Autor Tema: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?  (Posjeta: 24874 vremena)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #75 u: 02. 04. 2009. 14:59:31 »
Možda čovjek lovi tetrijeba u susjedniom zemljama, gdje je to dozvoljeno... 

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #76 u: 02. 04. 2009. 21:16:51 »
Stari ti nisi normalan, ići u lov bez pasa, kod nas se takvi zovu poštari.
 z6
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4333
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #77 u: 02. 04. 2009. 22:22:21 »
Imam ja takvih i previše u društvu, lako je stat na mjesto i čekat, treba DS pronaći i potjerati naprijed...

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #78 u: 02. 04. 2009. 22:38:07 »
E Magwin, koji si ti pacijent ;) Ti mu dođeš kao upaljač na moju ''atomsku'', vraga bi eksplodirala da ti ne pročačkaš :P
A ti Gorane se šuljaš u lovu??? Neki bi odavde tvrdili da je to podmuklo!!! Ja neću komentirat  ;), jer je već Enstein svojevremeno ''izmjerio'' ljudsku glupost.
Gkarabat....poštari su i kod nas ''na glasu''. Dobrom!!! ( milijun je anegodota vezano za njih, navodno su jako dobri u nekim stvarima  :P, tako da ovo doživljavam kao kompliment! Hvala Ti !
Grom...ja svaku svoju DS pripremam bar mjesec dana. I sve odradim sam. I, nakon što sve odradim, dogodi se da je jednostavno propustim. Ne pucam. Ne znam da li ovo možeš razumit....ali, tako je.
Nego, jednu stvar ne razumijem..zašto ste tako isključivi? Ma je li moguće da je samo vaš način, jeini dobar i ispravan način? Nije li civilizacijski doseg uvažavanje različitosti..? Jer, po nekim postovima, nameće se zaključak da nas ima prilično ''neciviliziranih''. A lov je oduvijek bio civilizacijski doseg, i gospodska zanimacija. Ili nismo gospoda...? Po nekim vokabularima pojedinaca rekao bih da smo sve osim gospoda....Nimalo lovački.
Čak je i nebitna tema o psima i lovu....možda je ispala dobra tema da vidimo koliko smo netolerantni i cinični. Ako smo uopće sposobni sjest sa samim sobom. Kobasan, znam kako Ti je.
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4333
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #79 u: 02. 04. 2009. 22:57:11 »
Ne preferiram takav način lova niti se kod nas smije sam u lov! Za svaku je pohvalu gledati divljač i ne pucati, samo što ja nemam takvih prilika i mogućnosti. Niti bi me DS čekala mjesec dana jer bi je netko drugi upucao

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #80 u: 02. 04. 2009. 23:02:24 »
Grom, u tome i je poanta. Ne lovi svak na isti način, u jednakim lovištima, jednaku divljač....Odatle je i proizašao ovaj ''moj'' način, na sreću imam takvu mogućnost sve ''odradit'' sam.
Da se razumijemo...ja poštujem i razumijem lovce koji love s psima! To jednostavno nije moj ''film'', ali mi ne pada na pamet osuđivat bilo koga za ''njegov'' način. Imam neke svoje stavove vezane za takav lov, čak smatram da su šanse divljači u takvom lovu manje, ali bilo bi jako licemjerno od mene napadat lov s psima, kad i ja ubijam, samo na drugačiji način.
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #81 u: 02. 04. 2009. 23:10:33 »
EEEEE uf
Opet vi u krivom smjeru
Zbog toga imaš 2 psa
goniča i ptičara
tako možeš lovit a i žena je na sigurnom ref zagi

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4333
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #82 u: 02. 04. 2009. 23:17:35 »
Moramo razumit jedni druge. Lov ptica bez ptičara i nema nekog smisla, osim tetrijeba (tko može) i kod mene divlji golub. DS možeš sam lovit samo dočekom pa ti tu pas i ne treba. Ipak kad sam s društvom u brdu to mi nitko ne može platiti, tu i sam čin lova pada u drugi plan

valdop

  • Gost
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #83 u: 02. 04. 2009. 23:37:02 »
stari moj probaj ti odstreliti tetrijeba a nek pas bude u blizini. inače lovim visoku i crnu divljač 90% pa mislim da je svako daljnje prepucavanje nepotrebno. fazane lovim dvaput godišnje na otvorenim prostorima isto kao  patke i prepelice.

ako se ne varam lov na tetrijeba je strogo zabranjen. a jebiga. ti si sad počeo izmišljati situacije (lov s čeke, pa goniči, a ne krvosljednik). najbolje ti je da ostaneš doma, pa ti onda pas sigurno neće trebati
Možda čovjek lovi tetrijeba u susjedniom zemljama, gdje je to dozvoljeno... 

upravo sam se vratio iz šume s čeke, čekao vepra, ne radi odstrela. ovako lovim više nego neki, koji prigovaraju lovu bez psa, imaju godina, no nije stvar u godinama, moje mi ne idu u prilog. naravno da je kod nas lov na tetrijeba zabranjen, lovio sam ga i ulovio kad se smjelo i gdje se smjelo. situacije ja ne izmišljam, ako ste polagali lovački ispit morali bi znati da je lov s čeke dozvoljen, da postoje psi krvosljednici kao i gonići, to nisam ja izmislio. što bi rekli o lovu gdje se ne upotrebljava puška, što reći o tim lovcima, love po noći a nemaju nočnu optiku ni pušku.
možda sam ja imao sreće da sam lovio na teritoriju bivše države, lovim i danas u dosta država europe, gdje god imam prijatelja lovaca. i poštari su ljudi, zar ne...  pozz

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #84 u: 02. 04. 2009. 23:44:41 »
Da je pitat određene gospođe, poštari su čak ljudine Valdop  ;D
Sve ima svoje čari...meni je ono čekanje jednostavno duševna hrana. Nikad se s psom ne mogu tako odmorit...ipak on ima neku svoju zanimaciju. Naravno da je nemoguće lovit puno vrsta divljači bez psa, zato i lovim ono što mogu sam.
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4333
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #85 u: 02. 04. 2009. 23:48:10 »
Dalm, odakle si točno, ako nije problem?

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #86 u: 02. 04. 2009. 23:53:32 »
Grom, nije problem, imaš PP ( privat. poruku ).
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4333
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #87 u: 03. 04. 2009. 00:00:09 »
Dobro, tamo imas dosta DS, imam i ja neke poznanike tamo

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #88 u: 03. 04. 2009. 00:04:43 »
Bilo ih je Grom, ovu godinu nažalost gotovo nestale... >:( Puno je krivolova, otrova, zamki...
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #89 u: 03. 04. 2009. 07:16:28 »
Ma čekajte malo ja stvarno ne razumin neke stvari (nemaju vremena za pse) kakvi su to lovci šta samo puška pa ajmo ulov.
Pa nije lov samo ubijanje pa jeste li vi čuli da je pas čovjekov najbolji prijatelj.A ti DALM si načeja temu moderno oružje, municija, nočne optike,.... kad pas goni divljač ona može proč i 10mt od tebe a ti nečeš moć uputit hitac, ti DS mamiš,bacaš joj hranu navikneš je da tu dolazi a onda BUTALA to ja ka zakon. KAD POČME LOV DOÐI KOD MENE U GOSTE PA ČEMO JEDAN DAN IĆI U LOV SA PASIMA I BEZ PASA, PA ČEMO UŽIVO PROKOMENTIRAT RAZLIKU. z4 
KO MI MOŽE DA PLATI FERMU ZA PTIČARA ALI I MUZIKU ZA GONIČA SVAKI PUT MI SVAKA DLAKA STOJI UZRAKU ITAKO VEČ 14 GOD
« Zadnja izmjena: 03. 04. 2009. 07:41:06 od gkarabat »
Dobra je i krupa kad nema kiše