Autor Tema: novi goniči  (Posjeta: 15296 vremena)

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: novi goniči
« Odgovori #15 u: 31. 01. 2010. 23:12:21 »
Sejfo bravo ali dogo nije tema ove teme -on je podcjenjen kako si rekao ai težak za pravilan odgoj -vlastito iskustvo ali da on lovi nebi bilo izmasakriranih lovaca .Zanima me ovo drugo što sam i pitao a dogo na p.p.Pozdrav  DEDA M...

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: novi goniči
« Odgovori #16 u: 01. 02. 2010. 08:03:17 »
Deda nisam pobornik takvog lova ali svako ima svoje gušte ,trenutno se kod nas ne može loviti ali ko zna možda se jednog dana promjeni situacija. Zorane jedan moj post nije objavljen upućen tebi  a evo da kažem stvarno pretjeruješ sa svojim cinizmom.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: novi goniči
« Odgovori #17 u: 01. 02. 2010. 08:32:28 »
gonica ima svakakvih,u njemackoj se koristi mali broj pasa vecinom rase sa njemackog i engleskog govornog podrucja,koliko mi je poznato slicna situacija i na balkanu al u francuskoj sam vidjo gonica za koje nikad nisam ni cuo za ds odlicni, po obliku svi imaju klempave usi i slicni su mnogo lice na finskog gonica kojeg ima jedan kolega sa foruma
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: novi goniči
« Odgovori #18 u: 01. 02. 2010. 08:39:22 »
bio sam nekoliko puta u lovu gdje 10 pasa ove rase tjeralo svinje
http://www.dogbreedinfo.com/porcelaine.htm
Mihi est compositum in Taberna Mori

Zoran

  • Gost
Odg: novi goniči
« Odgovori #19 u: 01. 02. 2010. 10:08:26 »
Deda nisam pobornik takvog lova ali svako ima svoje gušte ,trenutno se kod nas ne može loviti ali ko zna možda se jednog dana promjeni situacija. Zorane jedan moj post nije objavljen upućen tebi  a evo da kažem stvarno pretjeruješ sa svojim cinizmom.

problem je taj, što sve i jedan post je namjenjen meni i ceka TATiN blagoslov!

sad sam toliko nekako neznam kako se kaze , ma ja ODLAZIM sa foruma i nemoj te me zvati da se vratim
  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: novi goniči
« Odgovori #20 u: 01. 02. 2010. 12:31:03 »
 fre

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: novi goniči
« Odgovori #21 u: 01. 02. 2010. 14:28:47 »
Deda nisam pobornik takvog lova ali svako ima svoje gušte ,trenutno se kod nas ne može loviti ali ko zna možda se jednog dana promjeni situacija. Zorane jedan moj post nije objavljen upućen tebi  a evo da kažem stvarno pretjeruješ sa svojim cinizmom.

problem je taj, što sve i jedan post je namjenjen meni i ceka TATiN blagoslov!

sad sam toliko nekako neznam kako se kaze , ma ja ODLAZIM sa foruma i nemoj te me zvati da se vratim
  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

 hao hao hao hao hao hao hao hao

Offline DARK

  • K 100
  • **
  • Postova: 230
Odg: novi goniči
« Odgovori #22 u: 01. 02. 2010. 14:46:49 »
Da se malo uključim u ovu temu.
Imao sam priliku voditi Karelijskog gonića u gater na probu na divlju svinju. Jedan pas je bio star skoro 2gosine i a drugi svega 7 mjeseci. To  im je bio prvi kontakt s svinjom. Stariji pas dobro je pokazivao žestrinu na svinju. On je vidoglasan i kada je došao po tragu do svinje tek onda pušta glas. Dosta je žestok i ustrojan i pušta jaki ,puni tj duboki glas. Napada i mislim da u prirodi u gustišu ne bi dugo preživio negdje u otvorenoj šumi možda da. Meni se osobno sviđa ta pasmina i njihov rad koliko sam mogao vidjeti iz jednog primjera. Trebalo bih probati još par različitih jedinki u praktičnom lovu da bih mogli više komentirati i donjeti neke zaključke.

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: novi goniči
« Odgovori #23 u: 01. 02. 2010. 14:57:43 »
Dobar dan svima-eto mi konačno malo odgovora na moje pitanje i hvala ti lazare a i tebi Dark -to me zaninma .što ste vi vidjeli na svoje oči .kako se ponašaju ti novi ,jel kod nas imamo naše domače pasmine ali mogla bi se napraviti dobra kombinacija sa MOŽDA večim i malo jačim i agresivnijom rasom -ne da bude kao neke -dogo -dovoljno ds d.s.bude bliže i dostupna lovcu za hitac a ne da se d.s. ganjaju okolo naokolo ili da ih se otjera ko zna kuda možda i u tuđe lovno područje .To sam tražio i nadam se da če biti jiš prijeddloga ,resprave o tim psima koji nam nisu poznati a oprt su negdje vani dobri ili bolji -kao i nama naši.Dakle hvala vam i čekam i dalje vaše predloge ili savjete ,kako sam rekao od onih koji su vani.Pozdrav svima dobre volje i dobra kob svima -DEDA  M... z14

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: novi goniči
« Odgovori #24 u: 01. 02. 2010. 22:54:15 »
Deda nisam pobornik takvog lova ali svako ima svoje gušte ,trenutno se kod nas ne može loviti ali ko zna možda se jednog dana promjeni situacija. Zorane jedan moj post nije objavljen upućen tebi  a evo da kažem stvarno pretjeruješ sa svojim cinizmom.

problem je taj, što sve i jedan post je namjenjen meni i ceka TATiN blagoslov!

sad sam toliko nekako neznam kako se kaze , ma ja ODLAZIM sa foruma i nemoj te me zvati da se vratim
  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*


Forum  a pogotovo ova tema :: Je bez tebe prazna kao gnijezdo napušteno......vrati nam se ja te molim ...........na današnji dan,,,,,,koji je mnogima bitan!!!! hao hao hao
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Zoran

  • Gost
Odg: novi goniči
« Odgovori #25 u: 01. 02. 2010. 23:05:00 »
Deda nisam pobornik takvog lova ali svako ima svoje gušte ,trenutno se kod nas ne može loviti ali ko zna možda se jednog dana promjeni situacija. Zorane jedan moj post nije objavljen upućen tebi  a evo da kažem stvarno pretjeruješ sa svojim cinizmom.

problem je taj, što sve i jedan post je namjenjen meni i ceka TATiN blagoslov!

sad sam toliko nekako neznam kako se kaze , ma ja ODLAZIM sa foruma i nemoj te me zvati da se vratim
  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*


Forum  a pogotovo ova tema :: Je bez tebe prazna kao gnijezdo napušteno......vrati nam se ja te molim ...........na današnji dan,,,,,,koji je mnogima bitan!!!! hao hao hao

rekako sam da me ne zovete!!!

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2634
Odg: novi goniči
« Odgovori #26 u: 07. 02. 2010. 14:19:02 »
Mislim, da karelijski pas nije za Balkan. Ako bi bio, več bi lovili s njim. S njim love na sjeveru UE od veverice do losa, medvjeda, itd. Fancuska ima puno dobrih svinjara. To su guascogna, nivernise, vandej, grifoni, ariege, dvobarvni i trobarvni francuz i puno ostalih. A opet su prilagođeni za njihove terene i love u velikim grupama, što kod nas nije potrebno...

Offline lujo

  • K 100
  • **
  • Postova: 295
  • Plivaj, plivaj nećeš daleko...
Odg: novi goniči
« Odgovori #27 u: 07. 02. 2010. 16:07:44 »
Iako sam pobornik autohtonih pasmina I smatram da nikave doge, karelijski gonici medvjeda ili rodezijski gonici lavova nisu I nikada nece biti potrebni kod nas u lovu, ima jedna pasmina koja mi se jako svidja a to je grand bleu de gascogne!! Vidio sam I cuo kako gone, to je fantazija, a takav zvonki glas ima malo koji pas!
Plivaj, plivaj nećeš daleko...

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: novi goniči
« Odgovori #28 u: 07. 02. 2010. 17:20:59 »
Čujte glas!

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: novi goniči
« Odgovori #29 u: 07. 02. 2010. 23:55:58 »
Eto vas pa da se i ja javim -malo .Evo vidite da ima još puno interesantnih pasmina koje su vani na cijeni kao i naši kod nas.Lujo ,ti opet kažeš -samo naši -ALI ipak ima jedan koji se tebi sviđa.Znači da se može nači za svakoga po neka rasa -pasmina ,KOJA bi u kombinaciji sa našim domačim i ispitanim mogla u kompi da bude dobra ,odlična za namjenu goniča ,samo je to veliki posao i trošak,jel dobrog psa treba dočekati da bude dobar,izgubiti živaca i novaca i vremena ,što bi više odgovaralo vama mlađima .Sve je moguče ,ama baš sve samo treba vremena.Možda da neko od nas vidi nešto novo vani možda bi se i odlučio za novu pasminu i nebi bili tolko skeptični prema tuđim pasminama -i to još na licu mjesta -lovu.TA kombinacija bi bila sigurno dobitna,vidjeti ga u šumi na djelu.Hvala na javljanjima i dalje očekujem da se javite sa idejama i dobrim komentarima.Pozdrav od DEDA M...... z14