Autor Tema: Alpski brak jazavčar  (Posjeta: 176645 vremena)

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #360 u: 14. 01. 2010. 20:59:58 »
Postoji kod dosta ljudi razmišljanje o brak jazavčarima kako je boja ova ili ona ispravna,nema tu neke dileme standard je poznat i jasan,pa onda se mnogi fokusirali na tog jadnog braka koji odstupa od standarda zbog visine,kažu mješanac a da li je neko tako javno prozivao npr. nekog goniča za istu stvar,da li možda terijer može biti visok 45cm,s čim je to križano itd. normalno je težiti tipičnosti pasmine,a podlo je stavljati akcenat greške na samo jednu pasminu.  Da me nebi krivo shvatili ne podržavam križanja,i odstupanja od standarda.

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #361 u: 14. 01. 2010. 21:28:14 »
i ja sam mislio da je ovo o slovencima obična glupost ali neki govore da nemogu dobiti rodovnik jer je pas iz slovenije zagi

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #362 u: 15. 01. 2010. 12:38:48 »
Lov je kudikamo efikasniji, uzbudljiviji. I zato nije čudno šta, recimo u Hrvatskoj, ima sve više brakova koji potiskuju naše goniče.
Ne bi se slozio da je lov sa jednom vrstom gonica uzbudljiviji od lova sa drugom vrstom gonica!
Sa dobrim psima svaki lov je zanimljiv
A zbog sitnih, privatizovanih lovista, brak koji je je ajmo reci kraci od obicnog gonica istiskuje domace gonice....
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #363 u: 15. 01. 2010. 21:17:45 »
Tako je Lovacpd,slažem se s tobom u potpunosti.

Offline fuma

  • K
  • *
  • Postova: 18
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #364 u: 17. 01. 2010. 18:10:38 »
decki moze li vase misljenje,
imam braka 2 god. koji dobro trazi ali slabije drzi u mjestu. Srne goni do 15 min. Zbog tog slabog drzanja u mjestu kupim braka 4 god. slabije pretrage ali jako dobrog drzanja u mjestu. Srne tako reci i ne dira. U pocetku su zajedno srne poceli goniti do 20 ak min., pa onda sve vise i vise da bi neki dan otisli za njima vise od dva sata i sada sam jako ocajan. A tako mi je krivo jednog uzeti u lov a drugog ostaviti u boksu da cvili. Jel neko ima slicnih iskustava ??

Offline markoherc

  • K 100
  • **
  • Postova: 262
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #365 u: 17. 01. 2010. 18:16:09 »
imao sam slicnih problema!
to sam rjesio tako da sam ih hranio samo sa srnetinom dok im se nije zgadila!!! sad nece na da pogledaju srne!!!
 zagi

Offline fuma

  • K
  • *
  • Postova: 18
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #366 u: 17. 01. 2010. 18:27:53 »
znaci mljac, mljac srna po srna  :hundtrinkend: i problem rijesen  hao
dobra ti je ova .....

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #367 u: 17. 01. 2010. 19:43:34 »
Dobro mu je i dati srneću kožu i nogicu da navlači dok mu se ne zgadi ::) ::) ::) fre

Offline sokac1

  • K
  • *
  • Postova: 24
  • ljubav raste u srcu a puca među nogama
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #368 u: 17. 01. 2010. 23:31:45 »
samo nabavi neku dobru dois i kad potera objasni mu neke stvari

Offline Adela

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #369 u: 18. 01. 2010. 19:55:12 »
ZA brakove samo lov svinje i svinje ostrel svinja pred njima svinje u gustom svinje na štreki stalno svinje i u 4 godini nece ni pogledati srnu a prije je sve moguće svinjara braka prije 4 god iluzija fore svinjar uveden u lov prodaje se star 2g najobičnije gluposti mladi brakovi mogu pokazati želju za lovom neki više neki manje ali stabilnost u lovu na ds prije 4g iluzija vlastito iskustvo

Offline DARK

  • K 100
  • **
  • Postova: 230
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #370 u: 18. 01. 2010. 20:36:06 »
bravo Adela zagi zagi

meni da je s tobom loviti...vjerovatno imaš dugu kosu koja ti po branjevini zapinje dok letiš za svojom kujom i psom na držanje.... hao hao hao hao

Offline fuma

  • K
  • *
  • Postova: 18
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #371 u: 19. 01. 2010. 08:37:44 »
Pa napomenuo sam da brak od 4 god. srne tako reći i ne dira kada je sam, ali kada su u paru onda je problem .....
najvjerojatnije ih više neću smijeti jedno izvjesno vrijeme voditi zajedno pa ćemo vidjeti u drugoj sezoni dali ima pomaka ...

Offline sokac1

  • K
  • *
  • Postova: 24
  • ljubav raste u srcu a puca među nogama
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #372 u: 19. 01. 2010. 22:35:01 »
Ima pasa koji  pokazuje zainteresiranost za svinju od malih nogu. Tko ce ga cekati 4 god. da proradi i da prestane terati srnu sam ili u paru. Ja sigurno NE sor

Offline Adela

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #373 u: 19. 01. 2010. 23:26:01 »
naravno da postoji zainteresiranost kod mladih pasa ali govorimo o stabilnosti u lovu na ds znači da je postao pravi svinjar kojeg vise ne interesira srna niti kad mu kolega drugi pas primi srnu i goni ju do besvjesti pravi svinjar lovi svoj lov ima svoj trag svoj nos vraća se u pogon sa standa lovi jednostavno rečeno svoj lov a što je najvažnije kad mu cujes glas u branjevini onda ili je na tragu ili drži ds a ne jadne srnice a naravno za ovo treba puno ulaganja u psa i strpljenja puno kvalitetnog lova ali na kraju se sve vraća s kamatama. POZDRAV....

Offline DARK

  • K 100
  • **
  • Postova: 230
Odg: Alpski brak jazavčar
« Odgovori #374 u: 20. 01. 2010. 07:45:50 »
naravno da postoji zainteresiranost kod mladih pasa ali govorimo o stabilnosti u lovu na ds znači da je postao pravi svinjar kojeg vise ne interesira srna niti kad mu kolega drugi pas primi srnu i goni ju do besvjesti pravi svinjar lovi svoj lov ima svoj trag svoj nos vraća se u pogon sa standa lovi jednostavno rečeno svoj lov a što je najvažnije kad mu cujes glas u branjevini onda ili je na tragu ili drži ds a ne jadne srnice a naravno za ovo treba puno ulaganja u psa i strpljenja puno kvalitetnog lova ali na kraju se sve vraća s kamatama. POZDRAV....



 just just just just just just just pesi pesi pesi pesi moj pas tvoju kuju i onda imamo vrhunske lijepe svinjare......