Autor Tema: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?  (Posjeta: 24801 vremena)

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #105 u: 04. 04. 2009. 20:54:24 »
Valdop!
Žao mi je da takve pse nisi u životu susretao, no oni postoje, ali za njih nije dovoljno jednom dnevno dati vode i hrane nego s njima treba raditi. Ne bih oko odloživosti više s tobom polemizirao jer za tako nešto je potreban sugovornik koji se u neke stvari razumije, a bojim se da ti nisi taj. Što se tiče tetrijeba, gledao sam snimku iz Švedske gdje se tetrijeb lovi sa psima po principu da ga natjeraju na drvo i olajavaju, a lovac se puzeći prišulja na daljinu pucanja. Tamo je razumije se lov na tu divnu pticu dozvoljen. Neznanje se nesmije nadoknađivati inatom i tvrdoglavošću.

Pozdrav
kolega naravno da sa neznalicama ne možeš polemizirati, čuo si da postoje takovi psi, gledao si na televiziji o lovu tetrijeba i naravno da se razumiješ u takav lov. ja sam bio nekoliko puta (pet-šest) u lovu na tetijeba i naravno ne znam ništa o tome jer nisam gledao švedsku snimku gdje psi olajavaju tetrijeba a govorili smo o psima koji ne reagiraju na dolazak divljači (koji leže ispod čeke). u švedskoj je kao i u nekim susjednim nam državama lov na tetrijeba dozvoljen, nigdje nisam spomenuo da sam bio u lovu na tetrijeba u hrvatskoj. nisam inatljiv već i dalje govorim o tome da ne treba podcjenjivati lovce bez pasa kao nelovce i poštare ili kako već smo
imenovani, po tom pitanju sam tvrdoglav i neću odstupiti od svojih načela. pozz

Kolega dragi ti mene nikako ne razumiješ. Što se tiče pasa ove godine su bila dva lovca sa takvim psima, a ono što je napisao kolega Kobasan više govori o njemu nego o njegovim psima. Što se tiče tetrijeba nisam se htio predstaviti kao znalac jer o tom lovu nemam pojma, nego sam htio reći da su psi iskoristivi i u tom lovu. Na kraju moram reći da ja imam psa, labradora, no i ja sam ti lovac koji lovi gotovo cijelu godinu bez psa, na žalost, jer jednostavno nemam mogućnosti i vremena uzgojiti psa po mom ukusu. Novaca imam da kupim gotovog psa, ali to mi nekako nije to. Uživam u kvalitetnim i dobro odgojenim psima mojih kolega lovaca pa ih i nagradim kojom kobasicom kraj vatre. Što se mene tiče (mislim da sam veći i OT) ja sam uvijek za lov sa psima.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #106 u: 04. 04. 2009. 20:58:18 »
Redzo svaka čast na komentaru, istina ima ljudi koji vode pse na čeku, samo nađi mi toga koji će posavca ili balkanca natjerati da miruje dok su DS na 20-30 metara!!
Redzo prijatelju, na čeku jednostavno nema razloga voditi pse goniče. Njihova namjena je drugačija. Za njih sam siguran da ne bi bili mirni. Na čeku se vode u pravilu psi koji imaju položen ispit na krvavom tragu, a zna se zašto.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #107 u: 04. 04. 2009. 21:11:52 »
Možeš doći uvijek, ali moraš znati da se ja drogiram sa šljukama pic
A nema mi druge već onda navratiti do tebe...  fre

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #108 u: 04. 04. 2009. 21:17:31 »
vama je stvarno dosadno...

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #109 u: 04. 04. 2009. 21:25:48 »
Valdop!
Žao mi je da takve pse nisi u životu susretao, no oni postoje, ali za njih nije dovoljno jednom dnevno dati vode i hrane nego s njima treba raditi. Ne bih oko odloživosti više s tobom polemizirao jer za tako nešto je potreban sugovornik koji se u neke stvari razumije, a bojim se da ti nisi taj. Što se tiče tetrijeba, gledao sam snimku iz Švedske gdje se tetrijeb lovi sa psima po principu da ga natjeraju na drvo i olajavaju, a lovac se puzeći prišulja na daljinu pucanja. Tamo je razumije se lov na tu divnu pticu dozvoljen. Neznanje se nesmije nadoknađivati inatom i tvrdoglavošću.

Pozdrav
kolega naravno da sa neznalicama ne možeš polemizirati, čuo si da postoje takovi psi, gledao si na televiziji o lovu tetrijeba i naravno da se razumiješ u takav lov. ja sam bio nekoliko puta (pet-šest) u lovu na tetijeba i naravno ne znam ništa o tome jer nisam gledao švedsku snimku gdje psi olajavaju tetrijeba a govorili smo o psima koji ne reagiraju na dolazak divljači (koji leže ispod čeke). u švedskoj je kao i u nekim susjednim nam državama lov na tetrijeba dozvoljen, nigdje nisam spomenuo da sam bio u lovu na tetrijeba u hrvatskoj. nisam inatljiv već i dalje govorim o tome da ne treba podcjenjivati lovce bez pasa kao nelovce i poštare ili kako već smo
imenovani, po tom pitanju sam tvrdoglav i neću odstupiti od svojih načela. pozz

Kolega dragi ti mene nikako ne razumiješ. Što se tiče pasa ove godine su bila dva lovca sa takvim psima, a ono što je napisao kolega Kobasan više govori o njemu nego o njegovim psima. Što se tiče tetrijeba nisam se htio predstaviti kao znalac jer o tom lovu nemam pojma, nego sam htio reći da su psi iskoristivi i u tom lovu. Na kraju moram reći da ja imam psa, labradora, no i ja sam ti lovac koji lovi gotovo cijelu godinu bez psa, na žalost, jer jednostavno nemam mogućnosti i vremena uzgojiti psa po mom ukusu. Novaca imam da kupim gotovog psa, ali to mi nekako nije to. Uživam u kvalitetnim i dobro odgojenim psima mojih kolega lovaca pa ih i nagradim kojom kobasicom kraj vatre. Što se mene tiče (mislim da sam veći i OT) ja sam uvijek za lov sa psima.

Pozdrav

Daj nam jos koju bajku ispricaj tava izgleda da ti to ide...
sad odjednom mijenjas svoj stav jer vidis da nema smisla to sto pricas...
A moj prethodni post se odnosi na to da ja praktikujem ici bez psa na ceku a po potrebi istoga dovesti i pustiti na trag.isto tako znam da ce svaki pas odraditi krvni  trag bio on pticar,gonic,krvosljednik itd.
Meni se stvara dojam da ti lovci koji vode psa pod ceku ili nisu sigurni u sebe ili su bas lijencine pa im je tesko otici naknadno po psa..
ovo prvo pojasnjavam s tim da oni kontaju da ce 100% ranit pa ce im trebat pas i to odmah i u istom momentu a sta je sa onim da se divljac ne prati odmah i da se mora pricekati da ona zalegne i smiri se ili ugine.ja taman to vrijeme iskoristim da odem po psa naravno ako mislim da je potrebno.

I usput za krvni trag koristim iskljucivo gonice jer oni mi zadovoljavaju potrebe a stim da ih dovodim naknadno tj. dok ja dodjem divljac se smiri i zalegne.....  fre
« Zadnja izmjena: 04. 04. 2009. 22:15:38 od Kobasan »

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #110 u: 04. 04. 2009. 21:42:38 »
Valdope jel ti zbilja ne vjerujes da postoje psi koji sute dok svinje gaze oko njega na 15 metara...Ja mislim da bi svaki sutio al da mu stavis slusalice na usi i ono sto zene na oci stavljaju kad ne mogu zaspat  hao
Ili ako je pas star jedno 18 godina i gluh i slijep.jedino tako nesto se ne bi uzjogunilo pod cekom.
Moji bi sigurno pokidali i povodac a mozda i ceku prevrnuli kad bi osjetili d.svinje  rol
Pitam se dal je to do dresure
...[/font]

Evo ode crveno na zeleno da ipak ima smisla u Tava-inom osvrtu na prethodne postove.

Ima na topic-u Njemacki Lovni Terijer par filmova mladoga Vlade di se moze viditi da se pasa ipak moze odgojiti i to kako. Ja to nisam sposoban al zato ne tvrdim da drugi ne mogu nhf

A i mislim da bi svi skupa tribali procitati prvi post na ovoj temi pa se zapitati sta je pjesnik htio reci ili cak nismo li svi malo o'sli  offtopic

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #111 u: 04. 04. 2009. 21:51:33 »
Valdope jel ti zbilja ne vjerujes da postoje psi koji sute dok svinje gaze oko njega na 15 metara...Ja mislim da bi svaki sutio al da mu stavis slusalice na usi i ono sto zene na oci stavljaju kad ne mogu zaspat  hao
Ili ako je pas star jedno 18 godina i gluh i slijep.jedino tako nesto se ne bi uzjogunilo pod cekom.
Moji bi sigurno pokidali i povodac a mozda i ceku prevrnuli kad bi osjetili d.svinje  rol
Pitam se dal je to do dresure
...[/font]

Evo ode crveno na zeleno da ipak ima smisla u Tava-inom osvrtu na prethodne postove.

Ima na topic-u Njemacki Lovni Terijer par filmova mladoga Vlade di se moze viditi da se pasa ipak moze odgojiti i to kako. Ja to nisam sposoban al zato ne tvrdim da drugi ne mogu nhf

A i mislim da bi svi skupa tribali procitati prvi post na ovoj temi pa se zapitati sta je pjesnik htio reci ili cak nismo li svi malo o'sli  offtopic
Ja ne vidjeh nigdje DIVLJE SVINJE na onim snimkama.I takodje ne vidjeh nijednu situaciju slicno ovima koje kolega tava spominje...jednostavno nisam se susreto s tim i nisam vidio svojim ocima i necu i ne mogu vjerovat u to a ne kazem da je nemoguce.A vidio sam i dosta dresiranih pasa pa i lovio s nekim kolegama koji imaju extra vrhunske pse.
Tesko je kontrolisat prirodni nagon koji pas ima prema divljaci..
Moze on sjedit u dvoristu to nije problem postici ali da sjedi pod cekom a ti gore i jos da on ne lane il ne zacvili...
« Zadnja izmjena: 04. 04. 2009. 22:18:26 od Kobasan »

Offline fulir

  • K 100
  • **
  • Postova: 459
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #112 u: 04. 04. 2009. 22:03:45 »
evo za sve nevjerne tome čovjek se zove vlado bodinščak iz jaske je i vodi njemačkog oštrodlakog ptičara na čeku dok čeka ds i vjerujte mi nije malo ulovio samo kaže da još nikad nije vidio kako ben nakon šusa naposti čeku jer verovatno čim pukne skoči dole ili nešto tako. uvjek ali uvjek vodi psa na čeku, zašto? to ni ja neznam ali tako je. iako ja mislim da je to nepotrebno neka svatko lovi kako mu je gušt.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #113 u: 04. 04. 2009. 22:13:54 »
Ja mu skidam kapu ako je to tako i svaka mu cast ako je uspio tako izdresirati psa da sjedi pod cekom i ceka da ovaj opali a onda i dalje ceka dok ovaj ne sidje i ne naredi mu sta da radi...
Ja znam par ljudi koji vode pse "na ceku" ali ne misli se da ih vezu pod ceku nego ih ostave par stotina metara pored auta,djipa i onda ih po potrebi dovode.Tako rade vecinom oni koji su udaljeni od kuce i koji predju lijepo kilometara dok ne dodju do ceke...
Meni je ceka 15 min od kuce pa mi nije problem otici po psa...
A i svako lovi kako hoce sto fulir rece.

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #114 u: 04. 04. 2009. 22:30:52 »
Valdope jel ti zbilja ne vjerujes da postoje psi koji sute dok svinje gaze oko njega na 15 metara...Ja mislim da bi svaki sutio al da mu stavis slusalice na usi i ono sto zene na oci stavljaju kad ne mogu zaspat  hao
Ili ako je pas star jedno 18 godina i gluh i slijep.jedino tako nesto se ne bi uzjogunilo pod cekom.
Moji bi sigurno pokidali i povodac a mozda i ceku prevrnuli kad bi osjetili d.svinje  rol
Pitam se dal je to do dresure
...[/font]

Evo ode crveno na zeleno da ipak ima smisla u Tava-inom osvrtu na prethodne postove.

Ima na topic-u Njemacki Lovni Terijer par filmova mladoga Vlade di se moze viditi da se pasa ipak moze odgojiti i to kako. Ja to nisam sposoban al zato ne tvrdim da drugi ne mogu nhf

A i mislim da bi svi skupa tribali procitati prvi post na ovoj temi pa se zapitati sta je pjesnik htio reci ili cak nismo li svi malo o'sli  offtopic
Ja ne vidjeh nigdje DIVLJE SVINJE na onim snimkama.I takodje ne vidjeh nijednu situaciju slicno ovima koje kolega tava spominje...jednostavno nisam se susreto s tim i nisam vidio svojim ocima i necu i ne mogu vjerovat u to a ne kazem da je nemoguce.A vidio sam i dosta dresiranih pasa pa i lovio s nekim kolegama koji imaju extra vrhunske pse.
Tesko je kontrolisat prirodni nagon koji pas ima prema divljaci..
Moze on sjedit u dvoristu to nije problem postici ali da sjedi pod cekom a ti gore i jos da on ne lane il ne zacvili...

Nema DS ali ima KOKOS pored koje pas prodje i ode do GOLUBA kojega poslusno zivoga aportira, moja poanta je da se moze pasa svasta nauciti. Cvrsto san uvjeren da bi taj pas prije dresure kokos smaza za glavno a goluba za desert ;D
Uostalom ima tamo i film o odlozivosti.
Lovstvo je divna stvar upravo zato jer je slozeno od mnogo razlicitih dijelova pa nije ni sramota ni rijetkost da u lovstvu ne zna svak sve(ja prvi ne znam ni 1/8 8) al brzo ucim ;D)

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #115 u: 04. 04. 2009. 22:38:47 »


Nema DS ali ima KOKOS pored koje pas prodje i ode do GOLUBA kojega poslusno zivoga aportira, moja poanta je da se moze pasa svasta nauciti. Cvrsto san uvjeren da bi taj pas prije dresure kokos smaza za glavno a goluba za desert ;D
Uostalom ima tamo i film o odlozivosti.
Lovstvo je divna stvar upravo zato jer je slozeno od mnogo razlicitih dijelova pa nije ni sramota ni rijetkost da u lovstvu ne zna svak sve(ja prvi ne znam ni 1/8 8) al brzo ucim ;D)
[/quote]

 d4 d4 To ti je tako i nema se sta dodati jer svaka je situacija u lovu zasebna prica...
Ja preferiram lov svake divljaci i za sada sam zadovoljan uspjehom a pogotovo sam sretan kada vidim dobro skolovane pse a ono sa golubovima i kokosima je jedan dobar pocetak ali suma je druga prica jer kad pas osjeti miris divljaci,krvi... ma to ti je ko kad kakav mladic vidi kakvu dobru trebu za  pesi Ako treba glavom kroz zid nije problem  happi

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #116 u: 04. 04. 2009. 22:55:35 »
KAŽI TI MENI DALM JELI TEBI MOŽDA KO OD RODBINE (OTAC,DIDA) LOVAC?
Karabat, ne viči na mene!! ( ako nisi znao, korištenje capslock-a u ovakvom pisanju se smatra vikanjem  :P )
Geni su u pitanju. Što se lova tiče, a i svega drugog. Nego, zašto misliš da je to važno za ovu temu?
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #117 u: 04. 04. 2009. 23:09:27 »
bezveze, i ne vičem nego naglašavam? Cili si čudan.
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #118 u: 04. 04. 2009. 23:13:35 »
Ok., nije mi teško palo, ni da je vikanje  ;) Prepostavljam da pokušavaš razumit zašto sam ja ''crna ovca'' u cijeloj priči...? Nema objašnjenja. 100 x sam napisao ''...da se o ukusima i sklonostima ne raspravlja''..., otvaranjem ove teme želio sam samo vidit da li imam istomišljenika, i ništa više. Doduše, nije me baš iznenadila isključivost pojedinaca koji smatraju da je samo njihov ''način'' ispravan način.
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #119 u: 04. 04. 2009. 23:15:10 »
Ovo, da sam čudan, sam tek sad vidio....nećeš vjerovat, ja to cilo vrime mislim za tebe ;) Vidiš, kad malo pišemo, ipak nađemo neke sličnosti... :P
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.