Pitaj kolegu kako se srna i srnjak u zatvorenom podnose i koliko su vec dugo zajedno?

pozz

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: Lov na svinje - goniči vs. ostale pasmine
« Odgovori #65 u: 10. 06. 2008. 19:32:52 »
Moj kolega ima posavku, a pored njenog boksa su srnjak i srna u gateru od 20 sa 50 metara. Posavka nema šanse da potrči za srnom u šumi! To si ne može svako priuštiti, ali je sigurno dobra metoda.
Dacu sebi za pravo malko da odstupim od teme, pa da napisem da po tom principu ja mlade pse ucim  da ne gone ovce i koze (posto ih kod nas ima dosta).
Dok su mladi psi zive uz ovce i koze i poslije u lovu ne skrecu im paznju (a daleko bilo da pocni da ih gone)
Mislim da je ovaj princip ucenja psa bolji nego sto neki rade............odvedu psa dva puta kod ovaca.......isprebijaju ga..........i kao nece vise.
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Lov na svinje - goniči vs. ostale pasmine
« Odgovori #66 u: 10. 06. 2008. 20:29:18 »
Moj kolega ima posavku, a pored njenog boksa su srnjak i srna u gateru od 20 sa 50 metara. Posavka nema šanse da potrči za srnom u šumi! To si ne može svako priuštiti, ali je sigurno dobra metoda.
Dacu sebi za pravo malko da odstupim od teme, pa da napisem da po tom principu ja mlade pse ucim  da ne gone ovce i koze (posto ih kod nas ima dosta).
Dok su mladi psi zive uz ovce i koze i poslije u lovu ne skrecu im paznju (a daleko bilo da pocni da ih gone)
Mislim da je ovaj princip ucenja psa bolji nego sto neki rade............odvedu psa dva puta kod ovaca.......isprebijaju ga..........i kao nece vise.

 eto je to. svaka cast d4
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"