Autor Tema: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?  (Posjeta: 24859 vremena)

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4333
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #90 u: 03. 04. 2009. 12:56:12 »
I kod nas jako loše ove sezone, vuk napravio velike pizdarije. U cijeloj sezoni pronašli jednu krmaču s mladima i od toga ja odstrelio samo jedno, bilo mi žao više. Kod drugih je sigurno vuk sredio podmladak, tako da ni sljedeća sezona neće bit bajna, jedino je dobro što nije ove stradalo skoro ništa ženskih, a i jedan vučko je platio glavom (uredno prijavljen!!)

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #91 u: 03. 04. 2009. 22:29:52 »
karabat, i ja sumnjam u tvoju teoriju, morat ću i ja jednom doći do tebe da me razuvjeriš.  fre

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #92 u: 03. 04. 2009. 23:14:11 »
Karabat, ja nisam rekao da nemam vremena za pse, do nedavno sam imao psa ( kokeršpanijel), ali ne za lov. Obožavam ih, ali ne u lovu.
A što se čeke tiče...noći i noći sam presjedio a da od DS ni ''d''. I uvijek guštao. Usput, karabin je u pitanju, dakle, jedan metak ( rijetko šansa i potreba za drugi, usput...još malo ''prašine''...ne volim ni sačmarice ). Dakle, meni DS može i ne mora doć, a događalo se da dođe, i ode jer nisam htio pucat.
Što se pasa tiče, sigurno je jedno: ono što Ti sigurno nećeš vidit ni osjetit, pas će pronać i istjerat. Tebi pred pušku ( sačmarica ), napunjenu s ''šakom'' balina ( olova ) od kojeg će bar jedna-dvi kugle pogodit. Većinom ranit, ako nisi posuo baš sve po ''meti''. Ali imaš psa, pa će on dovršit ''posao''. Dakle, noćna optika je, po meni ''mila majka'' u odnosu na psa, bar što se lova tiče. Ona nije ništa drugo nego dobar ciljnik koji pomaže da bolje vidiš u što pucaš ( priče u stilu: '' pucao sam ga na 100 m, u 23,00, po mjesečini, meni ne ''drže vodu''. Kako je znao da je baš ''on'', a ne ''ona''? ).
A od te ''muzke'' goniča, meni je ipak draža tišina čeke. Ponavljam, sekondo gušti.
Usput, hvala Ti na pozivu, ali znam ja o čemu pričaš, i kako izgleda lov s psima ( nisam ''od jučer'' ).  I drago mi je radi Tvojih dlaka, ima ih puno kojima se nema što dignut  ;), čak im ni psi ne pomažu...
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #93 u: 04. 04. 2009. 08:21:51 »
karabat, i ja sumnjam u tvoju teoriju, morat ću i ja jednom doći do tebe da me razuvjeriš.  fre
Možeš doći uvijek, ali moraš znati da se ja drogiram sa šljukama pic
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #94 u: 04. 04. 2009. 08:23:16 »
Karabat, ja nisam rekao da nemam vremena za pse, do nedavno sam imao psa ( kokeršpanijel), ali ne za lov. Obožavam ih, ali ne u lovu.
A što se čeke tiče...noći i noći sam presjedio a da od DS ni ''d''. I uvijek guštao. Usput, karabin je u pitanju, dakle, jedan metak ( rijetko šansa i potreba za drugi, usput...još malo ''prašine''...ne volim ni sačmarice ). Dakle, meni DS može i ne mora doć, a događalo se da dođe, i ode jer nisam htio pucat.
Što se pasa tiče, sigurno je jedno: ono što Ti sigurno nećeš vidit ni osjetit, pas će pronać i istjerat. Tebi pred pušku ( sačmarica ), napunjenu s ''šakom'' balina ( olova ) od kojeg će bar jedna-dvi kugle pogodit. Većinom ranit, ako nisi posuo baš sve po ''meti''. Ali imaš psa, pa će on dovršit ''posao''. Dakle, noćna optika je, po meni ''mila majka'' u odnosu na psa, bar što se lova tiče. Ona nije ništa drugo nego dobar ciljnik koji pomaže da bolje vidiš u što pucaš ( priče u stilu: '' pucao sam ga na 100 m, u 23,00, po mjesečini, meni ne ''drže vodu''. Kako je znao da je baš ''on'', a ne ''ona''? ).
A od te ''muzke'' goniča, meni je ipak draža tišina čeke. Ponavljam, sekondo gušti.
Usput, hvala Ti na pozivu, ali znam ja o čemu pričaš, i kako izgleda lov s psima ( nisam ''od jučer'' ).  I drago mi je radi Tvojih dlaka, ima ih puno kojima se nema što dignut  ;), čak im ni psi ne pomažu...
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #95 u: 04. 04. 2009. 08:25:53 »
KAŽI TI MENI DALM JELI TEBI MOŽDA KO OD RODBINE (OTAC,DIDA) LOVAC?
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #96 u: 04. 04. 2009. 10:27:21 »
Valdop!
Žao mi je da takve pse nisi u životu susretao, no oni postoje, ali za njih nije dovoljno jednom dnevno dati vode i hrane nego s njima treba raditi. Ne bih oko odloživosti više s tobom polemizirao jer za tako nešto je potreban sugovornik koji se u neke stvari razumije, a bojim se da ti nisi taj. Što se tiče tetrijeba, gledao sam snimku iz Švedske gdje se tetrijeb lovi sa psima po principu da ga natjeraju na drvo i olajavaju, a lovac se puzeći prišulja na daljinu pucanja. Tamo je razumije se lov na tu divnu pticu dozvoljen. Neznanje se nesmije nadoknađivati inatom i tvrdoglavošću.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

valdop

  • Gost
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #97 u: 04. 04. 2009. 13:37:35 »
Valdop!
Žao mi je da takve pse nisi u životu susretao, no oni postoje, ali za njih nije dovoljno jednom dnevno dati vode i hrane nego s njima treba raditi. Ne bih oko odloživosti više s tobom polemizirao jer za tako nešto je potreban sugovornik koji se u neke stvari razumije, a bojim se da ti nisi taj. Što se tiče tetrijeba, gledao sam snimku iz Švedske gdje se tetrijeb lovi sa psima po principu da ga natjeraju na drvo i olajavaju, a lovac se puzeći prišulja na daljinu pucanja. Tamo je razumije se lov na tu divnu pticu dozvoljen. Neznanje se nesmije nadoknađivati inatom i tvrdoglavošću.

Pozdrav
kolega naravno da sa neznalicama ne možeš polemizirati, čuo si da postoje takovi psi, gledao si na televiziji o lovu tetrijeba i naravno da se razumiješ u takav lov. ja sam bio nekoliko puta (pet-šest) u lovu na tetijeba i naravno ne znam ništa o tome jer nisam gledao švedsku snimku gdje psi olajavaju tetrijeba a govorili smo o psima koji ne reagiraju na dolazak divljači (koji leže ispod čeke). u švedskoj je kao i u nekim susjednim nam državama lov na tetrijeba dozvoljen, nigdje nisam spomenuo da sam bio u lovu na tetrijeba u hrvatskoj. nisam inatljiv već i dalje govorim o tome da ne treba podcjenjivati lovce bez pasa kao nelovce i poštare ili kako već smo
imenovani, po tom pitanju sam tvrdoglav i neću odstupiti od svojih načela. pozz
« Zadnja izmjena: 04. 04. 2009. 16:36:38 od valdop »

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #98 u: 04. 04. 2009. 14:19:46 »
Valdope jel ti zbilja ne vjerujes da postoje psi koji sute dok svinje gaze oko njega na 15 metara...Ja mislim da bi svaki sutio al da mu stavis slusalice u usi  hao
jedino tako se ne bi uzjogunio pod cekom.
Moji bi sigurno pokidali i povodac a mozda i ceku prevrnuli kad bi osjetili d.svinje  rol
Pitam se dal je to do dresure...
« Zadnja izmjena: 04. 04. 2009. 22:48:37 od Kobasan »

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #99 u: 04. 04. 2009. 14:24:36 »
Tema je otišla u krivom smjeru, naravno da se nemože podcijenjivati lovce bez pasa, jer nema svatko jednake mogučnosti,vrijeme,volju,... ali se nesmiju nipošto ni podcijenjivati lovci koji imaju pse i vole loviti sa njima. Netko voli jedan način lova, netko drugi,netko pivo,netko vino,crne,plave i tako u nedogled.

Da pravo kažem tema je u najmanju ruku čudna i neznam što je autor zapravo htio reći ččč
Možda bi bolji naslov bio - "Pogonski lov DA ili NE" ili "Lov na pernatu divljač DA ili NE" ili "Upotreba krvoslijednika DA ili NE"   ččč happi
« Zadnja izmjena: 04. 04. 2009. 14:34:44 od Antezg »

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #100 u: 04. 04. 2009. 17:03:55 »
znam dosta lovaca sto vode psa na ceku
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #101 u: 04. 04. 2009. 18:03:34 »
ma vole lovit sa tuđim psima i mnogi koji svoje nemaju pa im to dođe praktičnije,nemaju obaveza,ne čekaju pse,ne brinu se kad ih nema duže u lovu a istovremeno su do mile volje slobodni kritikovat i ocjenjivat tuđe pse kad im ne uspije odstrijel ili se "ne postave" na pravo mjesto.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

valdop

  • Gost
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #102 u: 04. 04. 2009. 19:03:17 »
ma vole lovit sa tuđim psima i mnogi koji svoje nemaju pa im to dođe praktičnije,nemaju obaveza,ne čekaju pse,ne brinu se kad ih nema duže u lovu a istovremeno su do mile volje slobodni kritikovat i ocjenjivat tuđe pse kad im ne uspije odstrijel ili se "ne postave" na pravo mjesto.
govoriš o lovu pogonom i na štandu, a što je s lovom čekanjem na čeki  ččč

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3977
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #103 u: 04. 04. 2009. 20:25:23 »
znam dosta lovaca sto vode psa na ceku



možeš ti to i detaljnije opisati....
mnogi ti ti možda bili zahvalni!

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4333
Odg: LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?
« Odgovori #104 u: 04. 04. 2009. 20:52:01 »
Redzo svaka čast na komentaru, istina ima ljudi koji vode pse na čeku, samo nađi mi toga koji će posavca ili balkanca natjerati da miruje dok su DS na 20-30 metara!!