Autor Tema: novi goniči  (Posjeta: 15295 vremena)

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
novi goniči
« u: 31. 01. 2010. 00:51:30 »
Ima li tko među vama lovci i forumaši neku drugu pasminu osim več poznatih goniča.Otvorio bi raspravu -anketu ili temu,-dali bi netko bio spreman nabaviti neku novu pasminu goniča koja je priznata za lov na d.s.Molim vaša mišljenja i stavove -pozdrav DEDA M.... z14

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: novi goniči
« Odgovori #1 u: 31. 01. 2010. 13:10:31 »
Vidim da je malo ljudi na forumu prisutno ,vjerojatno su u lovu pa bi molio da tema ostane otvorena .Da  malo pojasnim svoje pitanje -temu.Vidio sam u ranijim tekstovima da je bilo nekih neuspješnih pokušaja i sastanaka nekih grupacija forumaša kod nekih gatera i po pitanju kareliskih goniča koja je završila nažalost bez uspjeha.Zato me interesira dali tko u H.R. ima kakva saznanja a naročito me zanima iskustvo naših inozemaca -osim Gorana koji je opisao kako je to kod njega.Mišljenja sam da bi se sigurno mogla nači neka druga vrsta goniča koja bi adekvatno i kvalitetno obučena moga raditi sa več našim domačim i poznatim vrstama goniča.Pošto razmišljam o nabavci novog lovačkog psa dvoumim malo između goniča i kevosljednika.Vjerujem da ču čuti vaša razmišljanja ,savjete i iskustva te da če mi to pomoči kao mladom lovcu ali i starom kinologu-amateru za svoju dušu .Eto toliko od mene i čekaču vaše odgovore koji če NADAM se biti ozbiljni i korisni kako meni tako i drugima -mladima ,budučim lovcima.Pozdrav DEDA M.... z14

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: novi goniči
« Odgovori #2 u: 31. 01. 2010. 13:26:17 »
Naravno da postoje i druge vrste koje bi se mogle koristiti:razne vrste spiceva(lajke,norveski sivi pas,jämtlanski pas),mnoge pasmine griffona iz Francuske i Belgije,razni terijeri....ima tog dosta ali pitanje je zasto? teaa
Ima dosta dobrih pasa na nasim prostorima koji taj posao rade briljantno.
 zagi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Zoran

  • Gost
Odg: novi goniči
« Odgovori #3 u: 31. 01. 2010. 16:11:30 »
Dragi DEDA mraze, ako si ti več stari kinolog onda kao prvo i zadnje znaš koje se pasmine mogu upotrebljavati kod nas kao lovački psi! Čak postoji zakon pa pročitaj!

a nepostoje neke nove pasmine  mad sve i jedna pasmina je starija cak i od tebe!!

e sad skoro pa sve pasmine postoje na našim prostorima koje se koriste za lov!

e sad gonici ti nemaju nikakve veze sa krvosljednicima!

jer ako si misliš ti uzeti krvosljednika i ici sa njim u pogon,,, ja kao mlad ti velim mani se psa niej to za tebe!!!
jer da sad ti dođeš i kvariš pasminu nekuzim te!!

prvo i naj bitnije da ti malo vidiš kakav ti imaš teren, dali možeš tu loviti sa dugonogim ili kratko nogim goničima!!

I JOŠ JEDNOM SVE PASMINE GONIČA SU PRISUTNE U RH,(naravno one koej su zakonski dozvoljene u lovu)
 e sad što ti to nisi vidjeo doživjeo to je nesto drugo!!

a ja pitanje tvoje još nisam skonto!

trazis neku novu pasminu? pa ond aili gonica ili krvosljednika?

ja mislim da ti pojma nemaš šta tražiš?


Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: novi goniči
« Odgovori #4 u: 31. 01. 2010. 17:37:54 »
Bok svima-e sada da nastavim sa tobom ,ja za tebe nisam kao prvo djed Mraz a drugo vidim da si na svaki post koji neko napiše TI uvijek prvi -zašto ,zaista neznam,dali si tako dobro informiran o svim temama ili da te se uoči kako znaš sve i o svemu najviše.Očekivao sam da mi se javi neko od iskusnijih i pravih ljubitelja pasa ,poznavatelji pasmina sa pametnim savjetom a ne ti.Ja imam pse več dugiiiii nit godina -više nego imaš ti godina-siguran sam u to ,i imao sam nekoliko pasmina koje su bile uvijek u špici,u i na vrhu-barem su tako rekli suci -naši i međunarodni.Što se pak tiče tvojih komentara da neznam što hoču -ja dobro znam UVIJEK što hoču ,mogu i želim ,i obično to i ostvarim,zahvaljujuči godinama i iskustvu.Malo bolje i PAŽLJIVIJE čitaj moje riječi pa si ih točno prevedi da znaš što pišem i pitam -nadam se da če drugi razumjeti što pišem ili pitam .NE želim se prepucavati sa tobom niti skime ali zato nemoj omalovažavati sve koji ne misle kao ti ,a takvih je malo -bar se nadam.Ne zamjeram ti na tvojim bedastočama -mladenačkim.te očekujem od ostalih neki pametan savjet pa češ i ti naučiti nešto.Zato čitaj pažljivo i ne provociraj svakog gdje stigneš,jel nisi najjjpametniji-slušaj i uči jel još si mlad.Pozdrav svima u očekivanju pametnih odgovora -DEDA M.....

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: novi goniči
« Odgovori #5 u: 31. 01. 2010. 17:42:01 »
Vas dvojica postovanih forumasa!!!!!!!! Prepucavanje na PP! ččč Ako ne znate bolje javno..onda sutite!
PS.Ne morate mi se ispovjedati nego samo pisite normalno! teaa
I aint asked any pardon for anything I've done.

Zoran

  • Gost
Odg: novi goniči
« Odgovori #6 u: 31. 01. 2010. 19:59:17 »
pa daj covjece postavi pitanje!!!

ja tu nisam nijedno konkretno pitanje procitio!

1 sve prizanate pasmine gonica KOD NAS su one pasmine sa kojima je dozvoljeno loviti!
2 nepostoje neke nove pasmine, sa kojim aje dozvoljeno loviti! vec postoje samo ono sa kojima se smije!!!
3 tu si naveo krvosljednika u kontekstu sa gonicem,,, to nema veze sa vezeom,pasminu krvosljednika upotrebljavati u svrhe necega drugoga je JAKO NEODGOVORNO!!!
4 ti bi neku pasminu pa koju bi ti sta ocekujes od psa!! ??? šta su tvoej kriterije ??? da pas treba da radi???
tek onda ti se nesto moze predloziti za kupnju!
5 opiši ljudima gdje i kakvi su tereni!

6 ja bi ti preporucio za pasminu basset hound naj bolje Vam odgovara uz godine

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: novi goniči
« Odgovori #7 u: 31. 01. 2010. 20:45:58 »
Evo imam i ja pitanje koje i je i nije vezano za ovu temu.

Danas san po prvi put gleda u terenu jednu zenku gonica ali ne znam koje pasmine. Vrlo slican pas Istarskom ostrodlakom gonicu al krupniji. Ova zenka je ista ili cak veca od odraslog dobro razvijenog posavca.

Zna li neko koja je to pasmina?

A sta se tice nove vrste gonica za lov divlje svinje. Pa zar i jedna pasmina gonica ima u standardu DS? Svaki standard koji san ja procita za gonica kaze pas napravljen "za glasan gon lisice i zeca". Postoje pasmine sklonije DS al koliko ja znam ne postoji pravilo. A ja volim igrati na sigurno pa moj glas ide za NLT ;D

Offline Fruky

  • K 500
  • ***
  • Postova: 538
  • ovo je moja kinologija
Odg: novi goniči
« Odgovori #8 u: 31. 01. 2010. 20:57:15 »
Šta nabaviti ja već nabavio i to Kineskog goniča.
što bi bilo kad bi bilo

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: novi goniči
« Odgovori #9 u: 31. 01. 2010. 21:54:16 »
Dobar vam večer kolege -evo vidim da se neko interesira bar malo za moju temu-ja sam pitao u tekstu tko zna naravno dali bi bilo dobro pokušati uvesti neke nove goniče -prvenstveno za d.s.koji bi uz postoječe i poznate naše mogli dobro raditi ,uz dobro i kvalitetno šlolovanje-obuku D.S.,pitačrtr se zašto.Evo odgovora-zato što sam mišljenja da bi bilo više uspjeha u lovu na d.s.-psi koji su još veči i jači bolje bi zadržavali pljen u mjestu ,odnosno nebi bilo problema koji se javljeju u lovu.Naravno da če se to možda činiti glupo ili nemoguče ali ja mislim da to nije loša ideja ,samo iziskuje puno napora i rada sa psom.Ako imate neku ideju o toj pasmini koju ja tražim -pokušavam nači javite se sa idejama kao ranije sa kareliskim goničima i sličnim pasminama.Dali tko ima pravog krvosljednika molim neka se javi ,također.Pozdrav svima -DEDA M.... z14

Zoran

  • Gost
Odg: novi goniči
« Odgovori #10 u: 31. 01. 2010. 21:58:59 »
nepostoji takav gonič kakvog si ga ti sad opisao! NEPOSTOJI!!!
to moze biti samo copor pasa!!
i to onda mozes sa svakom pasminom!

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: novi goniči
« Odgovori #11 u: 31. 01. 2010. 22:15:37 »
Trebao bi imati mnogo novaca za veterinara i mnogo takvih velikih jakih pasa jer bi svaki lov vodio šivati...

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: novi goniči
« Odgovori #12 u: 31. 01. 2010. 22:17:15 »
Postoji takav pas, Dogo Argentino ali to onda vise nije taj lov nego nesto sasvim drugo ;).

Ja san nekako steka dojam da sta je gonič veci i jaci da samo sve dalje i dalje goni...

Zoran

  • Gost
Odg: novi goniči
« Odgovori #13 u: 31. 01. 2010. 22:39:33 »
Postoji takav pas, Dogo Argentino ali to onda vise nije taj lov nego nesto sasvim drugo ;).

Ja san nekako steka dojam da sta je gonič veci i jaci da samo sve dalje i dalje goni...

pa to je isto moj prijatelju da si odgovorio postoji lav!  ref
 Dogo Argentino nespada u lovacke pse kod nas zabranjen lov sa njim,,, pa tako ništa od te ljubavi!
a nema ni Dogo Argentino nikakve šanse kad je u pitanju kljova!  teaa

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: novi goniči
« Odgovori #14 u: 31. 01. 2010. 22:54:11 »
 

Pozdrav!!! zagi

kao prvo imao sam priliku od jednog iskusnog kolege slušati šta sve može DOGO-ARGENTINO u lovu a pratio sam i istu temu, pa vidim ima mladih momaka vrele krvi koji neće neke stvari da shvate vezano za DOGU...a tu ZORANE i ti spadaš... mislim da je DOGO aRGENTINO podcijenjen kao pas više iz neznanja,,(ljubomore) ,, šta sve može..... nego ne može!!!! zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!